Ruckus Test Team

Event Category Name
5 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Women Cristina Mihaescu
DNF Cross Crusade: Heron Lakes Masters 50+ Jon Gove
53 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C Richard Fattic
82 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Maxwell Merkle
31 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Shawn Small
28 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Daniel Evans
26 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed DANIEL GONZALEZ
17 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Andrew Yeoman
14 Cross Crusade: Heron Lakes Women B Cristina Mihaescu
8 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Brian Kesselman
14 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed David Boerner
34 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Daniel Evans
19 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Andrew Yeoman
15 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed DANIEL GONZALEZ
11 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed David Boerner
8 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Brian Kesselman
101 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Richard Fattic
49 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Shawn Small
64 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Tyler Bump
61 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Maxwell Merkle
36 Cross Crusade: Alpenrose Category B Ben Verhoeven
45 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Christopher Ryan
30 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Daniel Evans
26 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Paul Johnson
25 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Andrew Yeoman
11 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed DANIEL GONZALEZ
9 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed David Boerner
5 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Brian Kesselman
DNF Cross Crusade: Alpenrose Women A Kristin Valentine
26 Cross Crusade: Alpenrose Women B Cristina Mihaescu
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Christopher Ryan
45 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Fattic
14 Blind Date at the Dairy Singlespeed Shawn Small
9 Blind Date at the Dairy Singlespeed DANIEL GONZALEZ
6 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Yeoman
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Brian Kesselman
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed David Boerner
DNF Blind Date at the Dairy Men B Ben Verhoeven
11 Blind Date at the Dairy Men B Zachary Utz
28 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Sean Kellogg
1 Blind Date at the Dairy Men C Daniel Evans
27 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Singlespeed DANIEL GONZALEZ
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Singlespeed David Boerner
4 GPRT: Heiser Farms CX Singlespeed Brian Kesselman
11 Blind Date at the Dairy Singlespeed DANIEL GONZALEZ
15 Blind Date at the Dairy Singlespeed Shawn Small
6 Blind Date at the Dairy Stampede Andrew Yeoman
8 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Yeoman
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed Brian Kesselman
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed David Boerner
4 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Christopher Ryan
24 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed DANIEL GONZALEZ
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed David Boerner
4 Battle at Barlow Singlespeed David Boerner
13 Battle at Barlow Singlespeed Shawn Small
9 Battle at Barlow Singlespeed DANIEL GONZALEZ
13 Battle at Barlow Masters 50+ Jon Gove
15 Battle at Barlow Women A Kristin Valentine
3 Battle at Barlow Singlespeed Brian Kesselman
17 GPRT: Ninkrossi Masters 50+ Jon Gove
DNF GPRT: Ninkrossi Singlespeed Brian Kesselman
5 GPRT: Ninkrossi Singlespeed DANIEL GONZALEZ
18 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Jon Gove
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed David Boerner
6 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Christopher Ryan
2 Blind Date at the Dairy Stampede Andrew Yeoman
DNF Blind Date at the Dairy Singlespeed Shawn Small
DNF Blind Date at the Dairy Singlespeed Daniel Evans
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Yeoman
11 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Sean Kellogg
22 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed DANIEL GONZALEZ
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed David Boerner
8 GPRT: Zaaldercross Singlespeed DANIEL GONZALEZ
DNF GPRT: Zaaldercross Masters 50+ Jon Gove
14 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Shawn Small
16 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Andrew Yeoman
30 GPRT: Zaaldercross Singlespeed David Boerner
70 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Christopher Ryan
51 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Fattic
1 Blind Date at the Dairy Men C Daniel Evans
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Sean Kellogg
13 Blind Date at the Dairy Men A DANIEL GONZALEZ
7 Blind Date at the Dairy Men B Shawn Small
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed David Boerner
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Brian Kesselman
21 Blind Date at the Dairy Singlespeed Maxwell Merkle
3 Blind Date at the Dairy Stampede Andrew Yeoman
16 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Jon Gove
7 Blind Date at the Dairy Women C PJ Houser
8 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Yeoman
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed David Boerner
19 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed DANIEL GONZALEZ
2 Hood River Double Cross Singlespeed Brian Kesselman
3 GPRT: Hood River Double Cross Singlespeed Brian Kesselman
3 GPRT: Hood River Double Cross Women B Cristina Mihaescu
10 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Christopher Ryan
21 Blind Date at the Dairy Women C Courtney Crepeau
7 Blind Date at the Dairy Beginner Women Jessie Conover
48 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Fattic
1 Blind Date at the Dairy Men C Daniel Evans
9 Blind Date at the Dairy Men B Shawn Small
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed David Boerner
DNF Blind Date at the Dairy Singlespeed Christopher Ryan
7 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Yeoman
8 Blind Date at the Dairy Singlespeed DANIEL GONZALEZ
11 Blind Date at the Dairy Singlespeed Daniel Evans
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed Brian Kesselman
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed David Boerner
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed DANIEL GONZALEZ
7 Fazio Farms Singlespeed Maxwell Merkle
1 Fazio Farms Singlespeed Brian Kesselman
5 Fazio Farms Singlespeed DANIEL GONZALEZ
2 Fazio Farms Category B Shawn Small
4 GPRT: Het Meer Singlespeed Brian Kesselman
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed DANIEL GONZALEZ
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed David Boerner
21 GPRT: DDCX 1 Masters 50+ Jon Gove
9 GPRT: DDCX 1 Women A Kristin Valentine
3 GPRT: DDCX 1 Women B Cristina Mihaescu
11 GPRT: DDCX 1 Women C Courtney Crepeau
8 GPRT: DDCX 1 Category B Shawn Small
21 GPRT: DDCX 1 Singlespeed Tyler Bump
10 GPRT: DDCX 1 Singlespeed DANIEL GONZALEZ
6 GPRT: DDCX 1 Singlespeed Daniel Evans
5 GPRT: DDCX 1 Singlespeed Brian Kesselman
2 GPRT: DDCX 1 Singlespeed David Boerner
DNF GPRT: DDCX 1 Category B Zachary Utz
24 GPRT: DDCX 1 Singlespeed Maxwell Merkle
21 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
3 Keizer Rapids Cross Category B Men Ben Verhoeven
8 Keizer Rapids Cross Category B Men Zachary Utz
10 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category B Men Zachary Utz
6 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category B Men Ben Verhoeven
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Shawn Small
15 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 50+ Jon Gove
52 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Abomination Richard Fattic
18 Oregon Coast Gravel Epic Men Abomination 40 To 49 Richard Fattic
12 Keizer Rapids Cross Category B Men Zachary Utz
7 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category B Men Benjamin Vedhoeven
17 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category B Men Zachary Utz
4 Keizer Rapids Cross Category B Men Ben Verhoeven
19 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
7 PDW Omnium Men 4/5 Daniel Evans
27 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Women 19+ Jessie Conover
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Daniel Evans
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Andrew Yeoman
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
5 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
7 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Club Standings
31 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Singlespeed Tyler Bump
9 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
14 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 3 Women 10-14 Makena Gove
51 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 3 Men 19-44 Richard Fattic
20 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men U35 Daniel Evans
2 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 19-34 David Boerner
12 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 19-34 Andrew Yeoman
9 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 19-34 Shawn Small
7 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
13 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Women 10-14 Makena Gove
25 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 19-44 Richard Fattic
17 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
9 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Andrew Yeoman
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
20 High Cascades 100 Open Women Kristin Valentine
34 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
24 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
7 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
29 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Maxwell Merkle
58 Tour de Aufderheide Overall Men Richard Fattic
21 Tour de Aufderheide Alpine Men Forty-something (40-49) Richard Fattic
19 Mt. Tabor Series Masters Men Richard Fattic
25 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
24 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
9 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
14 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
9 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
15 Alpenrose Thursday Series Category 3/4/5 Daniel Evans
12 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sean Kellogg
19 Mt. Tabor Series Men Category 3 Richard Fattic
15 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
8 Monday PIR: June Series Standings Category 4/5+ Andrew Yeoman
7 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Solo Men David Boerner
6 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Solo Women Kristin Valentine
3 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Solo Men Loren Mason-Gere
6 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sean Kellogg
36 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
18 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
9 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 19-34 Shawn Small
10 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
15 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 19-34 Tyler Bump
18 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 19-34 Andrew Yeoman
23 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
19 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men U35 Daniel Evans
25 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men U35 Preston Covey
10 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
23 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Singlespeed Tyler Bump
6 Monday PIR: June Series Standings Category 4/5+ Andrew Yeoman
2 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 19-34 David Boerner
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
32 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Maxwell Merkle
19 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
14 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Preston Covey
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Daniel Evans
10 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
11 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings
3 Alpenrose Thursday Series Category 4 Daniel Evans
22 Mt. Tabor Series Men Category 4 Andrew Yeoman
16 Mt. Tabor Series Men Category 4 Loren Mason-Gere
29 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sean Kellogg
30 Mt. Tabor Series Men Category 3 Shawn Small
DNF Mt. Tabor Series Men Category 4 Daniel Gonezalez
30 Mt. Tabor Series Men Category 4 Daniel Evans
25 Mt. Tabor Series Men Category 4 David Boerner
40 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 35-44 DANIEL GONZALEZ
5 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Andrew Yeoman
11 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
15 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Tyler Bump
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
2 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
2 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Daniel Evans
22 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sean Kellogg
DNF Mt. Tabor Series Men Category 3 Zachary Utz
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
2 Monday PIR Masters 4/5 Andrew Yeoman
5 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Andrew Yeoman
23 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Tyler Bump
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
8 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Daniel Evans
16 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sean Kellogg
38 Mt. Tabor Series Men Category 3 Richard Fattic
33 Mt. Tabor Series Men Category 3 Shawn Small
56 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Paul Johnson
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Shawn Small
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 David Boerner
37 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Maxwell Merkle
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Daniel Evans
9 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Kristin Valentine
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Zachary Utz
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Tyler Bump
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Andrew Yeoman
48 Hammer Velo Criterium Men 3 Zachary Utz
1 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Men Daniel Evans
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Evans
52 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Evans
35 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
43 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
2 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Singlespeed Brian Kesselman
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Singlespeed Brian Kesselman
7 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Women A Kristin Valentine
6 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Expert Men Loren Mason-Gere
2 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Expert Women Kristin Valentine
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Evans
44 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
16 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men Loren Mason-Gere
8 Bear Springs: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Loren Mason-Gere
DNF Eugene Roubaix Men Category 3 Zachary Utz
2 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ Richard Fattic
11 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men David Boerner
16 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
1 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ Richard Fattic
29 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
28 Tuesday PIR Category 3/4 Loren Mason-Gere
29 Kings Valley Road Race Men Category 3 Zachary Utz
10 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Loren Mason-Gere
3 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ Richard Fattic
4 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Loren Mason-Gere
1 Rose Garden Circuit Race Masters 1/2/3 40+ Richard Fattic
13 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 David Boerner
7 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Loren Mason-Gere
17 Gorge Roubaix Men Category 3 Brian Kesselman
10 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Loren Mason-Gere
24 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Andrew Yeoman
11 Cherry Pie Men Category 4 Loren Mason-Gere
21 Cherry Pie Men Category 3 Zachary Utz
DNF Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Zachary Utz
14 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Andrew Yeoman
11 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Shawn Small
12 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 DANIEL GONZALEZ
5 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Loren Mason-Gere
64 Jack Frost TT: Combined Combined Brian Kesselman
3 Jack Frost TT Eddy Senior Men Brian Kesselman