Ruckus Test Team

Event Category Name
33 Kruger's Crossing CX Classic Singlespeed Joel Holly
3 Kruger's Crossing CX Classic Singlespeed Adrian Richardson
64 Cross Crusade Category A Zachary Utz
6 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
DNF Cross Crusade Singlespeed Joel Holly
42 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
57 Cross Crusade Singlespeed Joel Holly
53 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
31 Cross Crusade Singlespeed Joel Holly
DNF GPMC: David Douglas CX #2 Category A Zachary Utz
7 Blind Date: Final Series Standings Men C Sean Kellogg
1 Blind Date: Final Series Standings Men B Zachary Utz
25 Blind Date Singlespeed Shawn Small
34 Blind Date Men B Richard Fattic
11 Blind Date Men C Sean Kellogg
DNF Cross Crusade Singlespeed Joel Holly
12 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
9 Blind Date Men C Sean Kellogg
DNF Blind Date Singlespeed Shawn Small
29 Blind Date Singlespeed christopher brown
49 Blind Date Men B Richard Fattic
2 Blind Date Men B Zachary Utz
72 Cross Crusade Singlespeed Shawn Small
3 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
23 GPMC: Ninkrossi Singlespeed Joel Holly
1 Blind Date Men B Zachary Utz
12 Blind Date Men C Sean Kellogg
36 Cross Crusade Singlespeed Shawn Small
27 Cross Crusade Singlespeed Joel Holly
8 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
18 Cross Crusade Category B Zachary Utz
7 Blind Date Men C Sean Kellogg
28 Blind Date Singlespeed Shawn Small
34 Blind Date Men B Richard Fattic
9 Blind Date Men B Zachary Utz
62 Cross Crusade Singlespeed Shawn Small
36 Cross Crusade Singlespeed Adrian Richardson
81 Cross Crusade Category B Ben Verhoeven
22 Cross Crusade Category B Zachary Utz
29 Blind Date Singlespeed Shawn Small
8 Blind Date Singlespeed Adrian Richardson
2 Blind Date Men B Zachary Utz
11 Blind Date Men C Sean Kellogg
8 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Richard Fattic
28 Battle at Barlow Singlespeed Shawn Small
18 Battle at Barlow Singlespeed Joel Holly
30 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category B christopher brown
DNF GPMC: Hood River Double Cross Category B christopher brown
33 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Richard Fattic
25 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Richard Fattic
22 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Sean Kellogg
20 Oregon Super D Sandy Ridge Category 1/Category 2 Women (U35) Lia Cunningham
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
10 Monday PIR-August Series Women Andrea Fisk
58 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Vivian Satterfield
38 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Andrea Fisk
1 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Women Vivian Satterfield
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
36 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
6 Tigard Criterium Women Category 4 Vivian Satterfield
19 Monday PIR Women Vivian Satterfield
7 OBRA Criterium Women 3 Andrea Fisk
27 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Zachary Utz
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
2 Monday PIR Senior Women Andrea Fisk
17 Oregon Super D Oakridge: Series totals after Oakridge Category 1/Category 2 Women (U34) Lia Cunningham
6 Albany Criterium Women 1/2/3 Andrea Fisk
12 Albany Criterium Men Category 3 Zachary Utz
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
19 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 3 Women 19+ Vivian Satterfield
42 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
28 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Graham Adams
26 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Sean Kellogg
24 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Ben Verhoeven
23 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Preston Covey
21 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Erik Olson
5 Gresham Criterium Women 4 Vivian Satterfield
30 Tuesday PIR-July Series Category 3/4 Richard Fattic
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
16 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
2 Fast Twitch Fridays Sprint D Vivian Satterfield
22 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Richard Fattic
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
DNF Portland Short Track Series Singlespeed Women Lia Cunningham
26 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joel Holly
7 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Vivian Satterfield
5 Alpenrose Velodrome Challenge Women Team Sprints Andrea Fisk
19 Alpenrose Velodrome Challenge Women 5-Mile Andrea Fisk
7 Alpenrose Velodrome Challenge Women Sprints Andrea Fisk
9 Alpenrose Velodrome Challenge Women 500m Andrea Fisk
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Zachary Utz
DNF Mt. Tabor Series Category 3 Men Zachary Utz
26 Mt. Tabor Series Category 3 Men Richard Fattic
14 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shawn Small
16 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Richard Fattic
21 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joel Holly
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
7 OBRA Track Championships-Points Race Senior Women Andrea Fisk
3 OBRA Track Championships-Pursuits Women Category 4 3K Pursuit Vivian Satterfield
3 OBRA Track Championships Category 4 Women Sprints Vivian Satterfield
7 OBRA Track Championships Senior Women Keirin Andrea Fisk
2 OBRA Track Championships-500m Senior Women Andrea Fisk
4 OBRA Track Championships-500m Category 4 Women Vivian Satterfield
7 Mt. Tabor Series Category 4 Men christopher brown
18 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shawn Small
7 Mt. Tabor Series Category 3 Men Zachary Utz
10 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
15 Oregon Super D Bend-Series Points Category 1/Category 2 Women (U35) Lia Cunningham
18 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Zachary Utz
DNF Swan Island Rose Festival Criterium Women Category 4 Vivian Satterfield
4 Fast Twitch Fridays Sprint E Vivian Satterfield
6 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Category 4 Zachary Utz
19 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shawn Small
10 Mt. Tabor Series Category 3 Men Zachary Utz
20 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Richard Fattic
11 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
6 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Women Lia Cunningham
24 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
14 Pringle Creek Circuit Race Category 3 Men Zachary Utz
12 Pringle Creek Circuit Race Category 4 Women Vivian Satterfield
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Andrea Fisk
1 Alpenrose Six Day Women Andrea Fisk
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Andrea Fisk
1 Alpenrose Six Day Women Andrea Fisk
3 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Andrea Fisk
1 Alpenrose Six Day Women Andrea Fisk
23 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shawn Small
12 Mt. Tabor Series Category 3 Men Zachary Utz
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Andrea Fisk
1 Alpenrose Six Day-Madison Women Andrea Fisk
5 Alpenrose Six Day-Omnium Women Andrea Fisk
16 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Richard Fattic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Andrea Fisk
4 Alpenrose Six Day-Omnium Women Andrea Fisk
1 Alpenrose Six Day Women Andrea Fisk
13 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
21 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
1 Alpenrose Six Day Women Andrea Fisk
5 Blue Ribbon Track Race Men 4/5 Zachary Utz
4 Blue Ribbon Track Race Women Vivian Satterfield
58 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Vivian Satterfield
38 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Andrea Fisk
1 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Women Vivian Satterfield
3 Fast Twitch Fridays Women Keirin Andrea Fisk
1 Fast Twitch Fridays Novice Women Vivian Satterfield
2 Fast Twitch Fridays Sprint D Andrea Fisk
4 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
6 Mt. Tabor Series Category 3 Men Zachary Utz
12 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Richard Fattic
10 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
26 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
15 Cirque Criterium Men Category 3 Zachary Utz
3 Sublime Sublimity Men 3 Zachary Utz
3 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Women Category 4 Vivian Satterfield
2 Fast Twitch Fridays Novice Women Vivian Satterfield
2 Fast Twitch Fridays Sprint F Andrea Fisk
4 Alpenrose Thursday Series Category 4 Zachary Utz
4 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
20 Mt. Tabor Series Category 3 Men Richard Fattic
9 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Lia Cunningham
23 Portland Short Track Series Singlespeed Men Shawn Small
21 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joel Holly
44 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Category 3 Men Zachary Utz
213 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Zachary Utz
29 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Category 3 Men Zachary Utz
25 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Category 3 Men Zachary Utz
14 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 3 Men Zachary Utz
25 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Zachary Utz
5 Hammer Velo Criterium Women Category 4 Vivian Satterfield
3 Fast Twitch Fridays Novice Women Vivian Satterfield
28 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Category 3 Men Zachary Utz
28 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Zachary Utz
40 Mt. Hood Cycling Classic Category 3 Men Zachary Utz
12 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
63 Bike Tires Direct TT at PIR: Combined Combined Vivian Satterfield
17 Bike Tires Direct TT at PIR: Combined Combined Zachary Utz
12 Monday PIR-Series Women Andrea Fisk
6 Monday PIR-Series Novice Women Vivian Satterfield
2 Bike Tires Direct TT at PIR Women 4 Vivian Satterfield
3 Bike Tires Direct TT at PIR Men 3 Zachary Utz
38 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Fattic
7 Monday PIR Women Andrea Fisk
12 Oregon Super D Hood River: Series Points Category 1/Category 2 Women (U34) Lia Cunningham
12 Oregon Super D Hood River Category 1/Category 2 Women (U35) Lia Cunningham
4 Alpenrose Thursday Series-May Series Women Category 4 Vivian Satterfield
34 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
30 Tuesday PIR Category 3/4 Sean Kellogg
5 Monday PIR Women Andrea Fisk
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 4 Women Vivian Satterfield
19 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Zachary Utz
3 Fast Twitch Fridays Novice Women Vivian Satterfield
20 Monday PIR Masters 4/5 Sean Kellogg
6 Monday PIR Novice Women Vivian Satterfield
21 Silverton RR Champs Men Category 3 Zachary Utz
22 Silverton RR Champs Pro/1/2 Adrian Richardson
3 Monday PIR Novice Women Vivian Satterfield
3 Alpenrose Thursday Series Women Category 4 Vivian Satterfield
5 Monday PIR-Series Totals Women Andrea Fisk
8 Monday PIR-Series Totals Novice Women Vivian Satterfield
41 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
3 Monday PIR Women Andrea Fisk
4 Monday PIR Novice Women Vivian Satterfield
95 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Fattic
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zachary Utz
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
25 Kings Valley Road Race Category 3 Men Zachary Utz
13 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Fattic
13 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Zachary Utz
3 Spring Brake Super D Category 2 Women U35 Lia Cunningham
103 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Zachary Utz
29 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Zachary Utz
21 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Category 3 Men Zachary Utz
11 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Zachary Utz
14 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Category 3 Men Zachary Utz
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 3 Zachary Utz
4 Spring Brake Super D Category 2 Women U35 Lia Cunningham
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 1/2 Adrian Richardson
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 3 Zachary Utz
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 3 Zachary Utz
15 Banana Belt Series Men Category 1/2 Adrian Richardson
34 Banana Belt Series Men Category 3 Zachary Utz
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Adrian Richardson
24 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 3 Zachary Utz
26 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Zachary Utz
8 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Adrian Richardson