Team Oregon p/b Rodda Paint

Event Category Name Date
12 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Andrew Santos 6/27
6 Monday Night PIR Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz 6/27
1 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 6/27
3 Monday Night PIR Novice Radek Litinsky 6/27
8 Monday Night PIR Track Bike David Gissiner 6/27
2 Monday Night PIR Track Bike Marek Litinsky 6/27
6 Monday Night PIR Junior Ryan Mares 6/27
1 Monday Night PIR Junior Radek Litinsky 6/27
2 Mt Tabor Circuit Race Senior Kevin Wallin 6/22
3 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Eric McKinley 6/22
5 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Kenneth Wahrenberger 6/22
4 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Radek Litinsky 6/22
5 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Emily Slocombe 6/22
8 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Jennifer Haliewicz 6/22
7 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Nicole May 6/22
17 Mt Tabor Circuit Race Category 5 Ryan Mares 6/22
4 Mt Tabor Circuit Race Junior Ryan Mares 6/22
1 Mt Tabor Circuit Race Junior Radek Litinsky 6/22
10 Monday Night PIR Masters 1/2/3 50+ George Gardner 6/20
24 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Eric McKinley 6/20
19 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 6/20
1 Monday Night PIR Masters 4/5 50+ Cliff Baranowski 6/20
4 Monday Night PIR Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz 6/20
2 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 6/20
1 Monday Night PIR Novice Radek Litinsky 6/20
2 Monday Night PIR Track Bike Marek Litinsky 6/20
4 Monday Night PIR Junior Ryan Mares 6/20
1 Monday Night PIR Junior Radek Litinsky 6/20
14 Baker City Cycling Classic Stage 4: Baker City Cycling Classic GC After Stage 4 Category 3 Men Thomas Hope 6/19
12 Baker City Cycling Classic Stage 4 Category 3 Men Thomas Hope 6/19
3 Alpine Epic Category 3 Men Junior 14-18 Ryan Mares 6/18
2 Alpine Epic Category 2 Men 19-39 Martin Taylor 6/18
3 Alpine Epic Category 1 Men 19-44 Kenneth Wahrenberger 6/18
7 Baker City Cycling Classic GC After Stage 2 Category 3 Women Nicole May 6/18
18 Baker City Cycling Classic GC After Stage 2 Category 3 Men Thomas Hope 6/18
5 Baker City Cycling Classic GC After Stage 3 Category 3 Women Nicole May 6/18
18 Baker City Cycling Classic GC After Stage 3 Category 3 Men Thomas Hope 6/18
2 Baker City Cycling Classic Stage 3 Crit Category 3 Women Nicole May 6/18
16 Baker City Cycling Classic Stage 3 Crit Category 3 Men Thomas Hope 6/18
3 Baker City Cycling Classic Stage 2 & 3 Category 3 Women Nicole May 6/18
18 Baker City Cycling Classic Stage 2 & 3 Category 3 Men Thomas Hope 6/18
7 Baker City Cycling Classic GC Stage 1 Category 3 Women Nicole May 6/17
18 Baker City Cycling Classic GC Stage 1 Category 3 Men Thomas Hope 6/17
7 Baker City Cycling Classic Stage 1 Category 3 Women Nicole May 6/17
18 Baker City Cycling Classic Stage 1 Category 3 Men Thomas Hope 6/17
9 Mt Tabor Circuit Race Senior Josh Mitchell 6/15
7 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Stephen Plomer 6/15
25 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Martin Taylor 6/15
8 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Kenneth Wahrenberger 6/15
7 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Radek Litinsky 6/15
8 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Andrew Santos 6/15
14 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Lauren Bowen 6/15
5 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Emily Slocombe 6/15
2 Mt Tabor Circuit Race Junior Radek Litinsky 6/15
19 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 6/13
4 Monday Night PIR Masters 4/5 50+ Cliff Baranowski 6/13
3 Monday Night PIR Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz 6/13
7 Monday Night PIR Women 4/5 Lauren Bowen 6/13
2 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 6/13
4 Red R Criterium Open Fixed Gear David Gissiner 6/11
3 Red R Criterium Senior Open Kevin Wallin 6/11
7 Red R Criterium Women 4/5 Lauren Bowen 6/11
6 Red R Criterium Women 4/5 Emily Slocombe 6/11
2 Red R Criterium Category 3 Women Jennifer Haliewicz 6/11
7 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Jennifer Haliewicz 6/8
6 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Nicole May 6/8
10 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Lauren Bowen 6/8
7 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Emily Slocombe 6/8
19 Mt Tabor Circuit Race Senior Josh Mitchell 6/8
1 Mt Tabor Circuit Race Senior Kevin Wallin 6/8
8 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Stephen Plomer 6/8
6 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Eric McKinley 6/8
30 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Martin Taylor 6/8
4 Mt Tabor Circuit Race Junior Ryan Mares 6/8
19 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Eric McKinley 6/6
16 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 6/6
1 Monday Night PIR Masters 4/5 50+ Cliff Baranowski 6/6
19 Monday Night PIR Masters 4/5 30+ John Wilger 6/6
5 Monday Night PIR Women 1/2/3 Emily McNary 6/6
4 Monday Night PIR Women 1/2/3 Nicole May 6/6
10 Monday Night PIR Women 4/5 Lauren Bowen 6/6
4 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 6/6
4 Monday Night PIR Track Bike David Gissiner 6/6
2 Monday Night PIR Junior Ryan Mares 6/6
6 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Medio Women 25-39 Lauren Bowen 6/4
5 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Medio Men 25-39 Stephen Plomer 6/4
10 Mt Tabor Circuit Race Senior Josh Mitchell 6/1
3 Mt Tabor Circuit Race Senior Kevin Wallin 6/1
8 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Lauren Bowen 6/1
3 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Emily Slocombe 6/1
7 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Nicole May 6/1
12 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Stephen Plomer 6/1
26 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Martin Taylor 6/1
16 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Kenneth Wahrenberger 6/1
5 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Radek Litinsky 6/1
14 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Cliff Baranowski 6/1
2 Mt Tabor Circuit Race Junior Radek Litinsky 6/1
3 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 5/31
20 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 Martin Taylor 5/29
8 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 David Gissiner 5/29
5 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Ryan Mares 5/29
3 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Radek Litinsky 5/29
18 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Stephen Plomer 5/29
3 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Kenneth Wahrenberger 5/29
3 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 5/24
7 Monday Night PIR Masters 1/2/3 50+ George Gardner 5/23
26 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 5/23
13 Monday Night PIR Women 4/5 Lauren Bowen 5/23
9 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 5/23
3 Monday Night PIR Women 4/5 Nicole May 5/23
4 Monday Night PIR Women 1/2/3 Emily McNary 5/23
4 Monday Night PIR Novice Radek Litinsky 5/23
2 Monday Night PIR Track Bike Marek Litinsky 5/23
1 Monday Night PIR Junior Radek Litinsky 5/23
11 Monday Night PIR - May Series Point Women 4/5 Emily Slocombe 5/23
5 Monday Night PIR - May Series Point Women 4/5 Nicole May 5/23
1 Monday Night PIR - May Series Point Women 1/2/3 Emily McNary 5/23
2 Monday Night PIR - May Series Point Track Bike Marek Litinsky 5/23
7 Monday Night PIR - May Series Point Novice Radek Litinsky 5/23
11 Monday Night PIR - May Series Point Masters 4/5 50+ Cliff Baranowski 5/23
22 Monday Night PIR - May Series Point Masters 4/5 30+ John Wilger 5/23
15 Monday Night PIR - May Series Point Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 5/23
8 Monday Night PIR - May Series Point Junior Ryan Mares 5/23
2 Monday Night PIR - May Series Point Junior Radek Litinsky 5/23
21 Banana Belt Road Race Open 1/2 Josh Mitchell 5/22
14 Banana Belt Road Race Women 4/5 Lauren Bowen 5/22
9 Banana Belt Road Race Women 4/5 Emily Slocombe 5/22
1 Banana Belt Road Race Women 4/5 Nicole May 5/22
19 Banana Belt Road Race Open Masters 40+ 3/4/5 Cody Herriges 5/22
18 Banana Belt Road Race Open Masters 40+ 3/4/5 Cliff Baranowski 5/22
26 Banana Belt Road Race Open 4/5 Mario Cop 5/22
21 Banana Belt Road Race Open 4/5 Ryan Mares 5/22
20 Banana Belt Road Race Open 4/5 Seth Batcheller 5/22
13 Banana Belt Road Race Open 4/5 Kenneth Wahrenberger 5/22
2 Banana Belt Road Race Open 4/5 Radek Litinsky 5/22
6 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 2 Men 19-39 Martin Taylor 5/21
4 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 5/17
28 Monday Night PIR Masters 4/5 30+ John Wilger 5/16
6 Monday Night PIR Masters 4/5 50+ Cliff Baranowski 5/16
13 Monday Night PIR Masters 1/2/3 50+ George Gardner 5/16
24 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Matthew Faunt 5/16
1 Monday Night PIR Women 1/2/3 Emily McNary 5/16
19 Monday Night PIR Women 4/5 Lauren Bowen 5/16
5 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 5/16
4 Monday Night PIR Women 4/5 Nicole May 5/16
8 Monday Night PIR Novice Radek Litinsky 5/16
1 Monday Night PIR Track Bike Marek Litinsky 5/16
6 Monday Night PIR Junior Ryan Mares 5/16
1 Monday Night PIR Junior Radek Litinsky 5/16
2 Coast Hills Classic XC MTB Category 2 Junior Men 14-18 Ryan Mares 5/15
4 Coast Hills Classic XC MTB Category 1 Men 19-44 Kenneth Wahrenberger 5/15
5 Rally the Valley Omnium - Criterium Category 3/4/5 Open 40+ Cody Herriges 5/14
3 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 5/10
3 Monday Night PIR Women 1/2/3 Emily McNary 5/9
14 Monday Night PIR Women 4/5 Emily Slocombe 5/9
13 Monday Night PIR Women 4/5 Lauren Bowen 5/9
2 Monday Night PIR Novice Radek Litinsky 5/9
2 Monday Night PIR Track Bike Marek Litinsky 5/9
6 Monday Night PIR Junior Ryan Mares 5/9
2 Monday Night PIR Junior Radek Litinsky 5/9
9 Monday Night PIR Masters 4/5 30+ John Wilger 5/2
3 Monday Night PIR Masters 1/2/3 30+ Stephen Plomer 5/2
4 Monday Night PIR Women 1/2/3 Emily McNary 5/2
3 West Coast Gravel Men 15-24 Radek Litinsky 5/1
18 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic Men 55-59 Erik Spillman 4/30
4 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic Men 25-29 Martin Taylor 4/30
2 Bone Crusher XCO Category 3 Open Senior 60+ Scott Faunt 4/24
1 Bone Crusher XCO Category 3 Open Junior Ryan Mares 4/24
9 Bone Crusher XCO Category 2 Open 19-39 Martin Taylor 4/24
6 Bone Crusher XCO Category 2 Open 19-39 Collin Faunt 4/24
11 Bone Crusher XCO Category 1 Open 19-44 Matthew Faunt 4/24
4 Bone Crusher XCO Category 1 Open 19-44 Kenneth Wahrenberger 4/24
7 Gorge Gravel Grinder Open Women - Medium Grinder Nicole May 4/24
13 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Grinder Eric McKinley 4/24
7 Gorge Gravel Grinder Masters Women - Medium Grinder Emily Slocombe 4/24
1 Gorge Gravel Grinder Junior Men - Medium Grinder Radek Litinsky 4/24
26 Gorge Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Stephen Plomer 4/24
46 Gorge Gravel Grinder Masters Men - Big Grinder George Gardner 4/24
13 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Matthew Faunt 4/23
11 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Kenneth Wahrenberger 4/23
10 Bone Crusher Short Track Men "B" Sport Category (Non-Championship) Collin Faunt 4/23
2 Bone Crusher Short Track Junior Boys (U18) Ryan Mares 4/23
2 35th Annual Mudslinger XC Category 3 Men Junior 14-18 Ryan Mares 4/2
6 35th Annual Mudslinger XC Category 1 Men 19-44 Kenneth Wahrenberger 4/2
5 Echo Red to Red XC Category 1 Men 19-44 Kenneth Wahrenberger 3/19
126 Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined Combined Ryan Mares 3/12
114 Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined Combined Megan Tuncer 3/12
109 Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined Combined Emily McNary 3/12
102 Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined Combined Nathaniel Sherrett 3/12
52 Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined Combined Radek Litinsky 3/12
2 Michael Myers Memorial Time Trial Women Category 4/5 Megan Tuncer 3/12
1 Michael Myers Memorial Time Trial Women Category 3 Emily McNary 3/12
5 Michael Myers Memorial Time Trial Junior 14-17 Ryan Mares 3/12
2 Michael Myers Memorial Time Trial Junior 14-17 Radek Litinsky 3/12
18 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Nathaniel Sherrett 3/12