Team Oregon p/b Rodda Paint

Event Category Name Date
4 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Men A Kolben Preble 12/16
68 Deschutes Brewery Cup Men Category B Shawn Cecotti 12/9
47 Deschutes Brewery Cup Men Category B John Gill 12/9
27 Deschutes Brewery Cup Men Category B Andrew Boone 12/9
50 Deschutes Brewery Cup Men Category B John Gill 12/8
37 Deschutes Brewery Cup Men Category B Shawn Cecotti 12/8
33 Deschutes Brewery Cup Men Category B Andrew Boone 12/8
5 GPTB: Winter Cross Category B Shawn Cecotti 12/2
4 GPTB: Winter Cross Category B John Gill 12/2
2 GPTB: Winter Cross Masters 35+ B Ryan Francesconi 12/2
13 GPTB: Winter Cross Masters 35+ C Brett Ensor 12/2
10 GPTB: Winter Cross Clydesdale Peter Mersereau 12/2
3 GPTB: Winter Cross Clydesdale John Lombard 12/2
9 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men B Shawn Cecotti 12/1
1 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Clydesdale John Lombard 12/1
6 Psycho Cross Series: Series Standings Men A alex wentz 11/25
9 Psycho Cross Series: Series Standings Men B John Lombard 11/25
1 Psycho Cross Series: Series Standings Clydesdale John Lombard 11/25
17 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 50+ Tom Nilan 11/25
7 Psycho Cross Series: Series Standings Men C Tyler Mangum 11/25
4 Psycho Cross Series Men B John Lombard 11/25
61 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Jimmy Gantz 11/18
75 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Eric Gushurst 11/18
69 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Jim Anderson 11/18
34 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A alex wentz 11/18
5 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Kolben Preble 11/18
10 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Risi Murphy 11/18
17 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Men 13-14 Freddy Anderson 11/18
31 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Women Risi Murphy 11/18
42 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Men Freddy Anderson 11/18
22 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category B Hayes Kenny 11/18
14 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category B Daniel Kappes 11/18
8 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category B Shawn Cecotti 11/18
32 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Rob Anderson 11/18
20 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Steve Popp 11/18
18 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Mike Abel 11/18
129 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Jamie Laird 11/18
55 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Jon Langbehn 11/18
33 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Peter Mersereau 11/18
14 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Matt Brownfield 11/18
5 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale John Lombard 11/18
48 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category C Justin Zimmerman 11/18
1 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category C John Gill 11/18
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Shawn Cecotti 11/17
8 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Freddy Anderson 11/17
23 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Ryan Francesconi 11/17
20 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Jeff Zimmerman 11/17
7 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Steve Popp 11/17
6 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ C Thomas Schoenborn 11/17
5 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale Matt Brownfield 11/17
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale John Lombard 11/17
75 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Beginner Men Brian Duhon 11/11
18 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Hayes Kenny 11/11
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Shawn Cecotti 11/11
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Daniel Kappes 11/11
57 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Ryan Francesconi 11/11
45 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Jeff Zimmerman 11/11
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Steve Popp 11/11
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Rob Anderson 11/11
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Mike Abel 11/11
18 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Women Risi Murphy 11/11
32 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Freddy Anderson 11/11
75 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Douglas Murphy 11/11
57 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Brett Hrenko 11/11
52 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Brett Ensor 11/11
30 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Peter Mersereau 11/11
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Matt Brownfield 11/11
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale John Lombard 11/11
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C John Gill 11/11
1 Psycho Cross Series Men A alex wentz 11/10
8 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Shawn Cecotti 11/10
28 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Jimmy Gantz 11/10
6 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Mike Abel 11/10
3 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Ryan Francesconi 11/10
21 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Thomas Schoenborn 11/10
14 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Matt Brownfield 11/10
16 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category C Justin Zimmerman 11/10
25 Cross Crusade: Barton Park Category A Scott Gray 11/4
16 Cross Crusade: Barton Park Category B Hayes Kenny 11/4
12 Cross Crusade: Barton Park Category B Shawn Cecotti 11/4
10 Cross Crusade: Barton Park Category B Daniel Kappes 11/4
3 Cross Crusade: Barton Park Category B Eric Gushurst 11/4
13 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Risi Murphy 11/4
33 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Freddy Anderson 11/4
59 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B John Lombard 11/4
53 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Ryan Francesconi 11/4
42 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Jeff Zimmerman 11/4
41 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Mike Abel 11/4
22 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Steve Popp 11/4
16 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Rob Anderson 11/4
158 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Douglas Murphy 11/4
117 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Brett Ensor 11/4
29 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Peter Mersereau 11/4
16 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Matt Brownfield 11/4
2 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale John Lombard 11/4
41 Cross Crusade: Barton Park Category C Brett Hrenko 11/4
18 Cross Crusade: Barton Park Category C John Gill 11/4
60 Cross Crusade: Barton Park Beginner Men Brian Duhon 11/4
5 Canby Cross-Word CX Challenge Category B Shawn Cecotti 11/3
11 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Jimmy Gantz 11/3
6 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ C Thomas Schoenborn 11/3
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C John Gill 10/28
37 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Freddy Anderson 10/28
52 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/28
48 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Rob Anderson 10/28
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Steve Popp 10/28
58 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Andrew Boone 10/28
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Scott Gray 10/28
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A alex wentz 10/28
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Hayes Kenny 10/28
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Daniel Kappes 10/28
65 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Justin Zimmerman 10/28
47 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jon Langbehn 10/28
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Brett Hrenko 10/28
5 GPTB: David Douglas CX #2 Category B Shawn Cecotti 10/27
14 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Ryan Francesconi 10/27
8 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/27
16 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Thomas Schoenborn 10/27
5 GPTB: David Douglas CX #2 Clydesdale Matt Brownfield 10/27
3 GPTB: David Douglas CX #2 Clydesdale John Lombard 10/27
14 GPTB: David Douglas CX #2 Category C Forest Wilson 10/27
10 GPTB: David Douglas CX #2 Category C Justin Zimmerman 10/27
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Men 13-14 Freddy Anderson 10/27
50 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Steve Popp 10/27
36 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Rob Anderson 10/27
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Mike Abel 10/27
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Hayes Kenny 10/27
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Daniel Kappes 10/27
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Jim Anderson 10/27
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A alex wentz 10/27
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Scott Gray 10/27
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Freddy Anderson 10/27
74 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jamie Laird 10/27
66 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Brett Ensor 10/27
57 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Brett Hrenko 10/27
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jon Langbehn 10/27
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C John Gill 10/27
18 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men B Daniel Kappes 10/24
15 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Rob Anderson 10/24
11 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Mike Abel 10/24
40 Blind Date at the Dairy Masters Men C Paul Souders 10/24
19 Blind Date at the Dairy Masters Men C Thomas Schoenborn 10/24
2 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Abel 10/24
171 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Douglas Murphy 10/21
155 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Brett Hrenko 10/21
77 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Thomas Schoenborn 10/21
74 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C David Lam 10/21
44 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Peter Mersereau 10/21
29 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Matt Brownfield 10/21
6 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale John Lombard 10/21
8 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category C John Gill 10/21
24 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A alex wentz 10/21
6 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Scott Gray 10/21
107 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B John Lombard 10/21
83 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/21
34 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Mike Abel 10/21
33 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Steve Popp 10/21
24 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Rob Anderson 10/21
17 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Women Risi Murphy 10/21
40 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Men Freddy Anderson 10/21
52 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B Hayes Kenny 10/21
13 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B Shawn Cecotti 10/21
3 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B Eric Gushurst 10/21
111 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Beginner Men Brian Duhon 10/21
7 Canby Cross-Word CX Challenge Category B Ryan Francesconi 10/20
4 Canby Cross-Word CX Challenge Category B Shawn Cecotti 10/20
17 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Mike Abel 10/20
32 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ C Jamie Laird 10/20
3 Canby Cross-Word CX Challenge Clydesdale Peter Mersereau 10/20
1 Canby Cross-Word CX Challenge Clydesdale John Lombard 10/20
14 Blind Date at the Dairy Men B John Lombard 10/17
8 Blind Date at the Dairy Men B Daniel Kappes 10/17
32 Blind Date at the Dairy Masters Men C Paul Souders 10/17
31 Blind Date at the Dairy Masters Men C Thomas Schoenborn 10/17
52 Blind Date at the Dairy Beginner Men Brian Duhon 10/17
4 Cross Crusade: Rainier Category A Scott Gray 10/14
15 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/14
148 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Chris Cortez 10/14
91 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Jamie Laird 10/14
41 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Thomas Schoenborn 10/14
36 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Brett Hrenko 10/14
8 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Stephen Hemminger 10/14
4 Cross Crusade: Rainier Clydesdale John Lombard 10/14
9 Cross Crusade: Rainier Category C John Gill 10/14
4 Cross Crusade: Rainier Category C Hayes Kenny 10/14
14 Cross Crusade: Rainier Category B Daniel Kappes 10/14
6 Cross Crusade: Rainier Category B Eric Gushurst 10/14
5 Psycho Cross Series Men C Tyler Mangum 10/13
6 GPTB: Ninkrossi Junior Men Freddy Anderson 10/13
10 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Ryan Francesconi 10/13
6 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/13
4 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Rob Anderson 10/13
1 GPTB: Ninkrossi Clydesdale John Lombard 10/13
9 GPTB: Ninkrossi Category C Justin Zimmerman 10/13
13 Blind Date at the Dairy Men B John Lombard 10/10
23 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Stephen Hemminger 10/10
4 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Rob Anderson 10/10
49 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jamie Laird 10/10
78 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Ryan Francesconi 10/7
55 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Rob Anderson 10/7
47 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Mike Abel 10/7
29 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jeff Zimmerman 10/7
8 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/7
65 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Robin Wessel 10/7
14 Cross Crusade: Alpenrose Category B Shawn Cecotti 10/7
7 Cross Crusade: Alpenrose Category B Eric Gushurst 10/7
32 Cross Crusade: Alpenrose Category A alex wentz 10/7
32 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Freddy Anderson 10/7
159 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Chris Cortez 10/7
15 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Matt Brownfield 10/7
4 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale John Lombard 10/7
87 Cross Crusade: Alpenrose Category C John Gill 10/7
52 Cross Crusade: Alpenrose Category C Justin Zimmerman 10/7
6 Cross Crusade: Alpenrose Category C Hayes Kenny 10/7
81 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Brian Duhon 10/7
6 GPTB: Heiser Farm CX Category B Shawn Cecotti 10/6
12 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Mike Abel 10/6
2 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Jimmy Gantz 10/6
3 GPTB: Heiser Farm CX Clydesdale Matt Brownfield 10/6
2 GPTB: Heiser Farm CX Clydesdale John Lombard 10/6
23 GPTB: Heiser Farm CX Category C Justin Zimmerman 10/6
30 Blind Date at the Dairy Singlespeed Robin Wessel 10/3
9 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Abel 10/3
3 Battle at Barlow Category B Eric Gushurst 9/30
22 Battle at Barlow Women A Risi Murphy 9/30
63 Battle at Barlow Masters 35+ B John Lombard 9/30
29 Battle at Barlow Masters 35+ B Mike Abel 9/30
83 Battle at Barlow Masters 35+ C Chris Cortez 9/30
37 Battle at Barlow Masters 35+ C Brett Hrenko 9/30
13 Battle at Barlow Category C John Gill 9/30
9 Battle at Barlow Clydesdale Stephen Hemminger 9/30
3 Battle at Barlow Clydesdale John Lombard 9/30
4 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category B Shawn Cecotti 9/29
6 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category A alex wentz 9/29
5 Fazio Farms CX p/b Ironclad Junior Men Freddy Anderson 9/29
10 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Matt Brownfield 9/29
7 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Mike Abel 9/29
2 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Rob Anderson 9/29
16 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Jamie Laird 9/29
3 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Jeff Zimmerman 9/29
15 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category C Justin Zimmerman 9/29
2 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category C Jeff Zimmerman 9/29
5 Fazio Farms CX p/b Ironclad Clydesdale John Lombard 9/29
26 Blind Date at the Dairy Singlespeed Robin Wessel 9/26
27 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Abel 9/26
18 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Stephen Hemminger 9/26
111 Blind Date at the Dairy Masters Men C Peter Mersereau 9/26
62 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jamie Laird 9/26
57 Blind Date at the Dairy Masters Men C Paul Souders 9/26
21 Blind Date at the Dairy Men C Forest Wilson 9/26
13 Blind Date at the Dairy Men C Jeff Zimmerman 9/26
2 Blind Date at the Dairy Men C Daniel Kappes 9/26
1 Blind Date at the Dairy Men C Eric Gushurst 9/26
12 Psycho Cross Series Men A alex wentz 9/22-12/1
11 Psycho Cross Series Men B John Lombard 9/22-12/1
1 Psycho Cross Series Clydesdale John Lombard 9/22-12/1
17 Psycho Cross Series Masters Men 50+ Tom Nilan 9/22-12/1
8 Psycho Cross Series Men C Tyler Mangum 9/22-12/1
35 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B John Lombard 9/22
14 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Ryan Francesconi 9/22
13 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Jimmy Gantz 9/22
9 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Rob Anderson 9/22
12 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Junior Men Freddy Anderson 9/22
7 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale Matt Brownfield 9/22
3 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale John Lombard 9/22
20 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Category C Justin Zimmerman 9/22
9 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Category C John Gill 9/22
6 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Category B Shawn Cecotti 9/22
8 Psycho Cross Series Masters Men 50+ Tom Nilan 9/22
5 Psycho Cross Series Men C Tyler Mangum 9/22
11 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men C John Gill 9/19
6 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men C Daniel Kappes 9/19
4 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men C Eric Gushurst 9/19
14 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men B 35+ Rob Anderson 9/19
19 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Rob Anderson 9/19
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C John Gill 9/19
14 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Daniel Kappes 9/19
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Eric Gushurst 9/19
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Rob Anderson 9/19
20 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C John Gill 9/19
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Daniel Kappes 9/19
9 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Eric Gushurst 9/19
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Rob Anderson 9/19
15 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C John Gill 9/19
9 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Daniel Kappes 9/19
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Eric Gushurst 9/19
16 Blind Date at the Dairy Men A Chris Swan 9/19
9 Blind Date at the Dairy Masters Men B Rob Anderson 9/19
23 Blind Date at the Dairy Masters C Paul Souders 9/19
26 Blind Date at the Dairy Men C Justin Zimmerman 9/19
7 Blind Date at the Dairy Men C John Gill 9/19
21 Double Cross Masters 35+ B John Lombard 9/16
9 Double Cross Masters 35+ C Brett Hrenko 9/16
6 Double Cross Category C John Gill 9/16
13 Double Cross Clydesdale Matt Brownfield 9/16
5 Double Cross Clydesdale John Lombard 9/16
10 Double Cross Category A alex wentz 9/16
10 Double Cross Category B Daniel Kappes 9/16
26 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Ryan Francesconi 9/15
18 GPTB: Double Cross Masters 35+ B John Lombard 9/15
17 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Mike Abel 9/15
11 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Rob Anderson 9/15
7 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Jimmy Gantz 9/15
13 GPTB: Double Cross Category B Shawn Cecotti 9/15
8 GPTB: Double Cross Category B Daniel Kappes 9/15
9 GPTB: Double Cross Category A alex wentz 9/15
6 GPTB: Double Cross Category A Scott Gray 9/15
20 GPTB: Double Cross Junior Men Freddy Anderson 9/15
15 GPTB: Double Cross Masters 35+ C Brett Hrenko 9/15
14 GPTB: Double Cross Masters 35+ C Jon Langbehn 9/15
20 GPTB: Double Cross Category C Justin Zimmerman 9/15
13 GPTB: Double Cross Clydesdale Peter Mersereau 9/15
8 GPTB: Double Cross Clydesdale Stephen Hemminger 9/15
7 GPTB: Double Cross Clydesdale Matt Brownfield 9/15
2 GPTB: Double Cross Clydesdale John Lombard 9/15
13 GPTB: Het Meer CX Race Men B Shawn Cecotti 9/9
10 GPTB: Het Meer CX Race Men B Daniel Kappes 9/9
25 GPTB: Het Meer CX Race Category A Chris Swan 9/9
12 GPTB: Het Meer CX Race Category A alex wentz 9/9
16 GPTB: Het Meer CX Race Junior Men Caleb Laird 9/9
14 GPTB: Het Meer CX Race Junior Men Freddy Anderson 9/9
8 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Stephen Hemminger 9/9
46 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B John Lombard 9/9
43 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Rob Anderson 9/9
25 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Mike Abel 9/9
14 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Ryan Francesconi 9/9
3 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Jimmy Gantz 9/9
56 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Jamie Laird 9/9
53 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Chris Cortez 9/9
8 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Stephen Hemminger 9/9
7 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Matt Brownfield 9/9
5 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale John Lombard 9/9
18 GPTB: Het Meer CX Race Category C Justin Zimmerman 9/9
16 GPTB: Het Meer CX Race Category C Forest Wilson 9/9
3 GPTB: Het Meer CX Race Category C Eric Gushurst 9/9
7 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Pro/1/2 Carl Hoefer 9/2
15 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 4/5 Steve Popp 9/2
23 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 3 Tyler Mangum 9/2
19 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 3 Tony Coca 9/2
10 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT: Combined Combined Carl Hoefer 9/2
71 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT: Combined Combined Steve Popp 9/2
48 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT: Combined Combined Tony Coca 9/2
41 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT: Combined Combined Tyler Mangum 9/2
9 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Pro/1/2 Carl Hoefer 9/2
12 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 4/5 Steve Popp 9/2
21 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 3 Tony Coca 9/2
17 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 3 Tyler Mangum 9/2
5 GPTB: David Douglas CX #1 Category B Shawn Cecotti 9/1
21 GPTB: David Douglas CX #1 Category A William Laubernds 9/1
7 GPTB: David Douglas CX #1 Category A alex wentz 9/1
22 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Michael Choate 9/1
6 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Jimmy Gantz 9/1
65 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Chris Cortez 9/1
55 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Jamie Laird 9/1
21 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Brett Hrenko 9/1
7 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Mike Abel 9/1
14 GPTB: David Douglas CX #1 Clydesdale Peter Mersereau 9/1
4 GPTB: David Douglas CX #1 Clydesdale John Lombard 9/1
18 GPTB: David Douglas CX #1 Category C Justin Zimmerman 9/1
6 GPTB: David Douglas CX #1 Category C John Gill 9/1
3 GPTB: David Douglas CX #1 Category C Eric Gushurst 9/1
7 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 1/2 Carl Hoefer 9/1
14 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 4/5 Steve Popp 9/1
23 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 3 Tony Coca 9/1
16 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 3 Tyler Mangum 9/1
20 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Carl Hoefer 8/31
3 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Scott Gray 8/31
81 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Steve Popp 8/31
98 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Tony Coca 8/31
69 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Tyler Mangum 8/31
16 Eugene Celebration - McBeth Prologue Pro/1/2 Carl Hoefer 8/31
3 Eugene Celebration - McBeth Prologue Pro/1/2 Scott Gray 8/31
14 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 4/5 Steve Popp 8/31
33 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 3 Tony Coca 8/31
23 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 3 Tyler Mangum 8/31
8 Eugene Celebration Pro/1/2 Carl Hoefer 8/31-9/2
12 Eugene Celebration Men 4/5 Steve Popp 8/31-9/2
21 Eugene Celebration Men 3 Tony Coca 8/31-9/2
16 Eugene Celebration Men 3 Tyler Mangum 8/31-9/2
6 Alpenrose Thursdays Senior Men Robin Wessel 8/30
19 Tuesday PIR: August Series Standings Category 5 Colin Ross 8/28
18 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Alan Whitney 8/28
23 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 William Laubernds 8/28
21 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Robin Wessel 8/28
19 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Austin Arguello 8/28
9 Tuesday PIR Category 5 Men Colin Ross 8/28
15 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 8/28
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 8/28
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 8/28
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 8/28
15 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Dan Mahoney 8/28
17 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Robin Wessel 8/27
6 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Stephen Bedford 8/27
3 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 8/27
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mike Abel 8/27
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 8/27
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Bedford 8/27
16 Monday PIR Maters Men 4/5 Greg Kowalsky 8/27
14 Monday PIR Maters Men 4/5 Jorge Kaufmann 8/27
13 Monday PIR Maters Men 4/5 Ben Needham 8/27
5 Masters Track Championships Masters Men 30-39 Pursuit Justin La Vigne 8/25
4 Masters Track Championships Masters Men 30-39 Pursuit Carl Hoefer 8/25
4 Masters Track Championships Masters Men 30-39 Points Race Carl Hoefer 8/25
2 Masters Track Championships Masters Men 50+ Points Race Stephen Hemminger 8/25
7 Longview Gran Prix Criterium Category 1/2 William Laubernds 8/25
2 Longview Gran Prix Criterium Category 1/2 Stephen Bedford 8/25
11 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Stephen Hemminger 8/23
9 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Justin La Vigne 8/23
8 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Adam Edgerton 8/23
19 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 8/21
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 8/21
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 8/21
2 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 8/20
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 8/20
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 John Lombard 8/20
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mike Abel 8/20
20 Monday PIR Masters Men 4/5 Jorge Kaufmann 8/20
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 8/20
63 OBRA Hillclimb: Combined Combined Scott Wagnon 8/19
32 OBRA Hillclimb: Combined Combined Ron Babcock 8/19
23 OBRA Hillclimb: Combined Combined Ryan Francesconi 8/19
11 OBRA Hillclimb: Combined Combined Carl Hoefer 8/19
6 OBRA Hillclimb Senior Men Carl Hoefer 8/19
6 OBRA Hillclimb Masters Men 40-44 Scott Wagnon 8/19
1 OBRA Hillclimb Masters Men 40-44 Ron Babcock 8/19
5 OBRA Hillclimb Category 4/5 Men Ryan Francesconi 8/19
2 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Pursuit Dennis Petross 8/18
2 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Pursuit Ian Compton 8/18
2 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Pursuit Justin La Vigne 8/18
17 Giro di Portland Senior Men Elijah Romer 8/18
16 Giro di Portland Senior Men Carl Hoefer 8/18
3 Giro di Portland Senior Men Scott Gray 8/18
23 Giro di Portland Men Category 3 Matt Brownfield 8/18
20 Giro di Portland Men Category 3 Douglas Murphy 8/18
11 Giro di Portland Masters 1/2/3 40+ Robin Wessel 8/18
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Dennis Petross 8/17
4 Alpenrose Thursdays Men Category 4/5 Ian Compton 8/16
9 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 8/14
34 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Zimmerman 8/14
11 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Williams 8/14
5 Tuesday PIR Category 3/4 Alan Whitney 8/14
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 8/14
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 8/14
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher DuBois 8/14
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 8/14
1 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 8/13
27 Monday PIR Masters Men 4/5 Jorge Kaufmann 8/13
25 Monday PIR Masters Men 4/5 Greg Kowalsky 8/13
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 8/13
38 OBRA TT: Combined Combined Carl Hoefer 8/12
30 OBRA TT: Combined Combined Colby Wait-Molyneux 8/12
150 OBRA TT: Combined Combined Brian Duhon 8/12
42 OBRA TT: Combined Combined Ron Babcock 8/12
2 OBRA TT Men Category 1/2 Colby Wait-Molyneux 8/12
22 OBRA TT Men Category 4/5 Brian Duhon 8/12
1 OBRA TT Masters Men 30-34 Carl Hoefer 8/12
2 OBRA TT Masters Men 40-44 Ron Babcock 8/12
9 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 8/12
22 OBRA Criterium Senior Men Austin Arguello 8/11
21 OBRA Criterium Senior Men Scott Gray 8/11
20 OBRA Criterium Senior Men William Laubernds 8/11
19 OBRA Criterium Senior Men Carl Hoefer 8/11
13 OBRA Criterium Senior Men Stephen Bedford 8/11
8 OBRA Criterium Men Category 3 Aaron Aikin 8/11
2 OBRA Criterium Masters Men 50-59 Alan Whitney 8/11
2 Tense-N-Grity Short Track Men 3 Forest Wilson 8/11
22 Portland Twilight Criterium Men 1/2 Eli Romer 8/10
19 Portland Twilight Criterium Men 1/2 Austin Arguello 8/10
17 Portland Twilight Criterium Men 1/2 William Laubernds 8/10
15 Portland Twilight Criterium Men 1/2 Christopher DuBois 8/10
3 Portland Twilight Criterium Men 1/2 Stephen Bedford 8/10
51 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Aaron Aikin 8/10
17 Portland Twilight Criterium Category 3 Men George Gardner 8/10
4 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Robin Wessel 8/9
3 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Carl Hoefer 8/9
35 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Williams 8/7
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 8/7
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephan Niquet 8/7
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Douglas Murphy 8/7
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 8/7
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 8/7
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 8/7
12 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Tyler Mangum 8/7
29 Monday PIR Masters 1-3 John Lombard 8/6
26 Monday PIR Masters 3/4 Greg Kowaksy 8/6
1 Monday PIR Masters 3/4 Eric Gushurst 8/6
50 OUCH: Combined Combined Mike Abel 8/5
68 OUCH: Combined Combined Steve Popp 8/5
37 OUCH: Combined Combined Ryan Francesconi 8/5
3 OUCH Masters Men 40-44 Mike Abel 8/5
6 OUCH Men Category 4 Steve Popp 8/5
3 OUCH Men Category 4 Ryan Francesconi 8/5
2 PDW Track Omnium Men 4/5 Ian Compton 8/5
20 Franz Criterium Senior Men Carl Hoefer 8/4
9 Franz Criterium Senior Men William Laubernds 8/4
6 Franz Criterium Senior Men Stephen Bedford 8/4
1 Franz Criterium Senior Men Austin Arguello 8/4
8 Franz Criterium Men 3 Stephan Niquet 8/4
2 Franz Criterium Men 4/5 Eric Gushurst 8/4
2 Alpenrose Thursdays Madison Carl Hoefer 8/2
8 Alpenrose Thursdays Senior Men Carl Hoefer 8/2
6 Alpenrose Thursdays Senior Men Stephen Bedford 8/2
4 Alpenrose Thursdays Senior Men Austin Arguello 8/2
10 Alpenrose Thursdays Open 4/5 William Laubernds 8/2
3 Alpenrose Thursdays Open 4/5 Ian Compton 8/2
27 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Alan Whitney 7/31
4 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Eric Gushurst 7/31
2 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Andrew Kenny 7/31
27 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 George Gardner 7/31
5 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/31
1 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/31
37 Tuesday PIR Category 3/4 John Lombard 7/31
19 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 7/31
12 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Harris 7/31
7 Tuesday PIR Category 3/4 Alan Whitney 7/31
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 7/31
50 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 7/31
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher DuBois 7/31
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Aaron Aikin 7/31
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/31
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 7/31
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 7/31
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/31
18 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 4/5 Aaron Aikin 7/31
13 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 4/5 Dan Mahoney 7/31
20 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 1/2/3 Tyler Mangum 7/31
11 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 7/31
56 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall 7/30
28 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 7/30
12 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 19+ Paul Souders 7/30
34 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/30
29 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/30
25 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 4/5 Scott Harris 7/30
21 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/30
1 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/30
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/30
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mike Abel 7/30
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Greg Kowalsky 7/30
25 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/30
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Steve Popp 7/30
9 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/30
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/30
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 7/30
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Souders 7/30
34 Vancouver Criterium Senior Men Chris Swan 7/29
33 Vancouver Criterium Senior Men Carl Hoefer 7/29
32 Vancouver Criterium Senior Men Robin Wessel 7/29
21 Vancouver Criterium Senior Men Adam Edgerton 7/29
13 Vancouver Criterium Senior Men Austin Arguello 7/29
7 Vancouver Criterium Senior Men Stephen Bedford 7/29
5 Vancouver Criterium Masters 50+ Alan Whitney 7/29
28 Vancouver Criterium Category 3 John Lombard 7/29
21 Vancouver Criterium Category 3 Cole Sprague 7/29
19 Vancouver Criterium Category 3 Douglas Murphy 7/29
12 Vancouver Criterium Category 3 Stephan Niquet 7/29
6 Vancouver Criterium Category 5 Colin Ross 7/29
32 Swan Island Criterium Senior Men Carl Hoefer 7/28
27 Swan Island Criterium Senior Men Kolben Preble 7/28
24 Swan Island Criterium Senior Men Adam Edgerton 7/28
23 Swan Island Criterium Senior Men Colby Wait-Molyneux 7/28
18 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ John Lombard 7/28
17 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ Stephan Niquet 7/28
17 Swan Island Criterium Category 3 Men John Lombard 7/28
12 Swan Island Criterium Category 3 Men Cole Sprague 7/28
6 Swan Island Criterium Category 3 Men Stephan Niquet 7/28
17 Swan Island Criterium Masters 35+ Category 4/5 Ben Needham 7/28
5 Swan Island Criterium Masters 35+ Category 4/5 Jimmy Gantz 7/28
20 Swan Island Criterium Category 4/5 Men Colin Ross 7/28
2 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Austin Arguello 7/25
14 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Dan Mahoney 7/24
41 Tuesday PIR Category 3/4 John Gill 7/24
40 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Abel 7/24
38 Tuesday PIR Category 3/4 Cory Sieg 7/24
34 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan Francesconi 7/24
26 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Harris 7/24
16 Tuesday PIR Category 3/4 Alan Whitney 7/24
5 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Gushurst 7/24
1 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 7/24
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 7/24
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 7/24
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/24
64 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tony Coca 7/23
33 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 7/23
32 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/23
26 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/23
38 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/23
35 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ben Needham 7/23
27 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/23
24 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Scott Harris 7/23
1 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/23
24 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 7/23
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Souders 7/23
41 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 7/23
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mike Abel 7/23
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 7/23
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Greg Kowalsky 7/23
22 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 7/23
21 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/23
2 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/23
4 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Alan Whitney 7/22
11 Tigard Crit Category 3 Men Shawn Cecotti 7/22
11 Tigard Crit Category 4 Men Cory Sieg 7/22
27 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Pro/1 Men Scott Gray 7/22
88 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 Patrick Gerke 7/22
67 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 William Laubernds 7/22
68 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Stephan Niquet 7/22
30 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 Ryan Francesconi 7/22
137 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Men Stephen Bedford 7/21
124 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Men Austin Arguello 7/21
85 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Men Scott Gray 7/21
104 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 Patrick Gerke 7/21
89 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 William Laubernds 7/21
75 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Andrew Neill 7/21
30 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Stephan Niquet 7/21
43 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 Ryan Francesconi 7/21
105 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 William Laubernds 7/21
101 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 Patrick Gerke 7/21
37 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 Ryan Francesconi 7/21
82 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Stephan Niquet 7/21
32 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Andrew Neill 7/21
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Dennis Petross 7/20
170 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Men Stephen Bedford 7/20
159 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Men Carl Hoefer 7/20
150 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Men Austin Arguello 7/20
26 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Men Scott Gray 7/20
97 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Stephan Niquet 7/20
57 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Andrew Neill 7/20
19 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 Ryan Francesconi 7/20
105 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 Patrick Gerke 7/20
40 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 William Laubernds 7/20
5 Alpenrose Thursdays Senior Men Robin Wessel 7/19
172 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Men Austin Arguello 7/19
148 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Men Carl Hoefer 7/19
126 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Men Stephen Bedford 7/19
75 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Men Colby Wait-Molyneux 7/19
72 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Men Scott Gray 7/19
183 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Men Carl Hoefer 7/18
169 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Men Colby Wait-Molyneux 7/18
127 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Men Austin Arguello 7/18
106 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Men Stephen Bedford 7/18
21 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Men Scott Gray 7/18
183 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Men Carl Hoefer 7/18
170 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Men Colby Wait-Molyneux 7/18
125 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Men Austin Arguello 7/18
105 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Men Stephen Bedford 7/18
11 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Men Scott Gray 7/18
11 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Eric Gushurst 7/17
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Andrew Kenny 7/17
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/17
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/17
16 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Tyler Mangum 7/17
89 Cascade Classic Men Category 2 Patrick Gerke 7/17-22
76 Cascade Classic Men Category 2 William Laubernds 7/17-22
78 Cascade Classic Men Category 3 Stephan Niquet 7/17-22
24 Cascade Classic Men Category 4 Ryan Francesconi 7/17-22
29 Cascade Classic Pro/1 Men Scott Gray 7/17-22
17 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Abel 7/17
2 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 7/17
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 7/17
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 7/17
179 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Men Austin Arguello 7/17
166 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Men Carl Hoefer 7/17
115 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Men Scott Gray 7/17
109 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Men Stephen Bedford 7/17
106 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Men Colby Wait-Molyneux 7/17
62 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tony Coca 7/16
28 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 7/16
27 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/16
21 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/16
35 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/16
31 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ben Needham 7/16
23 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/16
20 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Scott Harris 7/16
1 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/16
20 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Souders 7/16
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/16
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/16
13 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 7/16
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/16
13 Alpenrose Velodrome Challenge Men Ten Mile Carl Hoefer 7/15
13 Gresham Crit Category 4 Men John Gill 7/14
15 Gresham Crit Masters 35+ 4/5 Jorge Kaufmann 7/14
18 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 John Lombard 7/14
6 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Douglas Murphy 7/14
4 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Tony Coca 7/14
19 Gresham Crit Category 3 Men Shawn Cecotti 7/14
18 Gresham Crit Category 3 Men Tony Coca 7/14
8 Gresham Crit Category 3 Men Douglas Murphy 7/14
22 Gresham Crit Senior Men Elijah Romer 7/14
15 Gresham Crit Senior Men Robin Wessel 7/14
14 Gresham Crit Senior Men Adam Edgerton 7/14
13 Gresham Crit Senior Men William Laubernds 7/14
8 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Qualifier Points Race Carl Hoefer 7/13
5 Alpenrose Thursdays Senior Men Robin Wessel 7/12
2 Alpenrose Thursdays Men 4/5 Ian Compton 7/12
7 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Cole Sprague 7/11
40 Mt. Tabor Series Senior Men Robin Wessel 7/11
38 Mt. Tabor Series Senior Men Adam Edgerton 7/11
30 Mt. Tabor Series Senior Men Brendan Treacy 7/11
13 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 7/11
2 Mt. Tabor Series Senior Men Austin Arguello 7/11
19 Mt. Tabor Series Men 3 Zac Strode 7/11
12 Mt. Tabor Series Men 3 Douglas Murphy 7/11
5 Mt. Tabor Series Men 3 Stephan Niquet 7/11
29 Mt. Tabor Series Men 4 Steve Popp 7/11
5 Mt. Tabor Series Men 4 Andrew Kenny 7/11
1 Mt. Tabor Series Men 4 Eric Gushurst 7/11
10 Mt. Tabor Series Men 5 John Gill 7/11
15 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 7/10
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher DuBois 7/10
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/10
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 7/10
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/10
57 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tony Coca 7/9
21 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 7/9
20 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/9
16 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/9
27 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/9
23 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ben Needham 7/9
15 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/9
13 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Scott Harris 7/9
3 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/9
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Souders 7/9
40 Monday PIR Masters 1/2/3 John Lombard 7/9
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Shawn Cecotti 7/9
12 Monday PIR Masters 4/5 Ben Needham 7/9
9 Monday PIR Masters 4/5 Cory Sieg 7/9
8 Monday PIR Masters 4/5 Scott Harris 7/9
6 Monday PIR Masters 4/5 Eric Gushurst 7/9
17 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Ryan Francesconi 7/8
6 High Desert Omnium Road Race Men 3 Stephan Niquet 7/8
29 High Desert Omnium Road Race Men Pro/1/2 Patrick Gerke 7/8
13 High Desert Omnium Road Race Men Pro/1/2 Stephen Bedford 7/8
6 High Desert Omnium Road Race Men Pro/1/2 Scott Gray 7/8
4 OBRA Track Championships Category 4 Men Points Race Ian Compton 7/8
2 OBRA Track Championships Category 4 Men Pursuit Ian Compton 7/8
24 St. Honore Criterium Category 1/2 Carl Hoefer 7/7
20 St. Honore Criterium Category 1/2 Adam Edgerton 7/7
13 St. Honore Criterium Category 1/2 William Laubernds 7/7
5 St. Honore Criterium Category 1/2 Stephen Bedford 7/7
25 St. Honore Criterium Category 3 Andrew Neill 7/7
16 St. Honore Criterium Category 3 Douglas Murphy 7/7
5 St. Honore Criterium Category 3 Stephan Niquet 7/7
27 St. Honore Criterium Category 4/5 Colin Ross 7/7
14 St. Honore Criterium Category 4/5 John Gill 7/7
2 St. Honore Criterium Category 4/5 Eric Gushurst 7/7
13 St. Honore Criterium Masters 35+ Category 4/5 Steve Popp 7/7
7 St. Honore Criterium Masters 35+ Category 4/5 Jimmy Gantz 7/7
6 St. Honore Criterium Masters 35+ Category 4/5 Ryan Francesconi 7/7
82 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Brian Duhon 7/7
4 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Scott Gray 7/7
19 High Desert Omnium Time Trial Men 4/5 Brian Duhon 7/7
3 High Desert Omnium Time Trial Men Pro/1/2 Scott Gray 7/7
12 High Desert Omnium Men 3 Stephan Niquet 7/7-8
1 High Desert Omnium Men Pro/1/2 Scott Gray 7/7-8
25 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Brian Duhon 7/7
15 High Desert Omnium Criterium Men Pro/1/2 Austin Arguello 7/7
2 High Desert Omnium Criterium Men Pro/1/2 Scott Gray 7/7
4 OBRA Track Championships Category 4 Men Ian Compton 7/6
10 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Men Stephen Hemminger 7/5
4 Twilight Crit Series Category 4/5 Dan Mahoney 7/3
18 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 7/3
32 Tuesday PIR Category 3/4 Greg Kowalsky 7/3
25 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Harris 7/3
24 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan Francesconi 7/3
23 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 7/3
21 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 7/3
3 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Gushurst 7/3
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 7/3
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 7/3
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 7/3
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/3
49 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 7/2
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 7/2
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 7/2
22 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 7/2
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 7/2
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 7/2
5 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 7/2
31 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Category 3 Men Tony Coca 7/1
21 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Category 3 Men Jack Rising 7/1
1 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Pro/1/2 Men Scott Gray 7/1
185 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Tony Coca 6/30
181 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Jack Rising 6/30
12 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Scott Gray 6/30
2 Alpenrose Six Day Category 4 Men Ian Compton 6/30
1 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/30
4 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/30
38 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Category 3 Men Jack Rising 6/30
34 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Category 3 Men Tony Coca 6/30
11 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Scott Gray 6/30
16 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Tony Coca 6/30
15 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Jack Rising 6/30
23 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Men Scott Gray 6/30
38 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Category 3 Men Jack Rising 6/30
34 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Category 3 Men Tony Coca 6/30
9 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Scott Gray 6/30
39 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Category 3 Men Tony Coca 6/30
35 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Category 3 Men Jack Rising 6/30
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Pro/1/2 Men Scott Gray 6/30
31 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Tony Coca 6/29-7/1
30 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Jack Rising 6/29-7/1
4 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Scott Gray 6/29-7/1
6 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Scott Gray 6/29
6 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Scott Gray 6/29
1 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/29
5 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/29
38 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Jack Rising 6/29
29 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Tony Coca 6/29
38 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 3 Men Jack Rising 6/29
29 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 3 Men Tony Coca 6/29
1 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/28
5 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/28
29 Mt. Tabor Series Senior Men Patrick Gerke 6/27
27 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher DuBois 6/27
25 Mt. Tabor Series Senior Men Elijah Romer 6/27
2 Mt. Tabor Series Senior Men Austin Arguello 6/27
1 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/27
11 Mt. Tabor Series Category 3 Bryan Richardson 6/27
10 Mt. Tabor Series Category 3 Zac Strode 6/27
7 Mt. Tabor Series Category 3 Douglas Murphy 6/27
3 Mt. Tabor Series Category 3 Stephan Niquet 6/27
16 Mt. Tabor Series Category 4 Andrew Kenny 6/27
6 Mt. Tabor Series Category 4 Steve Popp 6/27
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Robin Wessel 6/27
29 Mt. Tabor Series Category 5 Colin Ross 6/27
12 Mt. Tabor Series Category 5 John Gill 6/27
1 Mt. Tabor Series Category 5 Eric Gushurst 6/27
4 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Andrew Boone 6/27
4 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Men B Stephen Hemminger 6/27
5 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Men A Carl Hoefer 6/27
4 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/27
5 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/27
7 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 4/5 Dan Mahoney 6/26
23 Tuesday PIR: June Series Standings Men 5 Colin Ross 6/26
14 Tuesday PIR: June Series Standings Men 4 Perry York 6/26
16 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Ryan Francesconi 6/26
10 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 6/26
4 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Overall Stephen Hemminger 6/26
5 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men A Overall Carl Hoefer 6/26
4 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Madison Stephen Hemminger 6/26
5 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men A Madison Carl Hoefer 6/26
10 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men A Omnium Carl Hoefer 6/26
7 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Omnium Stephen Hemminger 6/26
4 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/26
5 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/26
22 Twilight Crit Series Category 4/5 Dan Mahoney 6/26
15 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 6/26
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 6/26
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Adam Edgerton 6/26
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 6/26
29 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 6/25
21 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 George Gardner 6/25
11 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 6/25
21 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 6/25
15 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 6/25
2 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/25
10 Monday PIR: June Series Standings Novice Men Colin Ross 6/25
2 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/25-30
4 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/25-30
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 6/25
13 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 6/25
12 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 6/25
8 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/25
2 Alpenrose Six Day Men B Stephen Hemminger 6/25
5 Alpenrose Six Day Men A Carl Hoefer 6/25
17 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-34 William Laubernds 6/24
15 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-34 Elijah Romer 6/24
7 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 6/24
5 Alpenrose Thursdays Madison A Carl Hoefer 6/21
14 Alpenrose Thursdays Senior Men Carl Hoefer 6/21
1 Alpenrose Thursdays Senior Men Stephen Bedford 6/21
27 Mt. Tabor Series Senior Men Elijah Romer 6/20
18 Mt. Tabor Series Senior Men Patrick Gerke 6/20
17 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher DuBois 6/20
1 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/20
22 Mt. Tabor Series Men 3 Jeff Zimmerman 6/20
21 Mt. Tabor Series Men 3 Zac Strode 6/20
17 Mt. Tabor Series Men 3 Douglas Murphy 6/20
11 Mt. Tabor Series Men 3 Bryan Richardson 6/20
2 Mt. Tabor Series Men 3 Stephan Niquet 6/20
30 Mt. Tabor Series Men 4 Steve Popp 6/20
12 Mt. Tabor Series Men 4 Andrew Kenny 6/20
10 Mt. Tabor Series Men 4 Ryan Francesconi 6/20
18 Mt. Tabor Series Category 5 Men John Gill 6/20
3 Mt. Tabor Series Category 5 Men Eric Gushurst 6/20
6 TRC Mst/Jr Track TT Series: June Series Standings Masters Men 50+ Stephen Hemminger 6/19
20 Tuesday PIR: Series Standings Category 5 Colin Ross 6/19
12 Tuesday PIR: Series Standings Category 4 Perry York 6/19
13 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan Francesconi 6/19
10 Tuesday PIR Category 5 Colin Ross 6/19
5 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan Francesconi 6/19
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 6/19
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Douglas Murphy 6/19
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Laubernds 6/19
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephan Niquet 6/19
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 6/19
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 6/19
1 Twilight Crit Series Category 4/5 Dan Mahoney 6/19
16 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 6/19
25 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 6/18
17 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 George Gardner 6/18
8 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 6/18
19 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 6/18
16 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 6/18
2 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/18
9 Monday PIR - Series Standings Novice Men Colin Ross 6/18
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Alan Whitney 6/18
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Souders 6/18
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 6/18
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 George Gardner 6/18
20 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 6/18
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 6/18
7 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/18
3 Monday PIR Novice Men Colin Ross 6/18
5 Blue Ribbon Track Race Men Category 4 William Laubernds 6/17
9 Blue Ribbon Track Race Senior Men Carl Hoefer 6/17
2 Blue Ribbon Track Race Senior Men Stephen Bedford 6/17
8 OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Ryan Francesconi 6/16
7 OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Stephan Niquet 6/16
8 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Robin Wessel 6/16
20 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Brendan Treacy 6/16
16 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Carl Hoefer 6/16
14 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Stephen Bedford 6/16
5 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Austin Arguello 6/16
1 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Scott Gray 6/16
4 Alpenrose Thursdays Madison Carl Hoefer 6/14
9 Alpenrose Thursdays Senior Men Robin Wessel 6/14
8 Alpenrose Thursdays Masters Men Stephen Hemminger 6/14
31 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/13
23 Mt. Tabor Series Senior Men Elijah Romer 6/13
8 Mt. Tabor Series Senior Men Brendan Treacy 6/13
21 Mt. Tabor Series Men 3 Bryan Richardson 6/13
6 Mt. Tabor Series Men 3 Stephan Niquet 6/13
4 Mt. Tabor Series Men 3 Zac Strode 6/13
19 Mt. Tabor Series Men 4 Mike Abel 6/13
10 Mt. Tabor Series Men 4 Ryan Francesconi 6/13
9 Mt. Tabor Series Men 4 Steve Popp 6/13
8 Mt. Tabor Series Men 4 Andrew Kenny 6/13
22 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Austin Arguello 6/13
8 Tuesday PIR - Series Standings Category 4 Perry York 6/12
5 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 6/12
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 6/12
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 6/12
20 Twilight Crit Series Category 4/5 Dan Mahoney 6/12
13 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Tyler Mangum 6/12
20 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 6/11
5 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 6/11
15 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 6/11
12 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 6/11
3 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/11
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Alan Whitney 6/11
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 6/11
11 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Hayes Kenny 6/11
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 6/11
24 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 6/11
21 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 6/11
15 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 6/11
13 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Abel 6/11
8 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 6/11
21 Monday PIR Novice Men Brian Duhon 6/11
71 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Pro/1/2 Stephen Bedford 6/10
67 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Pro/1/2 Brendan Treacy 6/10
50 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Pro/1/2 Andrew Boone 6/10
14 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Pro/1/2 Scott Gray 6/10
15 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 4 Andrew Kenny 6/10
38 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Douglas Murphy 6/10
32 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Stephan Niquet 6/10
31 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Tony Coca 6/10
27 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Patrick Gerke 6/10
23 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Andrew Neill 6/10
5 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Zac Strode 6/10
204 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined William Laubernds 6/9
114 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Adam Edgerton 6/9
107 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Brendan Treacy 6/9
82 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Scott Gray 6/9
77 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Carl Hoefer 6/9
35 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Stephen Bedford 6/9
33 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Andrew Boone 6/9
237 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Andrew Kenny 6/9
223 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Douglas Murphy 6/9
222 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Tony Coca 6/9
176 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Stephan Niquet 6/9
140 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Andrew Neill 6/9
126 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Zac Strode 6/9
120 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Patrick Gerke 6/9
101 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Adam Edgerton 6/9
96 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 William Laubernds 6/9
80 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Brendan Treacy 6/9
72 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Carl Hoefer 6/9
69 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Andrew Boone 6/9
48 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Scott Gray 6/9
14 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Stephen Bedford 6/9
8 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 4 Men Andrew Kenny 6/9
47 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Douglas Murphy 6/9
39 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Andrew Neill 6/9
31 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Patrick Gerke 6/9
28 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Tony Coca 6/9
10 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Zac Strode 6/9
9 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Stephan Niquet 6/9
107 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men William Laubernds 6/9
106 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Adam Edgerton 6/9
100 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Carl Hoefer 6/9
62 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Brendan Treacy 6/9
57 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Andrew Boone 6/9
50 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Scott Gray 6/9
27 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/9
41 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Douglas Murphy 6/9
38 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Tony Coca 6/9
36 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Andrew Neill 6/9
24 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Patrick Gerke 6/9
22 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Stephan Niquet 6/9
11 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Zac Strode 6/9
8 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 4 Men Andrew Kenny 6/9
106 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 William Laubernds 6/9
83 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Adam Edgerton 6/9
80 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Brendan Treacy 6/9
65 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Scott Gray 6/9
61 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Carl Hoefer 6/9
31 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Stephen Bedford 6/9
29 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Andrew Boone 6/9
13 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Andrew Kenny 6/9
44 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Douglas Murphy 6/9
43 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Tony Coca 6/9
27 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Stephan Niquet 6/9
17 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Andrew Neill 6/9
12 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Zac Strode 6/9
11 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Patrick Gerke 6/9
62 Mt. Hood Cycling Classic Pro/1/2 Stephen Bedford 6/8-10
60 Mt. Hood Cycling Classic Pro/1/2 Brendan Treacy 6/8-10
50 Mt. Hood Cycling Classic Pro/1/2 Andrew Boone 6/8-10
17 Mt. Hood Cycling Classic Pro/1/2 Scott Gray 6/8-10
14 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 4 Andrew Kenny 6/8-10
40 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Douglas Murphy 6/8-10
34 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Tony Coca 6/8-10
30 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Stephan Niquet 6/8-10
26 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Andrew Neill 6/8-10
24 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Patrick Gerke 6/8-10
4 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Zac Strode 6/8-10
45 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Douglas Murphy 6/8
44 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Andrew Neill 6/8
42 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Tony Coca 6/8
36 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Patrick Gerke 6/8
10 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Zac Strode 6/8
4 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Stephan Niquet 6/8
5 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 4 Men Andrew Kenny 6/8
109 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Adam Edgerton 6/8
106 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men William Laubernds 6/8
105 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Carl Hoefer 6/8
79 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Andrew Boone 6/8
68 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Stephen Bedford 6/8
54 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Brendan Treacy 6/8
42 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Scott Gray 6/8
2 Alpenrose Thursdays Masters Stephen Hemminger 6/7
4 Alpenrose Thursdays Senior Men Robin Wessel 6/7
27 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/6
23 Mt. Tabor Series Senior Men Adam Edgerton 6/6
19 Mt. Tabor Series Senior Men Elijah Romer 6/6
16 Mt. Tabor Series Senior Men Carl Hoefer 6/6
10 Mt. Tabor Series Senior Men Patrick Gerke 6/6
2 Mt. Tabor Series Senior Men Brendan Treacy 6/6
20 Mt. Tabor Series Category 3 Men Douglas Murphy 6/6
19 Mt. Tabor Series Category 3 Men Bryan Richardson 6/6
3 Mt. Tabor Series Category 3 Men Stephan Niquet 6/6
36 Mt. Tabor Series Category 4 Men Perry York 6/6
24 Mt. Tabor Series Category 4 Men Cory Sieg 6/6
17 Mt. Tabor Series Category 4 Men Ryan Francesconi 6/6
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Steve Popp 6/6
10 Mt. Tabor Series Category 4 Men Andrew Kenny 6/6
14 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Robin Wessel 6/6
29 Mt. Tabor Series Category 5 Men John Gill 6/6
17 Mt. Tabor Series Category 5 Men Eric Gushurst 6/6
5 TRC Mst/Jr Track TT Series: 500m Masters Men 50+ Stephen Hemminger 6/5
6 Tuesday PIR Category 4 Men Perry York 6/5
27 Tuesday PIR Category 3/4 Ian Compton 6/5
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zac Strode 6/5
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 6/5
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 6/5
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 6/5
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brett Hrenko 6/4
10 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Hayes Kenny 6/4
34 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ryan Francesconi 6/4
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 6/4
3 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 6/4
30 Monday PIR Masters Men 4/5 Chris Holser 6/4
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Perry York 6/4
24 Monday PIR Masters Men 4/5 Ben Needham 6/4
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Abel 6/4
6 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 6/4
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Gushurst 6/4
2 OBRA TTT: Combined Combined Stephan Niquet 6/3
4 Alpenrose Heartbreaker Men 5 Points Race Ian Compton 6/3
1 OBRA TTT Men 3 Shawn Cecotti 6/3
1 OBRA TTT Men 3 Tony Coca 6/3
1 OBRA TTT Men 3 Ron Babcock 6/3
1 OBRA TTT Men 3 Stephan Niquet 6/3
32 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Douglas Murphy 6/2
31 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Aaron Aikin 6/2
21 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Carl Hoefer 6/2
18 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Bryan Richardson 6/2
14 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Stephan Niquet 6/2
8 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 50+ Category 3/4/5 Ben Needham 6/2
5 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 40+ Category 3/4/5 Douglas Murphy 6/2
1 Fast Twitch Fridays Beginner Men Ian Compton 6/1
8 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Robin Wessel 5/31
29 Mt. Tabor Series Senior Men Patrick Gerke 5/30
7 Mt. Tabor Series Senior Men Chris Swan 5/30
6 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 5/30
1 Mt. Tabor Series Senior Men Brendan Treacy 5/30
21 Mt. Tabor Series Men 3 Aaron Aikin 5/30
14 Mt. Tabor Series Men 3 Zac Strode 5/30
6 Mt. Tabor Series Men 3 Stephan Niquet 5/30
5 Mt. Tabor Series Men 5 Eric Gushurst 5/30
27 Tuesday PIR: May Series Standings Category 5 Perry York 5/29
25 Tuesday PIR: May Series Standings Category 5 Hayes Kenny 5/29
19 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4 Daniel Kappes 5/29
15 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4 Perry York 5/29
11 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4 Ben Needham 5/29
25 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Alan Whitney 5/29
22 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Michael Rueter 5/29
17 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Shawn Cecotti 5/29
17 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Jack Rising 5/29
1 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/29
2 Tuesday PIR Men Category 5 Eric Gushurst 5/29
4 Tuesday PIR Men Category 4 Perry York 5/29
47 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 5/29
43 Tuesday PIR Category 3/4 Greg Kowalsky 5/29
26 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 5/29
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Neill 5/29
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Lombard 5/29
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/29
83 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Chris Swan 5/28
75 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 5/28
73 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Phil de la Motte 5/28
72 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 5/28
66 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 David Cowperthwaite 5/28
64 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 5/28
54 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Carl Hoefer 5/28
51 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Tony Coca 5/28
43 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Ward 5/28
39 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Aaron Aikin 5/28
64 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Perry York 5/28
55 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Justin Zimmerman 5/28
44 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 5/28
24 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 5/28
22 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 5/28
21 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 John Gill 5/28
20 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Mike Abel 5/28
6 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Aaron Aikin 5/28
29 Monday PIR - May Series Standings Novice Men Brian Duhon 5/28
24 Monday PIR - May Series Standings Novice Men Daniel Stark 5/28
18 Monday PIR - May Series Standings Novice Men Colin Ross 5/28
6 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Ron Babcock 5/28
98 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Brian Duhon 5/28
16 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Rob Anderson 5/28
5 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Carl Hoefer 5/28
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 John Lombard 5/28
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Phil de la Motte 5/28
30 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 5/28
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Chris Holser 5/28
9 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 5/28
8 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 5/28
22 Monday PIR Novice Men Brian Duhon 5/28
7 Monday PIR Novice Men Colin Ross 5/28
1 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Ron Babcock 5/28
25 Western Bike Works TT @ PIR Men 4/5 Brian Duhon 5/28
5 Western Bike Works TT @ PIR Men 3 Rob Anderson 5/28
4 Western Bike Works TT @ PIR Men 1/2 Carl Hoefer 5/28
6 Sisters Stampede Clydesdale 210 Lbs John Lombard 5/27
14 Sisters Stampede Category 1 Men 19-34 Kolben Preble 5/27
8 Sisters Stampede Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 5/27
10 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 David Muecke 5/27
10 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 Austin Arguello 5/27
1 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/27
15 Bend Don't Brake Men 4/5 Mike Abel 5/26
15 Bend Don't Brake Men 1/2 David Muecke 5/26
1 Bend Don't Brake Men 1/2 Stephen Bedford 5/26
1 Fast Twitch Fridays - May Series Standings Beginner Men Ian Compton 5/25
19 Fast Twitch Fridays - May Series Standings Sprinter Will Blanton 5/25
3 Fast Twitch Fridays Beginner Men Ian Compton 5/25
9 Alpenrose Thursdays Category 1/2 Carl Hoefer 5/24
5 Alpenrose Thursdays Category 1/2 Stephen Bedford 5/24
22 Tuesday PIR - Series Standings Category 5 Perry York 5/22
20 Tuesday PIR - Series Standings Category 5 Hayes Kenny 5/22
10 Tuesday PIR - Series Standings Category 4 MW34 Needham 5/22
27 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Daniel Kappes 5/22
20 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 MW34 Whitney 5/22
17 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Michael Rueter 5/22
13 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Shawn Cecotti 5/22
14 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Jack Rising 5/22
1 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/22
15 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 5/22
13 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Abel 5/22
6 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Rueter 5/22
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Lombard 5/22
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 5/22
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/22
80 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Chris Swan 5/21
72 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 5/21
70 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Phil de la Motte 5/21
69 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 5/21
63 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Cowperthwaite 5/21
61 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 5/21
51 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Carl Hoefer 5/21
46 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tony Coca 5/21
38 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Ward 5/21
34 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Aaron Aikin 5/21
60 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Perry York 5/21
51 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Justin Zimmerman 5/21
46 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 John Gill 5/21
39 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 5/21
20 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Cory Sieg 5/21
19 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Mike Abel 5/21
5 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Aaron Aikin 5/21
27 Monday PIR: Series Standings Novice Men Brian Duhon 5/21
22 Monday PIR: Series Standings Novice Men Daniel Stark 5/21
12 Monday PIR Masters 4/5 Chris Holser 5/21
19 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Zac Strode 5/19
10 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Brendan Treacy 5/19
6 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Chris Swan 5/19
30 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Tony Coca 5/19
28 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Aaron Aikin 5/19
22 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Douglas Murphy 5/19
19 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Zac Strode 5/19
16 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Stephan Niquet 5/19
13 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Jack Rising 5/19
7 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Phelan Kostur 5/19
10 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Ryan Francesconi 5/19
21 Mt. Tabor Circuit Race Category 5 Colin Ross 5/19
22 Spring Thaw XC Category 1 Men 19-34 Kolben Preble 5/19
1 Fast Twitch Fridays Beginner Men Ian Compton 5/18
3 Fast Twitch Fridays Sprint D Will Blanton 5/18
25 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Dan Mahoney 5/15
14 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Phelan Kostur 5/15
4 Twilight Time Trial Series Men 4 Dan Mahoney 5/15
3 Twilight Time Trial Series Men 3 Phelan Kostur 5/15
8 Tuesday PIR Men 5 Hayes Kenny 5/15
14 Tuesday PIR Men 4 Perry York 5/15
2 Tuesday PIR Men 4 Ben Needham 5/15
48 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 5/15
47 Tuesday PIR Category 3/4 Ian Compton 5/15
40 Tuesday PIR Category 3/4 Levi Arzie 5/15
34 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Rueter 5/15
25 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 5/15
7 Tuesday PIR Category 3/4 Alan Whitney 5/15
82 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 5/15
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Lombard 5/15
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Neill 5/15
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Patrick Gerke 5/15
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Richardson 5/15
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephan Niquet 5/15
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 5/15
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 5/15
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zac Strode 5/15
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jack Rising 5/15
56 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Carl Hoefer 5/14
45 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Cowperthwaite 5/14
35 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Cecotti 5/14
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Phil de la Motte 5/14
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 5/14
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 5/14
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Aaron Aikin 5/14
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tony Coca 5/14
46 Monday PIR Masters Men 4/5 Justin Zimmerman 5/14
40 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 5/14
31 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 5/14
9 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 5/14
8 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Abel 5/14
19 Monday PIR Novice Men Brian Duhon 5/14
10 Monday PIR Novice Men Daniel Stark 5/14
37 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Elijah Romer 5/12
31 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Adam Edgerton 5/12
30 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Carl Hoefer 5/12
12 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Stephen Bedford 5/12
7 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Brendan Treacy 5/12
6 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Scott Gray 5/12
3 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Chris Swan 5/12
26 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Tyler Mangum 5/12
23 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Jack Rising 5/12
16 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Patrick Gerke 5/12
14 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Stephan Niquet 5/12
17 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Ron Babcock 5/12
13 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Douglas Murphy 5/12
11 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Tony Coca 5/12
6 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ Mike Abel 5/12
3 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ Jimmy Gantz 5/12
9 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 5 John Gill 5/12
21 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Dan Mahoney 5/12
20 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Michael Rueter 5/12
19 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Ryan Francesconi 5/12
10 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Andrew Kenny 5/12
2 Fast Twitch Fridays Masters 50+ Alan Whitney 5/11
1 Alpenrose Thursdays Category 4/Men William Laubernds 5/10
17 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Phelan Kostur 5/8
3 Twilight Time Trial Series Men 3 Phelan Kostur 5/8
12 Tuesday PIR Men 4 Perry York 5/8
55 Tuesday PIR Category 3/4 Stephen Hemminger 5/8
48 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Kenny 5/8
37 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 5/8
12 Tuesday PIR Category 3/4 Alan Whitney 5/8
9 Tuesday PIR Category 3/4 Daniel Kappes 5/8
3 Tuesday PIR Category 3/4 Shawn Cecotti 5/8
102 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Lombard 5/8
101 Tuesday PIR Category 1/2/3 Patrick Gerke 5/8
99 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zac Strode 5/8
96 Tuesday PIR Category 1/2/3 Scott Harris 5/8
95 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brendan Treacy 5/8
92 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elijah Romer 5/8
91 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Richardson 5/8
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 5/8
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Zimmerman 5/8
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 5/8
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jack Rising 5/8
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/8
74 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 5/7
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shawn Lecotti 5/7
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 5/7
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 John Lombard 5/7
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Andrew Boone 5/7
56 Monday PIR Masters Men 4/5 Chris Holser 5/7
55 Monday PIR Masters Men 4/5 Andrew Burns 5/7
53 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 5/7
51 Monday PIR Masters Men 4/5 Perry York 5/7
49 Monday PIR Masters Men 4/5 John Gill 5/7
48 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 5/7
31 Monday PIR Masters Men 4/5 Justin Zimmerman 5/7
22 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Abel 5/7
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Aaron Aikin 5/7
23 Monday PIR Novice Men Brian Duhon 5/7
13 Monday PIR Novice Men Daniel Stark 5/7
23 Montinore Road Race Men 4/5 Aaron Aikin 5/6
15 Montinore Road Race Men 4/5 Daniel Kappes 5/6
11 Montinore Road Race Men 4/5 Andrew Kenny 5/6
12 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Mike Abel 5/6
9 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Jimmy Gantz 5/6
2 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Ryan Francesconi 5/6
28 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Ron Babcock 5/6
31 Montinore Road Race Men 1/2 Elijah Romer 5/6
23 Montinore Road Race Men 1/2 Adam Edgerton 5/6
20 Montinore Road Race Men 1/2 Robin Wessel 5/6
19 Montinore Road Race Men 1/2 alex wentz 5/6
7 Montinore Road Race Men 3 Stephan Niquet 5/6
4 Montinore Road Race Men 3 Zac Strode 5/6
1 Montinore Road Race Men 3 Patrick Gerke 5/6
4 As the Raven Flies TT: Combined Combined Carl Hoefer 5/5
6 As the Raven Flies TT: Combined Combined Ron Babcock 5/5
3 As the Raven Flies TT: Combined Combined Carl Hoefer 5/5
26 As the Raven Flies TT: Combined Combined Douglas Murphy 5/5
23 As the Raven Flies TT: Combined Combined Rob Anderson 5/5
38 As the Raven Flies TT: Combined Combined parice Juntradetdoungdee 5/5
1 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Ron Babcock 5/5
1 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 30+ Men Carl Hoefer 5/5
13 As the Raven Flies TT-Series Standings Category 4/5 Men parice Juntradetdoungdee 5/5
8 As the Raven Flies TT-Series Standings Category 3 Men Douglas Murphy 5/5
7 As the Raven Flies TT-Series Standings Category 3 Men Rob Anderson 5/5
4 As the Raven Flies TT-Series Standings Senior Men Carl Hoefer 5/5
3 As the Raven Flies TT Senior Men Carl Hoefer 5/5
1 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Ron Babcock 5/5
1 As the Raven Flies TT Masters 30+ Men Carl Hoefer 5/5
7 As the Raven Flies TT Category 4/5 Men parice Juntradetdoungdee 5/5
6 As the Raven Flies TT Category 3 Men Douglas Murphy 5/5
5 As the Raven Flies TT Category 3 Men Rob Anderson 5/5
2 Alpenrose Thursdays Category 4/5 Robert Vigeant 5/3
8 Tuesday PIR Men Category 5 Perry York 5/1
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 George Gardner 5/1
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/1
19 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Carl Hoefer 4/30
1 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Stephan Niquet 4/30
18 Monday PIR-April Series Standings Masters 4/5 Perry York 4/30
7 Monday PIR-April Series Standings Masters 4/5 Cory Sieg 4/30
3 Monday PIR-April Series Standings Masters 4/5 Daniel Kappes 4/30
9 Monday PIR-April Series Standings Novice Men Perry York 4/30
22 Monday PIR Men 1/2/3 Douglas Murphy 4/30
15 Monday PIR Men 1/2/3 Alan Whitney 4/30
8 Monday PIR Men 1/2/3 Carl Hoefer 4/30
1 Monday PIR Men 1/2/3 Stephan Niquet 4/30
24 Monday PIR Men 4/5 Andrew Burns 4/30
23 Monday PIR Men 4/5 Chris Holser 4/30
21 Monday PIR Men 4/5 John Gill 4/30
16 Monday PIR Men 4/5 Ryan Francesconi 4/30
12 Monday PIR Men 4/5 Jimmy Gantz 4/30
10 Monday PIR Men 4/5 Perry York 4/30
9 Monday PIR Men 4/5 Cory Sieg 4/30
3 Monday PIR Men 4/5 Daniel Kappes 4/30
18 Eugene Roubaix Men 5 Hayes Kenny 4/28
3 Eugene Roubaix Men 5 Andrew Kenny 4/28
1 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 4/28
23 Eugene Roubaix Men 4 Levi Arzie 4/28
19 Eugene Roubaix Men 4 Aaron Aikin 4/28
19 Eugene Roubaix Men 3 Stephan Niquet 4/28
11 Eugene Roubaix Men 3 Will Blanton 4/28
8 Eugene Roubaix Men 3 Tony Coca 4/28
15 Eugene Roubaix Men 1/2 Robin Wessel 4/28
8 Eugene Roubaix Men 1/2 alex wentz 4/28
1 Eugene Roubaix Men 1/2 Scott Gray 4/28
6 As the Raven Flies TT: Combined Combined Ron Babcock 4/28
2 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Ron Babcock 4/28
11 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 40+ Men Robin Wessel 4/26
18 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Patrick Gerke 4/26
9 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Brendan Treacy 4/26
8 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Chris Swan 4/26
3 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Stephen Bedford 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Christopher DuBois 4/26
9 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 40+ Men Perry York 4/26
2 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 40+ Men Mike Abel 4/26
21 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 Men Aaron Aikin 4/26
7 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/26
3 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men Brendan Treacy 4/26
8 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 4/5 Perry York 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 4/5 Mike Abel 4/26
17 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Andrew Kenny 4/26
16 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men John Gill 4/26
11 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Daniel Kappes 4/26
7 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/26
14 Tuesday PIR: April Series Standings Category 5 Perry York 4/24
5 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/24
2 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Brendan Treacy 4/24
9 Tuesday PIR Category 5 Men Perry York 4/24
40 Tuesday PIR Category 3/4 Will Blanton 4/24
21 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Needham 4/24
4 Tuesday PIR Category 3/4 Daniel Kappes 4/24
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jack Rising 4/24
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Scott Wagnon 4/24
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cole Sprague 4/24
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Carl Hoefer 4/24
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/24
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brendan Treacy 4/24
70 Monday PIR Men 1/2/3 George Gardner 4/23
65 Monday PIR Men 1/2/3 Justin La Vigne 4/23
52 Monday PIR Men 1/2/3 Kevin Ward 4/23
45 Monday PIR Men 1/2/3 Douglas Murphy 4/23
42 Monday PIR Men 1/2/3 Phil de la Motte 4/23
27 Monday PIR Men 1/2/3 Matt Brownfield 4/23
24 Monday PIR Men 1/2/3 David Cowperthwaite 4/23
12 Monday PIR Men 1/2/3 Alan Whitney 4/23
10 Monday PIR Men 1/2/3 Stephan Niquet 4/23
52 Monday PIR Men 4/5 John Gill 4/23
51 Monday PIR Men 4/5 Andrew Burns 4/23
49 Monday PIR Men 4/5 Mike Abel 4/23
38 Monday PIR Men 4/5 Jimmy Gantz 4/23
29 Monday PIR Men 4/5 Ryan Francesconi 4/23
27 Monday PIR Men 4/5 Jamie Laird 4/23
15 Monday PIR Men 4/5 Cory Sieg 4/23
11 Monday PIR Men 4/5 Eric Gushurst 4/23
5 Monday PIR Men 4/5 Daniel Kappes 4/23
31 Monday PIR Novice Men Brian Duhon 4/23
28 Monday PIR Novice Men Chris Holser 4/23
6 Monday PIR Novice Men Perry York 4/23
6 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Carl Hoefer 4/22
44 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Jeff Vinson 4/22
46 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined David Cowperthwaite 4/22
24 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Tony Coca 4/22
14 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Carl Hoefer 4/22
36 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Michael Rueter 4/22
33 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Phelan Kostur 4/22
29 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Douglas Murphy 4/22
16 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Rob Anderson 4/22
3 Beautiful Estacada Time Trial Senior Men Carl Hoefer 4/22
13 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 50+ Jeff Vinson 4/22
9 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 David Cowperthwaite 4/22
6 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Tony Coca 4/22
1 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Carl Hoefer 4/22
3 Beautiful Estacada Time Trial Category 4 Michael Rueter 4/22
5 Beautiful Estacada Time Trial Category 3 Phelan Kostur 4/22
4 Beautiful Estacada Time Trial Category 3 Douglas Murphy 4/22
3 Beautiful Estacada Time Trial Category 3 Rob Anderson 4/22
11 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 40+ Men Robin Wessel 4/19
18 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Patrick Gerke 4/19
8 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Chris Swan 4/19
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Stephen Bedford 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Christopher DuBois 4/19
9 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 40+ Men Perry York 4/19
3 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 40+ Men Mike Abel 4/19
20 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 Men Aaron Aikin 4/19
6 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men Christopher DuBois 4/19
10 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Perry York 4/19
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Mike Abel 4/19
13 Rose Garden Circuit Race Series Men Category 4/5 John Gill 4/19
10 Rose Garden Circuit Race Series Men Category 4/5 Aaron Aikin 4/19
6 Rose Garden Circuit Race Series Men Category 4/5 Ryan Francesconi 4/19
23 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Rueter 4/17
19 Tuesday PIR Category 3/4 Will Blanton 4/17
6 Tuesday PIR Category 3/4 Daniel Kappes 4/17
15 Tuesday PIR Men Category 5 Perry York 4/17
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cole Sprague 4/17
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephen Hemminger 4/16
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Douglas Murphy 4/16
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Phil de la Motte 4/16
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Cowperthwaite 4/16
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Alan Whitney 4/16
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 George Gardner 4/16
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Stephan Niquet 4/16
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 4/16
28 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Abel 4/16
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Daniel Kappes 4/16
3 Monday PIR Masters Men 4/5 Cory Sieg 4/16
8 Monday PIR Novice Men Perry York 4/16
48 Kings Valley RR Category 4/5 Men Jimmy Gantz 4/14
31 Kings Valley RR Category 4/5 Men Dan Mahoney 4/14
30 Kings Valley RR Category 4/5 Men John Gill 4/14
20 Kings Valley RR Category 4/5 Men Cory Sieg 4/14
28 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Alan Whitney 4/14
24 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Jeff Vinson 4/14
46 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Douglas Murphy 4/14
16 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Tony Coca 4/14
15 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Mike Abel 4/14
30 Kings Valley RR Category 3 Men Zac Strode 4/14
29 Kings Valley RR Category 3 Men Tyler Mangum 4/14
25 Kings Valley RR Category 3 Men Will Blanton 4/14
24 Kings Valley RR Category 3 Men Jack Rising 4/14
19 Kings Valley RR Category 3 Men Stephan Niquet 4/14
17 Kings Valley RR Category 3 Men Cole Sprague 4/14
6 Kings Valley RR Category 3 Men Patrick Gerke 4/14
55 Kings Valley RR Pro/1/2 Men William Laubernds 4/14
53 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Andrew Boone 4/14
47 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Kolben Preble 4/14
44 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Robin Wessel 4/14
39 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Carl Hoefer 4/14
25 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Chris Swan 4/14
21 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Adam Edgerton 4/14
6 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Scott Gray 4/14
3 Kings Valley RR Pro/1/2 Men alex wentz 4/14
10 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 40+ Men Robin Wessel 4/12
16 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Patrick Gerke 4/12
5 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Chris Swan 4/12
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Christopher DuBois 4/12
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Stephen Bedford 4/12
8 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 40+ Men Perry York 4/12
5 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 40+ Men Mike Abel 4/12
19 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/12
8 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/12
36 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Chris Holser 4/12
24 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Cory Sieg 4/12
22 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Daniel Kappes 4/12
20 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 John Gill 4/12
19 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Cole Sprague 4/12
17 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Stephan Niquet 4/12
15 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 alex wentz 4/12
10 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Patrick Gerke 4/12
3 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Chris Swan 4/12
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Christopher DuBois 4/12
1 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Stephen Bedford 4/12
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Mike Abel 4/12
9 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Carl Hoefer 4/8
72 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Cole Sprague 4/8
25 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Alan Whitney 4/8
46 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined David Cowperthwaite 4/8
5 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Ron Babcock 4/8
6 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Carl Hoefer 4/8
4 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 50+ Alan Whitney 4/8
9 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ David Cowperthwaite 4/8
2 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Ron Babcock 4/8
2 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Carl Hoefer 4/8
1 Western Bike Works TT @ PIR Men 1/2 Carl Hoefer 4/8
6 Western Bike Works TT @ PIR Eddy Men Cole Sprague 4/8
27 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Perry York 4/7
39 Piece of Cake RR Men 4/5 Jimmy Gantz 4/7
29 Piece of Cake RR Men 4/5 John Gill 4/7
21 Piece of Cake RR Men 4/5 Cory Sieg 4/7
8 Piece of Cake RR Men 4/5 Ryan Francesconi 4/7
31 Piece of Cake RR Men 3 Will Blanton 4/7
29 Piece of Cake RR Men 3 Patrick Gerke 4/7
27 Piece of Cake RR Men 1/2 Andrew Boone 4/7
23 Piece of Cake RR Men 1/2 William Laubernds 4/7
21 Piece of Cake RR Men 1/2 Adam Edgerton 4/7
19 Piece of Cake RR Men 1/2 Scott Gray 4/7
17 Piece of Cake RR Men 1/2 David Muecke 4/7
9 Piece of Cake RR Men 1/2 Stephen Bedford 4/7
6 Piece of Cake RR Men 1/2 Carl Hoefer 4/7
6 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+/Category 4/5 Men Perry York 4/5
12 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Alistair Corkett 4/5
5 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Ryan Francesconi 4/5
18 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Stephan Niquet 4/5
13 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Patrick Gerke 4/5
3 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Christopher DuBois 4/5
1 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Stephen Bedford 4/5
6 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 1/2/3 Men Robin Wessel 4/5
23 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2/35-44 Jimmy Gantz 4/1
6 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 1 19-34 Kolben Preble 4/1
14 Banana Belt Men 5 Daniel Kappes 3/18
6 Banana Belt Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/18
37 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Ron Babcock 3/18
6 Banana Belt Men 3 Stephan Niquet 3/18
31 Banana Belt Men 1/2 Elijah Romer 3/18
30 Banana Belt Men 1/2 Andrew Boone 3/18
29 Banana Belt Men 1/2 alex wentz 3/18
25 Banana Belt Men 1/2 William Laubernds 3/18
23 Banana Belt Men 1/2 Adam Edgerton 3/18
20 Banana Belt Men 1/2 Kolben Preble 3/18
6 Banana Belt Men 1/2 Scott Gray 3/18
1 Banana Belt Men 1/2 Stephen Bedford 3/18
1 Banana Belt: Hot Spots Category 1/2 Hotspot 3 Stephen Bedford 3/18
3 Banana Belt: Hot Spots Category 1/2 Hotspot 2 Adam Edgerton 3/18
1 Banana Belt: Hot Spots Category 1/2 Hotspot 2 William Laubernds 3/18
2 Banana Belt: Hot Spots Category 1/2 Hotspot 1 Adam Edgerton 3/18
1 Banana Belt: Hot Spots Category 1/2 Hotspot 1 William Laubernds 3/18
14 Banana Belt: Series Points Men 5 Daniel Kappes 3/18
6 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/18
6 Banana Belt: Series Points Men 3 Stephan Niquet 3/18
14 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Adam Edgerton 3/18
9 Banana Belt: Series Points Men 1/2 William Laubernds 3/18
7 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Scott Gray 3/18
1 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Stephen Bedford 3/18
17 Banana Belt Series Standings Men 5 Jamie Laird 3/11
16 Banana Belt Series Standings Men 5 Cory Sieg 3/11
6 Banana Belt Series Standings Men 5 Andrew Kenny 3/11
7 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/11
23 Banana Belt Series Standings Men 3 Will Blanton 3/11
15 Banana Belt Series Standings Men 3 Zac Strode 3/11
3 Banana Belt Series Standings Men 3 Patrick Gerke 3/11
21 Banana Belt Series Standings Men 1/2 Kolben Preble 3/11
14 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Jamie Laird 3/11
7 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Andrew Kenny 3/11
7 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/11
14 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Will Blanton 3/11
10 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Zac Strode 3/11
5 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Patrick Gerke 3/11
13 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Kolben Preble 3/11
14 Banana Belt Men Category 5 Jamie Laird 3/11
7 Banana Belt Men Category 5 Andrew Kenny 3/11
7 Banana Belt Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/11
14 Banana Belt Men Category 3 Will Blanton 3/11
10 Banana Belt Men Category 3 Zac Strode 3/11
5 Banana Belt Men Category 3 Patrick Gerke 3/11
13 Banana Belt Men 1/2 Kolben Preble 3/11
20 Banana Belt Men 5 Jamie Laird 3/4-18
19 Banana Belt Men 5 Daniel Kappes 3/4-18
18 Banana Belt Men 5 Cory Sieg 3/4-18
9 Banana Belt Men 5 Andrew Kenny 3/4-18
5 Banana Belt Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/4-18
28 Banana Belt Men 3 Will Blanton 3/4-18
22 Banana Belt Men 3 Zac Strode 3/4-18
16 Banana Belt Men 3 Stephan Niquet 3/4-18
7 Banana Belt Men 3 Patrick Gerke 3/4-18
33 Banana Belt Men 1/2 Kolben Preble 3/4-18
30 Banana Belt Men 1/2 Adam Edgerton 3/4-18
22 Banana Belt Men 1/2 William Laubernds 3/4-18
18 Banana Belt Men 1/2 Scott Gray 3/4-18
5 Banana Belt Men 1/2 Stephen Bedford 3/4-18
44 Banana Belt Men 5 Colin Ross 3/4
29 Banana Belt Men 5 Chris Holser 3/4
24 Banana Belt Men 5 John Gill 3/4
20 Banana Belt Men 5 Jamie Laird 3/4
13 Banana Belt Men 5 Cory Sieg 3/4
5 Banana Belt Men 5 Andrew Kenny 3/4
25 Banana Belt Masters Men 4/5 Jimmy Gantz 3/4
19 Banana Belt Masters Men 4/5 Steve Popp 3/4
10 Banana Belt Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/4
22 Banana Belt Men 4 Levi Arzie 3/4
40 Banana Belt Men 3 Phelan Kostur 3/4
39 Banana Belt Men 3 George Gardner 3/4
36 Banana Belt Men 3 Will Blanton 3/4
30 Banana Belt Men 3 Stephan Niquet 3/4
24 Banana Belt Men 3 Rob Anderson 3/4
6 Banana Belt Men 3 Patrick Gerke 3/4
13 Banana Belt Series Points Men 5 Cory Sieg 3/4
5 Banana Belt Series Points Men 5 Andrew Kenny 3/4
10 Banana Belt Series Points Masters Men 4/5 Ryan Francesconi 3/4
6 Banana Belt Series Points Men 3 Patrick Gerke 3/4
39 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Jamie Laird 3/3
9 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Jamie Laird 3/3
18 Echo Red to Red Category 1 19-34 Men Adam Edgerton 3/3
12 Echo Red to Red Category 1 19-34 Men Elijah Romer 3/3
11 Echo Red to Red Category 1 19-34 Men Kolben Preble 3/3
219 Jack Frost TT: Combined Combined Colin Ross 2/26
40 Jack Frost TT: Combined Combined Alan Whitney 2/26
189 Jack Frost TT: Combined Combined Jamie Laird 2/26
27 Jack Frost TT: Combined Combined Ron Babcock 2/26
8 Jack Frost TT: Combined Combined Carl Hoefer 2/26
247 Jack Frost TT: Combined Combined Brian Duhon 2/26
222 Jack Frost TT: Combined Combined parice Juntradetdoungdee 2/26
129 Jack Frost TT: Combined Combined Cory Sieg 2/26
90 Jack Frost TT: Combined Combined Michael Rueter 2/26
33 Jack Frost TT: Combined Combined Patrick Gerke 2/26
29 Jack Frost TT: Combined Combined Rob Anderson 2/26
9 Jack Frost TT: Combined Combined Carl Hoefer 2/26
7 Jack Frost TT Men 50-59 Alan Whitney 2/26
38 Jack Frost TT Men 40-49 Jamie Laird 2/26
6 Jack Frost TT Men 40-49 Ron Babcock 2/26
34 Jack Frost TT Men 4/5 Brian Duhon 2/26
31 Jack Frost TT Men 4/5 parice Juntradetdoungdee 2/26
16 Jack Frost TT Men 4/5 Cory Sieg 2/26
9 Jack Frost TT Men 4/5 Michael Rueter 2/26
2 Jack Frost TT Men 30-39 Carl Hoefer 2/26
10 Jack Frost TT Men 3 Patrick Gerke 2/26
7 Jack Frost TT Men 3 Rob Anderson 2/26
5 Jack Frost TT Men 1/2 Carl Hoefer 2/26
15 Jack Frost TT Eddy - Men Colin Ross 2/26
34 Cherry Pie Men 4 Levi Arzie 2/19
24 Cherry Pie Men 4 Dan Mahoney 2/19
31 Cherry Pie Men 3 Tony Coca 2/19
26 Cherry Pie Men 3 Jack Rising 2/19
20 Cherry Pie Men 3 Stephan Niquet 2/19
13 Cherry Pie Men 3 Patrick Gerke 2/19
35 Cherry Pie Men 1/2 William Laubernds 2/19
33 Cherry Pie Men 1/2 Chris Swan 2/19
32 Cherry Pie Men 1/2 Christopher DuBois 2/19
31 Cherry Pie Men 1/2 Austin Arguello 2/19
30 Cherry Pie Men 1/2 Stephen Bedford 2/19
29 Cherry Pie Men 1/2 alex wentz 2/19
28 Cherry Pie Men 1/2 Carl Hoefer 2/19
18 Cherry Pie Men 1/2 Kolben Preble 2/19
5 Cherry Pie Men 1/2 Adam Edgerton 2/19
35 Cherry Pie Men 5 - Group B Colin Ross 2/19
22 Cherry Pie Men 4/5-40+ Perry York 2/19
2 Cherry Pie Men 4/5-40+ Jimmy Gantz 2/19
30 Cherry Pie Men 5 - Group A Chris Holser 2/19
28 Cherry Pie Men 5 - Group A John Gill 2/19
13 Cherry Pie Men 5 - Group A Jamie Laird 2/19
12 Cherry Pie Men 5 - Group A Cory Sieg 2/19
8 Cherry Pie Men 5 - Group A Daniel Kappes 2/19