Team Oregon p/b Rodda Paint

Event Category Name Date
54 Tuesday PIR Open 1/2/3 Will Hahn 7/20
49 Tuesday PIR Open 3/4 Ben Needham 7/20
31 Tuesday PIR Open 3/4 Erik Spillman 7/20
22 Tuesday PIR Open 3/4 Stephen Plomer 7/20
5 Tuesday PIR Women 3 Emily McNary 7/20
30 Tuesday PIR Open Category 4/5 Radek Litinsky 7/20
20 Tuesday PIR Open Category 4/5 Kenneth Wahrenberger 7/20
1 Tuesday PIR Junior Radek Litinsky 7/20
8 Bend Short Track Series Open A Peter Madsen 7/18
30 Hammer Crit Open Pro/1/2/3 Max Ritzow 7/17
3 Hammer Crit Open Pro/1/2/3 Kevin Wallin 7/17
6 Hammer Crit Women Pro/1/2/3 Emily McNary 7/17
11 Hammer Crit Open Category 3/4 Jason Whitley 7/17
7 Hammer Crit Masters 60+ 3/4/5 Ben Needham 7/17
4 Hammer Crit Open Fixed Gear Peter Madsen 7/17
2 Hammer Crit Junior Open 14-18 Radek Litinsky 7/17
11 Bend Criterium Series Open Peter Madsen 7/14
49 Tuesday PIR Open 3/4 Matthew Faunt 7/13
18 Tuesday PIR Open 3/4 Lance Nelson 7/13
5 Tuesday PIR Open 3/4 Stephen Plomer 7/13
1 Tuesday PIR Women 3 Emily McNary 7/13
33 Tuesday PIR Open Men 1/2/3 George Gardner 7/13
1 Tuesday PIR Open Men 1/2/3 Kevin Wallin 7/13
3 Bend Short Track Series Race A Sebastian Ospina 7/11
19 Bend Criterium Series Open 1/2/3 Peter Madsen 7/7
1 Mt Tabor Circuit Race Junior Men Radek Litinsky 7/7
26 Mt Tabor Circuit Race Senior Men David Johnson 7/7
5 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Kevin Wallin 7/7
26 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 7/7
24 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Sam Bruns 7/7
13 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Stephen Plomer 7/7
8 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Emily McNary 7/7
20 Tuesday PIR Open 1/2/3 George Gardner 7/6
22 Tuesday PIR Open 3/4 Erik Spillman 7/6
14 Tuesday PIR Open 3/4 Stephen Plomer 7/6
8 Tuesday PIR Open 3/4 Lance Nelson 7/6
5 Tuesday PIR Open Category 4/5 Collin Faunt 7/6
3 Mt Tabor Circuit Race Junior Men Radek Litinsky 6/30
56 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Radek Litinsky 6/30
46 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Collin Faunt 6/30
1 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Kevin Wallin 6/30
14 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Toupal 6/30
13 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Faunt 6/30
32 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Sam Bruns 6/30
24 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Lance Nelson 6/30
19 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 6/30
9 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Stephen Plomer 6/30
11 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Emily McNary 6/30
3 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 6/29
41 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race: Overall GC > Stage 4 Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/27
3 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race: Overall GC > Stage 4 Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/27
39 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/27
3 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/27
20 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Category 3 Men Matthew Toupal 6/26
44 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/26
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/26
21 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Category 3 Men Matthew Toupal 6/26
44 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/26
38 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/26
20 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Category 3 Men Matthew Toupal 6/26
45 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/26
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/26
19 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Category 3 Men Matthew Toupal 6/26
52 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/26
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/26
20 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Category 3 Men Matthew Toupal 6/25
45 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/25
5 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/25
20 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 3 Men Matthew Toupal 6/25
40 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Josh Mitchell 6/25
5 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Sean Hollenbeck 6/25
1 Mt Tabor Circuit Race Junior Men Radek Litinsky 6/23
30 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Collin Faunt 6/23
25 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Radek Litinsky 6/23
1 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Kevin Wallin 6/23
13 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Faunt 6/23
19 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Sam Bruns 6/23
17 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 6/23
2 Twilight Time Trial Masters Men 60+ Stephen Hemminger 6/22
4 Red R Criterium at Swan Island Senior Women Open Emily McNary 6/19
40 Red R Criterium at Swan Island Senior Open Josh Mitchell 6/19
19 Red R Criterium at Swan Island Senior Open Kevin Wallin 6/19
1 Red R Criterium at Swan Island Junior Men 10-14 Radek Litinsky 6/19
3 Red R Criterium at Swan Island Category 4/5 Women Emily McNary 6/19
45 Red R Criterium at Swan Island Category 4/5 Open Sam Bruns 6/19
9 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Emily McNary 6/16
14 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Toupal 6/16
2 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Summer Newlands 6/16
30 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Summer Newlands 6/16
29 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Sam Bruns 6/16
18 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 6/16
14 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Stephen Plomer 6/16
35 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Collin Faunt 6/16
2 Coast Hills Classic Category 3 Men 60-69 Scott Faunt 6/13
6 Coast Hills Classic Category 2 Men 19-39 Collin Faunt 6/13
4 Coast Hills Classic Category 1 19-44 Men Matthew Faunt 6/13
9 Sasquatch Duro: Big Squatch Men 55-59 Erik Spillman 6/12
3 Mt Tabor Circuit Race Junior Men Radek Litinsky 6/9
17 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Faunt 6/9
13 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Toupal 6/9
30 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Sam Bruns 6/9
15 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 6/9
12 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Stephen Plomer 6/9
42 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Collin Faunt 6/9
6 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Radek Litinsky 6/9
12 Oregon Gran Fondo Men 55-59 Erik Spillman 6/5
7 Oregon Gran Fondo Men 25-39 David Johnson 6/5
11 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Matthew Faunt 6/2
15 Mt Tabor Circuit Race Men 4 David Johnson 6/2
14 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Stephen Plomer 6/2
47 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Collin Faunt 6/2
21 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 David Johnson 5/30
5 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 Stephen Plomer 5/30
7 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 19-44 Matthew Faunt 5/8
11 West Coast Gravel - Erik the Red Men 55-59 Erik Spillman 5/2
24 West Coast Gravel - Erik the Red Men 25-39 Matthew Faunt 5/2
16 West Coast Gravel - Erik the Red Men 25-39 David Johnson 5/2
7 West Coast Gravel - Erik the Red Men 25-39 Josh Mitchell 5/2
3 West Coast Gravel - Erik the Red Men 25-39 Kevin Wallin 5/2
22 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination Results Men 25-39 David Johnson 5/1
10 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination Results Men 25-39 Josh Mitchell 5/1
8 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Men Category 4/5 David Johnson 4/25
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Men Category 3 Jason Whitley 4/25
7 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Men Category 4/5 David Johnson 4/24-25
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Men Category 3 Jason Whitley 4/24-25
5 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Men Category 4/5 David Johnson 4/24
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Men Category 3 Jason Whitley 4/24
8 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 Men Category 4/5 David Johnson 4/24
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 Men Category 3 Jason Whitley 4/24
9 Bonecrusher XCO Category 2 Men 40-59 Jason Whitley 4/17
26 Shasta Gravel Hugger Open Men 100-Mile Stephen Plomer 3/6