TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES

Event Category Name Date
3 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Women 15-16 Keeley Brownback 11/19
3 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Women Keeley Brownback 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men 13-14 Walker Hendricks 11/19
16 OBRA State Champs at Corn Cross Singlespeed Byron Breeden 11/19
4 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men Walker Hendricks 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 15-16 3/4/5 Keeley Brownback 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 3/4/5 Walker Hendricks 11/19
3 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 11/19
26 OBRA State Champs at Corn Cross Men 5 josue Jimenez 11/19
8 OBRA State Champs at Corn Cross Men 5 Matt Monbouquette 11/19
3 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 15-16 Keeley Brownback 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 Walker Hendricks 11/19
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 11/13
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 11/13
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 11/13
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 11/13
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 11/13
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco 11/13
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez 11/13
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette 11/13
3 Corvallis Cross Classic Junior Men 13-14 Walker Hendricks 11/12
3 Corvallis Cross Classic Junior Men Walker Hendricks 11/12
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 11/6
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 11/6
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 11/6
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 11/6
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 11/6
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez 11/6
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette 11/6
1 Peddlers at Edgefield Junior Women 15-16 Keeley Brownback 11/5
2 Peddlers at Edgefield Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 11/5
9 Peddlers at Edgefield Men 5 josue Jimenez 11/5
3 Peddlers at Edgefield Men 5 Matt Monbouquette 11/5
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 10/30
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/30
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/30
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 10/29
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/29
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/29
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/29
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/29
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 jimmy Pacheco 10/29
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco 10/29
17 Luscher Farm Crosstoberfest Men 5 josue Jimenez 10/29
4 Luscher Farm Crosstoberfest Men 5 Matt Monbouquette 10/29
3 CrossWord CX Challenge Women 3 Keeley Brownback 10/22
1 CrossWord CX Challenge Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/22
1 CrossWord CX Challenge Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/22
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 10/16
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback 10/16
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 10/16
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/16
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/16
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/16
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/16
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez 10/16
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette 10/16
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco 10/16
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/15
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/15
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 10/15
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Byron Breeden 10/15
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback 10/15
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez 10/15
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette 10/15
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco 10/15
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 10/9
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback 10/8
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks 10/8
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/8
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/8
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 10/8
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback 10/8
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden 10/8
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback 10/5
16 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 10/1
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 4 Keeley Brownback 10/1
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 15-16 Category 3/4/5 Keeley Brownback 10/1
6 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 13-14 Category 3/4/5 Walker Hendricks 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 10/1
11 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 10/1
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback 9/28
9 Battle at Barlow Singlespeed Byron Breeden 9/25
1 Battle at Barlow Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/25
2 Battle at Barlow Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/25
11 Battle at Barlow Clydesdale jimmy Pacheco 9/25
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/24
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 13-14 Walker Hendricks 9/24
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/24
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 9/24
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback 9/21
3 Ride Hard Finish Thirsty Women 4 Keeley Brownback 9/18
1 Ride Hard Finish Thirsty Junior Women Keeley Brownback 9/18
15 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 9/17
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Elite Junior Men Walker Hendricks 9/17
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/17
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 13-14 Walker Hendricks 9/17
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/17
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 5 Matt Monbouquette 9/17
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback 9/14
1 Corn Cross Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/11
3 Corn Cross Singlespeed Byron Breeden 9/11
7 Corn Cross Men 2/3 kristopher Froehlich 9/11
2 Corn Cross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/11
23 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks 9/10
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Byron Breeden 9/10
38 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed josue Jimenez 9/10
36 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Matt Monbouquette 9/10
18 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Byron Breeden 9/10
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Elite Junior Men Walker Hendricks 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 13-14 Walker Hendricks 9/10
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks 9/10
29 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 5 josue Jimenez 9/10
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 5 Matt Monbouquette 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Women 15-16 Keeley Brownback 9/3
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback 9/3
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 4 Andrew Stewart 9/3
1 Vancouver Criterium OBRA Championship Junior Women 15-16 Keeley Brownback 8/13
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Andrew Stewart 8/9
5 Franz Bakery Criterium Women 4/5 Keeley Brownback 8/6
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback 8/1
77 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keeley Brownback 7/17
100 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keeley Brownback 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Women 15-18 Keeley Brownback 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Women 15-16 Keeley Brownback 7/17
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback 7/17
3 Cooper Spur Short Track Weekend Clydesdale jimmy Pacheco 7/17
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback 7/16
2 Cooper Spur Short Track Weekend Clydesdale jimmy Pacheco 7/16
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback 7/11
69 Larch Mountain Hill Climb: Combined Combined Keeley Brownback 7/10
1 Larch Mountain Hill Climb Junior Women 15-16 Keeley Brownback 7/10
1 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Junior Women Keeley Brownback 7/2
1 Alsea Falls Switchback Category 3 Junior Women 14-18 Keeley Brownback 7/2
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback 6/27
1 Pickett's Charge Junior Women 14-18 Keeley Brownback 6/26
2 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Women 14-18 Keeley Brownback 6/18
1 Mt. Man Challenge: Dog River Trail Super D Junior Women Keeley Brownback 5/22
11 Coast Hills Classic MTB Race Clydesdale 200+ jimmy Pacheco 5/14
10 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 19-39 kristopher Froehlich 5/14
17 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 19-39 kristopher Froehlich 5/7
2 Chainbreaker Junior Women 14-18 Keeley Brownback 5/7
12 Bear Springs Trap Sport Men 19-39 kristopher Froehlich 5/1
1 Bear Springs Trap Junior Women 14-18 Keeley Brownback 5/1
3 Bear Springs Trap Clydesdale jimmy Pacheco 5/1
1 Chainbreaker STXC Junior Women Keeley Brownback 4/24
1 Mt. Man Challenge: Sandy Ridge Super D Junior Women Keeley Brownback 4/17
35 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Andrew Stewart 4/3
58 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Andrew Stewart 4/2