Southern Oregon Outlaw CX: Race 2

Medford, OR
November 1, 2014

Part of the Southern Oregon Outlaw CX

If you have questions or corrections, please email Vern Niehaus.

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Junior B/C 15-18

Num Name Points
1 138 Eli Turner 10

Junior B/C U14

Num Name Team Points
1 172 Kevin Stapleton 10
2 144 ADAM KELLER Sappo Hill Soapworks 9

Junior Men U18

Num Name Points
1 8120 Austin Dowse 10

Masters A/B 35-49

Num Name Team Points
1 4114 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 3012 Ron Laverty Team Cycle Sport 9
3 637 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 8
4 66 Brian Dwyer Service Course Velo 7
5 64 Destry Stoner 6
6 54 Frank Nelson 5
7 51 Jason Singleton Service Course Velo 4
8 5378 Eric McKee 3
9 4118 Bart Qualls Service Course Velo 2
10 48 Andrew Maddox Cycle Analysis 1

Masters A/B 50+

Num Name Team Points
1 650 Jeff Quinn 10
2 5856 paul wertzberger 9
3 5616 Marc DiTommaso 8
4 65 Mike Paula Comare Cycles 7
5 71 John Lulich 6

Masters Men B/C 35-49

Num Name Team Points
1 139 Colter Chancellor 10
2 263 Michael Davis 9
3 159 Mark Harris UNREAL CYCLES 8
4 5690 Eric Frye Rogue Valley Video 7
5 4117 Corey Qualls Service Course Velo 6
6 261 Tim Krupp Cycle Analysis 5
7 152 Mike DeSalvo Desalvo Custom Cycles Racing 4
8 137 Ron Lopez 3
9 140 Jeff Turner 2
10 171 CHRIS HARRIS 1

Masters Men B/C 50+

Num Name Team Points
1 4499 Marty Cochran 10
2 173 Bill Myers 9
3 5205 chris stapleton Cycle Analysis 8
4 143 Robert Bestor 7
5 166 Craig Rutledge 6
6 269 Jeffery Judkins 5
7 922 Mike Bansmer 4
8 158 Tom Venzon 3
9 265 David Moss 2
10 451 David Gustafson Back Country Bicycles 1
11 169 Don Hartly

Masters Women B/C 50+

Num Name Team Points
1 7172 Lillian Schiavo Hutch's Klamath Falls 10
2 264 Deborah Moss 9

Senior Men Category A/B

Num Name Team Points
1 63 Sean Doyle Team dfL 10
2 9088 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 9
3 69 Trevor Pratt 8
4 5368 Tom Keller Sappo Hill Soapworks 7
5 362 Zach Gilmour Hutch's Klamath Falls 6
6 50 Andrew Thomas 5
7 67 Ben Jackson 4
8 68 James Jackson 3
9 52 Michael Smelser Sappo Hill Soapworks 2
10 46 Stephen Gann Service Course Velo 1
11
12 198 Richard Hogan Land Shark
13 5303 Kellan Cullan Cycle Analysis

Senior Women B/C

Num Name Team Points
1 150 Sage Bosch 10
2 262 Constance Clark-Krupp Cycle Analysis 9

Senior Women Category A/B

Num Name Points
1 62 Claire Tenscher 10
2 7103 Jennifer Bartloff 9
3 61 Shanhong Lu 8

Singlespeed

Num Name Team Points
1 3043 Ryan Gracey 10
2 312 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 9
3 4183 Doug Striley Sappo Hill Soapworks 8
4 4184 Tim Turk Land Shark 7
5 5090 Aaron Hoppe Team 10 Barrel 6
6 5004 Cody Ames 5
7 5361 Joseph Davis Cycle Analysis 4

Women B/C 35-49

Num Name Team Points
1 157 Becky DeSalvo Desalvo Custom Cycles Racing 10
2 290 Barbara Culver 9
3 167 Jill Harris 8
4 275 RUTH HILL Team Cycle Sport 7
5 170 Karen Dwyer 6
6 154 Cindi Girard 5