12/24 Hr MTN MTB: 12/24 Hours of Willamette Pass MTB

Oakridge, OR
August 5, 2006

Part of the 12/24 Hr MTN MTB

Updated July 8, 2009 at 2:30 PM

Beginner 12-14

Num Name
1 12.26 David Wald

Expert Men 24-3

Num Name
1 24.04 Brett Luelling

Four-Person Men 12-27

Num Name Team
1 12.4 Paul Chapman Bringing up the Rear
1 12.4 Steve Maude Bringing up the Rear
1 12.4 Allen DeBuhr Bringing up the Rear
1 12.4 Kraig Brockelman Bringing up the Rear
1 12.41 Helen Grogan Sunnyside Sports
1 12.41 Robin Laughlin Sunnyside Sports
1 12.41 Kristin Newman Sunnyside Sports
1 12.41 Julie Jennings Sunnyside Sports
12

Four-Person Men 24-27

Num Name Team
1 24.41 Matt Wojick Recycled Cycles presented by Raleigh
1 24.41 Randy Salamon Recycled Cycles presented by Raleigh
1 24.41 Mike Brown Recycled Cycles presented by Raleigh
1 24.41 Bryan Duvall Recycled Cycles presented by Raleigh

Four-Person Singlespeed 24-30

Num Name Team
1 24.43 Damien Kruziki Single and Stiff
1 24.43 Zach Jarrett Single and Stiff
1 24.43 Shawn Wilcox Single and Stiff
1 24.43 Fred Maxwell Single and Stiff

Masters (Age 40+) 12-6

Num Name Team
1 12.13 John McCaffrey bicycleattorney.com
2 12.1 Vic Armijo Team Bigfoot
3 12.11 Eric McMurtry

Masters (Age 40+) 24-6

Num Name Team
1 24.08 Tommy Cleveland
2 24.07 Paul Stewart
3 24.06 Charles Biggs Snake Mumsl

Men Junior (AgeU17) 12-5

Num Name Team
1 12.05 Ty Skondahl Willamette University Cycling Team

Pro 12-4

Num Name Team
1 12.07 chad swanson Team S+M
2 12.6 Jeremiah Swanson Team S+M
3 12.09 Chris Sorenson
4 12.08 Jeff McNamee
5 12.06 Eric Carter Sunnyside Sports

Pro/Exp Four-Person Men 24-24

Num Name Team
1 24.4 Damian Schmitt Sunnyside Sports
1 24.4 James Williams Sunnyside Sports
1 24.4 Jon Hansen Sunnyside Sports
1 24.4 Mike Schindler Sunnyside Sports

Pro/Exp Two-Person Men 12-15

Num Name Team
1 12.3 Glen Enzfelder Coast Guard
1 12.3 Dave Varoujean Coast Guard
2 12.31 Spencer Sorenson Juniors
2 12.31 Walter Sorenson Juniors
3 12.38 Ken kenly Collin's Cycle Shop
3 12.38 Ben Moore Collin's Cycle Shop

Pro/Exp Two-Person Men 24-15

Num Name Team
1 24.2 Norm Coyer Eug-Normous
1 24.2 Eugene Cathcart Eug-Normous

Pro/Exp Two-Person Mixed 12-17

Num Name Team
1 12.32 Sean Kelsey bicycleattorney.com
1 12.32 Kristen Kelsey bicycleattorney.com
1 12.34 Michael Adams Collin's Cycle Shop
1 12.34 Ryan McKnab Collin's Cycle Shop
2 12.35 Guy Polson Collin's Cycle Shop
2 12.35 Mike Ripley Collin's Cycle Shop

Singlespeed 24-13

Num Name Team
1 24.1 Tom Letsinger TOMAS
2 24.12 Chad Sageser

Sport Men 12-2

Num Name Team
1 12.02 Chad Ambrose
2 12.03 Walker Kermode
3 12.301 Patrick Ramirez Sunnyside Sports
4 12.01 Robert Graham

Sport Men 24-2

Num Name Team
1 24.02 Sean McCarron One Man (Gong) Show
2 24.01 Chad Lowe Guinness Cycling Team
3 24.03 Brian Young

Sss 12

Num Name Team
1 12.24 Matt Chaney
2 12.27 Daniel Henderson
3 12.28 Scott Clark Bicycles Plus
4 12.12 Dirk Vandervoort
5 12.04 Carl Gurney Collin's Cycle Shop
6 12.29 Paul Adams

Super Duper Masters (Age 60+) 12-8

Num Name Team
1 12.18 Doug Perske
2 12.17 Ross Molyneux
3 12.19 June Johnson JUNEBUG

Super Masters (Age 50+) 12-7

Num Name Team
1 12.16 Vincent Sikorski
2 12.14 Dennis McKenney
3 12.15 Bill Hasenjarger
DNF 12.25 Cutler Ferchaud JESME

Two-Person Men 24-18

Num Name Team
1 24.21 Mike Engelmann E-Bros.
1 24.21 Mike Engelmann E-Bros.
2 24.23 John Hartland Team Bike -n- Bark
2 24.23 Brandon Reed Team Bike -n- Bark
3 24.22 Joe Marshall Doggers
3 24.22 Robert Trombley Doggers

Two-Person Mixed 12-20

Num Name Team
1 12.37 Ryan Barnes ZA BACK
1 12.37 Melissa McClure ZA BACK

Two-Person Pro/Exp Women 24-16

Num Name Team
1 24.42 Susan Sherman The Banshees
1 24.42 Caroline Paquette The Banshees

Two-Person Women 12-19

Num Name Team
1 12.39 Amy Smith Just in Time
1 12.39 Katrina Marshall Just in Time
2 12.36 Joanne Stevens Sunnyside Sports
2 12.36 Karen Kenlan Sunnyside Sports

Women Pro/Expert 12-12

Num Name Team
1 12.23 Linda Eckhart Bicycles Plus
2 12.21 Elizabeth Carter Sunnyside Sports
3 12.2 Celia Leber
4 12.22 Jodi Liby George's

Women Pro/Expert 24-12

Num Name Team
1 24.11 Erika Tieszen
2 24.09 Sarah Kautmann Roaring Mouse Cycles
3 24.111 Sami Fournier Sunnyside Sports