Boneyard Cycling

Event Category Name
DNS High Cascades 100 50+ Masters Men Todd Schock
49 High Cascades 100 50+ Masters Men Jay Marsh
46 High Cascades 100 50+ Masters Men Steve Crozier
14 High Cascades 100 Veteran Women 40+ Siobhan McNulty
22 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Frank Fleetham
11 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Jeff Johnston
28 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Frank Fleetham
11 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Jeff Johnston
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Chris Valencia
10 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Trevor Lane
7 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Ryan McGlone
1 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Jeff Johnston
18 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Trevor Lane
12 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Ryan McGlone
1 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Jeff Johnston
10 Six Hours of Mount Hood Solo Masters Men 50+ Michael Coe
31 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men David Lenhart
12 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Stan Kiefer
8 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Men Trevor Lane
5 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Men Jeff Johnston
2 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 60+ Stan Kiefer
8 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 50-59 David Lenhart
6 Alsea Falls Switchback Category 1 Men 19-44 Trevor Lane
4 Alsea Falls Switchback Category 1 Men 19-44 Jeff Johnston
12 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Ryan McGlone
7 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Jeff Johnston
4 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Trevor Lane
17 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Ryan McGlone
9 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Jeff Johnston
6 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Trevor Lane
2 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 60+ Stan Kiefer
13 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 50-59 David Lenhart
1 Pickett's Charge Novice (Category 3) Women 40+ Kim Gilchrist
12 Pickett's Charge Novice (Category 3) Men 40+ Chris Valencia
6 Pickett's Charge Novice (Category 3) Men 40+ Craig Jones
5 Pickett's Charge Expert (Category 1) Men 19-44 Trevor Lane
2 Pickett's Charge Expert (Category 1) Men 19-44 Jeff Johnston
1 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Jeff Johnston
1 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Jeff Johnston
47 Sagebrush Cycles Time Trial Series: Combined Combined Bob Kuehn
14 Sagebrush Cycles Time Trial Series Men 4/5 Bob Kuehn
34 Sisters Stampede Sport Men 50-59 David Lenhart
4 Sisters Stampede Sport Women 40-49 Siobhan McNulty
31 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Stevan Vinci
6 Sisters Stampede Novice Women 40+ Wendy McCall
4 Sisters Stampede Novice Women 19-39 Hannah Yorra
1 Sisters Stampede Novice Women 19-39 Elisif Harro
43 Sisters Stampede Novice Men 40+ Chris Thier
37 Sisters Stampede Novice Men 40+ Todd Grover
30 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men 4/5 Josh Gobershock
28 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men 4/5 Stan Kiefer
DNF Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Kyle Gomez
61 Sagebrush Cycles Time Trial Series: Combined Combined Bob Kuehn
12 Sagebrush Cycles Time Trial Series Men 4/5 Bob Kuehn
1 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Women 40-49 Siobhan McNulty
1 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 60+ Stan Kiefer
7 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 50-59 Jay Marsh
1 Coast Hills Classic MTB Race Sport Women 40-49 Siobhan McNulty
12 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 50-59 Jay Marsh
10 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 19-44 Trevor Lane
4 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 19-44 Jeff Johnston
4 Chainbreaker Sport (Category 2) Women 40-49 Siobhan McNulty
22 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 David Lenhart
19 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 David Anderson
3 Chainbreaker Novice (Category 3) Women 40+ Wendy McCall
2 Chainbreaker Novice (Category 3) Women 19-39 Elisif Harro
DNF Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Kyle Gomez
16 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Trevor Lane
5 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Jeff Johnston
13 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Trevor Lane
2 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Jeff Johnston
3 Chainbreaker STXC Senior Men Pro/1/2 Jeff Johnston
8 Chainbreaker STXC Masters Men Todd Grover
8 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Men 19-39 Nate Wyeth
6 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Women 40-49 Heather Lynch
4 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Women 40-49 Siobhan McNulty
3 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 60+ Stan Kiefer
27 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Jay Marsh
24 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 40-49 Dennis Bennett
7 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Beginner Women Open 19+ Dani Wyeth