Life Cycle Racing Team

Event Category Name
7 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
7 Twilight Criterium Series Men 4/5 Travis Wilson
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
8 Tour de Aufderheide Overall Women Kim Frank
49 Tour de Aufderheide Overall Men August Frank
2 Tour de Aufderheide Alpine Women Fifty-something (50-59) Kim Frank
2 Tour de Aufderheide Alpine Men Twenty-something (19-29) August Frank
7 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Maikey Lopera
12 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
12 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Maikey Lopera
3 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 40+ Maikey Lopera
3 High Desert Omnium Masters Men 40+ Maikey Lopera
2 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Masters Men 40+ Maikey Lopera
10 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
6 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
6 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
6 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
5 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
3 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
3 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
4 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 Scott Remiro
11 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 1/2/3 Maikey Lopera
11 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Cecilia Sebastiani
5 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Kim Frank
2 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Megan Steube
4 Twilight Criterium Series Women 4/5 Megan Steube
12 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
6 Twilight Criterium Series Women 4/5 Cecilia Sebastiani
4 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 1/2/3 Rachelle Jorgensen
1 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Women 50+ Kim Frank
3 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 Scott Remiro
12 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 1/2/3 Maikey Lopera
3 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Kim Frank
2 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Megan Steube
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
3 Twilight Criterium Series Women 4/5 Megan Steube
2 Twilight Criterium Series Women 4/5 Kim Frank
9 Twilight Criterium Series: Series Standings Men 1/2/3 Maikey Lopera
3 Twilight Criterium Series: Series Standings Men 4/5 Scott Remiro
3 Twilight Criterium Series Women 4/5 Megan Steube
4 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
3 Twilight Criterium Series: Series Standings Women 4/5 Megan Steube
10 Alsea Falls MTB XC Sport (Category 2) Men 40-49 Chris Wherity
5 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Maikey Lopera
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 Scott Remiro
3 Twilight TT Series Masters Women 40+ Kim Frank
17 Twilight TT Series: May Series Standings Men 4/5 Megan Steube
7 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Women 40+ Kim Frank
37 Twilight TT Series: Combined Combined Kim Frank
24 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 19-39 Joshua Wells
7 Bend Don't Brake Men Category 5 Travis Wilson
16 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Travis Wilson
16 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 Megan Steube
14 OBRA TTT: Combined Combined Maikey Lopera
2 OBRA TTT Men 160-199 Maikey Lopera
14 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 Megan Steube
12 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 19-39 Joshua Wells
48 Twilight TT Series: Combined Combined Megan Steube
12 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 Megan Steube
8 Twilight TT Series Men 4/5 Megan Steube
7 Coast Hills Classic MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ Philip Carr
3 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Maikey Lopera
3 Eugene Roubaix Masters Women Category 4/5 40+ Kim Frank
1 Eugene Roubaix Men Category 5 Travis Wilson
DNF Eugene Roubaix Men Category 4 August Frank
37 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 August Frank
10 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Travis Wilson
23 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Maikey Lopera
3 Kings Valley Road Race Masters Women 40+ 3/4/5 Kim Frank
16 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Zack Szmuc
13 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Justin Bezely
9 Gorge Roubaix Women Category 4 Kim Frank
33 Gorge Roubaix Men Category 4/5 August Frank
9 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Henrik Morseth
19 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Henrik Morseth
40 Gorge Roubaix Men Category 4/5 August Frank
10 Gorge Roubaix Women Category 4 Kim Frank
41 Cherry Pie Men Category 3 Henrik Morseth
16 Cherry Pie Men Category 4/5 Scott Remiro
2 Cherry Pie Men Category 5 Travis Wilson
32 Cherry Pie Men Category 1/2 Maikey Lopera
1 Cherry Pie Masters Women Category 4/5 50+ Kim Frank
28 Cherry Pie Men Category 4 August Frank
13 Dirty Circles 2 Men 4/5 August Frank
6 Dirty Circles 2 Men 4/5 Henrik Morseth
29 Dirty Circles Men 4/5 August Frank
19 Dirty Circles Men 4/5 Henrik Morseth
5 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Men 19-39 PARKER PRIDGEN