Life Cycle Racing Team

Event Category Name
6 Deschutes Brewery Cup Men Category C Thomas Pastor
40 Deschutes Brewery Cup Masters Men 35+ Chris Wherity
4 Deschutes Brewery Cup Men Category C Thomas Pastor
1 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Beginner Women Toni McCasker
3 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Beginner Women Kim Frank
9 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Chris Wherity
1 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Women B Maire Osborn
13 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Beginner Men Marty Taylor
17 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, C Tim Christie
6 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men C August Frank
5 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men C Thomas Pastor
1 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, A Chris Wherity
26 Psycho Cross Series: Series Standings Men C mark lipchick
14 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, C Marty Taylor
10 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, B Matthew S Martel
3 Psycho Cross Series: Series Standings Men C Joshua Wells
2 Psycho Cross Series Men C August Frank
15 Psycho Cross Series Men C Tim Christie
8 Psycho Cross Series Masters Men 35+, C Marty Taylor
3 Psycho Cross Series: Series Standings Clydesdale Luis Palacios
7 Psycho Cross Series: Series Standings Beginner Men Marty Taylor
2 Psycho Cross Series: Series Standings Men C August Frank
5 Psycho Cross Series: Series Standings Beginner Women Toni McCasker
1 Psycho Cross Series: Series Standings Beginner Women Kim Frank
4 Psycho Cross Series Beginner Women Kim Frank
4 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Chris Wherity
3 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Men B 35-49 Rob Bingham
6 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Rob Bingham
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Beginner Women Kim Frank
41 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C August Frank
1 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Rob Bingham
1 Psycho Cross Series Men C August Frank
1 Psycho Cross Series Beginner Women Kim Frank
2 Psycho Cross Series Beginner Men Marty Taylor
11 Psycho Cross Series Men C Tim Christie
1 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Chris Wherity
15 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Steve Hauck
1 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Rob Bingham
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Thomas Pastor
46 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C August Frank
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Luis Palacios
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Steve Hauck
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Women Kim Frank
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Thomas Pastor
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Luis Palacios
26 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Steve Hauck
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Chris Wherity
117 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Albert Edwards
5 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Rob Bingham
64 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Thomas Pastor
59 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Jacob Pace
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Thomas Pastor
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Men B 35-49 Bob Bingham
2 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Rob Bingham
5 Canby Cross-Word CX Challenge Category C Thomas Pastor
27 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Luis Palacios
1 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Chris Wherity
6 Psycho Cross Series Men C August Frank
4 Psycho Cross Series Men C Joshua Wells
1 Psycho Cross Series Beginner Women Toni McCasker
2 Psycho Cross Series Beginner Women Kim Frank
86 Cross Crusade: Alpenrose Category C Jacob Pace
92 Cross Crusade: Alpenrose Category C Marty Taylor
20 Cross Crusade: Alpenrose Category A Geoffrey Huber
6 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Thomas Pastor
DNF Battle at Barlow Singlespeed Steve Hauck
1 KFCX Moore Cowbell Category C Thomas Pastor
3 Redmond Golf Cross Category C Thomas Pastor
3 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men C Thomas Pastor
4 Twilight Cyclocross Series Singlespeed Steve Hauck
8 Twilight Cyclocross Series Women C Kim Frank
7 Twilight Cyclocross Series Women C Toni McCasker
3 Twilight Cyclocross Series Beginner Ted Pierpont
18 Twilight Cyclocross Series Men C Luis Palacios
13 Twilight Cyclocross Series Men C Tim Christie
15 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Women C Kim Frank
19 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Men C mark lipchick
1 Twilight Cyclocross Series Masters Men 40+ Chris Wherity
7 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 50+ Tim Christie
9 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 40+ mark lipchick
1 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 40+ Chris Wherity
9 Twilight Cyclocross Series Men C August Frank
1 Twilight Cyclocross Series Men A Geoffrey Huber
11 Twilight Cyclocross Series Men B Nicholas Alden
17 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Men C August Frank
4 Future Cross Singlespeed Thomas Pastor
4 Future Cross Category C Men Thomas Pastor
2 Psycho Cross Series Men C August Frank
8 Psycho Cross Series Beginner Men Marty Taylor
4 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Chris Wherity
3 Psycho Cross Series Beginner Women Toni McCasker
1 Psycho Cross Series Beginner Women Kim Frank
8 Psycho Cross Series Clydesdale Luis Palacios
16 Psycho Cross Series Masters Men 35+, B Matthew S Martel
18 Psycho Cross Series Masters Men 35+, C Marty Taylor
18 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale Jarrod Brubaker
2 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Chris Wherity
1 Psycho Cross Series Beginner Women Kim Frank
1 Psycho Cross Series Clydesdale Luis Palacios
11 Psycho Cross Series Men C Tim Christie
10 Psycho Cross Series Men C mark lipchick
6 Psycho Cross Series Men C August Frank
3 Psycho Cross Series Men C Joshua Wells
2 Oakridge Fat 55 Category 1 Men 19-34 Gilad Gozlan
6 Psycho Cross Series Men C Joshua Wells
31 Psycho Cross Series Men C mark lipchick
4 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men C Thomas Pastor
6 Twilight Cyclocross Series Men B Nicholas Alden
1 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ Chris Wherity
3 Twilight Cyclocross Series Beginner Ted Pierpont
13 Twilight Cyclocross Series Men C Luis Palacios
12 Twilight Cyclocross Series Men C Tim Christie
6 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men C Pastor Thomas
10 Twilight Cyclocross Series Men C mark lipchick
14 Twilight Cyclocross Series Men C Tim Christie
DNF Twilight Cyclocross Series Men C Luis Palacios
9 Twilight Cyclocross Series Men B Nicholas Alden
11 Twilight Cyclocross Series Men B Steve Hauck
2 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ Chris Wherity
8 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ mark lipchick
7 Twilight Cyclocross Series Women C Marianne Wherity
1 Twilight Cyclocross Series Men C Nicholas Alden
10 Twilight Cyclocross Series Men C mark lipchick
12 Twilight Cyclocross Series Men C Luis Palacios
5 Twilight Cyclocross Series Masters 50+ Tim Christie
1 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ Chris Wherity
7 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ mark lipchick
19 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 4/5 Gus Elder
15 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 3 James Jorgensen
84 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Jon Marshall
11 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 4/5 Jon Marshall
12 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 4/5 Peter King
16 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 4/5 August Frank
81 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Gus Elder
9 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Women 4 Kim Frank
116 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Kim Frank
34 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 3 James Jorgensen
6 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 4/5 August Frank
7 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 4/5 Peter King
53 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Peter King
17 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 4/5 Jon Marshall
9 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Women 4 Kim Frank
108 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined James Jorgensen
52 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined August Frank
16 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 4/5 Gus Elder
9 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Women 4 Kim Frank
22 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 4/5 Gus Elder
17 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 4/5 August Frank
16 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 4/5 Jon Marshall
12 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 4/5 Peter King
12 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 3 James Jorgensen
12 GPTB: David Douglas CX #1 Singlespeed Steve Hauck
76 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Peter King
133 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Kim Frank
27 Eugene Celebration Men 3 James Jorgensen
9 Eugene Celebration Men 4/5 Peter King
11 Eugene Celebration Men 4/5 August Frank
16 Eugene Celebration Men 4/5 Jon Marshall
21 Eugene Celebration Men 4/5 Gus Elder
8 Eugene Celebration Women 4 Kim Frank
26 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 3 James Jorgensen
9 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 4/5 Gus Elder
58 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Gus Elder
67 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined August Frank
59 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Jon Marshall
12 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 4/5 August Frank
13 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 4/5 Peter King
9 Eugene Celebration - McBeth Prologue Women 4 Kim Frank
73 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined James Jorgensen
10 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 4/5 Jon Marshall
1 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
6 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
7 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
7 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
6 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
46 Salem STXC - Final Series Standings Category 3 Men Luis Palacios
28 Salem STXC - Final Series Standings Category 2 Men Joshua Wells
13 Salem STXC - Final Series Standings Singlespeed Men Steve Hauck
8 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
10 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
25 Salem STXC Category 3 Men Luis Palacios
31 Salem STXC: Series Standings Category 3 Men Luis Palacios
30 Salem STXC: Series Standings Category 2 Men Joshua Wells
11 Salem STXC: Series Standings Singlespeed Men Steve Hauck
6 Salem STXC Singlespeed Men Steve Hauck
19 Salem STXC Category 2 Men Joshua Wells
1 Tense-N-Grity Short Track Singlespeed Steve Hauck
2 Tense-N-Grity Short Track Men Pro/1 Geoffrey Huber
DNF OBRA Criterium Men Category 4 August Frank
12 OBRA Criterium Men Category 4 Thomas Pastor
3 OBRA Criterium Men Category 4 Rob Bingham
5 Tense-N-Grity Short Track Men 3 Luis Palacios
10 MBSEF Crit Series Category 4/5 Thomas Pastor
1 MBSEF Crit Series Category 4/5 Rob Bingham
6 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Maikey Lopera
9 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Kevin Wythe
17 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Peter Burrows
19 Twilight Crit Series Men 4/5 Luis Palacios
12 Twilight Crit Series Men 4/5 mark lipchick
1 Twilight Crit Series Men 4/5 August Frank
1 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 4/5 August Frank
15 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Chris Wherity
6 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
10 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 1/2/3 Stephen Kocher
9 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 1/2/3 Kevin Wythe
2 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 1/2/3 Maikey Lopera
17 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
19 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
2 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
15 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
3 Redmond Downtown Criterium Men 4/5 Rob Bingham
1 Redmond Downtown Criterium Masters 4/5 Rob Bingham
4 Redmond Downtown Criterium Men 4/5 Thomas Pastor
6 MBSEF Crit Series Category 4/5 Rob Bingham
6 Twilight Crit Series Men 4/5 August Frank
17 Twilight Crit Series Men 4/5 mark lipchick
17 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Chris Wherity
7 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Kevin Wythe
5 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Stephen Kocher
3 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Maikey Lopera
27 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Masters 35+ Maikey Lopera
DNF Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 James JORGENSEN
48 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Kevin Wythe
22 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 Henrik Morseth
61 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 James JORGENSEN
34 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Kevin Wythe
50 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 Henrik Morseth
23 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Masters 35+ Maikey Lopera
48 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 Henrik Morseth
24 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Masters 35+ Maikey Lopera
88 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 James JORGENSEN
18 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Kevin Wythe
15 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 Henrik Morseth
63 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Kevin Wythe
77 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 James JORGENSEN
22 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Maikey Lopera
4 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Maikey Lopera
19 Twilight Crit Series Men 4/5 Rachelle Jorgensen
21 Twilight Crit Series Men 4/5 Albert Edwards
23 Twilight Crit Series Men 4/5 Luis Palacios
15 Twilight Crit Series Men 4/5 Tim Christie
9 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Stephen Kocher
11 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Kevin Wythe
22 Twilight Crit Series Men 1/2/3 Chris Wherity
1 Twilight Crit Series Men 4/5 August Frank
32 Cascade Classic Men Category 4 Henrik Morseth
40 Cascade Classic Men Category 3 Kevin Wythe
22 Cascade Classic Masters 35+ Maikey Lopera
19 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
7 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
27 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Chris Wherity
4 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
3 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
16 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
6 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
7 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Henrik Morseth
8 High Desert Omnium Road Race Men 3 Stephen Kocher
11 High Desert Omnium Road Race Men Pro/1/2 Maikey Lopera
12 High Desert Omnium Road Race Women 4/5 Kim Frank
6 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 August Frank
5 High Desert Omnium Criterium Men Pro/1/2 Maikey Lopera
6 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Thomas Pastor
47 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Stephen Kocher
6 High Desert Omnium Criterium Men 3 Stephen Kocher
13 High Desert Omnium Time Trial Men 3 Stephen Kocher
14 High Desert Omnium Time Trial Men Pro/1/2 Maikey Lopera
15 High Desert Omnium Men 4/5 Henrik Morseth
13 High Desert Omnium Men 4/5 Thomas Pastor
12 High Desert Omnium Men 4/5 August Frank
9 High Desert Omnium Men 3 Stephen Kocher
13 High Desert Omnium Men Pro/1/2 Maikey Lopera
18 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Maikey Lopera
12 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
DNF Twilight Crit Series Category 4/5 Albert Edwards
2 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
4 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
6 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Wythe Kevin
4 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
4 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
2 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
2 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
4 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
6 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
16 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
11 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
2 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
105 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Peter Burrows
59 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Maikey Lopera
8 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
3 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
9 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
9 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 1/2/3 Men Maikey Lopera
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Masters Category 4/5 Men Peter Burrows
6 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 1/2/3 Stephen Kocher
2 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 1/2/3 Maikey Lopera
9 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 4/5 Rob Bingham
2 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 4/5 August Frank
14 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 1/2/3 Kevin Wythe
30 Twilight Crit Series Category 4/5 Henrik Morseth
26 Twilight Crit Series Category 4/5 Jeremy Cantrell
23 Twilight Crit Series Category 4/5 Rob Bingham
18 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
14 Twilight Crit Series Category 4/5 Peter Burrows
3 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
21 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
5 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
3 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
4 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
22 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
19 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
12 Twilight Crit Series Category 4/5 Peter Burrows
9 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
2 Twilight Crit Series Category 4/5 Rob Bingham
11 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
DNF Twilight Crit Series Category 4/5 Luis Palacios
7 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
17 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Stephen Kocher
2 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Maikey Lopera
12 OBRA RR Championships Day 2 Junior Men 15-16 Gus Elder
6 OBRA RR Championships Day 2 Masters Women 50-59 Kim Frank
6 Test of Endurance 50/100 Category 1 35-44 Men Jeff Dengal
12 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
32 Twilight Crit Series Category 4/5 Nathan Beach
29 Twilight Crit Series Category 4/5 Luis Palacios
28 Twilight Crit Series Category 4/5 Albert Edwards
23 Twilight Crit Series Category 4/5 Rachelle Jorgensen
16 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
14 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
2 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
16 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
DNF Twilight Crit Series Category 4/5 Jeremy Cantrell
4 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
3 Hutch's Hillclimb Series: Combined Combined Tyler Stewart
2 Hutch's Hillclimb Series: Combined Combined Gus Elder
1 Hutch's Hillclimb Series Men 4/5 Tyler Stewart
1 Hutch's Hillclimb Series Junior Gus Elder
16 Twilight Crit Series Category 4/5 Rachelle Jorgensen
22 Twilight Crit Series Category 4/5 Luis Palacios
14 Twilight Crit Series Category 4/5 Tim Christie
11 Twilight Crit Series Category 4/5 mark lipchick
4 Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
14 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Kevin Wythe
12 Twilight Crit Series Category 1/2/3 James Jorgensen
10 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Maikey Lopera
5 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Stephen Kocher
1 Twilight Time Trial Series Men 4 Kevin Wythe
41 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kim Frank
11 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Stephen Kocher
15 Twilight Time Trial Series: Combined Combined August Frank
4 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kevin Wythe
1 Twilight Time Trial Series Masters Women 40+ Kim Frank
2 Twilight Time Trial Series Masters Men 40+ Stephen Kocher
3 Twilight Time Trial Series Men 5 August Frank
3 Summit Criterium Bend Masters 40+ Stephen Kocher
21 Sisters Stampede Clydesdale 210 Lbs Luis Palacios
8 Sisters Stampede Category 3 Men 45+ Philip Carr
9 Sisters Stampede Category 3 Men 19-34 Jeremy Cantrell
6 Sisters Stampede Category 3 Men 15-18 Ryan Carr
27 Sisters Stampede Category 2 Men 19-34 Thomas Pastor
20 Sisters Stampede Category 2 Men 19-34 Joshua Wells
10 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 Stephen Kocher
7 Summit Criterium Bend Masters 40+ Maikey Lopera
1 Summit Criterium Bend Category 4/5 Kevin Wythe
6 Summit Criterium Bend Category 4/5 Rob Bingham
9 Bend Don't Brake Men 4/5 Rob Bingham
DNF Bend Don't Brake Men 4/5 Thomas Pastor
27 Bend Don't Brake Men 4/5 mark lipchick
12 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Stephen Kocher
1 Bend Don't Brake Men 4/5 Kevin Wythe
18 Bend Don't Brake Men 1/2 Maikey Lopera
26 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kim Frank
11 Twilight Time Trial Series: Combined Combined August Frank
9 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kevin Wythe
2 Twilight Time Trial Series Men 4 Kevin Wythe
2 Twilight Time Trial Series Men 5 August Frank
2 Twilight Time Trial Series Masters Men 40+ Stephen Kocher
1 Twilight Time Trial Series Masters Women 40+ Kim Frank
6 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Stephen Kocher
2 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Peter Burrows
2 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-15 Gus Elder
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 5 Henrik Morseth
2 Twilight Time Trial Series Men 4 Kevin Wythe
3 Twilight Time Trial Series Masters Men 40+ Stephen Kocher
57 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kim Frank
10 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Stephen Kocher
18 Twilight Time Trial Series: Combined Combined August Frank
9 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kevin Wythe
3 Twilight Time Trial Series Masters Women Kim Frank
3 Twilight Time Trial Series Men 5 August Frank
5 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ Peter Burrows
12 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Stephen Kocher
39 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Maikey Lopera
20 OBRA RR Championships Day 1: Oregon Cup Women Senior Women Rachelle Jorgensen
5 OBRA RR Championships Day 1 Women Category 3 Rachelle Jorgensen
4 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 5 August Frank
2 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Kevin Wythe
3 OBRA RR Championships Day 1 Category 3 Masters Women Kim Frank
7 Twilight Time Trial Series Men 4/5 August Frank
58 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kim Frank
13 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Stephen Kocher
5 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kevin Wythe
5 Twilight Time Trial Series Women 40+ Kim Frank
1 Twilight Time Trial Series Men 4/5 Kevin Wythe
2 Twilight Time Trial Series Men 40+ Stephen Kocher
24 Twilight Time Trial Series: Combined Combined August Frank
6 Coast Hills Classic XC Men Category 3/45+ Philip Carr
25 Montinore Road Race Men 4/5 Henrik Morseth
3 Twilight Time Trial Series Men 5 August Frank
35 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kim Frank
1 Twilight Time Trial Series Masters Men 40+ Stephen Kocher
2 Twilight Time Trial Series Masters Women 40+ Kim Frank
6 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Stephen Kocher
15 Twilight Time Trial Series: Combined Combined August Frank
1 Twilight Time Trial Series Men 4 Kevin Wythe
9 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Kevin Wythe
15 Deschutes River Valley TT: Stage Three: Combined Combined John Caton
3 Deschutes River Valley TT: Stage Three Masters Men 50-59 John Caton
13 Deschutes River Valley TT: Stage Two: Combined Combined John Caton
2 Deschutes River Valley TT: Stage Two Masters Men 50-59 John Caton
3 Eugene Roubaix Masters Women 40+ Kim Frank
1 Eugene Roubaix Men 5 Kevin Wythe
DNF Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Rob Bingham
3 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Peter Burrows
2 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Maikey Lopera
5 Eugene Roubaix Men 5 August Frank
3 Eugene Roubaix Women 3/4 Rachelle Jorgensen
6 Eugene Roubaix Men 3 James Jorgensen
9 Eugene Roubaix Men 5 Henrik Morseth
2 Deschutes River Valley TT Masters Men 50-59 John Caton
2 Deschutes River Valley TT Masters Men 50-59 John Caton
14 Deschutes River Valley TT: Combined Combined John Caton
12 Deschutes River Valley TT: Combined Combined John Caton
4 Kings Valley RR Women 40+ Category 3/4 Kim Frank
53 Kings Valley RR Category 4/5 Men Tyler Stewart
32 Kings Valley RR Category 4/5 Men August Frank
14 Kings Valley RR Category 3 Men James Jorgensen
5 Piece of Cake RR Masters Women 40+ Kim Frank
10 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 mark lipchick
4 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Rob Bingham
4 Piece of Cake RR Junior Henrik Morseth
31 Piece of Cake RR Men 4/5 August Frank
6 Piece of Cake RR Men 4/5 Kevin Wythe
2 Peak Sports Mudslinger XC Singlespeed Geoffrey Huber
18 Banana Belt Men 5 Joshua Wells
13 Banana Belt Men 5 August Frank
8 Banana Belt Men 5 Kevin Wythe
9 Banana Belt Masters Men 4/5 Rob Bingham
3 Banana Belt Masters Women 40+ Kim Frank
13 Banana Belt: Series Points Men 5 August Frank
8 Banana Belt: Series Points Men 5 Kevin Wythe
9 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Rob Bingham
3 Banana Belt: Series Points Masters Women 40+ Kim Frank
9 Banana Belt Men Category 5 Kevin Wythe
4 Banana Belt Junior Henrik Morseth
13 Banana Belt Men Category 5 August Frank
15 Banana Belt Men Category 5 Joshua Wells
4 Banana Belt: Series Points Junior Henrik Morseth
9 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Kevin Wythe
3 Banana Belt Series Standings Junior Henrik Morseth
19 Banana Belt Series Standings Men 5 Joshua Wells
15 Banana Belt Series Standings Men 5 August Frank
9 Banana Belt Series Standings Men 5 Kevin Wythe
7 Banana Belt Series Standings Masters Women 40+ Kim Frank
15 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Joshua Wells
13 Banana Belt: Series Points Men Category 5 August Frank
6 Banana Belt Junior Henrik Morseth
17 Banana Belt Masters Men 4/5 Rob Bingham
8 Banana Belt Men 5 Kevin Wythe
14 Banana Belt Men 5 August Frank
23 Banana Belt Men 5 Joshua Wells
5 Banana Belt Junior Henrik Morseth
6 Banana Belt Series Points Masters Women 40+ Kim Frank
8 Banana Belt Series Points Men 5 Kevin Wythe
18 Banana Belt Men 5 August Frank
6 Banana Belt Masters Women 40+ Kim Frank
8 Banana Belt Men 5 Kevin Wythe
4 Banana Belt Masters Women 40+ Kim Frank
6 Banana Belt Series Points Junior Henrik Morseth
20 Echo Red to Red Pro Men Geoffrey Huber
20 Echo Red to Red Category 2 19-34 Men Jacob Pace
8 Echo Red to Red Category 3 19-34 Men Jeremy Cantrell
17 Echo Red to Red Category 3 19-34 Men Luis Palacios
6 Echo Red to Red Category 3/45+ Men mark lipchick
33 Cherry Pie Men 5 - Group B Mike Sims
10 Cherry Pie Men 3 James Jorgensen
2 Cherry Pie Women Category 4/5-40/50+ Kim Frank
39 Cherry Pie Men 3 Stephen Kocher
13 Cherry Pie Men 4/5-40+ mark lipchick
46 Cherry Pie Men 5 - Group A Luis Palacios
40 Cherry Pie Men 5 - Group A Tyler Stewart
35 Cherry Pie Men 5 - Group A Jeremy Cantrell
33 Cherry Pie Men 5 - Group A Albert Edwards
25 Cherry Pie Men 5 - Group A Kevin Wythe
16 Cherry Pie Men 5 - Group A Joshua Wells
11 Cherry Pie Men 5 - Group A August Frank