Deschutes River Valley Time Trial: Stage Two: Combined

Maupin, OR
April 23, 2016

Part of the Stage Two

Updated May 2, 2016 at 5:33 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Daniel Lincoln HosmerChiro-RPM Mortgage Category 1/2 27:59
2 Colby Wait-Molyneux English Cycles Category 1/2 29:06
3 Thomas Hainisch BendBroadband/WebCyclery.com Masters Men 40+ 30:34
4 Rob English English Cycles Category 1/2 30:40
5 Matthew Sheeks Tritheos Category 3 31:16
6 Jason Hardrath Category 4/5 31:28
7 Jake Bauer Masters Men 40+ 31:29
8 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b Vancouver Toyota Masters Men 50+ 33:09
9 Andrew Neill English Cycles Category 3 33:10
10 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Western Bike Works Women 1/2 33:39
11 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky Category 3 33:42
12 Annick Chalier Athletes Lounge Cycling Team Women 1/2 33:48
13 Adam Kennedy English Cycles Category 1/2 34:04
14 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Western Bike Works Masters Men 50+ 34:11
15 Trevor Rice Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 40+ 34:17
16 Alex Telitsine Apex Racing Team Category 1/2 34:24
17 Eric Schuman Tete de la Course Masters Men 40+ 34:54
18 Rob Schultz Athletes Lounge Cycling Team Category 4/5 35:03
19 Cory Duncan Category 4/5 35:36
20 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo Masters Men 50+ 35:52
21 Richard Rosko Hammer Velo Masters Men 40+ 35:56
22 Jonathan Lyons Hammer Velo Masters Men 50+ 36:14
23 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 50+ 37:34
24 Erik Spillman Portland Velo Racing Team Masters Men 50+ 37:42
25 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 40+ 38:41
26 Michelle Blackwood Sweetpea Ladies Auxiliary Women 3/4 39:07
27 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50+ 39:39
28 Mark Fujii Ironheads Multisport Racing Team Masters Men 50+ 39:55
29 Joe Llona Category 4/5 40:49
30 Tony Dirks Rogue Category 3 41:25
31 Brenda Middleton Pacific Power Blue Sky Masters Women 40+ 41:42
32 Sarah Shadle Masters Women 30+ 42:41
33 Tom Kelly Masters Men 60+ 43:25
34 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team Masters Women 50+ 43:43
35 Lori Selby High Gear Coaching/Scotts Cycle Racing Masters Women 50+ 44:11
36 Soren Johnson Victoria's Secret Lounge Junior 44:16
37 Karin Wohlert Hammer Velo Masters Women 40+ 44:27
38 Chris Dixon Team Speed Demon Masters Men 50+ 44:29
39 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Women 40+ 44:32
40 Tom Kretz Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 50+ 44:34
41 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 50+ 45:23
42 Rick Krabbe Pacific Power Blue Sky Masters Men 60+ 46:43
43 Pete Kent Live Fit Masters Men 60+ 48:33
44 Jennifer Greeve Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 48:45
45 Kate Riggs Masters Women 50+ 49:52
46 Helen Kennedy West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Women 3/4 50:01
47 Katie Linton Masters Women 40+ 50:06
48 Kevin Johnson Victoria's Secret Lounge Masters Men 50+ 53:01
49 Linda Johnson Victoria's Secret Lounge Masters Women 50+ 53:39