Rally the Valley Omnium: Time Trial: Combined

Eugene, OR
May 20, 2017

Part of the Time Trial

Updated March 9, 2018 at 8:55 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Stephen Rockwood English Cycles Pro/1/2 0:31:52.0
2 Andrew Neill English Cycles Category 3 0:32:17.0
3 Galen Mittermann Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Pro/1/2 0:32:35.0
4 Zhaolong Wu Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro/1/2 0:33:22.0
5 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Pro/1/2 0:33:33.0
6 Charles Hall Hutch's Eugene Masters Men 50-59 0:33:54.0
7 Travis Brown Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Pro/1/2 0:33:57.0
8 Adam Kennedy English Cycles Pro/1/2 0:34:00.0
9 Arthur Schocken Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Category 3 0:34:01.0
10 Chris Sarrett Hutch's Eugene Category 3 0:34:07.0
11 Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 3 0:34:13.0
12 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 50-59 0:34:16.0
13 Mark Lipchick Hutch's Eugene Category 4/5 0:34:36.0
14 Matthew White Corvallis Cyclery Racing Category 3 0:34:39.0
15 Tom Webb Clean Power Cycling p/b Tesla Masters Men 60-69 0:34:44.0
16 Brett Ensor Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 40-49 0:35:01.0
17 Jake von Duering Dialed Cycling Team Eddy Senior Men 0:35:04.0
17 Tim Mineo Portland Velo Racing Category 4/5 0:35:04.0
19 Alex Wilson Hammer Velo Category 3 0:35:13.0
20 Kyle Kotwica Kyle Kotwica Category 4/5 0:35:15.0
21 Daniel Caldwell Audi Masters Men 60-69 0:35:55.0
22 Erik Spillman Portland Velo Racing Category 3 0:36:00.0
23 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Women 40-49 0:36:04.0
24 Ian Gibson Dialed Cycling Team Masters Men 50-59 0:36:21.0
25 Tyler Thessin Portland Velo Racing Category 4/5 0:36:24.0
26 Andy Stahl Hutch's Eugene Masters Men 60-69 0:36:35.0
27 Paul Mautner Veloforma Masters Men 50-59 0:36:36.0
28 Maikey Lopera Evolve Cycling/Hop Valley Brewing Eddy Senior Men 0:36:39.0
29 Stephen Harris Category 4/5 0:37:29.0
30 Jodie Bolt U.S. Military Endurance Sports/Old Town Bicycle Masters Women 50-59 0:37:35.0
31 Kristopher Celtnieks Hammer Velo Category 3 0:38:03.0
32 Gina Kacesh Bikesale . Com Women 1/2 0:38:12.0
33 Steve Gerdemann Team Revenge Cycling & Racing (RCR) Masters Men 60-69 0:38:54.0
34 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 4/5 0:39:15.0
35 Brian Dessinger Category 4/5 0:39:30.0
36 Martha Walsh Taco Time Northwest Women 1/2 0:39:34.0
37 Jorge Kaufmann Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 4/5 0:39:38.0
38 Sophie Andrews Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Women 1/2 0:40:04.0
39 Laura Jackson Masters Women 60-69 0:40:07.0
40 Tom Kelly Masters Men 60-69 0:41:20.0
41 Sarah Muench Women 1/2 0:41:28.0
42 Roland Noaks Masters Men 60-69 0:41:37.0
43 Jodie Bolt US Militaryn Endurance Sports/Old Town Bike Eddy Senior Women 0:42:17.0
44 Guy Polson Stolen Goat Category 4/5 0:42:58.0
44 Lisa George Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 50-59 0:42:58.0
46 Loren Russell Masters Men 70+ 0:43:01.0
46 Terrie Dlugon Preformance Coaching Masters Women 50-59 0:43:01.0
48 Jamie Mikami Veloforma Tandem 0:45:35.8
49 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Eddy Senior Men 0:45:55.0
50 Jacob Goldsmith Category 4/5 0:48:03.0
51 Sandra G Hendy Masters Women 60-69 0:52:48.0
52 Jennifer Haliewicz Portland Bicycle Studio/Metropolis Cycle Repair Women 3 1:29:09.0