Chris Rech

Event Category
1 Santa Cross Junior Men
4 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Junior Men 17-18
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior High School Series Junior Men
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 17-18
35 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Men
9 Cross Crusade: WA County Fairgrounds: High School Junior Series Junior Men
9 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Men 17-18
29 Cross Crusade: Heron Lakes Junior Men
6 Cross Crusade: Heron Lakes Junior Men 17-18
9 GPRT: Heiser Farms CX: High School Junior Series Junior Men
8 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 17-18
2 Psycho Cross Series Junior Men 17-18
1 Battle at Barlow Junior Men 17-18
3 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18
6 Hood River Double Cross Junior Men 17-18
18 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category B Men
15 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category B Men
10 Keizer Rapids Cross Category B Men
DNF Keizer Rapids Cross Category B Men
4 Scoggins Valley Scramble Junior Novice (Category 3) Men 14-18
8 Pickett's Charge MTB XC Novice (Category 3) Men Junior 14-18
2 Alsea Falls MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18
1 Sister's Stampede MTB XC Novice (Category 3) Junior Men 14-18
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice (Category 3) Junior Men 14-18
1 Coast Hills Classic MTB XC Junior Novice Men (Category 3) 14-18
2 Bear Springs: MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18
1 Mudslinger: MTB XC Junior Men (Category 3) 14-18
5 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 15-18

8th — Cross Crusade: Series Overall: Junior Men 17-18

Event Category Points
6 Cross Crusade: Heron Lakes Junior Men 17-18 13
9 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Men 17-18 10
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 17-18 12
35

6th — 2014 Junior Cyclocross Series: Junior Men 17-18

Event Category Points
6 Hood River Double Cross Junior Men 17-18 20
3 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18 26
8 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 17-18 17
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 17-18 18
81

9th — Cross Crusade Callups: Junior Men

Event Category Points
6 Hood River Double Cross Junior Men 17-18 6
3 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18 10
1 Battle at Barlow Junior Men 17-18 15
31

45th — 2014 Overall BAR: Junior Men

Event Category Points
4 2014 Overall BAR: Mountain Bike BAR Junior Men 297
28 2014 Overall BAR: Cyclocross BAR Junior Men 273
570

9th — 2014 Overall BAR: 2014 Age Graded BAR: Junior Men 17-18

Event Category Points
45 Overall BAR Junior Men 570
570

4th — 2014 Overall BAR: 2014 Mountain Bike BAR: Junior Men

Event Category Points
5 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 15-18 11
1 Mudslinger: MTB XC Junior Men (Category 3) 14-18 15
2 Bear Springs: MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18 14
1 Coast Hills Classic MTB XC Junior Novice Men (Category 3) 14-18 15
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice (Category 3) Junior Men 14-18 15
1 Sister's Stampede MTB XC Novice (Category 3) Junior Men 14-18 30
2 Alsea Falls MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18 14
8 Pickett's Charge MTB XC Novice (Category 3) Men Junior 14-18 8
4 Scoggins Valley Scramble Junior Novice (Category 3) Men 14-18 12
134

28th — 2014 Overall BAR: 2014 Cyclocross BAR: Junior Men

Event Category Points
6 Hood River Double Cross Junior Men 17-18 10
3 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18 13
1 Battle at Barlow Junior Men 17-18 15
2 Psycho Cross Series Junior Men 17-18 14
8 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 17-18 8
6 Cross Crusade: Heron Lakes Junior Men 17-18 10
9 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Men 17-18 7
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 17-18 9
4 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Junior Men 17-18 24
1 Santa Cross Junior Men 15
125

532nd — 2014 Ironman

Event Category Points
5 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 15-18 1
1 Mudslinger: MTB XC Junior Men (Category 3) 14-18 1
2 Bear Springs: MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18 1
1 Coast Hills Classic MTB XC Junior Novice Men (Category 3) 14-18 1
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice (Category 3) Junior Men 14-18 1
1 Sister's Stampede MTB XC Novice (Category 3) Junior Men 14-18 1
2 Alsea Falls MTB XC Novice Men (Category 3) 14-18 1
8 Pickett's Charge MTB XC Novice (Category 3) Men Junior 14-18 1
4 Scoggins Valley Scramble Junior Novice (Category 3) Men 14-18 1
DNF Keizer Rapids Cross Category B Men 1
10 Keizer Rapids Cross Category B Men 1
6 Hood River Double Cross Junior Men 17-18 1
3 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18 1
1 Battle at Barlow Junior Men 17-18 1
2 Psycho Cross Series Junior Men 17-18 1
8 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 17-18 1
29 Cross Crusade: Heron Lakes Junior Men 1
35 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Men 1
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 1
4 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Junior Men 17-18 1
1 Santa Cross Junior Men 1
21

23

Monmouth, OR

M

13136

3

3

5

5

5

Not a current member