Team S&M

Event Category Name
10 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Men Erik Tonkin
7 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Men Robert Cummings
15 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
9 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
6 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Masters 35+ Women Mielle Blomberg
9 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
DNF **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Men Kenneth Pace
17 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Men 9-12 Age Graded Orion Souders
16 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Men 9-12 Age Graded Bjorn Swanson
66 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
64 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
56 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men ILe Powell
15 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men James Tervo
14 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Michael R Wilson
48 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
5 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 70+ Men Ron Strasser
26 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men Gil Ormerod
1 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men Mark Schwyhart
4 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Women Brenna Wrye-Simpson
6 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Men Robert Cummings
3 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Men Sean Babcock
13 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
4 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
5 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 60+ Women Renee Pype
7 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
6 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Men Paul LaCava
11 Cyclocross Crusade: Rainier High School Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
6 Cyclocross Crusade: Rainier High School Junior Men 9-12 Orion Souders
31 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
23 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
20 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men James Tervo
15 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Michael R Wilson
21 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
12 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Women Melissa Sher
2 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 70+ Men Ron Strasser
4 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 60+ Men Mark Schwyhart
14 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
8 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
DNF Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Women Traci Smolen
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Men Michael R Wilson
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 70+ Men Ron Strasser
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 60+ Men Mark Schwyhart
41 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
17 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Junior Men 9-12 Orion Souders
11 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
38 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
32 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Men Michael R Wilson
58 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
8 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Men Sean Babcock
19 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
23 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 9-12 Orion Souders
17 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
48 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
42 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
4 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Men Paul LaCava
13 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Women Melissa Sher
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 70+ Men Ron Strasser
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Men Mark Schwyhart
26 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Women Brenna Wrye-Simpson
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
37 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Paul LaCava
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
27 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
46 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Kenneth Pace
9 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Michael R Wilson
48 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3 Masters 35+ Men Chris Brannen
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 70+ Men Ron Strasser
11 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Men Dieter Hoffmann
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Men Mark Schwyhart
41 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Masters 35+ Dave Sanderling
4 CrossWord CX Challenge Category 1/2 Men Jonathan Myers
DNF CrossWord CX Challenge Junior Men 9-12 Orion Souders
DNF CrossWord CX Challenge Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
10 CrossWord CX Challenge Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
2 CrossWord CX Challenge Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 CrossWord CX Challenge Masters 70+ Men Ron Strasser
9 CrossWord CX Challenge Masters 60+ Men Gil Ormerod
14 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Junior Men 9-12 Orion Souders
10 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
45 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
41 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
11 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Singlespeed Women Melissa Sher
5 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Singlespeed Women Mielle Blomberg
38 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 50+ Men Kenneth Pace
20 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 50+ Men James Tervo
9 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 50+ Men Michael R Wilson
56 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Paul Souders
1 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 70+ Men Ron Strasser
20 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 60+ Men Gil Ormerod
3 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Masters 60+ Men Mark Schwyhart
37 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 4 Masters 35+ Dave Sanderling
33 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
8 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
12 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
DNF Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men James Tervo
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men Michael R Wilson
46 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Chris Brannen
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Women Brenna Wrye-Simpson
38 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Patrick Means
23 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Robert Cummings
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Sean Babcock
28 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Men Jonathan Myers
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
DNF Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 5 Women Alysa Velez
2 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 5 Women Alberta Clough
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 70+ Men Ron Strasser
DNF Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Melissa Sher
18 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Traci Smolen
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Mielle Blomberg
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
38 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Men Mark Schwyhart
26 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Dave Sanderling
32 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Patrick Means
21 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Erik Tonkin
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Robert Cummings
2 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Sean Babcock
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Men Chad Swanson
15 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Women Traci Smolen
13 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 9-12 Orion Souders
44 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3/4/5 Junior Men Bjorn Swanson
41 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3/4/5 Junior Men Orion Souders
23 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men James Tervo
12 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Michael R Wilson
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Women Melissa Sher
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 70+ Men Ron Strasser
33 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Gil Ormerod
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Mark Schwyhart
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Men 60+ Dan Burton
9 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
11 Blind Date at the Dairy Women 3 Traci Smolen
44 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Brian Duhon
5 Portland Trophy Cup Open 1/2 Robert Cummings
5 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
5 Portland Trophy Cup Open 60+ Gil Ormerod
3 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
6 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 1/2 Jonathan Myers
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 1/2 Robert Cummings
7 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
8 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 50+ Traci Smolen
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 1/2 Mielle Blomberg
14 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
9 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Men 9-12 Orion Souders
38 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
32 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Men 3/4/5 Orion Souders
30 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 3 Paul Souders
20 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ Gil Ormerod
12 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ Ron Strasser
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ Mark Schwyhart
4 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
50 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Brian Duhon
12 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Orion Souders
2 Portland Trophy Cup Open 1/2 Robert Cummings
6 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
2 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
7 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Category 1/2 Men Patrick Means
2 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Sean Babcock
4 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
8 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 50+ Traci Smolen
2 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 35+ 1/2 Mielle Blomberg
11 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Men 9-12 Bjorn Swanson
7 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Men 9-12 Orion Souders
28 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
23 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Orion Souders
34 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 3 Paul Souders
4 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Singlespeed Women Mielle Blomberg
28 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 5 Brian Duhon
12 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 60+ Ron Strasser
6 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 60+ Mark Schwyhart
6 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
45 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Brian Duhon
7 Twilight Cyclocross: Series Points Category 1/2 Men Patrick Means
5 Twilight Cyclocross Men 1/2 Patrick Means
4 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
3 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
15 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 9-12 3/4/5 Bjorn Swanson
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Patrick Means
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Erik Tonkin
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Sean Babcock
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
7 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters Women 50+ Traci Smolen
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters Women 35+ 1/2 Mielle Blomberg
7 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 13-14 Gus Tonkin
3 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 9 Bjorn Swanson
38 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
20 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 3/4/5 Gus Tonkin
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Women Mielle Blomberg
29 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 5 Brian Duhon
DNF Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 60+ Gil Ormerod
12 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 60+ Ron Strasser
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 60+ Mark Schwyhart
25 Blind Date at the Dairy Stampede Gil Ormerod
46 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Brian Duhon
14 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Orion Souders
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Gil Ormerod
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
25 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Paul Souders
2 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
5 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Paul LaCava
5 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
3 Portland Trophy Cup Open 60+ Gil Ormerod
1 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
11 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 1/2 Patrick Means
7 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters Women 35+ 1/2 Mielle Blomberg
2 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Men 9 Bjorn Swanson
36 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
6 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Women Mielle Blomberg
16 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 60+ Gil Ormerod
12 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 60+ Ron Strasser
1 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 60+ Mark Schwyhart
6 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ James Tervo
14 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Gil Ormerod
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
25 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Paul Souders
39 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Brian Duhon
13 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Orion Souders
2 Portland Trophy Cup Open 60+ Gil Ormerod
1 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
10 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Traci Smolen
7 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
2 Portland Trophy Cup Open 1/2 Robert Cummings
1 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 1/2 Robert Cummings
3 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 1/2 Chad Swanson
5 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Women 50+ Traci Smolen
34 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Men Mielle Blomberg
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Men 9 Bjorn Swanson
30 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
7 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Women Mielle Blomberg
20 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 60+ Gil Ormerod
15 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 60+ Ron Strasser
4 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 60+ Mark Schwyhart
7 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Jonathan Myers
1 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Women Open 18-39 Sophie Russenberger
25 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Masters Men 40+ Peter Spir
1 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Singlespeed Women Mielle Blomberg
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Masters 50+ Women Traci Smolen
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 2 Women Mielle Blomberg
9 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 2 Men James Tervo
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 2 Women Mielle Blomberg
1 Keizer Rapids Cyclocross Series Singlespeed Women Mielle Blomberg
47 Tuesday Night PIR Men 3/4 Mark Schwyhart
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 2 Women Mielle Blomberg
1 Keizer Rapids Cyclocross Series Singlespeed Women Mielle Blomberg
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Masters 50+ Women Traci Smolen
DNF Tuesday Night PIR Men 4/5 Gil Ormerod
5 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 2 Men James Tervo
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Masters 50+ Women Traci Smolen
25 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gil Ormerod
24 The Red Line Criterium Masters Men 3/4/5 50+ Gil Ormerod
1 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
11 Portland Short Track Series Elite Men Jonathan Myers
10 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Neal Bibler
27 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
18 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
23 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
5 OUCH TT: Combined Combined Jonathan Myers
3 OUCH TT Men 1/2 Jonathan Myers
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
8 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Neal Bibler
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
8 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
25 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
5 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Neal Bibler
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
7 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
18 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
9 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
7 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Neal Bibler
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
10 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
15 Tuesday Night PIR Category 4/5 Gil Ormerod
6 Monday Night PIR Road Circuit Race: June Overall Series Points Men 4/5 50+ Gil Ormerod
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
8 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Neal Bibler
DNF Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
16 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
10 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 4/5 50+ Gil Ormerod
6 The Best of Both Open Women Mielle Blomberg
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Quinn Keogh
5 Tuesday Night PIR Novice Gil Ormerod
7 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 4/5 50+ Gil Ormerod
17 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
7 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Neal Bibler
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
5 Monday Night PIR: Series Results Men 4/5 50+ Gil Ormerod
10 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Brian Duhon
7 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Women 50-59 Traci Smolen
4 OBRA Omnium Championships: Criterium Women 50-59 Traci Smolen
3 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Masters Women 50+ Traci Smolen
6 Monday Night PIR Men 4/5 50+ Gil Ormerod
8 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Neal Bibler
20 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
72 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Traci Smolen
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Women 200-239 Traci Smolen
7 Coast Hills Classic Singlespeed Men Mielle Blomberg
1 Hammer Velo Crit Masters Women Traci Smolen
13 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 60+ Gil Ormerod
6 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Neal Bibler
11 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Ron Strasser
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
12 Monday Night PIR Men 4/5 50+ Gil Ormerod
2 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Women Mielle Blomberg
12 Sisters Stampede/XC Mtb Elite Men Jonathan Myers
3 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
5 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
18 Monday Night PIR Novice Gil Ormerod
8 Cascade Chainbreaker Elite Men Jonathan Myers
4 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
16 Monday Night PIR Novice Gil Ormerod
6 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 60+ Steven Lacey
7 Bear Springs Trap Elite Men Jonathan Myers
5 Bear Springs Trap Elite Men James Ceccorulli
2 Bear Springs Trap Elite Men Erik Tonkin
1 Bear Springs Trap Elite Men Sean Babcock
1 Oregon Coast Gravel Epic Women 45-49 Mielle Blomberg
1 Cascade Gravel Grinder Open Men Big Grinder Sunday Only Sean Babcock
18 Monday Night PIR Novice Gil Ormerod
4 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Erik Tonkin
1 OBRA XC Championships Singlespeed Women Mielle Blomberg
4 OBRA XC Championships Elite Men Jonathan Myers
1 OBRA XC Championships 60-64 Men John Wilson
27 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Sean Babcock
26 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Erik Tonkin
DNF Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Dave Sanderling
2 Echo Red to Red Singlespeed Women Mielle Blomberg
3 Echo Red to Red Category 2 Men 60+ John Wilson
8 Echo Red to Red Elite Men Jonathan Myers
140 Jack Frost TT: Combined Combined Chad Butler
244 Jack Frost TT: Combined Combined Brian Duhon
17 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Brian Duhon
19 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Chad Butler
1 Revolution Cross Masters 50+ 3/4/5 Chad Butler