Murder of Crows

Event Category Name Date
13 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Men 2/3 Anthony Broadman 11/19
43 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ Category 3 Chuck Meyer 11/19
1 Psychocross Masters Women 35+ Patti Wolfe 11/18
1 Psychocross Women 35+ Patti Wolfe 11/18
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Men 2/3 Anthony Broadman 11/12
61 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Andrew Fleming 11/12
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Chuck Meyer 11/12
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 11/12
11 Corn Cross 2 Men 1/2 Bill Warburton 11/11
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 50+ Matt Engel 11/5
6 Corvallis Cross Classic Masters Women 3 Patti Wolfe 11/4
1 Corvallis Cross Classic Category 2/3 Men Bill Warburton 11/4
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Anthony Broadman 10/29
49 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Brandon Gallagher 10/29
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed David Marchi 10/29
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Joshua Johnston 10/29
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Kyle Mills 10/29
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 10/29
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Women Patti Wolfe 10/29
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 4 Andrew Fleming 10/29
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 4 Peter Madsen 10/29
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Clydesdale John Livingston 10/29
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 1/2 Bill Warburton 10/28
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 1/2 Joshua Johnston 10/28
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Anthony Broadman 10/28
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Owen Murphy 10/28
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Joshua Johnston 10/28
74 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Ryan Kruit 10/28
70 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Darren Smith 10/28
69 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Brandon Gallagher 10/28
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Kent R Renolds 10/28
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Matt Engel 10/28
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Kyle Mills 10/28
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Brandon Gallagher 10/28
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Josh Kobobel 10/28
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 David Marchi 10/28
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 10/28
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Women Patti Wolfe 10/28
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 4 John Livingston 10/28
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 4 Andrew Fleming 10/28
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 4 Peter Madsen 10/28
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 50+ Matt Engel 10/22
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Men 4 Peter Madsen 10/22
1 CrossWord CX Challenge Men 4 Peter Madsen 10/21
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Brandon Gallagher 10/15
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 1/2 Anthony Broadman 10/15
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Brandon Gallagher 10/15
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 David Marchi 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 10/15
74 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 John Livingston 10/15
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Andrew Fleming 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 4 Peter Madsen 10/15
1 GPCM: Washougal CX Men 4 Peter Madsen 10/14
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Men 2/3 Bill Warburton 10/8
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 50+ Matt Engel 10/8
75 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Kyle Mills 10/8
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Chuck Meyer 10/8
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 10/8
86 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 John Livingston 10/8
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Andrew Fleming 10/8
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 50+ Matt Engel 10/7
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ Category 3 Kyle Mills 10/7
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ Category 3 Jason Bavuso 10/7
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Singlespeed Women Patti Wolfe 10/7
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Andrew Fleming 10/7
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 3 Masters Men Jason Bavuso 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 1/2 Men Johnston Joshua 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Clydesdale Men John Livingston 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results 50+ Masters Men Matt Engel 10/4
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 3 Masters Men Brandon Gallagher 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 3 Masters Men Jason Bavuso 10/4
12 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 1/2 Men Anthony Broadman 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 1/2 Men Joshua Johnston 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Clydesdale Men Brad Ross 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Clydesdale Men John Livingston 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD 50+ Masters Men Matt Engel 10/4
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 4 Masters Men Matt Garretson 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 4 Masters Men Andrew Fleming 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 4 Men Peter Madsen 10/4
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Kristian Willman 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Brandon Gallagher 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Jason Bavuso 10/4
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Anthony Broadman 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Men John Livingston 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Matt Engel 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men Andrew Fleming 10/4
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Brandon Gallagher 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Jason Bavuso 9/28
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men David Marchi 9/28
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Owen Murphy 9/28
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Anthony Broadman 9/28
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Cliff Eslinger 9/28
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston 9/28
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Women Melisa Jessee 9/28
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Matt Engel 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men Andrew Fleming 9/28
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Men Peter Madsen 9/28
12 Battle at Barlow Masters 35+ Category 3 Brandon Gallagher 9/24
12 GPCM: NINKROSSI Masters 50+ Matt Engel 9/23
20 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ Category 3 Eric Lilley 9/23
1 GPCM: NINKROSSI Men 5 Peter Madsen 9/23
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Eric Lilley 9/21
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Brandon Gallagher 9/21
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men David Marchi 9/21
13 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Chuck Meyer 9/21
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Peter Madsen 9/21
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Owen Murphy 9/21
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Patti Wolfe 9/21
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Men John Livingston 9/21
16 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Men Timothy Fox 9/21
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Matt Engel 9/21
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men Andrew Fleming 9/21
2 GPCM: Zaaldercross Men 2/3 Bill Warburton 9/16
29 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Eric Lilley 9/16
1 GPCM: Zaaldercross Men 5 Peter Madsen 9/16
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men Andrew Fleming 9/13
19 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Kyle Mills 9/13
15 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Chuck Meyer 9/13
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Brandon Gallagher 9/13
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Jason Bavuso 9/13
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men David Marchi 9/13
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Owen Murphy 9/13
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston 9/13
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Men John Livingston 9/13
10 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Men Timothy Fox 9/13
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Men Peter Madsen 9/13
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Matt Engel 9/13
13 Corn Cross 1 Masters 35+ Category 3 Eric Lilley 9/10
7 Corn Cross 1 Masters 35+ Category 3 Brandon Gallagher 9/10
18 Corn Cross 1 Men 2/3 Brandon Gallagher 9/10
6 Corn Cross 1 Men 2/3 Bill Warburton 9/10
15 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (45-Mile) Sami Fournier 8/26
2 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (45-Mile) Kent Reynolds 8/26
2 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (45-Mile) Andrew Fleming 8/26
11 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (80-Mile) Peter Madsen 8/26
9 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 1-3 (80-Mile) Brandon Gallagher 8/26
2 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 1-3 (120-Mile) Owen Murphy 8/26
20 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Kyle Mills 8/9
4 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Peter Madsen 8/9
1 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Men Category 5 Peter Madsen 8/6
3 Cascade Cream Puff 50 Mile Masters Women 45+ Angela Mart 8/5
4 Cascade Cream Puff 100 Mile Open Men Owen Murphy 8/5
3 Cascade Cream Puff 100 Mile Masters Women 45+ Angela Mart 8/5
3 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Peter Madsen 8/2
3 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Peter Madsen 8/2
3 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Peter Madsen 7/26
5 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Peter Madsen 7/26
20 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Jason Bavuso 7/15
28 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Kyle Mills 7/12
27 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Ryan Kruit 7/12
21 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Chuck Meyer 7/12
16 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 David Marchi 7/12
7 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Peter Madsen 7/12
14 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Peter Madsen 7/5
17 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Peter Madsen 7/5
9 Six Hours of Mt Hood Solo Men Owen Murphy 7/2
32 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Kyle Mills 7/2
18 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Peter Madsen 7/2
11 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Owen Murphy 6/28
21 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Chuck Meyer 6/28
26 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Chuck Meyer 6/28
7 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 40-49 Jason Bavuso 5/28
13 Sisters Stampede Category 1 Expert Men 19-44 Owen Murphy 5/28
7 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Jason Bavuso 5/28
13 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Owen Murphy 5/28
28 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men Category 4/5 Chuck Meyer 5/27
17 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men Category 4/5 Peter Madsen 5/27
9 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Brandon Gallagher 5/27
31 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Brandon Gallagher 5/17
9 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Brandon Gallagher 5/17
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 1 Women Angela Mart 5/13
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 40-49 Jason Bavuso 5/13
8 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 1 Men 19-44 Owen Murphy 5/13
34 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Brandon Gallagher 5/10
10 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Brandon Gallagher 5/10
9 Wooden Shoe Kermesse Category 4/5 Chuck Meyer 5/7
3 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #2 Open A Owen Murphy 5/3
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open B Jason Bavuso 4/26
32 Silverton Road Race Category 4/5 Men Peter Madsen 4/15
2 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 1 Women 45+ Angela Mart 4/1
32 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Chuck Meyer 4/1