Murder of Crows

Event Category Name
24 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Singlespeed Men Brandon Gallagher
15 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Men Mark Goodman
4 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Men Peter Madsen
50 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Eric Whitworth
15 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Peter Madsen
63 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Chuck Meyer
54 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Kyle Mills
29 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Eric Whitworth
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Women Kellie Standish
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Women Laura Gabanski
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Women Jennie Alvarez
8 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 9-12 Baker Mills
36 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Baker Mills
79 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Brandon Gallagher
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Peter Madsen
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men John Chapman
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Brandon Gallagher
40 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Bill Warburton
42 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Men Brandon Gallagher
2 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Women Kellie Standish
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Women Laura Gabanski
12 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Women Jennie Alvarez
55 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Men Brandon Gallagher
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Peter Madsen
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men John Chapman
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 9-12 Baker Mills
40 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3/4/5 Junior Men Baker Mills
66 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Chuck Meyer
60 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Kyle Mills
51 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Eric Whitworth
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Women Kellie Standish
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ Clay Fox
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ James Dayton
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women 35+ Annie Pendygraft
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Mark Goodman
15 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Chuck Meyer
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Andrew Fleming
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Brandon Gallagher
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men John Chapman
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston
18 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Brandon Gallagher
5 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 2/3 Peter Madsen
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Women 50+ Laura Gabanski
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Women Kellie Standish
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Ryan Kruit
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ James Dayton
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Taylor Johnston
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women 35+ Annie Pendygraft
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Women Bryna Curray
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Brandon Gallagher
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Mark Goodman
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women 35+ Alicia Prusinski
12 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men John Chapman
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ James Dayton
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Taylor Johnston
14 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Kyle Mills
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Brandon Gallagher
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Mark Goodman
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston
4 Twilight Cyclocross Men 2/3 Peter Madsen
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Category 2/3 Men Peter Madsen
4 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Peter Madsen
1 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 3 Mark Goodman
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Women 50+ Laura Gabanski
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Women Kellie Standish
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale John Livingston
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Men 50+ Devon Alvarez
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ Clay Fox
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ James Dayton
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Taylor Johnston
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Women Bryna Curray
13 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Kyle Mills
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Brandon Gallagher
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Mark Goodman
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women 35+ Alicia Prusinsk
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston
1 Twilight Cyclocross: Series Points Category 2/3 Men Peter Madsen
4 Twilight Cyclocross Men 2/3 Peter Madsen
3 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Open Singlespeed Brandon Gallagher
11 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Open 3/4 35+ Kyle Mills
1 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Junior 10-12 Baker Mills
1 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Junior 9 Bridger Mills
13 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Junior Bridger Mills
7 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Junior Baker Mills
2 Outdoor City Gravel Grinder Open Men James Dayton
2 Outdoor City Gravel Grinder: 42 Miles Open Women Liz Arollo
1 Outdoor City Gravel Grinder: 42 Miles Open Women Liza Gualandi
1 Outdoor City Gravel Grinder: 42 Miles Masters Men 45+ Brandon Gallagher
6 Cross Cascades Twilight Race Men Pro/1/2 Joshua Johnston
1 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters Women 60+ Laura Gabanski
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Peter Madsen
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Women Liza Gualandi
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale John Livingston
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ Justin Lair
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ Clay Fox
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Masters Men 35+ James Dayton
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women 35+ Annie Pendygraft
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Kyle Mills
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Mark Goodman
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Brandon Gallagher
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Devon Alvarez
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Eric Whitworth
12 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men John Chapman
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Joshua Johnston
2 Twilight Cyclocross Men 2/3 Peter Madsen
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Category 2/3 Men Peter Madsen
5 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 2/3 Peter Madsen
1 Twilight Cyclocross Category 2/3 Men Peter Madsen
6 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 2/3 Peter Madsen
1 Fast Twitch Friday Beginner Keirin Peter Madsen
1 Fast Twitch Friday Beginner Omnium Peter Madsen
1 Twilight Criterium: August Series Points Fixed Gear Peter Madsen
1 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Peter Madsen
1 Twilight Criterium Fixed Gear Peter Madsen
3 Twilight Criterium Men 1/2/3 Peter Madsen
13 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Men Open 18-39 Mark Goodman
40 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Brandon Gallagher
16 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Andrew Fleming
4 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Men Open 18-39 James Dayton
3 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Men Open 18-39 Peter Madsen
3 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 3 Men Peter Madsen
1 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Men Peter Madsen
1 Twilight Criterium: August Series Points Fixed Gear Peter Madsen
2 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Peter Madsen
1 Twilight Criterium Fixed Gear Peter Madsen
5 Twilight Criterium Men 1/2/3 Peter Madsen
1 Twilight Criterium: Overall Series Points Fixed Gear Peter Madsen
1 Twilight Criterium: Overall Series Points Men 1/2/3 Peter Madsen
1 Twilight Criterium Fixed Gear Peter Madsen
3 Twilight Criterium Men 1/2/3 Peter Madsen
3 State Track Championships Open 4/5 Scratch Peter Madsen
1 Twilight Criterium Fixed Gear Peter Madsen
2 Twilight Criterium Men 1/2/3 Peter Madsen
DNS Cascade Cream Puff: Donut Hole Masters Women 45+ Angela Mart
1 Fast Twitch Friday Novice Open Peter Madsen
5 Bend Criterium Series: Overall Series Points Women 4/5 Liza Gualandi
14 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 4/5 Reid Curry
4 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 4/5 Mark Goodman
1 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 4/5 Joshua Johnston
12 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 3 Eric Whitworth
3 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 3 Peter Madsen
6 Bend Criterium Series Men 3 Peter Madsen
17 Bend Criterium Series Men 4/5 Frank Fleetham
4 Bend Criterium Series Men 4/5 Mark Goodman
1 Bend Criterium Series Men 4/5 Joshua Johnston
DNF Bend Criterium Series Men 3 Peter Madsen
7 Bend Criterium Series Men 3 Eric Whitworth
3 Bend Criterium Series Women 4/5 Liza Gualandi
3 Bend Criterium Series Men 4/5 Mark Goodman
1 Bend Criterium Series Men 4/5 Joshua Johnston
7 Bend Criterium Series Men 3 Devon Alvarez
2 Bend Criterium Series Men 3 Peter Madsen
103 Oregon Trail Gravel Grinder: Explorer Men Overall GC Explorer Men Andrew Fleming
30 Oregon Trail Gravel Grinder: Explorer Female Overall GC Explorer Women Beth Steen
105 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Men Andrew Fleming
24 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Women Beth Steen
93 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Men Andrew Fleming
30 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Women Beth Steen
25 The Best of Both Team Relay 80+ Liz Arollo
25 The Best of Both Team Relay 80+ Jennifer Jordan
80 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Men Andrew Fleming
29 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Women Beth Steen
116 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Men Andrew Fleming
38 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Women Beth Steen
107 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Men Andrew Fleming
33 Oregon Trail Gravel Grinder Explorer Women Beth Steen
2 Bend Criterium Series Men 1/2/3 Peter Madsen
12 Bend Criterium Series Men 3/4/5 Reid Curry
5 Bend Criterium Series Men 3/4/5 Joshua Johnston
3 OBRA Omnium Championships: Criterium: Overall Omnium Points Category 3 Men Peter Madsen
4 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 3 Peter Madsen
8 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 3 Peter Madsen
6 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Peter Madsen
2 Coast Hills Classic Category 3 Women 19-39 Kellie Standish
15 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 Peter Madsen
16 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 Peter Madsen
6 Oregon Gran Fondo Men 40-44 Andrew Fleming
9 Oregon Gran Fondo Men 35-39 Mark Goodman
8 Oregon Gran Fondo Men 35-39 James Dayton
DNS Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 Joshua Johnston
20 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 Peter Madsen
30 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 Peter Madsen
DNF Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Eric Whitworth
13 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Peter Madsen
2 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Joshua Johnston
8 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Eddy Men John Chapman
5 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Eddy Men Mark Goodman
24 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Overall Men Mark Goodman
21 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Overall Men John Chapman
32 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Overall Combined Mark Goodman
26 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes: #NoLimits Skyliners Series TT - Overall Series Results Overall Combined John Chapman
1 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men 4/5 James Dayton
6 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall James Dayton
6 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined James Dayton
9 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Women 19-39 Liz Arollo
14 Sisters Stampede/XC Mtb Category 1 Men 19-44 Reid Curry
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 1 Men 19-44 Joshua Johnston
10 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 40-44 Andrew Fleming
5 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 35-39 James Dayton
2 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 35-39 Peter Madsen
1 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 35-39 Mark Goodman
3 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men 4/5 James Dayton
1 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Eddy Men Mark Goodman
11 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall James Dayton
9 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Mark Goodman
14 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined James Dayton
12 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Mark Goodman
DNF Cascade Chainbreaker Category 1 Men 19-44 Joshua Johnston
5 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 19-44 Reid Curry
2 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Eddy Men John Chapman
7 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall John Chapman
9 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined John Chapman
7 Bear Springs Trap Category 1 (Expert) Men 19-44 Reid Curry
3 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Women 35-39 Liz Arollo
16 Oregon Coast Gravel Epic Men 40-44 Andrew Fleming
5 Oregon Coast Gravel Epic Men 35-39 James Dayton
3 Oregon Coast Gravel Epic Men 35-39 Mark Goodman
2 Oregon Coast Gravel Epic Men 35-39 Peter Madsen
7 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Men Reid Curry
5 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Men James Dayton
3 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Men Peter Madsen
1 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Men Mark Goodman
9 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Big Grinder Open Men Joshua Johnston
11 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Big Grinder Open Women Beth Steen
DNF Cascade Gravel Grinder Open Men Small Gravel Grinder Sunday Andrew Fleming
8 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Reid Curry
6 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men James Dayton
2 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Peter Madsen
1 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Mark Goodman
12 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Women Beth Steen
5 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Joshua Johnston
DNS Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Small Grinder Saturday Frank Fleetham
6 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Reid Curry
5 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men James Dayton
3 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Peter Madsen
1 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Mark Goodman
10 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Women Beth Steen
42 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Andrew Fleming
11 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Joshua Johnston
14 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Owen Murphy
7 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Men Open Reid Curry
5 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Men Open Peter Madsen
3 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Men Open James Dayton
1 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Men Open Mark Goodman
39 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Men Open Andrew Fleming
10 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Men Open Joshua Johnston
12 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Women Open Beth Steen
4 Kings Valley Road Race Men Category 3 Peter Madsen
DNF Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Frank Fleetham
116 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Andrew Fleming