Stumptown Cycling Club

Event Category Name
25 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 9-12 3/4/5 James Umberhandt
22 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 10-12 James Umberhandt
47 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
3 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Athena Sarah Umberhandt
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 9-12 3/4/5 James Umberhandt
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Mark Stoller
77 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ John Nicholas
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Matt Richmond
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Tony Wolff
69 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Max Frixione
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Robert Umberhandt
84 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Mark Stoller
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Michael Clark
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Ken Hahn
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 4 Casey Ferguson
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 10-12 James Umberhandt
72 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ John Nicholas
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Michael Clark
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Women Stephanie Hahn
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Michael Clark
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Athena Sarah Umberhandt
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Michael Clark
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 1/2 Robert Umberhandt
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 5 Sarah Umberhandt
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Mark Stoller
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Ken Hahn
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 10-12 James Umberhandt
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Tony Wolff
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Stephanie Hahn
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ John Nicholas
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Michael Clark
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 10-12 James Umberhandt
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 1/2 Robert Umberhandt
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Ken Hahn
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Mark Stoller
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Tony Wolff
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Women Stephanie Hahn
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ John Nicholas
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Michael Clark
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Athena Sarah Umberhandt
4 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Hahn
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Bjorn Clouten
15 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
7 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Beginner Women Sarah Umberhandt
2 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Ken Hahn
14 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Mark Stoller
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Eliana Umberhandt
7 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Isabelle Umberhandt
22 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open James Umberhandt
40 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bjorn Clouten
12 Portland Trophy Cup Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
10 Portland Trophy Cup Beginner Women Sarah Umberhandt
41 Portland Trophy Cup Open 3/4 Tony Wolff
27 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Michael Clark
5 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ken Hahn
8 Portland Trophy Cup Open 50+ Mark Stoller
7 Portland Trophy Cup Junior Women Isabelle Umberhandt
16 Portland Trophy Cup Junior Open James Umberhandt
11 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 9-12 3/4/5 James Umberhandt
20 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 1/2 Robert Umberhandt
36 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Singlespeed Mark Stoller
15 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Singlespeed Ken Hahn
39 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
DNF Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ Mark Stoller
22 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ Matt Richmond
16 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ Tony Wolff
4 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Singlespeed Women Stephanie Hahn
25 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Michael Clark
10 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Clydesdale Michael Clark
4 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Athena Sarah Umberhandt
19 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Tony Wolff
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Matt Richmond
35 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bjorn Clouten
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Sarah Umberhandt
22 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Michael Clark
2 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ken Hahn
17 Portland Trophy Cup Open 50+ Mark Stoller
9 Portland Trophy Cup Junior Women Isabelle Umberhandt
11 Portland Trophy Cup Junior Open James Umberhandt
14 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
7 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Beginner Women Sarah Umberhandt
1 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Ken Hahn
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Eliana Umberhandt
9 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Isabelle Umberhandt
15 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open James Umberhandt
16 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Singlespeed Ken Hahn
3 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Singlespeed Women Stephanie Hahn
2 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Athena Sarah Umberhandt
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Matt Richmond
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Bjorn Clouten
42 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bjorn Clouten
10 Portland Trophy Cup Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
8 Portland Trophy Cup Beginner Women Sarah Umberhandt
26 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Michael Clark
1 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ken Hahn
8 Portland Trophy Cup Junior Women Isabelle Umberhandt
17 Portland Trophy Cup Junior Open James Umberhandt
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Sarah Umberhandt
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Ken Hahn
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Eliana Umberhandt
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Isabelle Umberhandt
17 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open James Umberhandt
20 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Alex Accetta
40 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Mark Stoller
17 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Ken Hahn
10 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Men 10-12 Cannon Hahn
8 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Men 10-12 James Umberhandt
31 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Cannon Hahn
29 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
30 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Mark Stoller
26 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Tony Wolff
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Women Stephanie Hahn
3 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Athena Sarah Umberhandt
7 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Hahn
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Matt Richmond
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Bjorn Clouten
25 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Stoller
21 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Tony Wolff
11 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Sarah Umberhandt
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Ken Hahn
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Isabelle Umberhandt
7 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Eliana Umberhandt
15 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open James Umberhandt
34 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bjorn Clouten
6 Portland Trophy Cup Open 1/2 35+ Robert Umberhandt
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Sarah Umberhandt
23 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Michael Clark
1 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ken Hahn
7 Portland Trophy Cup Junior Women Isabelle Umberhandt
14 Portland Trophy Cup Junior Open James Umberhandt
11 Corn Cross Junior Men 9-12 3/4/5 Cannon Hahn
17 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Alex Accetta
10 Corn Cross Junior Men 10-12 Cannon Hahn
28 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Cannon Hahn
16 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Bjorn Clouten
4 Corn Cross Singlespeed Women Stephanie Hahn
16 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Ken Hahn
8 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 10-12 Cannon Hahn
24 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 3/4/5 Cannon Hahn
16 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Hahn
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Bjorn Clouten
30 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bjorn Clouten
11 Portland Trophy Cup Beginner Women Sarah Umberhandt
3 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ken Hahn
5 Portland Trophy Cup Junior Women Eliana Umberhandt
11 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Men 10-12 James Umberhandt
27 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Men 3/4/5 James Umberhandt
17 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 1/2 Robert Umberhandt
34 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Michael Clark
29 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Mark Stoller
37 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Max Frixione
2 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Athena Sarah Umberhandt
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
22 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
5 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Max Frixione
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tony Wolff
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Matt Richmond
11 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
9 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Eliana Umberhandt
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Isabelle Umberhandt
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
21 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tony Wolff
11 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
7 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Eliana Umberhandt
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Isabelle Umberhandt
9 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Robert Umberhandt
22 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
7 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
DNF Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Eliana Umberhandt
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Isabelle Umberhandt
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
DNF Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Robert Umberhandt
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
21 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Tony Wolff
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Matt Richmond
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Ken Hahn
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Stephanie Hahn
7 Six Hours of Mt Hood Solo Masters Men 55+ Mark Stoller
15 Six Hours of Mt Hood Solo Masters Men 45-54 Michael Clark
26 Six Hours of Mt Hood Solo Men Open Robert Umberhandt
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Stephanie Hahn
20 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
8 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Spencer White
DNF Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
DNF Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Eliana Umberhandt
DNF Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Hayden Floyd
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Isabelle Umberhandt
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Matt Richmond
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tony Wolff
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
8 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Robert Umberhandt
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
10 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Robert Umberhandt
31 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
8 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Matt Richmond
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tony Wolff
20 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
29 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Bjorn Clouten
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Robert Umberhandt
28 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tony Wolff
17 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Sarah Umberhandt
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Marlow Macht
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Stephanie Hahn
6 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Women 19-39 Stephanie Hahn
12 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Clydesdale 200+ Michael Clark
35 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Mark Stoller
32 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Robert Umberhandt
11 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Women 10-13 Isabelle Umberhandt
5 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Novice Women 40-49 Sarah Umberhandt
9 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Robert Umberhandt
3 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Women 40-49 Sarah Umberhandt
14 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Mark Stoller
2 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Robert Umberhandt
16 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Mark Stoller
16 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Robert Umberhandt
4 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Women 40-49 Sarah Umberhandt
21 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Robert Umberhandt
3 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Open Women 19+ Sarah Umberhandt
20 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 50-59 Mark Stoller
6 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Robert Umberhandt