Stumptown Cycling Club

Event Category Name Date
13 Winter CX Masters Men A 35+ Spencer White 11/30
32 Kruger's Crossing CX Masters 50+ Matt Richmond 11/23
14 Kruger's Crossing CX Masters 35+ B Paul Kelly 11/23
20 Kruger's Crossing CX Singlespeed Paul Kelly 11/23
6 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ B Evelyn Kim 11/16
19 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Matt Richmond 11/16
49 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Paul Kelly 11/9
72 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Bjorn Clouten 11/9
56 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Spencer White 11/9
41 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Matt Richmond 11/9
15 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Singlespeed Paul Kelly 11/8
40 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ A Bjorn Clouten 11/8
12 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ B Spencer White 11/8
22 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 50+ Matt Richmond 11/8
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ B Evelyn Kim 11/2
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Matt Richmond 11/2
84 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Derek Halvorson 11/2
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Spencer White 11/2
36 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Matt Richmond 11/1
85 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Derek Halvorson 11/1
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Spencer White 11/1
13 Sandy/Boring Corn Cross Masters Men 35+ A Bjorn Clouten 11/1
6 Sandy/Boring Corn Cross Singlespeed Paul Kelly 11/1
45 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 50+ Matt Richmond 10/26
11 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Spencer White 10/26
30 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Singlespeed Ken Hahn 10/26
53 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ A Bjorn Clouten 10/26
50 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 50+ Matt Richmond 10/19
15 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Spencer White 10/19
153 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C Joseph M. Horton 10/19
48 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Paul Kelly 10/19
42 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Ken Hahn 10/19
13 Cross Crusade: Heron Lakes Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/19
6 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ C Chris Burke 10/18
4 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ B Spencer White 10/18
15 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ A Bjorn Clouten 10/18
5 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Singlespeed Paul Kelly 10/18
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/12
71 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Bjorn Clouten 10/12
16 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Spencer White 10/12
53 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Matt Richmond 10/11
83 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Derek Halvorson 10/11
25 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Spencer White 10/11
46 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Ken Hahn 10/11
16 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/11
26 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Chris Burke 10/11
22 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ken Hahn 10/8
5 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/8
16 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim 10/8
17 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Singlespeed Ken Hahn 10/7
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters B 40+ Spencer White 10/7
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Ken Hahn 10/7
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Spencer White 10/7
14 GPRT: Heiser Farms CX Singlespeed Paul Kelly 10/4
12 GPRT: Heiser Farms CX Singlespeed Ken Hahn 10/4
6 GPRT: Heiser Farms CX Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/4
21 GPRT: Heiser Farms CX Masters 50+ Matt Richmond 10/4
7 Psycho Cross Series Women C Rebecca Puskas 10/4
9 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Spencer White 10/1
9 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/1
21 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim 10/1
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed Ken Hahn 9/30
10 Battle at Barlow Masters Women 35+ B Evelyn Kim 9/28
24 Battle at Barlow Masters 50+ Matt Richmond 9/28
32 Battle at Barlow Masters 35+ B Jack Trumbull 9/28
19 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ B Spencer White 9/27
7 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Spencer White 9/24
20 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim 9/24
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed Ken Hahn 9/23
19 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Ken Hahn 9/23
19 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Ken Hahn 9/20
18 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Paul Kelly 9/20
32 GPRT: Zaaldercross Masters 50+ Matt Richmond 9/20
3 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 9/17
19 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim 9/17
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed Ken Hahn 9/16
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Ken Hahn 9/16
28 Hood River Double Cross Masters 35+ B Spencer White 9/14
28 Hood River Double Cross Masters 50+ Matt Richmond 9/14
8 GPRT: Hood River Double Cross Masters Women 35+ B Evelyn Kim 9/13
24 GPRT: Hood River Double Cross Singlespeed Paul Kelly 9/13
14 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ken Hahn 9/10
15 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Spencer White 9/10
18 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim 9/10
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed Ken Hahn 9/9
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Ken Hahn 9/9
3 Fazio Farms Masters 35+ C Chris Burke 9/7
9 GPRT: Het Meer Singlespeed Ken Hahn 9/6
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Ken Hahn 9/2
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Women B Evelyn Kim 9/2
64 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Club Standings 7/28
17 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 7/28
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 7/28
15 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 7/21
57 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Derek Halvorson 7/19
20 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 7/14
20 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 7/7
19 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Men Matt Richmond 6/29
58 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings 6/23
56 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings 6/23
12 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 3 Men 45+ Matt Richmond 6/23
14 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Women 35-44 Evelyn Kim 6/23
38 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 6/23
12 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 35-44 Ken Hahn 6/23
25 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 6/23
5 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Evelyn Kim 6/16
23 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 6/16
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Ken Hahn 6/16
31 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Matt Richmond 6/9
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Ken Hahn 6/9
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Ken Hahn 6/2
2 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 45+ Matt Richmond 6/2
13 Sister's Stampede MTB XC Sport Women 40-49 Evelyn Kim 5/25
23 Sister's Stampede MTB XC Clydesdale 200+ Dan Alexander 5/25
3 Sister's Stampede MTB XC Clydesdale 200+ Jack Trumbull 5/25
4 Sister's Stampede MTB XC Junior Novice (Category 3) Men 10-13 Caleb Trumbull 5/25
30 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Ken Hahn 5/25
28 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Paul Kelly 5/25
10 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Singlespeed Ken Hahn 5/18
11 Mudslinger: MTB XC Singlespeed Men Jack Trumbull 4/6
3 Mudslinger: MTB XC Junior Men (Category 3) 10-13 Caleb Trumbull 4/6
1 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Junior Men 10-13 Caleb Trumbull 3/1
15 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 40-49 Spencer White 3/1
6 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 40-49 Paul Kelly 3/1
5 Echo Red to Red MTB XC Singlespeed Men Jack Trumbull 3/1