Stumptown Cycling Club

Event Category Name Date
17 Monday Night PIR Masters 4/5 30+ Robert Umberhandt 6/20
16 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Robert Umberhandt 6/15
25 Mt Tabor Circuit Race Category 5 James Umberhandt 6/15
7 Mt Tabor Circuit Race Junior James Umberhandt 6/8
9 Monday Night PIR Women 4/5 Sarah Umberhandt 6/6
4 Monday Night PIR Junior James Umberhandt 6/6
2 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Adventure Men 50-54 Don McKie 6/4
23 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Robert Umberhandt 6/1
5 Mt Tabor Circuit Race Junior James Umberhandt 6/1
14 Sisters Stampede Singlespeed Men Mark Stoller 5/29
8 Sisters Stampede Category 3 Junior Women 14-18 Eliana Umberhandt 5/29
6 Sisters Stampede Category 3 Junior Women 14-18 Isabelle Umberhandt 5/29
1 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 James Umberhandt 5/29
16 Sisters Stampede Category 2 Women 40-49 Sarah Umberhandt 5/29
6 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Robert Umberhandt 5/29
14 Monday Night PIR Masters 4/5 30+ Robert Umberhandt 5/23
6 Monday Night PIR Junior James Umberhandt 5/23
13 Monday Night PIR - May Series Point Junior James Umberhandt 5/23
1 Silver Falls XC Mountain Bike Race Junior Men 10-13 James Umberhandt 5/21
3 Silver Falls XC Mountain Bike Race Junior Women 14-18 Eliana Umberhandt 5/21
2 Silver Falls XC Mountain Bike Race Junior Women 14-18 Isabelle Umberhandt 5/21
3 Silver Falls XC Mountain Bike Race Clydesdale Michael Clark 5/21
5 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 2 Men 60+ Mark Stoller 5/21
3 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 2 Women 40-49 Sarah Umberhandt 5/21
1 Coast Hills Classic XC MTB Category 3 Junior Women 14-18 Isabelle Umberhandt 5/15
1 Coast Hills Classic XC MTB Category 3 Junior Men 10-13 James Umberhandt 5/15
2 Coast Hills Classic XC MTB Category 2 Men 40-49 Robert Umberhandt 5/15
53 Cascade Gravel Grinder Masters Men - Big Grinder Mark Stoller 5/14
4 Bone Crusher XCO Category 3 Junior Women Eliana Umberhandt 4/24
2 Bone Crusher XCO Category 3 Junior Women Isabelle Umberhandt 4/24
2 Bone Crusher XCO Category 3 Open Junior James Umberhandt 4/24
10 Bone Crusher XCO Category 2 Women Sarah Umberhandt 4/24
1 Bone Crusher XCO Category 2 Open 40-49 Robert Umberhandt 4/24
89 Gorge Gravel Grinder Masters Men - Medium Grinder Mark Stoller 4/24
5 Bone Crusher Short Track Women "B" Sport Category (Non-Championship) Sarah Umberhandt 4/23
2 Bone Crusher Short Track Men "B" Sport Category (Non-Championship) Robert Umberhandt 4/23
3 Bone Crusher Short Track Junior Girls (U18) Eliana Umberhandt 4/23
2 Bone Crusher Short Track Junior Girls (U18) Isabelle Umberhandt 4/23
4 Bone Crusher Short Track Junior Boys (U18) James Umberhandt 4/23
6 35th Annual Mudslinger XC Category 2 Men 40-49 Robert Umberhandt 4/2
11 Echo Red to Red XC Category 2 Men 60+ Mark Stoller 3/19
10 Echo Red to Red XC Category 2 Women 40-49 Sarah Umberhandt 3/19
3 Echo Red to Red XC Category 2 Men 40-49 Robert Umberhandt 3/19
11 Echo Red to Red XC Clydesdale Michael Clark 3/19
4 Echo Red to Red XC Category 3 Junior Women 14-18 Eliana Umberhandt 3/19
3 Echo Red to Red XC Category 3 Junior Women 14-18 Isabelle Umberhandt 3/19
2 Echo Red to Red XC Category 3 Junior Men 10-13 James Umberhandt 3/19