Southern Oregon Time Trial Series

Medford, OR
March 3, 2012

Part of the Southern Oregon Time Trial Series

If you have questions or corrections, please email Theresa Gann.

Updated March 11, 2012 at 7:42 PM

Junior Men 10-12

Num Name Team Time
1 17 Alex Shepherd Team Cycle Sport 1:04:32

Master Men 40-49

Num Name Team Time
1 4283 Dan Shepherd Team Cycle Sport 36:31
2 327 Alex Hayes Team Cycle Sport 36:54
3 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 37:12
4 16 Marc DiTommaso 38:01
5 5358 Brian Sheadel 38:25
6 4077 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 38:31

Master Men 50+

Num Name Team Time
1 512 Scott Toll 35:34
2 5012 Mark Bradley 36:09
3 561 Paul Mautner Team Rose City 37:03
4 5090 Robert MacCracken Land Shark 37:42
5 320 Dan Davis WebCyclery.com 37:58
6 5172 Vern Niehaus Cycle Analysis 48:36
7 4029 David Gustafson 48:50

Master Women 40-49

Num Name Time
1 7121 Lillian Schiavo 42:53

Master Women 50+

Num Name Time
1 2 Susan Roberts 49:37

Men 1/2/3

Num Name Team Time
1 819 Mark Krause Land Shark 31:51
2 8007 Adam Artner Land Shark 33:33
3 314 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 34:01
4 9 CJ Johnson Team Cycle Sport 34:26
5 726 Mark Williams Team Cycle Sport 35:51
6 15 Ron Laverty Team Cycle Sport 35:59
7 142 Richard Hogan Land Shark 39:24

Men 4/5

Num Name Team Time
1 4179 Zach Gilmour 35:22
2 3 Ryan Gracey 35:35
3 5125 Daniel Rey 35:51
4 4023 John Hinke Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 36:35
5 4453 Brian Davis Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 37:49
6 7 RICHARD LAVOY 40:10
7 5320 David MacFarlane Roseburg Racing 40:11
8 8 MARK SMITH 40:36
9 5409 Jamie Laird Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 41:26
10 5286 Robert Dudley 42:00
11 5973 Joseph Davis Cycle Analysis 45:53

Tandem

Num Name Team Time
1 124 GLEN/RICHARD GANN/HOGAN Land Shark 34:31
2 4 JARED/STAN BOURNE/MOORE 35:44

Team TT

Num Name Team Time
1 8007 Adam Artner Land Shark 32:09
1 819 Mark Krause Land Shark 32:09
1 19 Tim Turk Land Shark 32:09
1 20 Chris Kovash Land Shark 32:09
2 15 Ron Laverty Team Cycle Sport 34:03
2 726 Mark Williams Team Cycle Sport 34:03
2 9 CJ Johnson Team Cycle Sport 34:03
2 327 Alex Hayes Team Cycle Sport 34:03

Women 1/2/3

Num Name Time
1 14 Jenny Slawta 36:44
2 11 Molly Mullane 40:24

Women 4/5

Num Name Team Time
1 12 Sara Slawta Land Shark 42:51
2 18 Leisa Preboski Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 48:41