Sappo Hill Soapworks

Event Category Name
1 New Year's Revolution Cross Junior C U14 Alex Shepherd
1 New Year's Revolution Cross Masters A 35+ Tom Keller
1 New Year's Revolution Cross Men Category A Cordino Longiotti
20 Deschutes Brewery Cup Junior Men 10-14 Alex Shepherd
17 Deschutes Brewery Cup Men Category B John Merrill
20 Deschutes Brewery Cup Singlespeed Cordino Longiotti
15 Deschutes Brewery Cup Singlespeed Tom Keller
22 Deschutes Brewery Cup Junior Men 10-14 Alex Shepherd
24 Deschutes Brewery Cup Men Category B John Merrill
13 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Singlespeed Tom Keller
9 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Doug Striley
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A John Merrill
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Senior Men Category A John Merrill
5 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters A 35+ Doug Striley
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Tom Keller
3 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Tom Keller
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A Cordino Longiotti
2 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A John Merrill
5 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Doug Striley
1 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Tom Keller
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Tom Keller
2 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A John Merrill
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A Cordino Longiotti
7 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Doug Striley
1 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Tom Keller
4 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Tom Keller
9 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Doug Striley
3 Southern Oregon Outlaw CX Masters Women C 35-49 Sharon Keller
2 Southern Oregon Outlaw CX Masters A 35+ Tom Keller
1 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A John Merrill
3 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Women C 35-49 Sharon Keller
9 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters A 35+ Doug Striley
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters A 35+ Tom Keller
1 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Senior Men Category A John Merrill
2 KFCX Moore Cowbell Junior 10-14 - Girls Ana Keller
1 KFCX Moore Cowbell Junior 10-14 - Girls Julietta Longiotti
2 KFCX Moore Cowbell Junior 10-14 - Boys Alex Shepherd
3 KFCX Moore Cowbell Masters 40+ A Doug Striley
6 KFCX Moore Cowbell Category A Tom Keller
3 KFCX Moore Cowbell Category A Cordino Longiotti
2 KFCX Moore Cowbell Category A John Merrill
4 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Tom Keller
3 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Cordino Longiotti
1 KFCX Moore Cowbell Singlespeed John Merrill
6 KFCX Moore Cowbell Masters 40+ B - Men Brian Davis
3 KFCX Moore Cowbell Junior 15-18 Boys Alex Shepherd
3 KFCX Moore Cowbell Category C - Woment Sharon Keller
6 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Cordino Longiotti
5 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Tom Keller
33 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Alex Shepherd
12 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Alex Shepherd
48 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Alex Shepherd
4 KFCX Moore Cowbell Masters 40+ A Doug Striley
11 Battle at Barlow Singlespeed Tom Keller
1 KFCX Moore Cowbell Category A Cordino Longiotti
2 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Cordino Longiotti
3 Double Cross Singlespeed Tom Keller
2 Double Cross Singlespeed Cordino Longiotti
3 GPTB: Double Cross Singlespeed Tom Keller
2 GPTB: Double Cross Singlespeed Cordino Longiotti
20 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 3 Joe Chaves
11 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 3 Cordino Longiotti
22 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Men 3 Cordino Longiotti
46 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Joe Chaves
49 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Cordino Longiotti
21 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Men 3 Joe Chaves
7 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 3 Joe Chaves
13 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Men 3 Cordino Longiotti
19 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 3 Cordino Longiotti
14 Eugene Celebration - McBeth Prologue Men 3 Joe Chaves
17 Eugene Celebration Men 3 Cordino Longiotti
61 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Cordino Longiotti
13 Eugene Celebration Men 3 Joe Chaves
45 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Combined Joe Chaves
16 Champion Thursdays A Race Tom Keller
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
2 Champion Thursdays B Race John Miller
3 Champion Thursdays Women Sharon Keller
15 Champion Thursdays A Race Doug Striley
5 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
4 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
14 Champion Thursdays A Race Doug Striley
3 Champion Thursdays Women Sharon Keller
15 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
5 Champion Thursdays A Race Tom Keller
2 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
3 Champion Thursdays Women Sharon Keller
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
22 Champion Thursdays A Race John Miller
19 Champion Thursdays A Race Doug Striley
17 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
13 Champion Thursdays A Race Tom Keller
5 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
2 Champion Thursdays A Race Jason Peters
6 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
17 Champion Thursdays A Race Doug Striley
15 Champion Thursdays A Race John Miller
10 Champion Thursdays A Race Tom Keller
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
3 Champion Thursdays A Race Jason Peters
1 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Singlespeed Men Cordino Longiotti
2 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Singlespeed Men Doug Striley
2 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Category 1 Men (Long Loop) John Miller
3 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Category 1 Men (Short Loop) Tom Keller
16 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
12 Champion Thursdays A Race Doug Striley
6 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
2 Champion Thursdays A Race Jason Peters
15 Champion Thursdays A Race Tom Keller
18 Champion Thursdays A Race John Miller
2 Champion Thursdays Women Sharon Keller
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
15 High Cascades 100 Open Men John Merrill
5 Champion Thursdays B Race John Miller
6 Champion Thursdays Women Sharon Keller
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
13 Champion Thursdays A Race Doug Striley
7 Champion Thursdays A Race Jason Peters
5 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
1 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
13 Champion Thursdays A Race Doug Striley
5 Champion Thursdays Women Sharon Keller
4 Champion Thursdays B Race John Miller
DNF Champion Thursdays A Race Joe Chaves
14 Champion Thursdays A Race Tom Keller
3 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
4 Champion Thursdays A Race Jason Peters
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
12 High Desert Omnium Road Race Men 3 Joe Chaves
17 High Desert Omnium Road Race Men 3 Cordino Longiotti
62 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Cordino Longiotti
12 High Desert Omnium Time Trial Men 3 Joe Chaves
15 High Desert Omnium Men 3 Joe Chaves
46 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Joe Chaves
17 High Desert Omnium Time Trial Men 3 Cordino Longiotti
17 High Desert Omnium Criterium Men 3 Cordino Longiotti
8 High Desert Omnium Criterium Men 3 Joe Chaves
1 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
4 Jacksonville STXC Category 1/Pro Doug Striley
2 Jacksonville STXC Category 1/Pro Tom Keller
1 Jacksonville STXC Category 1/Pro Cordino Longiotti
3 Jacksonville STXC Singlespeed Doug Striley
2 Jacksonville STXC Singlespeed Tom Keller
1 Jacksonville STXC Singlespeed Cordino Longiotti
1 Jacksonville STXC Category 3 Women Sharon Keller
2 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Alex Shepherd
4 Pickett's Charge XC Singlespeed Men Doug Striley
9 Pickett's Charge XC Category 3 Men 10-14 Alex Shepherd
6 Pickett's Charge XC Category 1 Men 35-34 Tom Keller
7 Pickett's Charge XC Category 1 Men 35-34 Joe Chaves
6 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
3 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
3 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
8 Champion Thursdays A Race Tom Keller
17 Champion Thursdays A Race Doug Striley
6 Champion Thursdays B Race Brian Davis
7 Champion Thursdays B Race John Miller
4 Champion Thursdays Women Leisa Preboski
5 Champion Thursdays Women Sharon Keller
1 Jacksonville STXC Category 1/Pro Cordino Longiotti
3 Jacksonville STXC Category 1/Pro Doug Striley
4 Jacksonville STXC Category 1/Pro John Miller
4 Jacksonville STXC Singlespeed Doug Striley
2 Jacksonville STXC Singlespeed Tom Keller
1 Jacksonville STXC Singlespeed Cordino Longiotti
2 Jacksonville STXC Category 1/Pro Tom Keller
4 Test of Endurance 50/100 Singlespeed Doug Striley
1 Test of Endurance 50/100 Singlespeed Cordino Longiotti
1 Test of Endurance 50/100 Category 1 35-44 Men Joe Chaves
1 Test of Endurance 50/100 Pro Men John Merrill
13 Test of Endurance 50/100 Category 2/35-44 Men John Miller
6 Champion Thursdays Women Sharon Keller
8 Champion Thursdays B Race John Miller
2 Champion Thursdays B Race Brian Davis
13 Champion Thursdays A Race Doug Striley
11 Champion Thursdays A Race Tom Keller
6 Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
4 Champion Thursdays A Race Jason Peters
4 Champion Thursdays Women Leisa Preboski
3 Champion Thursdays Junior Alex Shepherd
3 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
1 Jacksonville STXC Category 1/Pro John Merrill
3 Jacksonville STXC Singlespeed Doug Striley
5 Jacksonville STXC Category 1/Pro Tom Keller
6 Jacksonville STXC Category 1/Pro Doug Striley
8 Jacksonville STXC Category 1/Pro MILLER JOHN
2 Jacksonville STXC Category 1/Pro Cordino Longiotti
2 Jacksonville STXC Singlespeed Tom Keller
2 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Alex Shepherd
1 Jacksonville STXC Singlespeed Cordino Longiotti
6 Humbug Hurryup Men Category 1 35-44 Joe Chaves
1 Humbug Hurryup Women Category 2 19-34 Maddie Chaves
1 Humbug Hurryup Singlespeed Doug Striley
DNF Champion Thursdays A Race Doug Striley
16 Champion Thursdays A Race Tom Keller
7 Champion Thursdays A Race Jason Peters
3 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
6 Champion Thursdays B Race - Women Sharon Keller
3 Jacksonville STXC Singlespeed Doug Striley
1 Jacksonville STXC Category 3 Women Sharon Keller
1 Jacksonville STXC Singlespeed Cordino Longiotti
2 Jacksonville STXC Singlespeed Tom Keller
2 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Alex Shepherd
1 Jacksonville STXC Category 1/Pro Cordino Longiotti
2 Jacksonville STXC Category 1/Pro Tom Keller
3 Jacksonville STXC Category 1/Pro Doug Striley
5 Jacksonville STXC Category 1/Pro John Merrill
8 Jacksonville STXC Category 1/Pro John Miller
3 Jacksonville STXC Singlespeed Doug Striley
4 Jacksonville STXC Category 1/Pro Tom Keller
1 Jacksonville STXC Category 1/Pro John Merrill
3 Jacksonville STXC Category 1/Pro Cordino Longiotti
2 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Alex Shepherd
1 Jacksonville STXC Singlespeed Cordino Longiotti
6 Jacksonville STXC Category 1/Pro Doug Striley
2 Jacksonville STXC Singlespeed Tom Keller
2 Return on the Jedi XC Singlespeed Open Doug Striley
1 Return on the Jedi XC Singlespeed Open Cordino Longiotti
5 Return on the Jedi XC Pro Men John Merrill
3 Return on the Jedi XC Category 1 Men 35-44 Tom Keller
1 Return on the Jedi Category 2 Men Cordino Longiotti
2 Return on the Jedi ST Pro Men John Merrill
2 Return on the Jedi Category 2 Men Doug Striley
4 Return on the Jedi ST Category 3 Men 10-14 Alex Shepherd
1 Return on the Jedi Category 1 Men Tom Keller
5 Return on the Jedi Pro Men John Merrill
1 Return on the Jedi ST Singlespeed Open Cordino Longiotti
2 Return on the Jedi ST Singlespeed Open Doug Striley
1 Return on the Jedi ST Category 1 Men 35-44 Tom Keller
5 Return on the Jedi SD Pro Men John Merrill
2 Return on the Jedi SD Singlespeed Open Doug Striley
1 Return on the Jedi SD Singlespeed Open Cordino Longiotti
1 Return on the Jedi SD Category 1 Men 35-44 Tom Keller
5 Champion Thursdays A Race Tom Keller
1 Champion Thursdays B Race Brian Davis
18 Champion Thursdays A Race Doug Striley
15 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
8 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
4 Champion Thursdays A Race Jason Peters
9 Sisters Stampede Category 1 Men 35-44 Tom Keller
17 Sisters Stampede Category 1 Men 35-44 John Miller
1 Sisters Stampede Singlespeed Men Cordino Longiotti
1 Sisters Stampede Category 1 Men 19-34 John Merrill
13 Champion Thursdays A Race Doug Striley
3 Champion Thursdays B Race John Miller
12 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
8 Champion Thursdays A Race Tom Keller
6 Champion Thursdays A Race Jason Peters
4 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
19 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 John Hinke
2 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 Joe Chaves
5 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 Tom Keller
9 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 Jason Peters
1 Spring Thaw XC Singlespeed Open Cordino Longiotti
3 Spring Thaw XC Singlespeed Open Doug Striley
2 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 John Miller
12 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Brian Davis
1 Champion Thursdays B Race - Junior U15 Alex Shepherd
2 Champion Thursdays A Race Cordino Longiotti
6 Champion Thursdays A Race Tom Keller
9 Champion Thursdays A Race Jason Peters
13 Champion Thursdays A Race Doug Striley
15 Champion Thursdays A Race Joe Chaves
7 Champion Thursdays B Race Brian Davis
3 Cascade Chainbreaker XC Singlespeed Doug Striley
5 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 35-44 John Miller
1 Cascade Chainbreaker XC Singlespeed Cordino Longiotti
3 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 35-44 Tom Keller
5 Champion Thursdays Category A Men Jason Peters
4 Champion Thursdays Category B Men Brian Davis
3 Champion Thursdays Category B Men John Miller
15 Champion Thursdays Category A Men Tom Keller
12 Champion Thursdays Category A Men Doug Striley
2 Champion Thursdays Category B Junior Alex Shepherd
3 Champion Thursdays Category A Men Cordino Longiotti
13 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Jason Peters
36 Kings Valley RR Category 4/5 Men Joe Chaves
5 Peak Sports Mudslinger XC Singlespeed Doug Striley
5 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2/35-44 John Miller
3 Peak Sports Mudslinger XC Singlespeed Cordino Longiotti
7 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 1 35-44 Jason Peters
3 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 1 35-44 Tom Keller
39 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Doug Striley
7 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Jason Peters
25 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Brian Davis
4 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Joe Chaves
10 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Cordino Longiotti
7 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 40-49 Doug Striley
1 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 40-49 Jason Peters
4 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Brian Davis
1 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Joe Chaves
5 Southern Oregon Time Trial Series Men 1/2/3 Cordino Longiotti
1 Southern Oregon Time Trial Series Junior Men 10-12 Alex Shepherd
18 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Doug Striley
9 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Jason Peters
30 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Brian Davis
10 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Joe Chaves
13 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Cordino Longiotti
53 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Alex Shepherd
4 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 40-49 Doug Striley
2 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 40-49 Jason Peters
5 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Brian Davis
1 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Joe Chaves
6 Southern Oregon Time Trial Series Men 1/2/3 Cordino Longiotti
45 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Leisa Preboski
29 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Brian Davis
23 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined John Hinke
2 Southern Oregon Time Trial Series Women 4/5 Leisa Preboski
5 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Brian Davis
4 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 John Hinke
20 Echo Red to Red Category 2/35-44 Men John Miller
8 Echo Red to Red Singlespeed Doug Striley
3 Echo Red to Red Singlespeed Cordino Longiotti
29 Echo Red to Red Category 1 35-44 Men Tom Keller
5 Echo Red to Red Category 1 35-44 Men Joe Chaves