Southern Oregon Outlaw CX

OR
November 16, 2013

Part of the Southern Oregon Outlaw CX

If you have questions or corrections, please email Vern Niehaus.

Updated November 22, 2013 at 8:35 PM

Junior Men B/C

Num Name Points
1 5857 Austin Dowse 10

Junior Men U14

Num Name Team Points
1 462 Dane Reynolds 10
2 446 Alex Shepherd Team Cycle Sport 9

Junior Women C U14

Num Name Team Points
1 3111 Julietta Longiotti Sappo Hill Soapworks 10

Masters A/B 35+

Num Name Team Points
1 646 Dave Rietz Team Cycle Sport 10
2 497 Tom Keller Sappo Hill Soapworks 9
3 559 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks 8
4 488 Doug Striley Sappo Hill Soapworks 7
5 111 Scott Churchill Service Course Velo 6
6 647 Dan Shepherd Team Cycle Sport 5
7 4095 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 4
8 916 John Friesen Owens Healthcare 3
9 222 Brian Bowles Sappo Hill Soapworks 2
10 227 Eric Teel Service Course Velo 1
11 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
DNF 866 Cordino Longiotti Sappo Hill Soapworks
DNF 4455 Matt Kline Sappo Hill Soapworks
DNF 104 Mark Williams Team Cycle Sport

Masters A/B 50+

Num Name Team Points
1 118 Scott Asbill 10
2 354 Nathan Sheafer Bob Bikes 9

Masters Men B/C 35-49

Num Name Team Points
1 41 Brian Sheadel Service Course Velo 10
2 4321 Todd Stumphaus 9
3 208 Eric Culver 8
4 218 Micheal Davis Service Course Velo 7
5 5035 Cody Ames 6
6 220 Colter Chancellor 5
7 219 Corey Qualls Service Course Velo 4
8 236 Bill Myers Service Course Velo 3
9 5483 Eric McKee 2
10 5610 Aaron Mock Cycle Analysis 1
11 234 Travis Dick
12 5912 Adrian Bosch
13 224 Rick Tillery Service Course Velo
14 217 Mick Reynolds

Masters Men B/C 50+

Num Name Team Points
1 223 Gary Frank 10
2 211 Marc DiTommaso 9
3 4035 Eugene Anderson Cycle Analysis 8
4 228 paul wertzberger 7
5 4441 Curt Dooley 6
6 5211 chris stapleton 5
7 457 Craig Rutledge 4
8 4001 David Gustafson Back Country Bicycles 3
DNF 203 Jeff Quinn

Masters Men C 35-49

Num Name Team Points
1 443 David Linthorst 10
2 463 Chris Woodburn 9
3 448 Ron Lopez 8
4 5883 Rod Dowse JMBA 7

Masters Men C 50+

Num Name Points
1 463 Jeff Judkins 10

Masters Women B/C 50+

Num Name Points
1 221 Theresa Ross 10

Senior Men Category A/B

Num Name Team Points
1 117 Jim Hewett OSMO 10
2 5003 Jordon Anderson Owens Healthcare 9
3 945 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 8
4 215 Andy Redden 7
5 122 Trevor Pratt 6
6 370 Zach Gilmour Hutch's Klamath Falls 5
7 105 Rob Marten Team Cycle Sport 4
8 110 Stephen Staha Flywheel Bicycle Solutions 3
9 161 Matt Dooley Mt Shasta Ski Park 2
10 5913 Przemek Antczak Sappo Hill Soapworks 1
11 5279 Michael Smelser Sappo Hill Soapworks
12 198 Richard Hogan Land Shark

Senior Men Category B/C

Num Name Team Points
1 235 Jeff Johnston Boneyard Cycling 10
2 5073 Kellan Cullan Cycle Analysis 9
3 5761 Jacob Hammond Cycle Analysis 8

Senior Women A/B

Num Name Team Points
1 8012 Clara Honsinger Sappo Hill Soapworks 10

Senior Women B/C

Num Name Team Points
1 7191 Jennifer Bartloff 10
2 232 Emily Gracey Chico Corsa 9

Senior Women C

Num Name Points
1 459 Sage Bosch 10
2 458 Cameo Longiotti 9

Singlespeed

Num Name Team Points
1 5862 Kurt Holtzclaw Flywheel Bicycle Solutions 10
2 229 Seth Barnard Service Course Velo 9
3 5108 Aaron Hoppe 8
4 5074 Joseph Davis Cycle Analysis 7
5 205 Shane Settle 6
6 233 DEVIN SPENCER Team Cycle Sport 5
7 207 Barbara Culver 4
DNF 163 Mark Krause Landshrk

Women B/C 35+

Num Name Team Points
1 51 Linda Tesman 10
2 8221 Jody Schmidt Marty's Cycle & Moore 9
3 7193 Sheri Zwagerman 8
4 7159 Lillian Schiavo Hutch's Klamath Falls 7
5 275 RUTH HILL Team Cycle Sport 6