OBRA Uphill TT Championship: Combined

Government Camp, OR
July 19, 2015

Part of the OBRA Uphill TT Championship

Updated December 31, 2015 at 3:17 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Colby Wait-Molyneux English Cycles Senior Men Pro/1/2 0:24:36
2 Isaiah Newkirk Gateway Harley-Davidson Trek Senior Men Pro/1/2 0:24:42
3 Thomas Hainisch WebCyclery.com Masters Men 40-44 0:26:16
4 Will Hahn Unaffilated Category 3 Men 0:26:17
5 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Senior Men Pro/1/2 0:26:43
6 Jonathan Myers Team S+M Senior Men Pro/1/2 0:27:03
7 Kerry Farrell Wheelsport Masters Men 55-59 0:27:08
8 Matt Mallet Pacific Power Blue Sky Category 3 Men 0:28:05
9 Chris Moon Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 35-39 0:28:50
10 Zhaolong Wu Unaffilated Category 3 Men 0:29:00
11 Jonathan Sharp Unaffilated Masters Men 50-54 0:29:24
12 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing Masters Men 50-54 0:29:45
13 Calon Russell Therapeutic Associates Racing Category 3 Men 0:29:52
14 Matt Bloom GET FIT Cycling Category 3 Men 0:30:06
15 Webster Wilson VMR Racing Masters Men 40-44 0:30:11
16 David Sherman Therapeutic Associates Racing Masters Men 50-54 0:30:13
17 Greg Stokes Hammer Velo Masters Men 45-49 0:30:15
18 Adam Valls Beaverton Bicycle Club Category 4/5 Men 0:30:18
19 Joe Tysoe Unaffilated Category 4/5 Men 0:30:33
20 John Pearson GET FIT Cycling Category 4/5 Men 0:30:40
21 Joel Blatt Unaffilated Masters Men 45-49 0:30:51
22 David Hart Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 45-49 0:30:56
23 Felipe Nystrom Athletes Lounge Cycling Team Category 3 Men 0:31:37
24 Jim Fox bicycleattorney.com Masters Men 55-59 0:31:38
25 Jared Holm Unaffilated Category 4/5 Men 0:31:44
26 Jenny Slawta Land Shark Masters Women 50-54 0:32:13
27 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60-64 0:32:20
28 Anthony DiSano Monster Media Racing p/b Fight Meso Category 3 Men 0:32:41
29 Kristopher Celtnieks Hammer Velo Category 4/5 Men 0:32:42
30 Doug Wetter Unaffilated Category 4/5 Men 0:32:46
31 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso Senior Women 1/2 0:32:57
32 Yuji Sumimoto Unaffilated Masters Men 45-49 0:33:03
33 Justin Roberts Cyclepath Racing Category 4/5 Men 0:33:04
34 Tom James Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Masters Men 55-59 0:33:14
35 Jodie Bolt Reliant Recovery Water p/b Old Town Bicycles Masters Women 50-54 0:33:19
36 John Slawta Land Shark Masters Men 50-54 0:33:25
37 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Category 4 Women 0:33:34
38 David Johnson COMP-NW Go Vegan Category 4/5 Men 0:33:50
39 David Saltzberg Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 45-49 0:34:11
40 Nathaniel Wells Hapi-Go! Masters Men 60-64 0:34:35
41 Evan Tufte Beaverton Bicycle Club Category 4/5 Men 0:34:39
42 Ray Anderson Unaffilated Masters Men 60-64 0:35:18
43 Alex Dombroski Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 40-44 0:35:48
44 Steve Borer Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 60-64 0:35:56
45 Holland LaRue Team Finger Category 4 Women 0:36:03
46 Michael Hopkins Team Planet X USA Masters Men 40-44 0:36:18
47 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky Category 4/5 Men 0:36:25
48 Jaden Salama Word-RCB by Cyclisme Junior Men 15-16 0:36:34
49 Trig Rogers bicycleattorney.com Masters Men 45-49 0:36:39
50 Mary Ross Multnomah Athletic Club Masters Women 55-59 0:36:46
51 John Prosser Pacific Power Blue Sky Masters Men 45-49 0:36:53
52 Lisa Heathman Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Category 3 Women 0:37:32
53 Tim Rich Team Rose City Masters Men 60-64 0:37:33
54 Brad Davidson Word-RCB by Cyclisme Category 4/5 Men 0:37:35
55 Burk Webb Portland Velo Racing Team Masters Men 45-49 0:37:37
56 Lisa Eriksson West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Category 4 Women 0:37:38
57 Jacob S. Haugen Unaffilated Category 4/5 Men 0:37:39
58 Myra Klettke bicycleattorney.com Masters Women 55-59 0:38:20
59 Joseph Hoerner Smith&Nephew p/b West End Bikes Masters Men 55-59 0:38:26
60 Mulu Slawta Land Shark Junior Men 10-12 0:38:43
61 Roger Nelson Unaffilated Masters Men 65-69 0:39:16
62 David/Sue Ripp/Ripp Tandem 0:39:31
63 Sara Slawta Land Shark Category 4 Women 0:39:52
64 Ted Timmons Category 4/5 Men 0:40:20
65 Alex White Word-RCB by Cyclisme Junior Men 15-16 0:41:18
66 Luke Bolt Reliant Recovery Water p/b Old Town Bicycles Junior Men 15-16 0:42:53
67 Josh Ross Team Planet X USA Masters Men 35-39 0:42:57
68 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Category 3 Men 0:46:11
69 Loren Russell Unaffilated Masters Men 70+ 0:46:37
70 Edward Lanton Unaffilated Masters Men 65-69 0:49:07
71 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Masters Women 60-64 0:49:12
72 Owen L Rogers Beaverton Bicycle Club Junior Men 10-12 0:50:03
73 Willy Campbell Word-RCB by Cyclisme Junior Men 13-14 0:50:45
74 Julie Ann Smith-Simonsen Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 45-49 0:53:51
75 Fu Gui Slawta Land Shark Junior Men 10-12 0:56:34
76 Joshua Morris Word-RCB by Cyclisme Junior Men 10-12 1:03:04
77 Anna Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Junior Women 10-12 1:07:16