Eugene Celebration: Combined

Eugene, OR
August 23, 2015

Part of the Eugene Celebration

Updated February 27, 2017 at 6:33 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Dillon Caldwell Audi Men 1/2 29:49.9
2 Colby Wait-Molyneux English Cycles Men 1/2 30:54.4
3 Nigel Kinney Langlois Brown Racing Men 1/2 31:00.8
4 Galen Mittermann Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 31:22.9
5 Paul Bourcier Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 1/2 31:26.9
6 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Men 1/2 31:34.7
7 Lee Ordonez English Cycles Men 1/2 31:37.8
8 Rob English English Cycles Men 1/2 31:50.8
9 Stefan Zavislan US Military Cycling Team Men 1/2 31:54.4
10 Sean Phillips Garage Racing Masters Men 50+ 32:13.1
11 David Zimbelman Land Shark Masters Men 60+ 32:15.9
12 Justin Guidroz Audi Men 4/5 32:16.2
13 Calon Russell Therapeutic Associates Racing Men 3 32:22.9
14 Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 32:23.0
15 Larry Jackson Masters Men 40+ 32:23.9
16 Justin Onusko Men 3 32:39.0
17 Cassidy Bigsby Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 3 32:47.7
18 Troy Duppenthaler Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 32:48.9
19 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Men 3 32:50.6
20 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Racing Men 3 33:26.2
21 Rob Angelo Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 40+ 33:28.3
22 Grant Berry Men 1/2 33:32.9
23 Steven Walkier Apex Racing Team Men 3 33:38.0
24 Nick Skenzick Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 1/2 33:42.4
25 Jason Whitley Unattached Men 4/5 33:43.6
26 Tim Marcotte Hop Valley Brewing Masters Men 50+ 33:45.2
27 Martin Acosta Therapeutic Associates Racing Men 1/2 33:49.0
28 Joe Chaves Masters Men 40+ 33:56.6
29 Alexander Wilson Men 4/5 33:58.4
30 Spencer Fields Rio Strada Racing Men 4/5 33:59.2
31 Adrian Bennett Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 34:04.7
32 David Prats Pacific Power Blue Sky Men 3 34:10.5
33 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions Men 4/5 34:12.0
34 Jennifer Luebke Portland Bicycle Studio Women 1/2/3 34:13.5
35 Scott Carroll Team Dirt and WVCT Pacific Power Blue Sky Men 3 34:21.6
35 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky Men 4/5 34:21.6
37 Maikey Lopera Life Cycle Racing Team Men 1/2 34:30.8
38 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team Men 3 34:35.1
39 John Slawta Land Shark Masters Men 50+ 34:39.8
40 Joe Tysoe Men 4/5 34:49.4
41 Mark Lipchick Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 34:53.3
42 Tim Farrell Men 3 34:53.6
43 Alan Whitney Rogue Masters Men 50+ 34:57.2
44 Sara youmans Audi Women 1/2/3 35:00.0
45 Michael Longmire MBW Masters Men 60+ 35:01.2
46 Charles Hall Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 35:04.4
47 Jason Elstad Portland Bicycle Studio Men 4/5 35:05.1
48 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 35:20.2
49 Andy Stahl Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 35:30.8
50 David Sherman Therapeutic Associates Racing Masters Men 50+ 35:37.8
51 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso Women 1/2/3 35:44.7
52 Felipe Nystrom Athletes Lounge Cycling Team Men 3 35:50.4
53 Bill Fields Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 50+ 35:51.4
54 Michael Gallagher US Military Cycling Team Men 1/2 36:01.3
55 Chris Peariso Adventure212/Specialized Masters Men 40+ 36:10.8
56 Michael Wilson Team S+M Masters Men 50+ 36:13.1
57 Ed Wheeler Masters Men 50+ 36:24.2
58 Matthew White Corvallis Cyclery Racing Men 4/5 36:29.2
59 Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 36:37.4
60 Mark Schroeder Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 36:38.3
61 Steve Borer Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 60+ 36:51.8
62 Joel Fletcher Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 36:52.2
63 Dwayne Farr US Military Cycling Team Men 1/2 37:02.9
64 Daniel Caldwell Sunnyside Sports Masters Men 60+ 37:05.5
65 eric schehen Team Cycle Sport Masters Men 50+ 37:06.7
66 Justin Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 4/5 37:23.8
67 Sid Hariharan GET FIT Cycling Men 4/5 37:29.5
68 Andrew Young Men 4/5 37:32.9
69 Clara Terrell Co-Motion Cycles Factory Team Women 1/2/3 37:51.0
70 Laura Winberry Speedvagen Family Racing Women 1/2/3 37:54.9
71 Marek Litinsky Portland Bicycle Studio Men 1/2 38:00.3
72 James Bishop Apex Racing Team Men 4/5 38:04.6
73 Anne Ouellett EV/Devo/P/B Catalyst Kinetics Women 1/2/3 38:18.7
74 David Root Therapeutic Associates Racing Masters Men 50+ 38:28.2
75 Jonathan Sharp Masters Men 50+ 38:30.6
76 Joel Wilson Ralph Prima Masters Men 40+ 38:34.8
77 Galen Blair Reed College Men 4/5 38:35.5
78 Austin Arguello Therapeutic Associates Racing Men 1/2 38:42.0
79 Ed Zulyevic Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 38:42.8
80 Robert Bautista Cycle U/Apex Men 4/5 38:44.7
81 Kellen Rear Team First City Men 4/5 38:50.5
82 Adam Goering Men 4/5 38:56.4
83 John Lin Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Men 4/5 39:34.9
84 Ben Tankus Vertebrata Chiropractic Cycling Men 4/5 39:35.5
85 Scott Goldstein Hop Valley Brewing Masters Men 40+ 39:41.5
86 David McKinnie Apex Racing Team Men 4/5 39:44.9
87 Kevin Fuller US Military Cycling Team Men 4/5 40:43.6
88 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston Masters Men 40+ 40:59.1
89 Michelle Peariso Adventure212/Specialized Women 4/5 41:09.5
90 Leslie Thomas Hutch's-Slocum-Co-Motion Women 4/5 43:02.6
91 Max Rink Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 43:18.1
92 Deven Smith Women 4/5 43:34.4
93 Lauren Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes Women 4/5 44:38.6
94 Jason Ford Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 45:06.2
95 Sophie Russenberger Bend Endurance Academy Women 4/5 45:32.5
96 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 4/5 46:04.5
97 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 4/5 48:26.6