Alpenrose CUP Series

Portland, OR
June 05, 2019

Part of the Alpenrose CUP Series

For results questions, please contact Brian Duhon

Updated June 6, 2019 at 9:31 PM

Category 4/5 3000m

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 4140 Eric Kaczmarek Team Oregon p/b Rodda Paint 15988 0:04:25.71 48 Portland
2 4071 Jon Ragsdale 3695 0:05:13.54 49 Clackamas

Category 4/5 Kilo

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 4140 Eric Kaczmarek Team Oregon p/b Rodda Paint 15988 0:01:18.73 48 Portland
2 4071 Jon Ragsdale 3695 0:01:38.97 49 Clackamas

Category 4/5 Omnium

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 4140 Eric Kaczmarek Team Oregon p/b Rodda Paint 15988 80 48 Portland
2 4071 Jon Ragsdale 3695 76 49 Clackamas

Junior A 1-Lap Chariot

Num Name Team Obra License # Age City
1 8083 James Yoon Dialed Cycling Team 20368 17 Portland
2 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 18851 17 Portland
3 8058 Spring westerfield Dialed Cycling Team 18766 15 Tigard
4 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 18697 17 Tigard

Junior A 6-Lap Scratch

Num Name Team Obra License # Age City
1 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 18697 17 Tigard
2 8083 James Yoon Dialed Cycling Team 20368 17 Portland
3 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 18851 17 Portland
4 8058 Spring westerfield Dialed Cycling Team 18766 15 Tigard

Junior A Kilo

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 18697 0:01:22.88 17 Tigard
2 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 18851 0:01:24.81 17 Portland
3 8083 James Yoon Dialed Cycling Team 20368 0:01:26.32 17 Portland
4 8058 Spring westerfield Dialed Cycling Team 18766 0:01:37.95 15 Tigard

Junior A Omnium

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 18697 114 17 Tigard
1 8083 James Yoon Dialed Cycling Team 20368 114 17 Portland
3 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 18851 112 17 Portland
4 8058 Spring westerfield Dialed Cycling Team 18766 104 15 Tigard

Junior B 1-Lap Chariot

Num Name Team Obra License # Age
1 8057 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 18634 13
2 8056 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 18703 12

Junior B 6-Lap Scratch

Num Name Team Obra License # Age
1 8056 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 18634 12
2 8057 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 18703 13

Junior B Kilo

Num Name Team Obra License # Time/Points Age
1 8056 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 18634 0:01:55.50 12
2 8057 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 18703 0:01:57.26 13

Junior B Omnium

Num Name Team Obra License # Time/Points Age
1 8056 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 18634 118 12
2 8057 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 18703 116 13

Masters 60+ 3000m

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 596 John OBrien 1861 0:04:18.89 60 Ridgefield
2 301 Darell Provencher Team Rose City 338 0:04:48.84 65 West Linn

Masters 60+ Kilo

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 301 Darell Provencher Team Rose City 338 0:01:23.40 65 West Linn
2 596 John OBrien 1861 0:01:25:34 60 Ridgefield

Masters 60+ Omnium

Num Name Team Obra License # Age City
1 596 John OBrien 1861 60 Ridgefield
1 301 Darell Provencher Team Rose City 338 65 West Linn

Masters 70+ 3000m

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 380 John Forbes 135 0:05:10.55 74 Portland

Masters 70+ Omnium

Num Name Team Obra License # Time/Points Age City
1 380 John Forbes 135 40 74 Portland