BrewHaus Cross: Overall Series Results

Jacksonville, OR
September 19, 2019

Part of the BrewHaus Cross

Updated September 23, 2019 at 9:20 AM

Clydesdale

Num Name Team
1 117 Brooks Jenkins
2 87 Richard Hogan Cycle Analysis

Junior Men U18 Category 4/5

Num Name Team
1 66 Anders Giardino Rogue Valley Composite
2 76 Casey McEnroe Rogue Valley Composite
3 567 Krisopher Prichett
4 83 Ryan Kanahele Rogue Valley Composite
5 562 Andrew Cortez
6 563 Thomas Graham
7 79 Luke Cook Rogue Valley Composite
8 80 Justin Bauman Rogue Valley Composite
9 77 Derek Canyon Rogue Valley Composite
10 85 Alder Sheppard Rogue Valley Composite
11 97 Tavi Paulazzo Rogue Valley Composite
12 94 Fjord Giardino Rogue Valley Composite
13 92 Taj Farnbach Rogue Valley Composite
14 95 Dominik McLean Rogue Valley Composite
15 91 Evan Mckinney Rogue Valley Composite
16 78 Tyge Rubus Rogue Valley Composite
17 96 Zemirah Paulazzo Rogue Valley Composite
18 86 Griffen Wayfaire Rogue Valley Composite
19 93 Terran Farnbach Rogue Valley Composite
20 75 Jonah Anderson Rogue Valley Composite
21 74 Lindson Turner Rogue Valley Composite

Junior U10

Name
1 Haaken Hoppe
2 Freya Hoppe
3 Liam Bustard
4 Ryder Gracey
5 Pierce Bustard
6 Addis Paulazzo

Junior Women U18 Category 4/5

Num Name Team
1 111 Isa Culver Rogue Valley Composite

Masters Men 35+ Category 1/2

Num Name Team
1 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
2 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
3 110 Matt Weis Black Dog
4 71 Bear Perrin Team Glass Forge
5 570 Ryan Younkim
6 63 Doug Striley Marty's Cycles
7 556 Chadd Hendrickson Team Cycle Sport
8 568 Scott Churchill Cycle Analysis
9 69 Gernot Bartels Cycle Analysis

Masters Men 35+ Category 3

Num Name Team
1 98 Alexander A J Palmer American Velo Tech

Masters Men 35+ Category 4/5

Num Name Team
1 62 Jeffrey Turner
2 5460 Aaron Bustard
3 113 Eric Culver Cycle Analysis
4 84 Jim Janousek
5 572 John Dodd

Masters Men 50+ Category 1/2

Num Name Team
1 4197 Mike Campbell
2 11 Dan Shepherd Team Cycle Sport
3 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
5 645 Todd Gallaher Team Glass Forge
6 559 Jon Nelsen Team Cycle Sport
7 946 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions
8 561 Eric Schehen Land Shark
9 107 Marc DiTommaso Cycle Analysis
10 4102 Tim Turk Land Shark
11 72 Ron Laverty Team Cycle Sport
12 714 Dave Reitz Team Cycle Sport

Masters Men 50+ Category 3

Num Name Team
1 73 John Lulich Cycle Analysis
2 5559 Michael Davis Cycle Analysis
3 108 Ronni Garcia

Masters Men 50+ Category 4/5

Num Name Team
1 157 Cliff McCann Team Glass Forge
2 91 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions

Masters Men 60+ Category 4/5

Num Name Team
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis
2 5775 Chris Wilkey Cycle Analysis
3 566 Brian Jacot

Masters Women 35+ Category 1/2

Num Name Team
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions

Masters Women 35+ Category 4/5

Num Name Team
1 116 Lisa DiPaoli
2 65 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions
3 114 Teresa Campanelli Cycle Analysis
4 70 Brandi Blazier
5 67 Sarah Rockwell

Masters Women 50+ Category 4/5

Num Name
1 183 Karen Dwyer

Men Category 1/2

Num Name Team
1 109 Mac Tully
2 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions

Men Category 3

Num Name Team
1 4297 Michael Page Ashland Mtn Advetures
2 88 Jared Hendrickson Team Cycle Sport
3 859 Nathan Trimble AMC
4 69 Gernot Bartels Cycle Analysis

Men Category 4/5

Num Name
1 560 Alex Russel

Singlespeed Men

Num Name Team
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
2 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
3 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
5 792 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions
6 5515 Brian Dwyer
7 4102 Tim Turk Land Shark
8 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
9 568 Scott Churchill Cycle Analysis
10 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis
11 565 Korbin Jones Jones Bicycles
12 72 Ron Laverty Team Cycle Sport
13 714 Dave Reitz Team Cycle Sport

Singlespeed Women

Num Name Team
1 112 Barbara Culver Cycle Analysis
2 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions

Women Category 1/2

Num Name Team
1 61 Rebeccah Bieri Desalvo Custom Cycles Racing
2 68 Brooke Hanson