Michael Myers Memorial Time Trial: MMMTT Combined

Vancouver. March 12, 2022

Part of the Michael Myers Memorial Time Trial

Updated March 12, 2022 at 3:50 PM

Combined

Num Name Team Category Time
1 142 Zachary Kovalcik Men Category 1/2 0:27:10
2 67 Evan Price Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:27:21
3 828 Simon Wu Men Category 1/2 0:27:27
4 669 Kieron Crossley Men Category 3 0:27:35
5 929 Robert Tornai Pacific Office Automation Cycling Masters Men 40+ 0:27:36
6 573 Chris Hanel Dialed Cycling Team Masters Men 50+ 0:27:48
7 903 Timothy Mineo Masters Men 40+ 0:28:00
8 999 Lewis Whiley Men Category 1/2 0:28:16
9 71 Thomas Hope Men Category 3 0:28:21
10 8203 Peter Collins Men Category 4/5 0:28:36
11 391 Erik Mills Masters Men 40+ 0:28:46
12 5659 John Renshaw Men Category 4/5 0:28:47
13 186 Scott McBeth Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:28:50
14 294 Sara Youmans Women Category 1/2 0:29:16
15 4092 Nate Scott Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:29:29
16 608 Mike Girard Evolution Racing Masters Men 50+ 0:29:30
17 541 Joseph Tysoe Men Category 3 0:29:35
18 103 Mark Mattecheck Men Category 4/5 0:29:37
19 4289 James Walsh Rainier Beer Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:30:06
20 8033 Hayden Wierman Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:30:09
21 5110 Charlie Goldston Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:30:19
22 4316 Norm Swygert Planet PDX Cycling Eddy Road Bike Men Open 0:30:21
23 156 John Hoffmann Masters Men 50+ 0:30:22
24 184 Scott Scholz Biciclista US Eddy Road Bike Men Open 0:30:31
25 889 Jake von Duering Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:30:32
26 8201 Ted Collins Team Dr Will Bar Men Category 4/5 0:30:32
27 923 Aaron McClintock Biciclista US Eddy Road Bike Men Open 0:30:35
28 191 Steven Hyde BicycleAttorney.com Masters Men 40+ 0:30:36
29 771 Randy Word WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Masters Men 50+ 0:30:40
30 5132 Paul Furst Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:30:42
31 315 Adrian Bosch Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:30:47
32 569 Jon Ornstil Masters Men 60+ 0:30:49
33 4075 Mark Lokteff Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:30:55
34 5476 Joshua Dinwiddie Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Men Open 0:30:58
35 5175 Mark Radford Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:31:11
36 5116 Dan Handorff Bonk Collective Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:31:13
37 199 Joe Dominey Masters Men 40+ 0:31:17
38 637 Ian Gibson Dialed Cycling Team Masters Men 60+ 0:31:17
39 5046 Jay Fielding Men Category 4/5 0:31:30
40 4057 Chris Wierman Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:31:34
41 596 John O'Brien Evolution Racing Masters Men 60+ 0:31:34
42 926 Ben Guernsey Eddy Road Bike Men Open 0:31:37
43 164 Michael Nicholas Masters Men 40+ 0:31:42
44 73 David Goodman Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:31:45
45 500 Demian Bailey Masters Men 50+ 0:31:45
46 332 Alex Wilson Men Category 3 0:31:46
47 158 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team Masters Women 40+ 0:31:50
48 5694 Adam Rehmann Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:31:57
49 559 Tom Webb Team S&M Masters Men 70+ 0:31:59
50 8211 Zane Moore Junior 14-17 0:32:00
51 167 Mike Back Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:32:00
52 8199 Radek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint Junior 14-17 0:32:04
53 81 Tim Niles Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:32:10
54 5680 David Barna Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:32:25
55 174 David Lewallen Men Category 4/5 0:32:31
56 4317 Mateen Richey WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Men Category 3 0:32:36
57 5671 Mikhail Kroshkin Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:32:37
58 74 Edward Dudlik Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:32:44
59 5602 Karl-Henry Dossous Eddy Road Bike Men Open 0:32:45
60 4273 Eric Hagstette Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:01
61 160 Matthew Berkompas Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Men Open 0:33:02
62 168 Terry Hamness Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:05
63 4245 James Green Trusty Switchblade Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:05
64 192 William Scott Men Category 4/5 0:33:10
65 4139 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:12
66 5143 Greg Kempthorn Masters Men 50+ 0:33:16
67 162 Mike Abel Planet PDX Cycling Men Category 4/5 0:33:24
68 153 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50+ 0:33:27
69 5005 Timothy Elliott Masters Men 70+ 0:33:30
70 5731 Chris Mann Eddy Road Bike Men Open 0:33:31
71 78 Kris Ullman Women Category 4/5 0:33:33
72 169 Stefano Spedini Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:34
73 5345 Jerry Wickham Masters Men 70+ 0:33:34
74 173 Phillip Graham Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:36
75 188 Aly Nielson Eddy Road Bike Women Open 0:33:36
76 336 David Thielen II Team Dr Will Bar Masters Men 60+ 0:33:39
77 301 Darell Provencher Team Rose City Masters Men 60+ 0:33:40
78 5725 Joshua Boelter Bonk Collective Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:46
79 376 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 60+ 0:33:46
80 80 Mike Bené Rainier Beer Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:47
81 155 Jaime Clark Eddy Road Bike Women Open 0:33:50
82 179 Dan Silvernail Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50+ 0:33:51
83 581 Michael Manning Masters Men 60+ 0:33:53
84 8092 Jack Hampson East Portland Youth Cycling Junior 14-17 0:33:54
85 102 David Adams Masters Men 40+ 0:33:56
86 5248 Mike Hamness Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:33:58
87 5000 Alexander Agherbi Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:01
88 9902 Tom Berkompas Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:03
89 4135 Michael Hopkins Planet PDX Cycling Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:05
90 163 David Morris Men Category 4/5 0:34:13
91 7123 Christina Truesdale Masters Women 40+ 0:34:14
92 4022 Nathan Koch Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:17
93 4019 Stephen Bartnikowski Bonk Collective Eddy Road Bike Men Open 0:34:23
94 5154 Matt LeGrand Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:29
95 185 Tyler Dretke Men Category 4/5 0:34:34
96 8044 Kylee Hanel Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Women Open 0:34:44
97 175 Justin W Sipple Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:45
98 5344 Austin Alling Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:34:45
99 4028 Chris Hitchcock Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:34:48
100 157 Dan Austad Masters Men 70+ 0:34:49
101 200 Ryan Studt Men Category 4/5 0:34:52
102 796 Nathaniel Sherrett Team Oregon p/b Rodda Paint Eddy Road Bike Men Open 0:34:58
103 4096 Dave Petermeier Planet PDX Cycling Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:35:02
104 8105 Gavin Newman East Portland Youth Cycling Junior 14-17 0:35:19
105 4152 Keith Solano Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:35:20
106 178 Rolland Hayden Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:35:21
107 4343 Dean Maclean Planet PDX Cycling Men Category 4/5 0:35:32
108 5618 Burk Webb Masters Men 50+ 0:35:35
109 190 Emily McNary Team Oregon p/b Rodda Paint Women Category 3 0:35:35
110 7062 Lisa Wourms Dialed Cycling Team Masters Women 50+ 0:35:40
111 180 Tim Valenti Men Category 4/5 0:35:49
112 5138 Tom Bird Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:35:51
113 15800 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Women 40+ 0:35:54
114 171 Megan Tuncer Team Oregon p/b Rodda Paint Women Category 4/5 0:36:08
115 405300 Tyler Thessin Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:36:12
116 129 Bryan Floyd Dialed Cycling Team Masters Men 40+ 0:36:15
117 189 Cary Chantrill Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:36:17
118 6 Eric Neiwert Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:36:44
119 4067 David K Smith Masters Men 60+ 0:36:50
120 306 John Hatfield Dialed Cycling Team Tandem 0:36:51
121 8004 Yunji Hatfield Dialed Cycling Team Tandem 0:36:51
122 4053 Tyler Thessin Men Category 4/5 0:36:52
123 7100 Lisa George Masters Women 50+ 0:36:57
124 7086 Victoria Spencer Rainier Beer Cycling Team Eddy Road Bike Women Open 0:37:06
125 4093 Mark Hand Planet PDX Cycling Masters Men 60+ 0:37:11
126 187 Ryan Mares Team Oregon p/b Rodda Paint Junior 14-17 0:37:13
127 5612 James Stuckey Masters Men 50+ 0:37:34
128 7209 Debra Krichko Dialed Cycling Team Masters Women 60+ 0:37:34
129 107 Kerstin Maroney Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery Masters Women 50+ 0:37:39
130 5279 Eric Gneckow BicycleAttorney.com Eddy Road Bike Men Open 0:37:53
131 166 West Davison Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:38:01
132 7279 Kassandra Meras Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Women Open 0:38:01
133 8188 Maddy Wick Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Women Open 0:38:01
134 7031 Myra Klettke BicycleAttorney.com Masters Women 60+ 0:38:35
135 170 Carlos Lourenco Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:38:36
136 5136 Gil Ormerod Team S&M Masters Men 60+ 0:38:36
137 165 Zachary Wheat Men Category 4/5 0:38:56
138 183 Reginald Robinson WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Men Category 4/5 0:39:10
139 172 Kevan Frawley Masters Men 40+ 0:39:32
140 70 David Taylor Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:39:33
141 159 Julia Barna Dialed Cycling Team Junior 14-17 0:39:39
142 68 Richard Suditu Eddy Road Bike Men Open 0:39:48
143 7242 Mary Smart Eddy Road Bike Masters Women 40+ 0:40:29
144 7109 Kathleen Richardson Masters Women 70+ 0:41:06
145 105 Haley Gunderson Junior 14-17 0:41:08
146 198 Bill Maniscalco Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:41:27
147 101 Crystal Floyd Dialed Cycling Team Eddy Road Bike Masters Women 40+ 0:41:42
148 10400 Thomas Kelly Eddy Road Bike Masters Men 40+ 0:41:46
149 176 Whitney Hayden Dialed Cycling Team Junior 9-13 0:42:24
150 104 Thomas Kelly Masters Men 70+ 0:42:24
151 8007 Andrew Newman East Portland Youth Cycling Junior 9-13 0:42:43
152 193 Alaina Cats Women Category 4/5 0:43:38
153 8187 Austin Wick Dialed Cycling Team Junior 14-17 0:43:55
154 77 Lise Petrauskas Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Masters Women 40+ 0:44:51
155 7033 Julie Ann Smith-Simonsen Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery Masters Women 50+ 0:44:57
156 194 Leah Carter Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Women Open 0:45:19
157 106 Luke Talman Junior 14-17 0:45:48
158 291 Cynthia Corbett Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Eddy Road Bike Masters Women 40+ 0:46:35
159 4357 Chip Corbett Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Masters Men 60+ 0:46:36
160 177 Carter Hayden Dialed Cycling Team Junior 9-13 0:46:46
161 161 Jack Abel Planet PDX Cycling Junior 9-13 0:47:03
162 181 Maurice Richey WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Junior 14-17 0:47:08
163 197 Matt Palmer Men Category 4/5 0:48:05
164 131 Brayden Johnson Dialed Cycling Team Junior 14-17 0:49:44
165 8002 Sebastian Bartnikowski Bonk Collective Junior 9-13 0:52:25
166 196 Cami Palmer Women Category 4/5 0:56:22
167 182 Muhamed Hasson WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Junior 14-17 1:02:53
168 8021 Walter Bartnikowski Bonk Collective Junior 9-13 1:32:05