Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Event Category Name Date
2 Crossaflixion Cup Women A Brenna Lopez-Otero 11/27
8 Crossaflixion Cup Singlespeed Mark Reinecke 11/27
18 Crossaflixion Cup Masters Men B 35+ Sean Kiger 11/27
16 Crossaflixion Cup Masters Men B 35+ Matthew Lasala 11/27
12 Crossaflixion Cup Masters Men B 35+ Darren Smith 11/27
4 Crossaflixion Cup Masters Men B 35+ Mark Reinecke 11/27
3 Crossaflixion Cup Masters Men B 35+ David Taylor 11/27
4 Crossaflixion Cup Beginner Men Marvin Lein 11/27
6 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Women 35+ B Cary Steinman 11/21
2 OBRA CCX Championship Junior Men 17-18 Cole Sprague 11/20
1 OBRA CCX Championship Junior Men 13-14 Lance Haidet 11/20
6 OBRA CCX Championship Women A Heather Clark 11/20
21 OBRA CCX Championship Masters 35+ A Sean Haidet 11/20
23 OBRA CCX Championship Category A Cole Sprague 11/20
17 OBRA CCX Championship Masters Women 35+ A Susanna Julber 11/20
1 OBRA CCX Championship Masters Women 35+ A Brenna Lopez-Otero 11/20
3 OBRA CCX Championship Masters 35+ B Matt Engel 11/20
1 OBRA CCX Championship Masters 35+ C Todd Sprague 11/20
12 OBRA CCX Championship Clydesdale Matthew Lasala 11/20
2 OBRA CCX Championship Clydesdale David Taylor 11/20
32 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Mark Reinecke 11/14
1 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Matt Engel 11/14
6 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Todd Sprague 11/14
17 Cross Crusade: Barton Park Women A Karen Oppenheimer 11/14
13 Cross Crusade: Barton Park Women A Becky Bjork 11/14
7 Cross Crusade: Barton Park Women A Heather Clark 11/14
4 Cross Crusade: Barton Park Women A Brenna Lopez-Otero 11/14
31 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Sean Haidet 11/14
27 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Sean Rogers 11/14
4 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Lance Haidet 11/14
1 Cross Crusade: Barton Park Women B Sarah Max 11/14
9 Cross Crusade: Barton Park Category B Cole Sprague 11/14
11 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Matthew Lasala 11/14
5 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale David Taylor 11/14
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Category A Kyle Wuepper 11/13
17 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 13-14 Lance Haidet 11/7
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 13-14 Lance Haidet 11/7
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Cole Sprague 11/7
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale David Taylor 11/7
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Matt Engel 11/7
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Todd Sprague 11/7
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Susanna Julber 11/7
6 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Lance Haidet 11/7
18 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Karen Oppenheimer 11/7
5 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Brenna Lopez-Otero 11/7
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Heather Clark 11/7
25 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Sean Haidet 11/7
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Cole Sprague 10/31
55 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Susanna Julber 10/31
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Matthew Lasala 10/31
1 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale David Taylor 10/31
16 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Matt Engel 10/31
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Becky Bjork 10/31
9 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/31
19 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Sean Rogers 10/31
13 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Karen Oppenheimer 10/31
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Todd Sprague 10/30
34 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Sean Rogers 10/30
19 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Karen Oppenheimer 10/30
14 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Becky Bjork 10/30
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Heather Clark 10/30
10 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ B Mary Ramos 10/30
9 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/30
2 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ B Susanna Julber 10/30
12 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Matthew Lasala 10/30
1 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale David Taylor 10/30
31 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Cole Sprague 10/30
28 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Anthony Broadman 10/30
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Matt Engel 10/30
18 Cross Crusade: Portland International Raceway Women A Karen Oppenheimer 10/24
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Women A Heather Clark 10/24
37 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Sean Rogers 10/24
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Cole Sprague 10/24
30 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Mark Reinecke 10/24
2 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Matt Engel 10/24
8 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/24
22 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Todd Sprague 10/24
6 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Matthew Lasala 10/24
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale David Taylor 10/24
4 Psycho Cross Women B Laura Hagen 10/23
7 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Matt Engel 10/17
6 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Lance Haidet 10/17
22 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Todd Sprague 10/17
10 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Clydesdale Matthew Lasala 10/17
1 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women B Sarah Max 10/17
12 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/17
1 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ B Susanna Julber 10/17
15 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women A Karen Oppenheimer 10/17
8 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women A Becky Bjork 10/17
4 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women A Brenna Lopez-Otero 10/17
42 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A Sean Rogers 10/17
28 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A Sean Haidet 10/17
40 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Cole Sprague 10/17
12 Ninkrossi CX Masters 35+ A Sean Rogers 10/16
2 Ninkrossi CX Women A Karen Oppenheimer 10/16
1 Cross Crusade: Rainier High School Women B Sarah Max 10/10
8 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/10
4 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ B Susanna Julber 10/10
17 Cross Crusade: Rainier High School Women A Karen Oppenheimer 10/10
10 Cross Crusade: Rainier High School Women A Heather Clark 10/10
48 Cross Crusade: Rainier High School Category B Cole Sprague 10/10
16 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Matt Engel 10/10
17 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C Todd Sprague 10/10
10 Cross Crusade: Rainier High School Clydesdale Matthew Lasala 10/10
2 Crossaflixion Cup Masters Women A 35+ Becky Bjork 10/9
12 Crossaflixion Cup Men - Masters B 35+ Sean Kiger 10/9
6 Crossaflixion Cup Men - Masters B 35+ Mark Reinecke 10/9
1 Heiser Farm Cyclocross Women B Taylor Leach 10/9
16 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Taylor Leach 10/3
2 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Sarah Max 10/3
69 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Mark Reinecke 10/3
11 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Matt Engel 10/3
21 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Todd Sprague 10/3
58 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Cole Sprague 10/3
31 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ B Cary Steinman 10/3
19 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ B Susanna Julber 10/3
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ B Mary Ramos 10/3
19 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Karen Oppenheimer 10/3
12 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Becky Bjork 10/3
10 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Heather Clark 10/3
43 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Sean Rogers 10/3
3 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Matthew Lasala 10/3
2 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Lance Haidet 9/30
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Cole Sprague 9/30
6 WebCyclery Thrilla CX Series Women Karen Oppenheimer 9/30
4 WebCyclery Thrilla CX Series Women Heather Clark 9/30
3 WebCyclery Thrilla CX Series Women Becky Bjork 9/30
2 WebCyclery Thrilla CX Series Women Brenna Lopez-Otero 9/30
24 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Matthew Lasala 9/30
6 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Richard Albrow 9/30
3 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Sean Rogers 9/30
24 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Darren Smith 9/30
23 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Sean Haidet 9/30
12 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Kyle Wuepper 9/30
3 Battle at Barlow Category A Women Brenna Lopez-Otero 9/26
1 Battle at Barlow Masters Women 45+ B Ina McLean 9/26
29 Battle at Barlow Category B Cole Sprague 9/26
21 Battle at Barlow Masters 35+ B Mark Reinecke 9/26
18 Battle at Barlow Masters 35+ B Matt Engel 9/26
13 Battle at Barlow Masters 35+ B doug laplaca 9/26
1 Battle at Barlow Clydesdale Matthew Lasala 9/26
9 Psycho Cross Men A 35+ Kyle Wuepper 9/25-11/28
7 Psycho Cross Women B Laura Hagen 9/25-11/28
4 Crossaflixion Cup Masters Men 35+ A Matt Engel 9/25
3 Crossaflixion Cup Masters Women 35+ B Lynn Albrow 9/25
1 Crossaflixion Cup Women Category B Taylor Leach 9/25
7 Crossaflixion Cup Masters Women 35+ A Laura Hagen 9/25
2 Crossaflixion Cup Men Category B doug laplaca 9/25
13 Crossaflixion Cup Masters B 35+ Sean Kiger 9/25
11 Crossaflixion Cup Masters B 35+ Darren Smith 9/25
7 Crossaflixion Cup Masters B 35+ Matthew Lasala 9/25
1 Hood River Double Cross Masters Women 45+ Ina McLean 9/19
1 Hood River Double Cross Women B Becky Bjork 9/18
1 Hood River Double Cross Masters Women 45+ Ina McLean 9/18
5 Hood River Double Cross Masters Women 35+ B Cary Steinman 9/18
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Cole Sprague 9/16
10 WebCyclery Thrilla CX Series Beginner Women Dara Gaskin 9/16
3 WebCyclery Thrilla CX Series Beginner Women Cary Steinman 9/16
11 WebCyclery Thrilla CX Series Women Mary Ramos 9/16
10 WebCyclery Thrilla CX Series Women Susanna Julber 9/16
6 WebCyclery Thrilla CX Series Women Taylor Leech 9/16
3 WebCyclery Thrilla CX Series Women Karen Oppenheimer 9/16
1 WebCyclery Thrilla CX Series Women Brenna Lopez-Otero 9/16
43 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Marvin Lein 9/16
41 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Steve Wursta 9/16
19 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Mark Reinecke 9/16
16 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Todd Sprague 9/16
6 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Matt Engel 9/16
5 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Richard Albrow 9/16
4 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Sean Rogers 9/16
19 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Sean Kiger 9/16
18 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Sean Haidet 9/16
1 Hutch's Twilight CCX Series Masters Women Ina McLean 9/14
1 Pain+Suffer'n CX Masters Women 45+ Ina McLean 9/12
1 Pain+Suffer'n CX Junior Men Cole Sprague 9/12
11 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Todd Sprague 9/12
2 Pain+Suffer'n CX Clydesdale Matthew Lasala 9/12
3 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Lance Haidet 9/9
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Cole Sprague 9/9
14 WebCyclery Thrilla CX Series Women Susanna Julber 9/9
13 WebCyclery Thrilla CX Series Women Lynn Albrow 9/9
8 WebCyclery Thrilla CX Series Women Ina McLean 9/9
5 WebCyclery Thrilla CX Series Women Karen Oppenheimer 9/9
4 WebCyclery Thrilla CX Series Women Becky Bjork 9/9
3 WebCyclery Thrilla CX Series Women Heather Clark 9/9
2 WebCyclery Thrilla CX Series Women Brenna Lopez-Otero 9/9
28 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Todd Sprague 9/9
18 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Mark Reinecke 9/9
17 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Matthew Lasala 9/9
11 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Sean Rogers 9/9
10 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Richard Albrow 9/9
9 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Matt Engel 9/9
19 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Sean Kiger 9/9
17 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Kyle Wuepper 9/9
31 Eugene Celebration: Celebration Crit Category 3 Men doug laplaca 9/6
43 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined doug laplaca 9/6
14 Eugene Celebration: Coburg TT Category 3 Men doug laplaca 9/6
26 Eugene Celebration: Briggs Hill Category 3 Men doug laplaca 9/5
71 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined doug laplaca 9/4
19 Eugene Celebration Category 3 Men doug laplaca 9/4-6
20 Eugene Celebration: McBeth Prologue Category 3 Men doug laplaca 9/4
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS Cole Sprague 9/2
9 WebCyclery Thrilla CX Series Beginner Women Dara Gaskin 9/2
2 WebCyclery Thrilla CX Series Women Ina McLean 9/2
1 WebCyclery Thrilla CX Series Women Karen Oppenheimer 9/2
41 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Steve Wursta 9/2
34 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Todd Sprague 9/2
22 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Matthew Lasala 9/2
13 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Richard Albrow 9/2
11 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Mark Reinecke 9/2
9 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Sean Rogers 9/2
24 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Sean Kiger 9/2
2 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Kyle Wuepper 9/2
20 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Sean Haidet 9/2
11 Monday PIR: August Series Novice Men Cliff Cayer 8/30
1 Monday PIR Novice Men Cliff Cayer 8/23
22 OBRA Criterium Championships Men Category 4 Steve Wursta 8/22
19 OBRA Criterium Championships Men Category 4 Matthew Lasala 8/22
2 OBRA Criterium Championships Men Category 4 Todd Berger 8/22
21 OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Steve Wursta 8/22
18 OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Matthew Lasala 8/22
2 OBRA Criterium Championships Masters Women 40-49 Mary Ramos 8/22
18 Franz Bakery Criterium Category 4/5 Matthew Lasala 8/21
15 Franz Bakery Criterium Masters 35+ Mark Reinecke 8/21
5 Central Oregon Crit Champs Pro/1/2 Kyle Wuepper 8/18
6 Central Oregon Crit Champs Category 3 Mark Reinecke 8/18
4 Central Oregon Crit Champs Category 3 Peter Christoff 8/18
13 Central Oregon Crit Champs Category 4/5 Cliff Cayer 8/18
8 Central Oregon Crit Champs Category 4/5 Chuck Kenlan 8/18
5 Central Oregon Crit Champs Category 4/5 Matthew Lasala 8/18
4 Central Oregon Crit Champs Category 4/5 Darren Smith 8/18
2 Central Oregon Crit Champs Category 4/5 Todd Berger 8/18
8 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Richard Albrow 8/15
2 OBRA XC Championship Masters 30-39 Women Heather Clark 8/15
2 OBRA Hillclimb TT Masters Men 40-44 Richard Albrow 8/15
5 OBRA Championship RR 2 Masters Women 40-49 Susanna Julber 8/8
5 OBRA Championship RR 2 Masters Men 60+ Michael Harris 8/8
3 OBRA Championship RR 1 Women Brenna Lopez-Otero 8/7
6 OBRA Championship RR 1 Category 3 Peter Christoff 8/7
15 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Peter Christoff 8/4
7 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 8/4
7 Central Oregon Crit Series Category 4/5 Steve Wursta 8/4
4 Central Oregon Crit Series Category 4/5 Todd Berger 8/4
18 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Mary Ramos 7/28
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Sean Haidet 7/28
10 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Jim Rantala 7/28
9 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Matthew Lasala 7/28
34 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 35+ Kyle Wuepper 7/25
22 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 35+ Richard Albrow 7/25
45 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 4 Men Matthew Lasala 7/25
39 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 4 Men Steve Wursta 7/25
38 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 4 Men Todd Berger 7/25
33 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 4 Men Darren Smith 7/25
18 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 4 Men Matt Engel 7/25
37 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 3 Men John Craft 7/25
36 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 3 Men Sean Haidet 7/25
25 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 3 Men doug laplaca 7/25
5 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 3 Men Peter Christoff 7/25
3 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 3 Men Brayton Osgood 7/25
32 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Richard Albrow 7/25
15 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Kyle Wuepper 7/25
55 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Men Matthew Lasala 7/25
52 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Men Todd Berger 7/25
46 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Men Steve Wursta 7/25
35 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Men Darren Smith 7/25
25 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Men Matt Engel 7/25
52 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men John Craft 7/25
50 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men doug laplaca 7/25
23 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men Sean Haidet 7/25
6 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men Peter Christoff 7/25
4 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men Brayton Osgood 7/25
73 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/25
61 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/25
145 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Kyle Wuepper 7/24
132 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Richard Albrow 7/24
324 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Matthew Lasala 7/24
315 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Darren Smith 7/24
294 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Steve Wursta 7/24
268 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Todd Berger 7/24
251 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Matt Engel 7/24
253 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Cole Sprague 7/24
218 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Sean Haidet 7/24
209 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined John Craft 7/24
183 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined doug laplaca 7/24
118 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Peter Christoff 7/24
54 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Brayton Osgood 7/24
84 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/24
8 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/24
46 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 35+ Richard Albrow 7/24
15 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 35+ Kyle Wuepper 7/24
24 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 4 Men Steve Wursta 7/24
20 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 4 Men Matthew Lasala 7/24
18 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 4 Men Darren Smith 7/24
10 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 4 Men Matt Engel 7/24
9 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 4 Men Todd Berger 7/24
83 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men Cole Sprague 7/24
35 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men doug laplaca 7/24
27 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men Peter Christoff 7/24
24 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men Brayton Osgood 7/24
16 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men Sean Haidet 7/24
8 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men John Craft 7/24
31 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 35+ Kyle Wuepper 7/24
27 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 35+ Richard Albrow 7/24
54 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 4 Men Matthew Lasala 7/24
50 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 4 Men Darren Smith 7/24
42 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 4 Men Steve Wursta 7/24
32 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 4 Men Todd Berger 7/24
26 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 4 Men Matt Engel 7/24
61 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men Cole Sprague 7/24
49 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men Sean Haidet 7/24
44 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men John Craft 7/24
35 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men doug laplaca 7/24
16 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men Peter Christoff 7/24
3 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men Brayton Osgood 7/24
78 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/23
73 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/23
45 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 35+ Kyle Wuepper 7/23
18 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 35+ Richard Albrow 7/23
41 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 4 Men Matthew Lasala 7/23
35 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 4 Men Steve Wursta 7/23
34 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 4 Men Todd Berger 7/23
32 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 4 Men Darren Smith 7/23
19 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 4 Men Matt Engel 7/23
76 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men Cole Sprague 7/23
59 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men John Craft 7/23
55 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men Sean Haidet 7/23
30 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men doug laplaca 7/23
13 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men Brayton Osgood 7/23
5 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men Peter Christoff 7/23
87 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/22
68 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/22
86 Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/21
80 Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/21
2 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 7/21
4 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 7/21
9 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Mary Ramos 7/21
6 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Helen Grogan 7/21
77 Cascade Cycling Classic Women Pro/1/2 Karen Oppenheimer 7/20-25
72 Cascade Cycling Classic Women Pro/1/2 Brenna Lopez-Otero 7/20-25
99 Cascade Cycling Classic: Prologue-Old Mill Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/20
96 Cascade Cycling Classic: Prologue-Old Mill Pro/1/2 Women Karen Oppenheimer 7/20
2 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 7/14
5 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Sean Haidet 7/14
26 High Desert Omnium: Road Race Women Category 1/2/3 Helen Grogan 7/11
14 High Desert Omnium: Road Race Women Category 1/2/3 Cary Steinman 7/11
6 High Desert Omnium: Road Race Women Category 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 7/11
11 High Desert Omnium: Road Race Women Category 3 Helen Grogan 7/11
5 High Desert Omnium: Road Race Women Category 3 Cary Steinman 7/11
6 High Desert Omnium: Road Race Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/11
59 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Cliff Cayer 7/11
39 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Michael Harris 7/11
37 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Darren Smith 7/11
32 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Matthew Lasala 7/11
28 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Steve Wursta 7/11
27 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Todd Berger 7/11
19 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Sean Haidet 7/11
10 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Matt Engel 7/11
3 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 Richard Albrow 7/11
41 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Robert Sheasby 7/11
35 High Desert Omnium: Road Race Category 3 John Craft 7/11
28 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Cole Sprague 7/11
23 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Brayton Osgood 7/11
19 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Marshall Greene 7/11
16 High Desert Omnium: Road Race Category 3 doug laplaca 7/11
9 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Peter Christoff 7/11
11 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Kyle Wuepper 7/11
108 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Cary Steinman 7/10
99 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Mary Ramos 7/10
82 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Brenna Lopez-Otero 7/10
91 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Steve Wursta 7/10
57 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Sean Haidet 7/10
21 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Richard Albrow 7/10
143 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined John Craft 7/10
96 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Cole Sprague 7/10
49 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Peter Christoff 7/10
35 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined doug laplaca 7/10
18 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Marshall Greene 7/10
8 High Desert Omnium: Time Trial Women Category 3 Cary Steinman 7/10
4 High Desert Omnium: Time Trial Women Category 3 Mary Ramos 7/10
8 High Desert Omnium: Time Trial Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/10
25 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Steve Wursta 7/10
11 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Sean Haidet 7/10
1 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 3/4/5 Richard Albrow 7/10
25 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 John Craft 7/10
23 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Cole Sprague 7/10
14 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Peter Christoff 7/10
8 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 doug laplaca 7/10
3 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Marshall Greene 7/10
11 High Desert Omnium Women Category 3 Helen Grogan 7/10-11
10 High Desert Omnium Women Category 3 Cary Steinman 7/10-11
5 High Desert Omnium Women Category 3 Mary Ramos 7/10-11
6 High Desert Omnium Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/10-11
17 High Desert Omnium Category 4/5 Matt Engel 7/10-11
15 High Desert Omnium Category 4/5 Sean Haidet 7/10-11
3 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 Richard Albrow 7/10-11
20 High Desert Omnium Category 3 John Craft 7/10-11
17 High Desert Omnium Category 3 Peter Christoff 7/10-11
16 High Desert Omnium Category 3 doug laplaca 7/10-11
2 High Desert Omnium Category 3 Marshall Greene 7/10-11
9 High Desert Omnium: Criterium Women Category 3 Cary Steinman 7/10
6 High Desert Omnium: Criterium Women Category 3 Helen Grogan 7/10
3 High Desert Omnium: Criterium Women Category 3 Mary Ramos 7/10
4 High Desert Omnium: Criterium Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/10
37 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Matthew Lasala 7/10
34 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Darren Smith 7/10
33 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Cliff Cayer 7/10
26 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Steve Wursta 7/10
17 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Todd Berger 7/10
9 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Matt Engel 7/10
5 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Sean Haidet 7/10
12 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 Mark Reinecke 7/10
31 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Mark Reinecke 7/10
28 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Robert Sheasby 7/10
25 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Cole Sprague 7/10
23 High Desert Omnium: Criterium Category 3 doug laplaca 7/10
13 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Peter Christoff 7/10
10 High Desert Omnium: Criterium Category 3 John Craft 7/10
1 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Marshall Greene 7/10
21 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Kyle Wuepper 7/10
4 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 6/30
14 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Cole Sprague 6/30
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Steve Wursta 6/30
12 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Mark Reinecke 6/30
10 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Matthew Lasala 6/30
5 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Peter Christoff 6/30
7 Central Oregon Crit Series Women/Juniors Ina McLean 6/30
9 Monday PIR-June Series Masters Novice Cliff Cayer 6/28
5 Salem Fairview Women Category 3 Mary Ramos 6/27
9 Salem Fairview Senior Women Mary Ramos 6/27
3 Salem Fairview Men 4/5 Peter Christoff 6/27
1 Pickett's Charge Clydesdale 210+ Men Sean Kiger 6/27
11 Pickett's Charge Category 2 Men 45-54 Chuck Kenlan 6/27
5 Pickett's Charge Category 2 Men 35-44 Matt Engel 6/27
11 Pickett's Charge Category 1 Men 45+ Mark Reinecke 6/27
5 Swan Island Criterium Pro/1/2/3 Women Mary Ramos 6/26
5 NWX Crit Pro/1/2 Men Kyle Wuepper 6/25
3 NWX Crit Category 3 Men Brayton Osgood 6/25
5 NWX Crit Women Taylor Leach 6/25
4 NWX Crit Women Mary Ramos 6/25
20 NWX Crit Category 4/5 Men Darren Smith 6/25
17 NWX Crit Category 4/5 Men Matthew Lasala 6/25
8 NWX Crit Category 4/5 Men Matt Engel 6/25
6 NWX Crit Category 4/5 Men Sean Haidet 6/25
4 NWX Crit Category 4/5 Men Todd Berger 6/25
1 NWX Crit Category 4/5 Men Peter Christoff 6/25
15 Champion Thursday-Series One Category 1/2/3 (A Race) John Murphy 6/24
16 Central Oregon Crit Series: Combined Combined Ina McLean 6/23
12 Central Oregon Crit Series: Combined Combined Todd Berger 6/23
16 Central Oregon Crit Series Open Ina McLean 6/23
12 Central Oregon Crit Series Open Todd Berger 6/23
3 Monday PIR Novice Men Cliff Cayer 6/21
6 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Women Category 3 Susanna Julber 6/20
3 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Richard Albrow 6/20
42 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men Matthew Lasala 6/20
26 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men Darren Smith 6/20
12 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men Sean Haidet 6/20
11 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men Cole Sprague 6/20
37 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 3 Men doug laplaca 6/20
41 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Pro/1/2 Kyle Wuepper 6/20
173 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Richard Albrow 6/19
233 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Susanna Julber 6/19
268 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Matthew Lasala 6/19
219 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Darren Smith 6/19
211 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Steve Wursta 6/19
197 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Sean Haidet 6/19
169 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Cole Sprague 6/19
105 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined doug laplaca 6/19
104 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Kyle Wuepper 6/19
38 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Richard Albrow 6/19
16 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Women Category 3 Susanna Julber 6/19
24 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 Steve Wursta 6/19
23 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 Cole Sprague 6/19
17 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 Matthew Lasala 6/19
8 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 Darren Smith 6/19
2 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 Sean Haidet 6/19
67 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Pro/1/2 Kyle Wuepper 6/19
34 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Richard Albrow 6/19
5 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Women Category 3 Susanna Julber 6/19
46 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 Matthew Lasala 6/19
33 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 Darren Smith 6/19
30 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 Steve Wursta 6/19
27 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 Sean Haidet 6/19
19 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 Cole Sprague 6/19
22 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 3 doug laplaca 6/19
62 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men - Pro/1/2 Kyle Wuepper 6/19
4 Elkhorn Classic Stage Race Women Category 3 Susanna Julber 6/18-20
11 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 Richard Albrow 6/18-20
40 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men Matthew Lasala 6/18-20
29 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men Darren Smith 6/18-20
15 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men Sean Haidet 6/18-20
10 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men Cole Sprague 6/18-20
38 Elkhorn Classic Stage Race Category 3 Men doug laplaca 6/18-20
50 Elkhorn Classic Stage Race Pro/1/2 Men Kyle Wuepper 6/18-20
64 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Pro/1/2 Kyle Wuepper 6/18
14 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Women Category 3 Susanna Julber 6/18
36 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 3 doug laplaca 6/18
37 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 Darren Smith 6/18
30 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 Matthew Lasala 6/18
26 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 Steve Wursta 6/18
15 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 Sean Haidet 6/18
5 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 Cole Sprague 6/18
20 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Richard Albrow 6/18
5 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Robert Sheasby 6/16
3 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Kyle Wuepper 6/16
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Cole Sprague 6/16
11 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Cliff Cayer 6/16
6 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Todd Berger 6/16
1 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Sean Haidet 6/16
4 Central Oregon Crit Series Women/Juniors Mary Ramos 6/16
2 Central Oregon Crit Series Women/Juniors Cole Sprague 6/16
40 Six Hours of Mount Hood Solo Men Cole Sprague 6/13
2 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Junior Men 15-18 Cole Sprague 6/12
19 Fresh Air Sports TT/Duathlon: Combined Combined Ina McLean 6/10
9 Fresh Air Sports TT/Duathlon: Combined Combined Cole Sprague 6/10
17 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Ina McLean 6/10
8 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Cole Sprague 6/10
2 Champion Thursday Category A John Murphy 6/10
19 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 35+ Richard Albrow 6/6
33 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Category 4 Men Steve Wursta 6/6
1 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Category 4 Men Marshall Greene 6/6
24 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 4 Men Steve Wursta 6/6
2 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 4 Men Marshall Greene 6/6
13 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 35+ Richard Albrow 6/5
30 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Category 4 Men Steve Wursta 6/5
3 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Category 4 Men Marshall Greene 6/5
29 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 35+ Richard Albrow 6/4
37 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Steve Wursta 6/4
1 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Marshall Greene 6/4
10 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Ina McLean 6/3
7 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Todd Berger 6/3
5 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open George Hegarty 6/3
4 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Cole Sprague 6/3
24 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 35+ Richard Albrow 6/3
36 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Category 4 Men Steve Wursta 6/3
1 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Category 4 Men Marshall Greene 6/3
19 Umpqua RR Men 3 Brenna Lopez-Otero 5/30
13 Sisters Stampede XC Category 2 Women 35+ Lynn Albrow 5/30
8 Sisters Stampede XC Category 1 Women Karen Oppenheimer 5/30
5 Sisters Stampede XC Category 1 Women Helen Grogan 5/30
2 Sisters Stampede XC Category 1 Women Heather Clark 5/30
14 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 Matthew Lasala 5/30
13 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 Sean Rogers 5/30
12 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 John Craft 5/30
1 Sisters Stampede XC Category 2 Men 15-18 Cole Sprague 5/30
16 Sisters Stampede XC Category 1 Men 45+ Mark Reinecke 5/30
5 Sisters Stampede XC Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/30
2 Umpqua Criterium Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 5/29
11 Umpqua Criterium Men 4/5 Cole Sprague 5/29
105 OBRA TTT: Combined Combined Cole Sprague 5/23
1 OBRA TTT Men Junior Cole Sprague 5/23
1 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18 Cole Sprague 5/22
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Cole Sprague 5/22
32 Tuesday PIR Category 3/4 Cliff Cayer 5/18
15 Tuesday PIR Category 4/5 Cliff Cayer 5/18
21 Silverton RR Senior Women Helen Grogan 5/16
12 Silverton RR Senior Women Brenna Lopez-Otero 5/16
10 Silverton RR Women 3 Helen Grogan 5/16
7 Silverton RR Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 5/16
5 Silverton RR Masters Men 60+ Michael Harris 5/16
24 Silverton RR Masters Men 40+ Matthew Lasala 5/16
21 Silverton RR Masters Men 40+ Mark Reinecke 5/16
12 Silverton RR Masters Men 40+ Matt Engel 5/16
7 Silverton RR Masters Men 40+ Sean Haidet 5/16
3 Silverton RR Masters Men 40+ Richard Albrow 5/16
4 Spring Thaw Pro Women (Open) Becky Bjork 5/15
41 Tuesday PIR Category 3/4 Cliff Cayer 5/11
16 Cascade Chainbreaker Category 2 Women 35+ Lynn Albrow 5/9
3 Cascade Chainbreaker Category 2 Women 35+ Ina McLean 5/9
12 Cascade Chainbreaker Category 1 Women 19+ Karen Oppenheimer 5/9
8 Cascade Chainbreaker Category 1 Women 19+ Helen Grogan 5/9
3 Cascade Chainbreaker Category 1 Women 19+ Heather Clark 5/9
6 Cascade Chainbreaker Pro Women Becky Bjork 5/9
20 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 Sean Rogers 5/9
18 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 doug laplaca 5/9
10 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 Matt Engel 5/9
4 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 15-18 Junior Cole Sprague 5/9
18 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 John Craft 5/9
15 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/9
9 Bend Don't Brake Category 4/5 Steve Wursta 5/8
8 Bend Don't Brake Category 4/5 Cole Sprague 5/8
7 Bend Don't Brake Category 4/5 Matthew Lasala 5/8
1 Bend Don't Brake Category 4/5 John Craft 5/8
2 Bend Don't Brake Women 40+ Renee Mansour 5/8
11 Bend Don't Brake Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 5/8
9 Bend Don't Brake Women 1/2/3 Susanna Julber 5/8
6 Bend Don't Brake Women 1/2/3 Cary Steinman 5/8
2 Bend Don't Brake Women 1/2/3 Mary Ramos 5/8
10 Bend Don't Brake Masters 40+ Richard Albrow 5/8
15 Bend Don't Brake Category 3 doug laplaca 5/8
14 Bend Don't Brake Category 3 Brayton Osgood 5/8
1 Peak Sports Mudslinger Category 2 15-18 Junior Men Cole Sprague 5/2
2 Peak Sports Mudslinger Pro Women Becky Bjork 5/2
25 Eugene Roubaix Men 4 Cole Sprague 5/1
18 Eugene Roubaix Men 4 Marshall Greene 5/1
29 Eugene Roubaix Men 3 Brayton Osgood 5/1
7 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 John Craft 4/27
298 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Renee Mansour 4/25
228 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Susanna Julber 4/25
275 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Cary Steinman 4/25
251 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Mary Ramos 4/25
286 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Sean Haidet 4/25
242 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Steve Wursta 4/25
192 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Cole Sprague 4/25
169 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Mark Reinecke 4/25
8 Bear Springs XC Category 2 Men 35-44 Matt Engel 4/25
2 Bear Springs XC Category 1 Women Heather Clark 4/25
24 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Women Renee Mansour 4/25
7 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Women Susanna Julber 4/25
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Women Cary Steinman 4/25
4 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Women Mary Ramos 4/25
39 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Men Steve Wursta 4/25
8 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Men Sean Haidet 4/25
35 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Mark Reinecke 4/25
19 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Women Renee Mansour 4/25
2 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Women Susanna Julber 4/25
19 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Women Cary Steinman 4/25
14 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Women Mary Ramos 4/25
52 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Men Sean Haidet 4/25
39 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Men Steve Wursta 4/25
26 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Men Cole Sprague 4/25
30 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Mark Reinecke 4/25
17 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Women Renee Mansour 4/24
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Women Susanna Julber 4/24
20 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Women Mary Ramos 4/24
9 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Women Cary Steinman 4/24
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Men Cole Sprague 4/24
40 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Men Steve Wursta 4/24
9 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Men Sean Haidet 4/24
37 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Mark Reinecke 4/24
16 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Women Renee Mansour 4/24
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Women Susanna Julber 4/24
21 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Women Mary Ramos 4/24
12 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Women Cary Steinman 4/24
50 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Men Steve Wursta 4/24
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Men Cole Sprague 4/24
18 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Men Sean Haidet 4/24
39 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Mark Reinecke 4/24
18 Cherry Blossom Cycling Classic Category 4 Women Renee Mansour 4/23-25
3 Cherry Blossom Cycling Classic Category 4 Women Susanna Julber 4/23-25
19 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Women Mary Ramos 4/23-25
11 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Women Cary Steinman 4/23-25
38 Cherry Blossom Cycling Classic Category 4 Men Steve Wursta 4/23-25
16 Cherry Blossom Cycling Classic Category 4 Men Sean Haidet 4/23-25
34 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Mark Reinecke 4/23-25
18 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Women 4 Renee Mansour 4/23
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Women Mary Ramos 4/23
13 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Women Cary Steinman 4/23
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men Cole Sprague 4/23
24 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men Steve Wursta 4/23
37 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Mark Reinecke 4/23
18 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 4 Women Renee Mansour 4/23
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Women Mary Ramos 4/23
13 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Women Cary Steinman 4/23
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 4 Men Cole Sprague 4/23
24 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 4 Men Steve Wursta 4/23
37 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Mark Reinecke 4/23
1 Table Rock Road Race Women 4 Susanna Julber 4/17
2 Table Rock Road Race Men 4/5 Cole Sprague 4/17
3 Icebreaker Criterium Junior Cole Sprague 4/11
15 Icebreaker Criterium Men 4/5 Cole Sprague 4/11
36 King's Valley Men 4/5 Todd Berger 4/10
32 King's Valley Men 4/5 Steve Wursta 4/10
19 King's Valley Men 4/5 Darren Smith 4/10
6 King's Valley Masters Men 40+ Richard Albrow 4/10
1 Tuesday PIR Category 3/4 John Craft 4/6
3 Willamette University Capitol Criterium Junior Cole Sprague 4/3
27 Willamette University Capitol Criterium Men 4/5 Cole Sprague 4/3
7 Piece of Cake Women 1/2/3 Mary Ramos 3/28
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior Cole Sprague 3/14
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 4 Susanna Julber 3/14
10 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 4 Renee Mansour 3/14
11 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 3 Cary Steinman 3/14
10 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 3 Mary Ramos 3/14
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior Cole Sprague 3/7
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Peter Christoff 3/7
4 Echo Red to Red XC Category 2 19-34 Men John Craft 3/6
3 Banana Belt Series Junior Cole Sprague 2/28-3/14
17 Banana Belt Series Men-Master 40+ (4/5) Matthew Lasala 2/28-3/14
23 Banana Belt Series Women 4 Susanna Julber 2/28-3/14
22 Banana Belt Series Women 4 Renee Mansour 2/28-3/14
18 Banana Belt Series Women 3 Cary Steinman 2/28-3/14
12 Banana Belt Series Women 3 Mary Ramos 2/28-3/14
2 Banana Belt Series Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 2/28-3/14
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior Cole Sprague 2/28
27 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 4/5 Steve Wursta 2/28
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 4/5 Matthew Lasala 2/28
11 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women 3 Mary Ramos 2/28
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 2/28
25 Banana Belt Series: Banana Belt 1: Oregon Cup Women Senior Women Mary Ramos 2/28
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1: Oregon Cup Women Senior Women Brenna Lopez-Otero 2/28
3 Sublime Sublimity Circuit Race Women Category 4 Susanna Julber 2/20
16 Sublime Sublimity Circuit Race Women 1/2/3 Cary Steinman 2/20
4 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Richard Albrow 2/20
1 Sublime Sublimity Circuit Race Women Category 4, Masters Renee Mansour 2/20
55 Cherry Pie Men 4 Darren Smith 2/13
42 Cherry Pie Men 4 Steve Wursta 2/13
41 Cherry Pie Men 4 John Craft 2/13
9 Cherry Pie Women 4 Renee Mansour 2/13