Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Event Category Name Date
4 Deschutes Brewery Cup Men Category B Lance Haidet 12/9
3 Deschutes Brewery Cup Junior Men 15-16 Lance Haidet 12/9
34 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Matthew Lasala 12/9
32 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Mark Reinecke 12/9
40 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Matthew Lasala 12/8
37 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Eric Schusterman 12/8
31 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Mark Reinecke 12/8
1 Deschutes Brewery Cup Junior Men 15-16 Lance Haidet 12/8
61 Deschutes Brewery Cup Men Category B Ryan Altman 12/8
44 Deschutes Brewery Cup Men Category B David Taylor 12/8
10 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Sean Haidet 12/1
4 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Women 35+ Michelle Cunha 12/1
1 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men Junior 15-16 Lance Haidet 12/1
7 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 50+ Mark Reinecke 12/1
21 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, B Matthew Lasala 12/1
9 Psycho Cross Series: Series Standings Women A Laura Hagen 11/25
6 Psycho Cross Series: Series Standings Women A Mary Ramos 11/25
20 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, B Ryan Altman 11/25
9 Psycho Cross Series Masters Men 35+, B Ryan Altman 11/25
10 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Women A Brenna Lopez-Otero 11/18
16 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Sean Haidet 11/18
1 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 11/18
12 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters Women 35+ A Cary Schwarz 11/18
4 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters Women 35+ A Michelle Cunha 11/18
1 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Men Lance Haidet 11/18
30 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Mark Reinecke 11/18
13 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Eric Schusterman 11/18
88 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Whit Bazemore 11/18
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Michelle Cunha 11/11
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Lance Haidet 11/11
1 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 11/10
11 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Sean Haidet 11/10
1 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men Lance Haidet 11/10
1 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ B Cary Schwarz 11/4
8 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Laura Hagen 11/4
9 Cross Crusade: Barton Park Women A Brenna Lopez-Otero 11/4
1 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Lance Haidet 11/4
10 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Eric Schusterman 11/4
9 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mark Reinecke 11/4
61 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Matthew Lasala 11/4
58 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Whit Bazemore 11/4
40 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Darren Smith 11/4
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 45+ Susanna Julber 10/28
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/28
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/28
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Laura Hagen 10/28
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Michelle Cunha 10/28
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Lance Haidet 10/28
18 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Jay Palubeski 10/28
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Reinecke 10/28
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Matthew Lasala 10/28
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Brenna Lopez-Otero 10/28
26 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Sean Haidet 10/28
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A David Taylor 10/28
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 45+ Susanna Julber 10/27
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/27
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 10/27
18 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Reinecke 10/27
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Jay Palubeski 10/27
70 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ryan Altman 10/27
56 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Whit Bazemore 10/27
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Matthew Lasala 10/27
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Marshall Greene 10/27
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Brenna Lopez-Otero 10/27
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A David Taylor 10/27
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Sean Haidet 10/27
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Lance Haidet 10/27
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Lance Haidet 10/27
7 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Women A Brenna Lopez-Otero 10/21
27 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Sean Haidet 10/21
13 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Mark Reinecke 10/21
16 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Matthew Lasala 10/21
1 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Men Lance Haidet 10/21
5 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/21
14 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/21
1 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 10/20
1 Canby Cross-Word CX Challenge Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/20
2 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Men Lance Haidet 10/20
5 Cross Crusade: Rainier Women A Brenna Lopez-Otero 10/14
1 Cross Crusade: Rainier Junior Men Lance Haidet 10/14
12 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Jay Palubeski 10/14
2 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Eric Schusterman 10/14
57 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Matthew Lasala 10/14
30 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A David Taylor 10/14
27 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Sean Haidet 10/14
1 Cross Crusade: Rainier Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/14
3 Psycho Cross Series Women A Laura Hagen 10/13
1 Psycho Cross Series Women A Mary Ramos 10/13
52 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Matthew Lasala 10/7
25 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Eric Schusterman 10/7
22 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Reinecke 10/7
3 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Jay Palubeski 10/7
37 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Darren Smith 10/7
1 Cross Crusade: Alpenrose Category B Lance Haidet 10/7
6 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/7
20 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/7
10 Cross Crusade: Alpenrose Women A Brenna Lopez-Otero 10/7
57 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A George Wescott 10/7
38 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A David Taylor 10/7
6 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Lance Haidet 10/7
2 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 10/6
9 GPTB: Heiser Farm CX Category B Eric Schusterman 10/6
3 GPTB: Heiser Farm CX Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/6
2 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Lance Haidet 10/6
7 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Ryan Altman 10/4
3 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Matthew Lasala 10/4
2 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Eric Schusterman 10/4
3 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A 40+ David Taylor 10/4
12 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A Matt Russell 10/4
1 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 9/30
2 Battle at Barlow Category B Lance Haidet 9/30
1 Battle at Barlow Junior Men Lance Haidet 9/30
58 Battle at Barlow Masters 35+ B Whit Bazemore 9/30
18 Battle at Barlow Masters 35+ B Matthew Lasala 9/30
13 Battle at Barlow Masters 50+ Mark Reinecke 9/30
3 Battle at Barlow Masters 50+ Jay Palubeski 9/30
2 Redmond Golf Cross Masters Women 35+ Laura Hagen 9/29
8 Redmond Golf Cross Masters 35+ B Whit Bazemore 9/29
3 Redmond Golf Cross Masters 50+ Mark Reinecke 9/29
1 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Women A Brenna Lopez-Otero 9/27
18 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Whit Bazemore 9/27
7 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Ryan Altman 9/27
6 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Mark Reinecke 9/27
2 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Matthew Lasala 9/27
1 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B 40+ Eric Schusterman 9/27
15 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B Darren Smith 9/27
5 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A 40+ Ryan McKean 9/27
13 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A Marshall Greene 9/27
5 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A Matt Russell 9/27
7 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 40+ Eric Schusterman 9/25
3 Future Cross Singlespeed Darren Smith 9/23
3 Future Cross Men Category B Jay Palubeski 9/23
16 Future Cross Men A Masters 35+ Ryan McKean 9/23
5 Future Cross Men Category A Matt Russell 9/23
1 Future Cross Masters Men 50+ Jay Palubeski 9/23
13 Future Cross Men B Masters 35+ Whit Bazemore 9/23
6 Future Cross Men B Masters 35+ Matthew Lasala 9/23
12 Psycho Cross Series Women A Laura Hagen 9/22-12/1
7 Psycho Cross Series Women A Mary Ramos 9/22-12/1
26 Psycho Cross Series Masters Men 35+, B Ryan Altman 9/22-12/1
9 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B40+ Whit Bazemore 9/20
2 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B40+ Matthew Lasala 9/20
1 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B Lance Haidet 9/20
6 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A40+ George Wescott 9/20
3 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A40+ Sean Haidet 9/20
2 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A40+ Ryan McKean 9/20
9 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A Matt Russell 9/20
3 Double Cross Junior Men Lance Haidet 9/16
5 Double Cross Masters 35+ B Matthew Lasala 9/16
9 Double Cross Masters 50+ Mark Reinecke 9/16
2 Double Cross Masters 50+ Jay Palubeski 9/16
10 Double Cross Masters 35+ A Sean Haidet 9/16
1 Double Cross Category B Lance Haidet 9/16
2 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Lance Haidet 9/16
3 GPTB: Double Cross Masters 50+ Jay Palubeski 9/15
15 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Ryan Altman 9/15
9 GPTB: Double Cross Masters 35+ A George Wescott 9/15
25 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B40+ Matthew Lasala 9/13
3 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B40+ Mark Reinecke 9/13
17 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men B Whit Bazemore 9/13
4 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A40+ George Wescott 9/13
12 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A Marshall Greene 9/13
3 Twilight Cyclocross Series Masters 40+ Eric Schusterman 9/11
9 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Jay Palubeski 9/9
8 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Jay Palubeski 9/1
4 Longview Gran Prix Criterium Masters 35+ Category 4/5 Jay Palubeski 8/25
5 Longview Gran Prix Criterium Category 4/5 Jay Palubeski 8/25
5 Longview Gran Prix Criterium Masters 50+ Jay Palubeski 8/25
8 MBSEF Crit Series Women Cary Schwarz 8/22
2 MBSEF Crit Series Women Helen Grogan 8/22
1 MBSEF Crit Series Women Mary Ramos 8/22
19 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Matthew Lasala 8/22
18 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Steve Wursta 8/22
17 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Sean Haidet 8/22
13 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 George Wescott 8/22
6 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Todd Berger 8/22
2 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Ryan McKean 8/22
14 MBSEF Crit Series Category 4/5 Whit Bazemore 8/22
13 MBSEF Crit Series Category 4/5 Chuck Kenlan 8/22
9 MBSEF Crit Series Category 4/5 Cliff Cyer 8/22
4 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jay Palubeski 8/22
1 MBSEF Crit Series Category 4/5 Ryan Altman 8/22
2 Giro di Portland Senior Women Brenna Lopez-Otero 8/18
16 Giro di Portland Men Category 3 Matthew Lasala 8/18
64 OBRA TT: Combined Combined Lisa Magness 8/12
2 OBRA TT Women Category 1/2 Lisa Magness 8/12
3 OBRA Criterium Women Category 3 Helen Grogan 8/11
9 OBRA Criterium Women Category 1/2 Mary Ramos 8/11
7 OBRA Criterium Women Category 1/2 Kerry Martin 8/11
1 OBRA Criterium Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 8/11
15 OBRA Criterium Men Category 3 Sean Haidet 8/11
14 OBRA Criterium Men Category 3 Steve Wursta 8/11
10 OBRA Criterium Men Category 3 Matthew Lasala 8/11
3 OBRA Criterium Men Category 3 Todd Berger 8/11
11 OBRA Criterium Men Category 4 Jay Palubeski 8/11
9 OBRA Criterium Men Category 4 Ryan Altman 8/11
5 OBRA Criterium Men Category 4 Lance Haidet 8/11
1 OBRA Criterium Women Category 4/5 Laura Hagen 8/11
20 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Steve Wursta 8/11
18 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Sean Haidet 8/11
14 OBRA Criterium Masters Men 40-49 George Wescott 8/11
1 OBRA Criterium Masters Women 50+ Helen Grogan 8/11
5 OBRA Criterium Masters Women 40-49 Cary Schwarz 8/11
2 OBRA Criterium Masters Women 40-49 Brenna Lopez-Otero 8/11
1 OBRA Criterium Masters Women 40-49 Mary Ramos 8/11
8 OBRA Criterium Masters Men 50-59 Eric Schusterman 8/11
5 OBRA Criterium Masters Men 50-59 Jay Palubeski 8/11
2 OBRA Criterium Junior Men 15-16 Lance Haidet 8/11
5 MBSEF Crit Series Women Cary Schwarz 8/8
3 MBSEF Crit Series Women Mary Ramos 8/8
1 MBSEF Crit Series Women Brenna Lopez-Otero 8/8
13 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Matthew Lasala 8/8
11 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Todd Berger 8/8
2 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Ryan McKean 8/8
17 MBSEF Crit Series Category 4/5 Chuck Kenlan 8/8
16 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jay Palubeski 8/8
12 MBSEF Crit Series Category 4/5 Whit Bazemore 8/8
3 MBSEF Crit Series Category 4/5 Ryan Altman 8/8
16 Monday PIR Masters 3/4 Ryan Altman 8/6
29 OUCH: Combined Combined Lisa Magness 8/5
1 OUCH Women Category 1/2 Lisa Magness 8/5
12 Twilight Crit Series: July Series Standings Category 4/5 Ryan Altman 7/31
15 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 7/30
6 Redmond Downtown Criterium Women 1/2/3 Mary Ramos 7/29
5 Redmond Downtown Criterium Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 7/29
4 Redmond Downtown Criterium Women 1/2/3 Susanna Julber 7/29
2 Redmond Downtown Criterium Women 1/2/3 Kerry Martin 7/29
5 Redmond Downtown Criterium Men Category 3 Todd Berger 7/29
1 Redmond Downtown Criterium Women 4/5 Laura Hagen 7/29
5 Redmond Downtown Criterium Masters 4/5 Jay Palubeski 7/29
11 Redmond Downtown Criterium Men 4/5 Jay Palubeski 7/29
7 Redmond Downtown Criterium Men 4/5 Whit Bazemore 7/29
6 Redmond Downtown Criterium Men 4/5 Cliff Cayer 7/29
1 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Junior Men 15-16 Lance Haidet 7/28
6 MBSEF Crit Series Women Michelle Cunha 7/25
5 MBSEF Crit Series Women Laura Hagen 7/25
2 MBSEF Crit Series Women Mary Ramos 7/25
15 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Sean Haide 7/25
13 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Matthew Lasala 7/25
8 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Todd Berger 7/25
14 MBSEF Crit Series Category 4/5 Cliff Cayer 7/25
10 MBSEF Crit Series Category 4/5 Whit Bazemore 7/25
8 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jay Palubeski 7/25
2 MBSEF Crit Series Category 4/5 Ryan Altman 7/25
1 MBSEF Crit Series Category 4/5 Lance Haidet 7/25
12 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 7/23
35 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hilary Billington 7/23
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Cliff Cayer 7/23
7 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Masters 35+ Ryan McKean 7/22
28 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Pro/1 Women Lindsay Fox 7/22
13 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Pro/1 Women Kimberley Turner 7/22
8 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Pro/1 Women Heather FISCHER 7/22
65 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 Marshall Greene 7/22
24 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 Matt Russell 7/22
80 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Brenna Lopez-Otero 7/22
79 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Eric Schusterman 7/22
78 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Matthew Lasala 7/22
77 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Steve Wursta 7/22
53 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 John Craft 7/22
42 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 Michael Harris 7/22
39 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 David Taylor 7/22
38 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 Ryan Altman 7/22
3 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 4 Lance Haidet 7/22
10 High Cascades 100 Masters Men 50+ Jay Palubeski 7/21
74 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Women Lindsay Fox 7/21
68 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Women Kerry Martin 7/21
35 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Women Heather FISCHER 7/21
18 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Pro/1 Women Kimberley Turner 7/21
41 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 Marshall Greene 7/21
38 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 Matt Russell 7/21
42 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Masters 35+ Ryan McKean 7/21
93 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Steve Wursta 7/21
62 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 John Craft 7/21
60 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Matthew Lasala 7/21
56 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Eric Schusterman 7/21
44 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Brenna Lopez-Otero 7/21
45 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 Michael Harris 7/21
23 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 Ryan Altman 7/21
17 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 David Taylor 7/21
13 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 4 Lance Haidet 7/21
75 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 Marshall Greene 7/21
52 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 Matt Russell 7/21
52 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 Michael Harris 7/21
27 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 Lance Haidet 7/21
21 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 David Taylor 7/21
19 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 4 Ryan Altman 7/21
18 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Masters 35+ Ryan McKean 7/21
90 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Matthew Lasala 7/21
87 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Steve Wursta 7/21
78 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Brenna Lopez-Otero 7/21
74 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Eric Schusterman 7/21
62 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 John Craft 7/21
61 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Women Kerry Martin 7/20
56 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Women Hilary Billington 7/20
54 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Women Kimberley Turner 7/20
45 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Women Lindsay Fox 7/20
32 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Pro/1 Women Heather FISCHER 7/20
90 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Brenna Lopez-Otero 7/20
88 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Eric Schusterman 7/20
84 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Matthew Lasala 7/20
83 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Steve Wursta 7/20
82 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 John Craft 7/20
48 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 Michael Harris 7/20
46 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 David Taylor 7/20
36 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 Ryan Altman 7/20
14 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 4 Lance Haidet 7/20
94 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 Marshall Greene 7/20
57 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 Matt Russell 7/20
6 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Ryan McKean 7/20
80 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Lindsay Fox 7/19
78 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Kerry Martin 7/19
76 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Kimberley Turner 7/19
68 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Hilary Billington 7/19
62 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Heather FISCHER 7/19
48 Cascade Classic - Prineville Time Trial Pro/1 Women Lisa Turnbull 7/19
89 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Lisa Turnbull 7/18
67 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Hilary Billington 7/18
61 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Kimberley Turner 7/18
60 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Kerry Martin 7/18
58 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Lindsay Fox 7/18
39 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1 Women Heather FISCHER 7/18
89 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Lisa Turnbull 7/18
67 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Hilary Billington 7/18
57 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Kerry Martin 7/18
54 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Lindsay Fox 7/18
53 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Kimberley Turner 7/18
35 Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race Pro/1 Women Heather FISCHER 7/18
66 Cascade Classic Men Category 2 Marshall Greene 7/17-22
37 Cascade Classic Men Category 2 Matt Russell 7/17-22
85 Cascade Classic Men Category 3 Brenna Lopez-Otero 7/17-22
83 Cascade Classic Men Category 3 Matthew Lasala 7/17-22
82 Cascade Classic Men Category 3 Eric Schusterman 7/17-22
80 Cascade Classic Men Category 3 Steve Wursta 7/17-22
60 Cascade Classic Men Category 3 John Craft 7/17-22
42 Cascade Classic Men Category 4 Michael Harris 7/17-22
40 Cascade Classic Men Category 4 David Taylor 7/17-22
37 Cascade Classic Men Category 4 Ryan Altman 7/17-22
13 Cascade Classic Men Category 4 Lance Haidet 7/17-22
9 Cascade Classic Masters 35+ Ryan McKean 7/17-22
46 Cascade Classic Pro/1 Women Lindsay Fox 7/17-22
41 Cascade Classic Pro/1 Women Kimberley Turner 7/17-22
28 Cascade Classic Pro/1 Women Heather FISCHER 7/17-22
92 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Kimberley Turner 7/17
91 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Kerry Martin 7/17
80 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Lindsay Fox 7/17
77 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Hilary Billington 7/17
69 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Lisa Turnbull 7/17
56 Cascade Classic - Prologue Pro/1 Women Heather FISCHER 7/17
9 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 7/16
3 Gresham Crit Category 5 Men David Taylor 7/14
7 MBSEF Crit Series Women Susanna Julber 7/11
5 MBSEF Crit Series Women Kerry Martin 7/11
3 MBSEF Crit Series Women Mary Ramos 7/11
2 MBSEF Crit Series Women Helen Grogan 7/11
1 MBSEF Crit Series Women Brenna Lopez-Otero 7/11
16 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Matthew Lasala 7/11
14 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Steve Wursta 7/11
6 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Todd Berger 7/11
20 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jay Palubeski 7/11
14 MBSEF Crit Series Category 4/5 Chuck Kenlan 7/11
11 MBSEF Crit Series Category 4/5 George Wescott 7/11
10 MBSEF Crit Series Category 4/5 Cliff Cayler 7/11
8 MBSEF Crit Series Category 4/5 David Taylor 7/11
3 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jason Altman 7/11
7 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 7/9
5 High Desert Omnium Road Race Women 3 Susanna Julber 7/8
2 High Desert Omnium Road Race Women 3 Mary Ramos 7/8
1 High Desert Omnium Road Race Women 3 Helen Grogan 7/8
4 High Desert Omnium Road Race Women 1/2 Kerry Martin 7/8
2 High Desert Omnium Road Race Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/8
26 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Michael Harris 7/8
25 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Jay Palubeski 7/8
19 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Ryan Altman 7/8
31 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Matthew Lasala 7/8
29 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ David Taylor 7/8
16 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Steve Wursta 7/8
7 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ George Wescott 7/8
21 High Desert Omnium Road Race Men Pro/1/2 Marshall Greene 7/8
51 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Brenna Lopez-Otero 7/7
73 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Cliff Cayer 7/7
44 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Ryan Altman 7/7
26 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined David Taylor 7/7
49 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Todd Berger 7/7
8 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Marshall Greene 7/7
1 High Desert Omnium Time Trial Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/7
18 High Desert Omnium Time Trial Men 4/5 Cliff Cayer 7/7
7 High Desert Omnium Time Trial Men 4/5 Ryan Altman 7/7
3 High Desert Omnium Time Trial Masters Men 3/4/5 40+ David Taylor 7/7
14 High Desert Omnium Time Trial Men 3 Todd Berger 7/7
7 High Desert Omnium Time Trial Men Pro/1/2 Marshall Greene 7/7
7 High Desert Omnium Women 3 Susanna Julber 7/7-8
5 High Desert Omnium Women 3 Helen Grogan 7/7-8
2 High Desert Omnium Women 3 Mary Ramos 7/7-8
5 High Desert Omnium Women 1/2 Kerry Martin 7/7-8
1 High Desert Omnium Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/7-8
16 High Desert Omnium Men 4/5 Chuck Kenlan 7/7-8
6 High Desert Omnium Men 4/5 Ryan Altman 7/7-8
7 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ George Wescott 7/7-8
6 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ David Taylor 7/7-8
10 High Desert Omnium Men Pro/1/2 Marshall Greene 7/7-8
1 High Desert Omnium Criterium Women 3 Mary Ramos 7/7
2 High Desert Omnium Criterium Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/7
20 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Cliff Cayer 7/7
18 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Whit Bazemore 7/7
13 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Jay Palubeski 7/7
7 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Chuck Kenlan 7/7
4 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Ryan Altman 7/7
17 High Desert Omnium Criterium Masters Men 3/4/5 40+ Turner Waskom 7/7
16 High Desert Omnium Criterium Masters Men 3/4/5 40+ Matthew Lasala 7/7
8 High Desert Omnium Criterium Masters Men 3/4/5 40+ David Taylor 7/7
6 High Desert Omnium Criterium Masters Men 3/4/5 40+ George Wescott 7/7
22 High Desert Omnium Criterium Men 3 Todd Berger 7/7
20 High Desert Omnium Criterium Men 3 Steve Wursta 7/7
6 High Desert Omnium Criterium Men Pro/1/2 Marshall Greene 7/7
3 Twilight Crit Series Category 4/5 Ryan Altman 7/3
2 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Altman 7/2
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Category 3 Women Susanna Julber 7/1
10 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/1
9 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Pro/1/2 Women Lisa Magness 7/1
10 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 7/1
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Masters Category 4/5 Men George Wescott 7/1
147 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Susanna Julber 6/30
114 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Brenna Lopez-Otero 6/30
96 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Lisa Magness 6/30
129 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined George Wescott 6/30
116 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Chuck Kenlan 6/30
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Category 3 Women Susanna Julber 6/30
11 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/30
10 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/30
7 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Category 3 Men Doug Laplaca 6/30
6 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Category 3 Women Susanna Julber 6/30
6 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/30
2 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/30
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Category 3 Women Susanna Julber 6/30
12 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/30
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/30
7 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Category 3 Men Doug Laplaca 6/30
4 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Category 3 Women Susanna Julber 6/30
7 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/30
3 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/30
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/30
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/30
5 Baker City Cycling Classic Category 3 Women Susanna Julber 6/29-7/1
10 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/29-7/1
9 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/29-7/1
10 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/29-7/1
1 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/29-7/1
6 NWX Criterium Category 1/2 Marshall Greene 6/29
15 NWX Criterium Category 3 Matthew Lasala 6/29
10 NWX Criterium Category 3 Steve Wursta 6/29
5 NWX Criterium Category 3 Sean Haidet 6/29
4 NWX Criterium Category 3 Todd Berger 6/29
14 NWX Criterium Category 4/5 Jay Palubeski 6/29
13 NWX Criterium Category 4/5 Cliff Cayer 6/29
10 NWX Criterium Category 4/5 Ryan Altman 6/29
8 NWX Criterium Category 4/5 Whit Bazemore 6/29
3 NWX Criterium Category 4/5 Lance Haidet 6/29
5 NWX Criterium Women Kerry Martin 6/29
3 NWX Criterium Women Helen Grogan 6/29
2 NWX Criterium Junior Lance Haidet 6/29
3 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Women Susanna Julber 6/29
12 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/29
11 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/29
8 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/29
1 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/29
21 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Doug Laplaca 6/29
3 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 3 Women Susanna Julber 6/29
12 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 6/29
11 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Women Lisa Magness 6/29
8 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/29
1 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 4/5 Men George Wescott 6/29
1 MBSEF Crit Series Women Helen Grogan 6/27
20 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Ryan Altman 6/27
19 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Matthew Lasala 6/27
14 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Sean Haidet 6/27
13 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Steve Wursta 6/27
10 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Todd Berger 6/27
5 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Ryan McKean 6/27
13 MBSEF Crit Series Category 4/5 Whit Bazemore 6/27
6 MBSEF Crit Series Category 4/5 Jay Palubeski 6/27
4 MBSEF Crit Series Category 4/5 Ryan Altman 6/27
1 MBSEF Crit Series Category 4/5 Lance Haidet 6/27
1 Pickett's Charge XC Category 2 Women 35+ Laura Hagen 6/24
6 Pickett's Charge XC Category 2 Men 45-54 Jay Palubeski 6/24
4 Pickett's Charge XC Category 1 Men 35-34 Sean Haidet 6/24
2 Pickett's Charge XC Category 1 Men 15-18 Lance Haidet 6/24
28 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Chuck Kenlan 6/16
20 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Jay Palubeski 6/16
7 Test of Endurance 50/100 Category 2/35-44 Men Sean Rogers 6/16
23 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Steve Wursta 6/13
21 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Matthew Lasala 6/13
20 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Ryan McKean 6/13
16 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Sean Haidet 6/13
11 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Todd Berger 6/13
9 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Men Brenna Lopez-Otero 6/13
2 MBSEF Crit Series Junior Lance Haidet 6/13
5 MBSEF Crit Series Women Susanna Julber 6/13
2 MBSEF Crit Series Women Mary Ramos 6/13
1 MBSEF Crit Series Women Brenna Lopez-Otero 6/13
13 MBSEF Crit Series Men 4/5 Chuck Kenlan 6/13
11 MBSEF Crit Series Men 4/5 Jay Palubeski 6/13
10 MBSEF Crit Series Men 4/5 Mary Ramos 6/13
3 MBSEF Crit Series Men 4/5 Ryan Altman 6/13
2 MBSEF Crit Series Men 4/5 Lance Haidet 6/13
22 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 4 Chuck Kenlan 6/10
19 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 4 Ryan Altman 6/10
278 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Chuck Kenlan 6/9
273 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Ryan Altman 6/9
20 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 4 Men Ryan Altman 6/9
14 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 4 Men Chuck Kenlan 6/9
23 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 4 Men Chuck Kenlan 6/9
18 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 4 Men Ryan Altman 6/9
22 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Chuck Kenlan 6/9
20 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Ryan Altman 6/9
21 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 4 Chuck Kenlan 6/8-10
19 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 4 Ryan Altman 6/8-10
25 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 4 Men Chuck Kenlan 6/8
16 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 4 Men Ryan Altman 6/8
5 Sisters to Summit: Combined Combined Kerry Martin 6/6
1 Sisters to Summit Women Kerry Martin 6/6
10 OBRA TTT: Combined Combined Brenna Lopez-Otero 6/3
1 Return on the Jedi XC Category 2 Women 35+ Laura Hagen 6/3
2 Return on the Jedi XC Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 6/3
1 Return on the Jedi XC Category 1 Men 15-18 Lance Haidet 6/3
1 OBRA TTT Senior Women Lisa Magness 6/3
1 OBRA TTT Senior Women Kerry Martin 6/3
1 OBRA TTT Senior Women Mary Ramos 6/3
1 OBRA TTT Senior Women Brenna Lopez-Otero 6/3
2 Central Oregon STXC A Race Sean Haidet 5/30
1 Central Oregon STXC B Race Lance Haidet 5/30
8 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 5/28
18 Monday PIR Masters Men 4/5 Cliff Cayer 5/28
5 Sisters Stampede Category 3 Women 45+ Cary Schwarz 5/27
14 Sisters Stampede Category 2 Women 35+ Mary Ramos 5/27
4 Sisters Stampede Category 2 Women 35+ Laura Hagen 5/27
2 Sisters Stampede Clydesdale 210 Lbs David Taylor 5/27
4 Sisters Stampede Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/27
1 Sisters Stampede Category 1 Men 15-18 Lance Haidet 5/27
32 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 5/27
10 Summit Criterium Bend Category 1/2/3 Ryan McKean 5/27
8 Summit Criterium Bend Women 1/2/3 Susanna Julber 5/27
7 Summit Criterium Bend Women 1/2/3 Kerry Martin 5/27
5 Summit Criterium Bend Women 1/2/3 Helen Grogan 5/27
2 Summit Criterium Bend Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 5/27
17 Summit Criterium Bend Masters 40+ Steve Wursta 5/27
16 Summit Criterium Bend Masters 40+ Ryan Altman 5/27
6 Summit Criterium Bend Masters 40+ Ryan McKean 5/27
7 Summit Criterium Bend Category 4/5 Ryan Altman 5/27
19 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Susanna Julber 5/26
16 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Lisa Magness 5/26
14 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Helen Grogan 5/26
13 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Kerry Martin 5/26
8 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Mary Ramos 5/26
2 Bend Don't Brake: Oregon Cup Women Senior Women Brenna Lopez-Otero 5/26
22 Bend Don't Brake Men 4/5 Lance Haidet 5/26
8 Bend Don't Brake Women 3 Susanna Julber 5/26
5 Bend Don't Brake Women 3 Helen Grogan 5/26
2 Bend Don't Brake Women 3 Mary Ramos 5/26
10 Bend Don't Brake Women 1/2 Lisa Magness 5/26
9 Bend Don't Brake Women 1/2 Kerry Martin 5/26
2 Bend Don't Brake Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 5/26
23 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Sebastian Lopez-Otero 5/26
11 Bend Don't Brake Masters Men 40+ George Wescott 5/26
7 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Sean Haidet 5/26
9 Bend Don't Brake Men 3 Todd Berger 5/26
9 Bend Don't Brake Men 1/2 Ryan McKean 5/26
3 Central Oregon STXC A Race Matt Russell 5/23
13 Central Oregon STXC B Race Laura Hagen 5/23
11 Central Oregon STXC B Race Chuck Kenlan 5/23
1 Central Oregon STXC B Race Lance Haidet 5/23
7 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Altman 5/21
2 Monday PIR Masters 4/5 Ryan Altman 5/21
1 Spring Thaw XC Category 1 Junior Men U18 Lance Haidet 5/19
11 Central Oregon STXC B Race Laura Hagen 5/16
1 Central Oregon STXC B Race Lance Haidet 5/16
4 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Women 35+ Laura Hagen 5/13
1 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 35-44 George Wescott 5/13
4 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/13
1 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Junior Men 15-18 Lance Haidet 5/13
11 OBRA RR Championships Day 1 Women 1/2 Lisa Magness 5/12
2 OBRA RR Championships Day 1 Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 5/12
13 OBRA RR Championships Day 1: Oregon Cup Women Senior Women Lisa Magness 5/12
2 OBRA RR Championships Day 1: Oregon Cup Women Senior Women Brenna Lopez-Otero 5/12
8 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Ryan McKean 5/12
24 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Todd Berger 5/12
2 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 60+ Michael Harris 5/12
11 Central Oregon STXC A Race Sean Haidet 5/9
5 Central Oregon STXC A Race Matt Russell 5/9
17 Tuesday PIR Category 3/4 Steve Wursta 5/8
40 Monday PIR Masters Men 4/5 Cliff Cayer 5/7
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cole Sprague 5/1
5 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 35-44 Sean Haidet 4/29
1 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 15-18 Lance Haidet 4/29
12 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 George Wescott 4/28
6 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Chuck Kenlan 4/28
4 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Lisa Magness 4/28
2 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Helen Grogan 4/28
10 Eugene Roubaix Men 3 Matthew Lasala 4/28
20 Kings Valley RR: Oregon Cup Women Senior Women Susanna Julber 4/14
10 Kings Valley RR: Oregon Cup Women Senior Women Mary Ramos 4/14
6 Kings Valley RR: Oregon Cup Women Senior Women Brenna Lopez-Otero 4/14
12 Kings Valley RR Women 3 Susanna Julber 4/14
5 Kings Valley RR Women 3 Mary Ramos 4/14
4 Kings Valley RR Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 4/14
27 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Chuck Kenlan 4/14
25 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Michael Harris 4/14
20 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Mark Reinecke 4/14
44 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Sean Haidet 4/14
36 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Steve Wursta 4/14
26 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Matthew Lasala 4/14
25 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Ryan Altman 4/14
24 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) George Wescott 4/14
18 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) John Craft 4/14
20 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Matt Russell 4/14
5 Piece of Cake RR Women Category 1/2/3 Combined Mary Ramos 4/7
4 Piece of Cake RR Women Category 1/2/3 Combined Brenna Lopez-Otero 4/7
2 Piece of Cake RR Women Category 3 Mary Ramos 4/7
3 Piece of Cake RR Women Category 1/2 Brenna Lopez-Otero 4/7
9 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Chuck Kenlan 4/7
5 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 George Wescott 4/7
30 Banana Belt Masters Men 4/5 Ryan Altman 3/4
1 Echo Red to Red Category 2 15-18 Junior Men Lance Haidet 3/3
6 Cherry Pie Women 3 - Seniors/40+/50+ Mary Ramos 2/19
22 Cherry Pie Men 4 Lance Haidet 2/19
34 Cherry Pie Men 3 Sean Haidet 2/19
15 Cherry Pie Men 5 - Group A Ryan Altman 2/19