Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Event Category Name Date
1 USGP of Cyclocross Junior Men 10-14 Lance Haidet 12/11
34 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Matthew Lasala 12/11
33 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Mark Reinecke 12/11
51 USGP of Cyclocross Category B Men Ryan Altman 12/11
41 USGP of Cyclocross Category B Men Anthony Broadman 12/11
10 USGP of Cyclocross Singlespeed Cole Sprague 12/11
1 USGP of Cyclocross Junior Men 10-14 Lance Haidet 12/10
44 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Mark Reinecke 12/10
43 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Matthew Lasala 12/10
52 USGP of Cyclocross Category B Men Ryan Altman 12/10
47 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category B Anthony Broadman 12/4
18 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Singlespeed Cole Sprague 12/4
17 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 12/4
14 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 12/4
17 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 12/4
23 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women A Brenna Lopez-Otero 12/4
7 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women A Heather Clark 12/4
52 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 12/4
33 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men Doug Laplaca 12/4
28 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 12/4
60 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category A Cole Sprague 12/4
75 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 12/4
59 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ B Men Mark Reinecke 12/4
36 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ B Men Ryan Altman 12/4
19 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 12/4
16 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Clydesdale Taylor David 12/4
8 Psycho Cross: Series Standings Masters 35+ Women Ina McLean 11/27
17 Psycho Cross: Series Standings Women Category B Cary Schwarz 11/27
4 Psycho Cross: Series Standings Women Category A Brenna Lopez-Otero 11/27
1 Psycho Cross: Series Standings Women Category A Heather Clark 11/27
8 Psycho Cross: Series Standings Category B Men Sean Haidet 11/27
5 Psycho Cross: Series Standings Junior Lance Haidet 11/27
2 Psycho Cross: Series Standings Clydesdale Taylor David 11/27
17 Psycho Cross: Series Standings Masters B 35+ Men Ryan Altman 11/27
1 Psycho Cross Women A Heather Clark 11/27
44 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 11/19
17 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 11/19
16 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 11/19
13 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 11/19
14 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 11/19
22 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women A Brenna Lopez-Otero 11/19
6 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 11/19
46 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 11/19
30 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Doug Laplaca 11/19
25 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 11/19
54 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 11/19
64 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 11/19
52 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Mark Reinecke 11/19
34 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Ryan Altman 11/19
18 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 11/19
15 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Clydesdale Taylor David 11/19
4 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Women A Brenna Lopez-Otero 11/19
2 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Women A Heather Clark 11/19
2 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Junior Men 13-14 Lance Haidet 11/19
14 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Masters 35+ B Mark Reinecke 11/19
9 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Masters 35+ B Ryan Altman 11/19
15 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Clydesdale Matthew Lasala 11/19
2 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Clydesdale Taylor David 11/19
17 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: JCS Final Series Standings Men 13-14 Alex Yount 11/19
12 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 11/13
2 Cross Crusade Women A Heather Clark 11/13
33 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 11/13
2 Cross Crusade Junior Men Lance Haidet 11/13
22 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 11/13
43 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 11/13
23 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 11/13
8 Cross Crusade Category A Matt Russell 11/13
20 Cross Crusade Singlespeed Cole Sprague 11/13
1 CrossAflixion Cup Women A Brenna Lopez-Otero 11/12
5 CrossAflixion Cup Junior Men Alex Yount 11/12
18 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Ryan Altman 11/12
5 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Darren Smith 11/12
10 Cross Crusade: JCS Barton Park Results Boys 13-14 Alex Yount 11/6
15 Cross Crusade: JCS after Barton Park Boys 13-14 Alex Yount 11/6
39 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 11/6
37 Cross Crusade Masters 35+ A Doug Laplaca 11/6
24 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 11/6
29 Cross Crusade Category A Cole Sprague 11/6
11 Cross Crusade Category A Matt Russell 11/6
17 Cross Crusade Category B Anthony Broadman 11/6
3 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 11/6
12 Cross Crusade Masters Women 35+ A Laura Hagen 11/6
9 Cross Crusade Masters Women 35+ A Ina McLean 11/6
4 Cross Crusade Women A Heather Clark 11/6
38 Cross Crusade Junior Men Alex Yount 11/6
27 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 11/6
8 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 11/6
3 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 11/6
40 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 11/5
15 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 11/5
13 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 11/5
9 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 11/5
13 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 11/5
11 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 11/5
43 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 11/5
27 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Doug Laplaca 11/5
22 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 11/5
49 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 11/5
55 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 11/5
19 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 11/5
5 GPMC: Apple Core Cross Masters 35+ A Doug Laplaca 11/5
17 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 10/30
1 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 10/30
19 JCS after Cross Crusade Boys 13-14 Alex Yount 10/30
7 Cross Crusade Category B Anthony Broadman 10/30
32 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/30
27 Cross Crusade Masters Women 35+ A Susanna Julber 10/30
25 Cross Crusade Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/30
13 Cross Crusade Masters Women 35+ A Laura Hagen 10/30
7 Cross Crusade Women A Brenna Lopez-Otero 10/30
2 Cross Crusade Women A Heather Clark 10/30
26 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 10/30
25 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 10/30
49 Cross Crusade Category A Colin Dunlap 10/30
14 Cross Crusade Category A Matt Russell 10/30
1 Cross Crusade Junior Men Lance Haidet 10/30
8 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/29
1 Cross Crusade Junior Men 13-14 Lance Haidet 10/29
7 Cross Crusade Women A Brenna Lopez-Otero 10/29
2 Cross Crusade Women A Heather Clark 10/29
34 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 10/29
27 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 10/29
17 Cross Crusade Masters 35+ A Kyle Wuepper 10/29
12 Cross Crusade Category A Matt Russell 10/29
31 Cross Crusade Category B Darren Smith 10/29
17 Cross Crusade Category B Anthony Broadman 10/29
29 Cross Crusade Masters Women 35+ A Laura Hagen 10/29
25 Cross Crusade Masters Women 35+ A Susanna Julber 10/29
21 Cross Crusade Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/29
6 Cross Crusade Masters Women 35+ A Ina McLean 10/29
15 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 10/29
1 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 10/29
37 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 10/29
13 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 10/29
12 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 10/29
9 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 10/29
12 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 10/29
10 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 10/29
37 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 10/29
19 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 10/29
47 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 10/29
51 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 10/29
18 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 10/29
53 Cross Crusade Category A Hillsboro Cole Sprague 10/23
14 Cross Crusade Category A Hillsboro Matt Russell 10/23
52 Cross Crusade Category A Cole Sprague 10/23
13 Cross Crusade Category A Matt Russell 10/23
38 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 10/23
14 Cross Crusade Masters 35+ B Darren Smith 10/23
1 Cross Crusade Masters 35+ B David Taylor 10/23
12 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/23
15 Cross Crusade Singlespeed Cole Sprague 10/23
41 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 10/23
3 Cross Crusade Women A Heather Clark 10/23
15 Cross Crusade Masters 35+ A Kyle Wuepper 10/23
18 JCS after Psycho Cross Boys 13-14 Alex Yount 10/22
31 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 10/22
12 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 10/22
12 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 10/22
9 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 10/22
11 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 10/22
10 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 10/22
30 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 10/22
18 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 10/22
46 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 10/22
45 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 10/22
17 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 10/22
2 Psycho Cross Masters Women 35+ Ina McLean 10/22
1 Psycho Cross Men B Sean Haidet 10/22
3 Psycho Cross Men Junior 13-14 Lance Haidet 10/22
5 Cross at the College B Race Laura Hagen 10/20
57 Cross Crusade Category A Cole Sprague 10/16
13 Cross Crusade Category A Matt Russell 10/16
41 Cross Crusade Singlespeed Cole Sprague 10/16
38 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 10/16
30 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 10/16
4 Cross Crusade Women A Heather Clark 10/16
30 Cross Crusade Category B Anthony Broadman 10/16
21 Cross Crusade Masters Women 35+ A Mary Ramos 10/16
7 Cross Crusade Masters Women 35+ A Ina McLean 10/16
4 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 10/16
1 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 10/16
47 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 10/16
7 Cross Crusade Junior Men Lance Haidet 10/16
25 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 10/15
11 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 10/15
12 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 10/15
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 10/15
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 10/15
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 10/15
28 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 10/15
12 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 10/15
38 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 10/15
41 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 10/15
16 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 10/15
2 Cross at the College B Race Laura Hagen 10/13
7 Blind Date Men A Cole Sprague 10/12
1 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 10/9
16 Cross Crusade Singlespeed Cole Sprague 10/9
42 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Rogers 10/9
34 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 10/9
43 Cross Crusade Category A Cole Sprague 10/9
1 Cross Crusade Masters Women 35+ B Mary Ramos 10/9
13 Cross Crusade Masters Women 35+ A Susanna Julber 10/9
2 CrossAflixion Cup Category A Men Matt Russell 10/9
5 CrossAflixion Cup Masters 35+ A Laura Hagen 10/9
3 CrossAflixion Cup Masters 35+ A Ina McLean 10/9
19 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Matthew Lasala 10/9
7 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Darren Smith 10/9
77 Cross Crusade Masters 35+ B David Taylor 10/9
25 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 10/9
17 GPMC: Heiser CX: JCS after Heiser CX Boys 13-14 Alex Yount 10/8
20 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 10/8
10 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 10/8
10 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 10/8
4 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 10/8
6 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Ina McLean 10/8
6 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 10/8
22 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 10/8
9 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Kyle Wuepper 10/8
31 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 10/8
36 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 10/8
11 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 10/8
2 GPMC: Heiser CX Masters Women 35+ A Ina McLean 10/8
19 GPMC: Heiser CX Masters 35+ A Sean Rogers 10/8
3 GPMC: Heiser CX Masters 35+ A Kyle Wuepper 10/8
2 Cross Crusade Masters Women 35+ A Ina McLean 10/2
39 Cross Crusade Masters 35+ A Sean Haidet 10/2
30 Cross Crusade Masters 35+ A Doug Laplaca 10/2
28 Cross Crusade Masters 35+ A Matt Engel 10/2
2 Cross Crusade Junior Men Lance Haidet 10/2
16 Cross Crusade Masters Women 45+ Cary Schwarz 10/2
12 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sprague 10/2
8 Cross Crusade Masters 35+ B Darren Smith 10/2
29 Cross Crusade Masters Women 35+ B Cary Schwarz 10/2
3 Cross Crusade Masters Women 35+ B Mary Ramos 10/2
5 Cross Crusade Women A Brenna Lopez-Otero 10/2
4 Cross Crusade Women A Heather Clark 10/2
61 Cross Crusade Category A Cole Sprague 10/2
60 Cross Crusade Category A Colin Dunlap 10/2
10 Cross Crusade Clydesdale Matthew Lasala 10/2
2 Cross Crusade Clydesdale David Taylor 10/2
25 Cross Crusade Singlespeed Cole Sprague 10/2
1 Canby Cross-Word Cyclocross Challenge Masters Women 45+ Ina McLean 10/1
2 Webcyclery Thrilla Cross Series Junior Lance Haidet 9/29
5 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Mary Ramos 9/29
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Laura Hagen 9/29
8 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ Todd Sprague 9/29
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ David Taylor 9/29
13 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Darren Smith 9/29
14 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Kyle Wuepper 9/29
24 Blind Date Men A Cole Sprague 9/28
5 Hutch's Cyclocross: Series Standings Masters Women Cary Schwarz 9/27
1 Hutch's Cyclocross: Series Standings Masters Women Ina McLean 9/27
2 Hutch's Cyclocross Masters Women Ina McLean 9/27
3 Battle at Barlow Clydesdale Matthew Lasala 9/25
4 Battle at Barlow Masters Women 45+ Cary Schwarz 9/25
2 Battle at Barlow Masters Women 45+ Ina McLean 9/25
7 Battle at Barlow Masters Women 35+ A Laura Hagen 9/25
28 Battle at Barlow Category A Cole Sprague 9/25
16 Battle at Barlow Masters 35+ A Doug Laplaca 9/25
2 Battle at Barlow Women A Heather Clark 9/25
13 CrossAflixion Cup: JCS after CrossAflixion Boys 13-14 Alex Yount 9/24
1 CrossAflixion Cup Category B Anthony Broadman 9/24
3 CrossAflixion Cup Masters Women 35+ B Mary Ramos 9/24
7 CrossAflixion Cup Masters 35+ A Matt Engel 9/24
2 CrossAflixion Cup Women A Brenna Lopez-Otero 9/24
20 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Matthew Lasala 9/24
8 CrossAflixion Cup Masters 35+ B Darren Smith 9/24
2 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Laura Hagen 9/22
5 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ Todd Sprague 9/22
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ David Taylor 9/22
10 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Darren Smith 9/22
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Karen Oppenheimer 9/22
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Brenna Lopez-Otero 9/22
8 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Sean Rogers 9/22
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Matt Engel 9/22
3 Hutch's Cyclocross Masters Women Cary Schwarz 9/20
1 Hutch's Cyclocross Masters Women Ina McLean 9/20
7 Hood River Double Cross Singlespeed Cole Sprague 9/18
5 Hood River Double Cross Masters Women 45+ Cary Schwarz 9/18
1 Hood River Double Cross Masters Women 45+ Ina McLean 9/18
13 Hood River Double Cross Masters Women 35+ A Laura Hagen 9/18
1 Hood River Double Cross Women A Heather Clark 9/18
16 Hood River Double Cross Masters 35+ A Matt Engel 9/18
13 Hood River Double Cross Masters 35+ A Sean Haidet 9/18
17 Hood River Double Cross Category A Cole Sprague 9/18
23 Hood River Double Cross Junior Men Alex Yount 9/18
5 Hood River Double Cross Junior Men Javier Colton 9/18
3 Hood River Double Cross Junior Men Lance Haidet 9/18
12 Hood River Double Cross Masters 35+ B Todd Sprague 9/18
3 Hood River Double Cross Clydesdale Matthew Lasala 9/18
13 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category B Anthony Broadman 9/17
6 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Cole Sprague 9/17
8 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Cary Schwarz 9/17
3 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Ida McLean 9/17
2 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Women A Heather Clark 9/17
17 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Sean Haidet 9/17
28 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category A Cole Sprague 9/17
26 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Todd Sprague 9/17
8 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Clydesdale Matthew Lasala 9/17
7 GPMC: Hood River Double Cross Category B Anthony Broadman 9/17
2 GPMC: Hood River Double Cross Singlespeed Cole Sprague 9/17
3 GPMC: Hood River Double Cross Masters Women 45+ Cary Schwarz 9/17
1 GPMC: Hood River Double Cross Masters Women 45+ Ina McLean 9/17
18 GPMC: Hood River Double Cross Category A Cole Sprague 9/17
9 GPMC: Hood River Double Cross Masters 35+ A Sean Haidet 9/17
1 GPMC: Hood River Double Cross Women A Heather Clark 9/17
18 GPMC: Hood River Double Cross Masters 35+ B Todd Sprague 9/17
4 GPMC: Hood River Double Cross Clydesdale Matthew Lasala 9/17
2 Webcyclery Thrilla Cross Series Junior Lance Haidet 9/15
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Laura Hagen 9/15
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ David Taylor 9/15
8 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Darren Smith 9/15
6 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Matt Engel 9/15
4 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Sean Haidet 9/15
15 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Doug Laplaca 9/15
10 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Kyle Wuepper 9/15
1 Hutch's Cyclocross Masters Women Ina McLean 9/13
58 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Cliff Cayer 9/13
9 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Category 4/5 Cliff Cayer 9/13
17 Pain and Suffer'n CX Category A Cole Sprague 9/11
3 Psycho Cross Women B Cary Schwarz 9/10
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Junior Lance Haidet 9/8-29
14 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Cary Schwarz 9/8-29
6 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Mary Ramos 9/8-29
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Laura Hagen 9/8-29
21 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ Matthew Lasala 9/8-29
11 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ Todd Sprague 9/8-29
2 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ David Taylor 9/8-29
8 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Darren Smith 9/8-29
6 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Karen Oppenheimer 9/8-29
4 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Heather Clark 9/8-29
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Brenna Lopez-Otero 9/8-29
16 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Sean Rogers 9/8-29
10 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Sean Haidet 9/8-29
6 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Matt Engel 9/8-29
21 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Doug Laplaca 9/8-29
20 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Kyle Wuepper 9/8-29
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Junior Lance Haidet 9/8
4 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Cary Schwarz 9/8
3 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Mary Ramos 9/8
1 Webcyclery Thrilla Cross Series Women B Laura Hagen 9/8
11 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B 40+ Matthew Lasala 9/8
24 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Sean Kiger 9/8
6 Webcyclery Thrilla Cross Series Men B Darren Smith 9/8
2 Webcyclery Thrilla Cross Series Women A Heather Clark 9/8
10 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A 40+ Sean Haidet 9/8
18 Webcyclery Thrilla Cross Series Men A Kyle Wuepper 9/8
28 Monday PIR-August Series Masters 4/5 Cliff Cayer 8/29
13 Eugene Celebration-Coburg Time Trial: Combined Combined Doug Laplaca 8/28
5 Kruger's Kermesse Clydesdale Matthew Lasala 8/28
2 Kruger's Kermesse Masters Women 45+ Cary Schwarz 8/28
10 Eugene Celebration-Celebration Criterium Category 3 Men Doug Laplaca 8/28
4 Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 3 Men Doug Laplaca 8/28
8 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Women 1/2/3 Mary Ramos 8/27
5 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Category 3 Men Doug Laplaca 8/27
8 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Women 1/2/3 Mary Ramos 8/27
14 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Category 3 Men Doug Laplaca 8/27
4 Eugene Celebration Category 3 Men Doug Laplaca 8/26-28
7 Eugene Celebration-McBeth Prologue Women 1/2/3 Mary Ramos 8/26
5 Eugene Celebration-McBeth Prologue Category 3 Men Doug Laplaca 8/26
7 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Women 1/2/3 Mary Ramos 8/26
4 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Category 3 Men Doug Laplaca 8/26
4 Giro di Portland Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 8/21
16 Giro di Portland Masters 1/2/3 Brad Gebhard 8/21
23 Central Oregon TT Finale Open Ina McClean 8/17
20 Central Oregon TT Finale Open Laura Hagen 8/17
7 Central Oregon TT Finale Open Doug Laplaca 8/17
5 Central Oregon TT Finale Open Kyle Wuepper 8/17
2 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Masters Women 40-49 Laura Hagen 8/14
1 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Junior Men 13-14 Lance Haidet 8/14
2 OBRA Criterium Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 8/13
22 OBRA Criterium Men Category 3 John Craft 8/13
18 OBRA Criterium Men Category 3 Sean Haidet 8/13
16 OBRA Criterium Men Category 3 Darren Smith 8/13
9 OBRA Criterium Men Category 3 Anthony Broadman 8/13
5 OBRA Criterium Men Category 3 Todd Berger 8/13
15 OBRA Criterium Men Category 4 Steve Wursta 8/13
12 OBRA Criterium Men Category 4 Matthew Lasala 8/13
8 OBRA Criterium Masters Men 30-39 Doug Laplaca 8/13
4 OBRA Criterium Masters Men 30-39 Kyle Wuepper 8/13
25 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Matthew Lasala 8/13
24 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Sean Haidet 8/13
23 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Steve Wursta 8/13
3 OBRA Criterium Masters Women 50+ Ina McLean 8/13
2 OBRA Criterium Masters Women 50+ Helen Grogan 8/13
4 OBRA Criterium Masters Women 40-49 Mary Ramos 8/13
1 OBRA Criterium Masters Women 40-49 Brenna Lopez-Otero 8/13
6 OBRA Criterium Junior Men 13-14 Alex Yount 8/13
1 Central Oregon Crit Finale Category 1/2 Kyle Wuepper 8/10
11 Central Oregon Crit Finale Category 3 Sean Haidet 8/10
3 Central Oregon Crit Finale Category 3 Matt Engel 8/10
15 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Helen Grogan 8/10
13 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Matthew Lasala 8/10
11 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Steve Wursta 8/10
9 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Mary Ramos 8/10
7 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Cliff Cayer 8/10
3 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Darren Smith 8/10
1 Central Oregon Crit Finale Category 4/5 Todd Berger 8/10
6 Central Oregon Crit Finale Women/Juniors Ina McLean 8/10
5 Albany Criterium Women 1/2/3 Mary Ramos 8/7
2 Central Oregon Crit Category 1/2/3 Kyle Wuepper 8/3
23 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Helen Grogan 8/3
19 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Mary Ramos 8/3
16 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Cliff Cayer 8/3
11 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Anthony Broadman 8/3
8 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Steve Wursta 8/3
2 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Todd Berger 8/3
13 Monday PIR Masters 4/5 Cliff Cayer 8/1
13 Monday PIR Masters Novice Cliff Cayer 8/1
15 Vancouver Criterium Masters 40+ Brenna Lopez-Otero 7/31
7 Vancouver Criterium Senior Women Mary Ramos 7/31
3 Vancouver Criterium Senior Women Brenna Lopez-Otero 7/31
63 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/24
57 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/24
52 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/24
42 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Sue Butler 7/24
31 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/24
15 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/24
14 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/24
38 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 4 Men Steve Wursta 7/24
33 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 4 Men Darren Smith 7/24
32 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 4 Men Todd Berger 7/24
70 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 3 Men Eric Schusterman 7/24
25 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 3 Men Doug Laplaca 7/24
44 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 2 Men Matt Russell 7/24
4 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/24
40 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 4 Men Steve Wursta 7/24
36 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 4 Men Todd Berger 7/24
24 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 4 Men Darren Smith 7/24
70 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 3 Men Eric Schusterman 7/24
48 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 3 Men Doug Laplaca 7/24
25 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 2 Men Matt Russell 7/24
21 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/23
56 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Matthew Lasala 7/23
38 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Darren Smith 7/23
32 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Steve Wursta 7/23
30 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Todd Berger 7/23
73 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 3 Men Sean Haidet 7/23
68 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 3 Men Eric Schusterman 7/23
24 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 3 Men Doug Laplaca 7/23
53 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 2 Men Matt Russell 7/23
21 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/23
57 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Matthew Lasala 7/23
38 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Darren Smith 7/23
32 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Steve Wursta 7/23
30 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Todd Berger 7/23
72 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 3 Men Sean Haidet 7/23
68 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 3 Men Eric Schusterman 7/23
23 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 3 Men Doug Laplaca 7/23
54 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 2 Men Matt Russell 7/23
19 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/23
55 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Matthew Lasala 7/23
42 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Darren Smith 7/23
34 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Steve Wursta 7/23
26 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Todd Berger 7/23
61 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 3 Men Eric Schusterman 7/23
51 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 3 Men Sean Haidet 7/23
24 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 3 Men Doug Laplaca 7/23
71 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 2 Men Matt Russell 7/23
8 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/23
35 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Matthew Lasala 7/23
24 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Darren Smith 7/23
16 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Steve Wursta 7/23
7 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Todd Berger 7/23
76 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 3 Men Sean Haidet 7/23
52 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 3 Men Eric Schusterman 7/23
37 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 3 Men Doug Laplaca 7/23
23 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 2 Men Matt Russell 7/23
78 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/23
77 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/23
74 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/23
70 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/23
33 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Sue Butler 7/23
32 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/23
21 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: GC after Stage 4 Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/23
83 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/23
76 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/23
74 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/23
48 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Sue Butler 7/23
45 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/23
44 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/23
13 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/23
21 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/22
58 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Matthew Lasala 7/22
40 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Darren Smith 7/22
31 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Steve Wursta 7/22
30 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Todd Berger 7/22
75 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 3 Men Sean Haidet 7/22
71 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 3 Men Eric Schusterman 7/22
28 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 3 Men Doug Laplaca 7/22
49 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 2 Men Matt Russell 7/22
21 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Masters 35+ Men Kyle Wuepper 7/22
58 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Matthew Lasala 7/22
40 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Darren Smith 7/22
31 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Steve Wursta 7/22
30 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Todd Berger 7/22
75 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 3 Men Sean Haidet 7/22
71 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 3 Men Eric Schusterman 7/22
28 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 3 Men Doug Laplaca 7/22
49 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 2 Men Matt Russell 7/22
77 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/22
72 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/22
71 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/22
64 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/22
36 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Sue Butler 7/22
33 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/22
22 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: GC after Stage 3 Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/22
81 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/22
68 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/22
61 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/22
57 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/22
42 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Sue Butler 7/22
33 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/22
25 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/22
82 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/21
78 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/21
72 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/21
68 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/21
36 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/21
35 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Sue Butler 7/21
22 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/21
88 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/21
85 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/21
82 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/21
64 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/21
45 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Sue Butler 7/21
41 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/21
21 Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/21
84 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/20
82 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Amy Campbell 7/20
78 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/20
71 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/20
63 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/20
37 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/20
34 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Sue Butler 7/20
24 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/20
84 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/20
82 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Amy Campbell 7/20
78 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/20
71 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/20
63 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/20
37 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/20
34 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Sue Butler 7/20
24 Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/20
64 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/19-24
58 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/19-24
55 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/19-24
38 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Sue Butler 7/19-24
23 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/19-24
22 Cascade Cycling Classic Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/19-24
103 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/19
99 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/19
84 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/19
64 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Amy Campbell 7/19
62 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/19
43 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/19
40 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/19
30 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Sue Butler 7/19
103 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Anona Whitley 7/19
99 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Lindsay Fox 7/19
84 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Anne Davis Usher 7/19
64 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Amy Campbell 7/19
62 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Elizabeth Newell 7/19
43 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Ashley Koch 7/19
40 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Brenna Lopez-Otero 7/19
30 Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue Pro/1/2 Women Sue Butler 7/19
24 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Todd Berger 7/13
20 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Darren Smith 7/13
11 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Steve Wursta 7/13
9 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Chuck Kenlan 7/13
7 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Mary Rramos 7/13
5 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Matthew Lasala 7/13
3 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Cliff Cayer 7/13
3 Central Oregon Crit Women/Juniors Cary Schwarz 7/13
2 Central Oregon Crit Women/Juniors Mary Ramos 7/13
10 High Desert Omnium: Road Race Women 3 Cary Schwarz 7/10
8 High Desert Omnium: Road Race Women 3 Susanna Julber 7/10
3 High Desert Omnium: Road Race Women 3 Helen Grogan 7/10
2 High Desert Omnium: Road Race Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/10
34 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Michael Harris 7/10
32 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Matthew Lasala 7/10
30 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Matthew Lasala 7/10
20 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 David Taylor 7/10
17 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Steve Wursta 7/10
8 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Cameron Carrick 7/10
7 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Todd Berger 7/10
6 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Darren Smith 7/10
8 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 Greg Miller 7/10
26 High Desert Omnium: Road Race Men Category 3 Sean Haidet 7/10
22 High Desert Omnium: Road Race Men Category 3 Doug Laplaca 7/10
13 High Desert Omnium: Road Race Men Category 3 Matt Engel 7/10
9 High Desert Omnium: Road Race Men Pro/1/2 Kyle Wuepper 7/10
106 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Susanna Julber 7/9
72 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Brenna Lopez-Otero 7/9
78 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined David Taylor 7/9
83 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Steve Wursta 7/9
27 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Doug Laplaca 7/9
14 High Desert Omnium Women 3 Cary Schwarz 7/9-10
11 High Desert Omnium Women 3 Susanna Julber 7/9-10
9 High Desert Omnium Women 3 Helen Grogan 7/9-10
2 High Desert Omnium Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/9-10
16 High Desert Omnium Men Category 4/5 Cameron Carrick 7/9-10
14 High Desert Omnium Men Category 4/5 Todd Berger 7/9-10
13 High Desert Omnium Men Category 4/5 Matthew Lasala 7/9-10
9 High Desert Omnium Men Category 4/5 Darren Smith 7/9-10
16 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 Greg Miller 7/9-10
12 High Desert Omnium Men Category 3 Matt Engel 7/9-10
7 High Desert Omnium Men Category 3 Doug Laplaca 7/9-10
9 High Desert Omnium Men Pro/1/2 Kyle Wuepper 7/9-10
4 High Desert Omnium: Criterium Men Pro/1/2 Kyle Wuepper 7/9
15 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Men Sean Haidet 7/9
6 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Men Matt Engel 7/9
3 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Men Doug Laplaca 7/9
9 High Desert Omnium: Criterium Women 3 Susanna Julber 7/9
3 High Desert Omnium: Criterium Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/9
15 High Desert Omnium: Criterium Masters 40+ 3/4/5 David Taylor 7/9
30 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men Cliff Cayer 7/9
14 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men Todd Berger 7/9
12 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men Steve Wursta 7/9
7 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men Darren Smith 7/9
6 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men Matthew Lasala 7/9
7 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Men Doug Laplaca 7/9
12 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Men Steve Wursta 7/9
16 High Desert Omnium: Time Trial Masters 40+ 3/4/5 Men David Taylor 7/9
3 High Desert Omnium: Time Trial Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 7/9
7 High Desert Omnium: Time Trial Women 3 Susanna Julber 7/9
8 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed Eric Schusterman 7/3
8 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed Cary Schwarz 7/3
8 6 Hours of Mt. Hood XC Solo Women Ina McLean 7/3
8 6 Hours of Mt. Hood XC Solo Men Todd Sprague 7/3
4 Central Oregon Crit B Race Brenna Lopez-Otero 6/29
4 Pickett's Charge Category 2 Women 35+ Laura Hagen 6/26
3 Pickett's Charge Clydesdale 200+ Sean Kiger 6/26
2 Pickett's Charge Clydesdale 200+ Matthew Lasala 6/26
2 Pickett's Charge Category 2 Men 35-44 Matt Engel 6/26
7 Pickett's Charge Category 1 Men 45+ Todd Sprague 6/26
8 Pickett's Charge Category 1 19-34 Men Cole Sprague 6/26
3 Pickett's Charge Pro Men Matt Russell 6/26
15 NWX Crit Category 3 Doug Laplaca 6/24
8 NWX Crit Category 3 John Craft 6/24
5 NWX Crit Category 3 Matt Engel 6/24
15 NWX Crit Category 4/5 Darren Smith 6/24
13 NWX Crit Category 4/5 Cliff Cayer 6/24
12 NWX Crit Category 4/5 Steve Wursta 6/24
8 NWX Crit Category 4/5 Chuck Kenlan 6/24
7 NWX Crit Category 4/5 Matthew Lasala 6/24
1 NWX Crit Category 4/5 Todd Berger 6/24
14 Central Oregon Crit Category 1/2/3 Matt Russell 6/22
16 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Steve Wursta 6/22
15 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Chuck Kenlan 6/22
14 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Darren Smith 6/22
13 Central Oregon Crit Category 3/4/5 John Craft 6/22
5 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Sean Haidet 6/22
1 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Todd Berger 6/22
1 Test of Endurance 50 MTB XC Category 3 19-34 Women Taylor Leach 6/19
3 Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race Category 3 Women Susanna Julber 6/19
14 Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/19
33 Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race Category 3 Men Doug Laplaca 6/19
24 Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race Category 3 Men Cole Sprague 6/19
31 Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium Category 3 Men Doug Laplaca 6/18
23 Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium Category 3 Men Cole Sprague 6/18
3 Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial Category 3 Women Susanna Julber 6/18
17 Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/18
26 Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial Category 3 Men Cole Sprague 6/18
12 Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial Category 3 Men Doug Laplaca 6/18
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Alex Yount 6/17
3 Elkhorn Classic Category 3 Women Susanna Julber 6/17-19
14 Elkhorn Classic Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/17-19
31 Elkhorn Classic Category 3 Men Doug Laplaca 6/17-19
24 Elkhorn Classic Category 3 Men Cole Sprague 6/17-19
3 Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race Category 3 Women Susanna Julber 6/17
15 Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race Masters Category 4/5 Men Chuck Kenlan 6/17
24 Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race Category 3 Men Doug Laplaca 6/17
22 Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race Category 3 Men Cole Sprague 6/17
14 Central Oregon TT: Combined Combined Laura Hagen 6/15
10 Central Oregon TT: Combined Combined Steve Wursta 6/15
4 Central Oregon TT: Combined Combined John Craft 6/15
14 Central Oregon TT Open Laura Hagen 6/15
10 Central Oregon TT Open Steve Wursta 6/15
4 Central Oregon TT Open John Craft 6/15
1 OBRA TT 20K: Combined Combined Cole Sprague 6/12
1 OBRA TT 20K Junior Men 17-18 Cole Sprague 6/12
2 Sublime Sublimity Men 3 Cole Sprague 6/11
18 Central Oregon Crit Category 1/2/3 Matt Engel 6/8
10 Central Oregon Crit Category 1/2/3 Cole Sprague 6/8
3 Central Oregon Crit Category 1/2/3 Kyle Wuepper 6/8
15 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Darren Smith 6/8
12 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Mark Reinecke 6/8
9 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Steve Wursta 6/8
1 Central Oregon Crit Category 3/4/5 Todd Berger 6/8
3 Return on the Jedi XC Category 3 Women 19-34 Taylor Leach 6/5
2 Return on the Jedi XC Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 6/5
1 Return on the Jedi XC Category 2 Men 35-44 Sebastian Lopez-Otero 6/5
1 Return on the Jedi XC Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 6/5
42 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Masters Kyle Wuepper 6/5
162 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Kyle Wuepper 6/4
40 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Masters 35-45 Kyle Wuepper 6/4
48 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Masters Men Kyle Wuepper 6/4
22 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men Kyle Wuepper 6/4
49 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters 35-45 Kyle Wuepper 6/4
52 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Masters 35+/45+ Kyle Wuepper 6/3
53 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 35+/45+ Kyle Wuepper 6/3
45 Mt. Hood Cycling Classic Masters Kyle Wuepper 6/2-5
10 Central Oregon TT: Combined Combined Ina McLean 6/1
8 Central Oregon TT: Combined Combined Laura Hagen 6/1
1 Central Oregon TT: Combined Combined Cole Sprague 6/1
10 Central Oregon TT Open Ina McLean 6/1
8 Central Oregon TT Open Laura Hagen 6/1
1 Central Oregon TT Open Cole Sprague 6/1
13 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Women 35+ Mary Ramos 5/29
8 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Women 35+ Laura Hagen 5/29
3 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Women Brenna Lopez-Otero 5/29
1 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Men 10-14 Lance Haidet 5/29
2 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 5/29
27 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 35-44 Sebastian Lopez-Otero 5/29
3 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 35-44 Matt Engel 5/29
11 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/29
9 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 5/29
8 Sisters Stampede MTB XC Men Pro Matt Russell 5/29
10 Bend Don't Brake Women 3 Cary Schwarz 5/28
5 Bend Don't Brake Women 3 Susanna Julber 5/28
1 Bend Don't Brake Women 1/2 Brenna Lopez-Otero 5/28
28 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Matthew Lasala 5/28
14 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Steve Wursta 5/28
5 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Todd Berger 5/28
1 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Darren Smith 5/28
18 Bend Don't Brake Men Category 3 John Craft 5/28
6 Bend Don't Brake Men Category 3 Sean Haidet 5/28
3 Bend Don't Brake Men Category 3 Cole Sprague 5/28
1 Bend Don't Brake Men Category 1/2 Kyle Wuepper 5/28
2 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Cole Sprague 5/21
6 Humbug Hurry-Up Category 1 Men 35-44 Sean Haidet 5/21
25 Central Oregon TT: Combined Combined Todd Sprague 5/18
23 Central Oregon TT: Combined Combined Ina McLean 5/18
10 Central Oregon TT: Combined Combined Cole Sprague 5/18
6 Central Oregon TT: Combined Combined Kyle Wuepper 5/18
25 Central Oregon TT Open Todd Sprague 5/18
23 Central Oregon TT Open Ina McLean 5/18
10 Central Oregon TT Open Cole Sprague 5/18
6 Central Oregon TT Open Kyle Wuepper 5/18
10 Silverton RR Champs Masters Men 40-49 Richard Albrow 5/15
2 Silverton RR Champs Masters Men 30-39 Kyle Wuepper 5/15
2 Spring Thaw MTB XC Category 2 Women 35+ Ina McLean 5/14
6 Spring Thaw MTB XC Pro Men (Open) Matt Russell 5/14
4 Silverton RR Champs Masters Men 40+ Category 3 Richard Albrow 5/14
28 Silverton RR Champs Men Category 3 Brayton Osgood 5/14
22 Silverton RR Champs Men Category 3 Cole Sprague 5/14
20 Central Oregon TT: Combined Combined Ina McLean 5/11
10 Central Oregon TT: Combined Combined Cole Sprague 5/11
2 Central Oregon TT: Combined Combined Kyle Wuepper 5/11
20 Central Oregon TT Open Ina McLean 5/11
10 Central Oregon TT Open Cole Sprague 5/11
2 Central Oregon TT Open Kyle Wuepper 5/11
8 Cascade Chainbreaker Category 2 Women 35+ Laura Hagen 5/8
11 Cascade Chainbreaker Category 1 Women 19+ Helen Grogan 5/8
5 Cascade Chainbreaker Category 1 Women 19+ Heather Clark 5/8
3 Cascade Chainbreaker Clydesdale 200+ Sean Kiger 5/8
14 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 45-54 Chuck Kenlan 5/8
9 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 5/8
21 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 Doug Laplaca 5/8
3 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 Matt Engel 5/8
7 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 5/8
10 Cascade Chainbreaker Pro Men Matt Russell 5/8
28 Central Oregon STXC Category A Heather Clark 5/4
24 Central Oregon STXC Category A Sean Haidet 5/4
17 Central Oregon STXC Category A Cole Sprague 5/4
15 Central Oregon STXC Category A Matt Engel 5/4
3 Central Oregon STXC Category A Matt Russell 5/4
13 Central Oregon STXC Category B Sean Kiger 5/4
2 Bear Springs XC Category 2 45-54 Men Todd Sprague 5/1
8 Bear Springs XC Category 1 19-34 Men Cole Sprague 5/1
1 Bear Springs STXC Category 2 45-54 Todd Sprague 4/30
1 Bear Springs STXC Category 1 19-34 Cole Sprage 4/30
7 Eugene Roubaix Women 3 Susanna Julber 4/30
6 Eugene Roubaix Women 3 Helen Grogan 4/30
5 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 4/30
27 Eugene Roubaix Men 4 Matthew Lasala 4/30
18 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Matt Engel 4/30
18 Eugene Roubaix: Oregon Cup-Women Women 1/2/3 Susanna Julber 4/30
13 Eugene Roubaix: Oregon Cup-Women Women 1/2/3 Helen Grogan 4/30
8 Eugene Roubaix: Oregon Cup-Women Women 1/2/3 Brenna Lopez-Otero 4/30
21 Central Oregon STXC Category A Heather Clark 4/27
11 Central Oregon STXC Category A Matt Engel 4/27
10 Central Oregon STXC Category A Cole Sprague 4/27
16 Central Oregon STXC Category B Sean Kiger 4/27
3 Peak Sports Mudslinger MTB XC Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 4/23
4 Peak Sports Mudslinger MTB XC Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 4/23
6 Peak Sports Mudslinger MTB XC Pro Men Matt Russell 4/23
13 Central Oregon STXC Category A Todd Sprague 4/20
9 Central Oregon STXC Category A Sean Haidet 4/20
7 Central Oregon STXC Category A Cole Sprague 4/20
3 Central Oregon STXC Category A Matt Russell 4/20
42 Tuesday PIR Category 4/5 Cliff Cayer 4/12
5 Hornings Hustle MTB XC Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 4/10
8 Hornings Hustle MTB XC Category 1 Men 19-34 Cole Sprague 4/10
12 Kings Valley Road Race: Oregon Cup Women Senior Women Helen Grogan 4/9
2 Kings Valley Road Race Women 3 Helen Grogan 4/9
18 Kings Valley Road Race Men 4/5 Todd Berger 4/9
15 Kings Valley Road Race Men 4/5 Darren Smith 4/9
13 Piece of Cake Road Race Women 3 Cary Schwarz 3/26
5 Piece of Cake Road Race Masters 40+ 4/5 Matthew Lasala 3/26
7 Piece of Cake Road Race Masters 40+ 1/2/3 Mark Reinecke 3/26
21 Piece of Cake Road Race: Oregon Cup Women Senior Women Cary Schwarz 3/26
3 Willamette Capitol Cup Criterium Women 3 Mary Ramos 3/19
2 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Women 35+ Ina McLean 3/12
4 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 45-54 Todd Sprague 3/12
1 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 15-18 Cole Sprague 3/12
18 Cherry Pie Road Race Women Category 3 Cary Schwarz 2/19
11 Cherry Pie Road Race Women Category 3 Mary Ramos 2/19
35 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Steve Wursta 2/19
23 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Darren Smith 2/19
11 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Todd Berger 2/19
16 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 40+ Chuck Kenlan 2/19