Team Lazy Tarantulas

Event Category Name Date
1 Monday PIR short track edition Category 1 Open 40+ Geoff Rice 7/15
3 Monday PIR short track edition Category 2 Open 50+ Andy Leritz 7/15
2 Monday PIR short track edition Women Category 2 U40 Coco Leritz 7/15
12 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 7/10
1 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Coco Leritz 7/3
9 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 7/3
3 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Coco Leritz 6/26
15 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 6/26
17 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 6/19
7 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Coco Leritz 6/12
18 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 6/12
2 Mt Tabor Circuit Race Junior Women Coco Leritz 6/12
23 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Andy Leritz 6/5
4 Sisters Stampede Category 2 Women 14-18 Coco Leritz 5/26
16 Sisters Stampede Category 2 Men 50-59 Andy Leritz 5/26
33 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 David Miller 5/26
2 Silver Falls XC OBRA XC MTB Championships Category 2 Women 14-18 Coco Leritz 5/18
6 Silver Falls XC OBRA XC MTB Championships Category 2 Men 50-59 Andy Leritz 5/18
3 Bear Spring Trap Open 50-59 (Big Xc) Andy Leritz 5/12
28 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Big Gravel Branden Taggart 4/28
7 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 1 Men 45+ Geoff Rice 4/28
4 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 Junior Girls Coco Leritz 4/14
5 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 50-59 Men Andy Leritz 4/14
9 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 40-49 Men Kris Karpstein 4/14
9 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Men 40-49 Kris Karpstein 4/13
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Junior Boys 17-18 Clancy Karpstein 4/13
2 Mudslinger Category 2 Women 14-18 Coco Leritz 4/6
10 Mudslinger Category 2 Men 50-59 Andy Leritz 4/6
3 Mudslinger Category 1 Men 45+ Geoff Rice 4/6
5 Real West Gravel Long Course Men 45-49 Geoff Rice 3/17
7 Echo Red to REd Clydesdale 200+ Kris Karpstein 3/16
2 Echo Red to REd Category 2 Women 14-18 Coco Leritz 3/16
27 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Andy Leritz 3/16
6 Echo Red to REd Category 1 Men 45+ Geoff Rice 3/16
10 Echo Red to REd Category 1 Junior Men U18 Clancy Karpstein 3/16