Sunnyside Sports

Event Category Name Date
7 USGP of Cyclocross Race 6 Masters Women Robin Laughlin 12/2
4 USGP of Cyclocross Race 6 Masters Women Karen Kenlan 12/2
2 USGP of Cyclocross Race 6 Masters 55+ Don Leet 12/2
57 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Men James Williams 12/2
53 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Men Damian Schmitt 12/2
14 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Masters Mike Schindler 12/2
2 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 55+ Don Leet 12/1
6 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 Jim Juenger 12/1
25 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 35+ Mike Schindler 12/1
60 USGP of Cyclocross Race 5 Elite Men James Williams 12/1
55 USGP of Cyclocross Race 5 Elite Men Damian Schmitt 12/1
8 USGP of Cyclocross Race 5 Masters Women Robin Laughlin 12/1
4 USGP of Cyclocross Race 5 Masters Women Karen Kenlan 12/1
7 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ Wade Miller 11/18
21 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Men A Jim Juenger 11/18
7 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Senior Men A Damian Schmitt 11/18
9 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women A Joanne Stevens 11/18
16 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 35-44 Gina Miller 11/18
12 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 35-44 Robin Laughlin 11/18
2 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 45+ Karen Kenlan 11/18
3 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Men 50-59 Don Leet 11/18
22 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Men A Jim Juenger 11/4
8 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Men A Mike Schindler 11/4
33 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Damian Schmitt 11/4
4 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Ben Thompson 11/4
25 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 35-44 Gina Miller 11/4
7 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Karen Kenlan 11/4
13 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women B Renee Scott 11/4
25 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Veronica Vega 11/4
15 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Joanne Stevens 11/4
4 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters C 35+ Chad Sage 11/4
3 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Beginner Men Parker Johnstone 11/4
6 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Men 50+ Don Leet 11/4
18 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Wade Miller 11/4
20 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Junior Men Brian Jorgensen 11/4
3 Cross Crusade - Barton Park Masters C Chad Sage 11/4
45 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Chris Corno 11/4
12 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A James Williams 11/4
5 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A Ben Thompson 11/4
33 Cross Crusade - Barton Park Masters Men A david baker 11/4
11 Cross Crusade - Barton Park Masters Men A Jim Juenger 11/4
7 Cross Crusade - Barton Park Masters Men A Mike Schindler 11/4
17 Cross Crusade - Barton Park Women A Veronica Vega 11/4
15 Cross Crusade - Barton Park Women A Joanne Stevens 11/4
11 Cross Crusade - Barton Park Women B Renee Scott 11/4
2 Cross Crusade - Barton Park Masters Women 45+ Karen Kenlan 11/4
7 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #1 Masters Men A david baker 11/3
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Men A Mike Schindler 10/28
32 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Damian Schmitt 10/28
5 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Ben Thompson 10/28
23 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 35-44 Gina Miller 10/28
11 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Karen Kenlan 10/28
12 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women B Renee Scott 10/28
24 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Veronica Vega 10/28
16 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Joanne Stevens 10/28
6 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters C 35+ Chad Sage 10/28
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Beginner Men CX Parker Johnstone 10/28
2 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Men 50+ Don Leet 10/28
14 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Wade Miller 10/28
19 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Junior Men Brian Jorgensen 10/28
2 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Men 50+ Don Leet 10/28
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters C Chad Sage 10/28
13 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women A Veronica Vega 10/28
9 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women B Renee Scott 10/28
13 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35-44 Gina Miller 10/28
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Men A Mike Schindler 10/28
21 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A James Williams 10/28
15 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Damian Schmitt 10/28
6 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Ben Thompson 10/28
11 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters B 35+ Wade Miller 10/28
26 Cross Crusade - Rainier HS Masters Men A Jim Juenger 10/21
9 Cross Crusade - Rainier HS Masters Men A Mike Schindler 10/21
29 Cross Crusade - Rainier HS Men A James Williams 10/21
28 Cross Crusade - Rainier HS Men A Damian Schmitt 10/21
7 Cross Crusade - Rainier HS Men A Ben Thompson 10/21
1 Cross Crusade - Rainier HS Beginner Men CCX Parker Johnstone 10/21
3 Cross Crusade - Rainier HS Masters 50+ Don Leet 10/21
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Senior Men A Damian Schmitt 10/20
5 Cross Crusade - Horning's Hideout Beginner Men CCX Parker Johnstone 10/14
5 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Men 50+ Don Leet 10/14
15 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Veronica Vega 10/14
8 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Joanne Stevens 10/14
15 Cross Crusade - Horning's Hideout Women B Renee Scott 10/14
14 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 35-44 Gina Miller 10/14
1 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 45+ Karen Kenlan 10/14
10 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Men A Mike Schindler 10/14
42 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Damian Schmitt 10/14
11 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Ben Thompson 10/14
17 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters C Chad Sage 10/14
8 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Wade Miller 10/14
26 Cross Crusade Masters Men A Jim Juenger 10/7-11/18
10 Cross Crusade Masters Men A Mike Schindler 10/7-11/18
19 Cross Crusade Senior Men A Damian Schmitt 10/7-11/18
8 Cross Crusade Senior Men A Ben Thompson 10/7-11/18
22 Cross Crusade Masters Women 35-44 Robin Laughlin 10/7-11/18
17 Cross Crusade Masters Women 35-44 Gina Miller 10/7-11/18
2 Cross Crusade Masters Women 45+ Karen Kenlan 10/7-11/18
19 Cross Crusade Women B Renee Scott 10/7-11/18
22 Cross Crusade Women A Veronica Vega 10/7-11/18
13 Cross Crusade Women A Joanne Stevens 10/7-11/18
11 Cross Crusade Masters C 35+ Chad Sage 10/7-11/18
11 Cross Crusade Beginner Men Parker Johnstone 10/7-11/18
3 Cross Crusade Masters Men 50+ Don Leet 10/7-11/18
30 Cross Crusade Junior Men Brian Jorgensen 10/7-11/18
16 Cross Crusade Masters B 35+ Wade Miller 10/7-11/18
10 Cross Crusade - Alpenrose Masters C Chad Sage 10/7
23 Cross Crusade - Alpenrose Women A Karen Kenlan 10/7
20 Cross Crusade - Alpenrose Women A Veronica Vega 10/7
10 Cross Crusade - Alpenrose Women A Joanne Stevens 10/7
12 Cross Crusade - Alpenrose Women B Renee Scott 10/7
20 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men A Jim Juenger 10/7
10 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men A Mike Schindler 10/7
50 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Damian Schmitt 10/7
6 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men 50 Don Leet 10/7
11 Cross Crusade - Alpenrose Junior Men Brian Jorgensen 10/7
38 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Chris Corno 10/7
4 Thrilla Cross Series Women Karen Kenlan 10/4
1 Thrilla Cross Series Women Joanne Stevens 10/4
7 Thrilla Cross Series Masters B Karl Jackson 10/4
5 Thrilla Cross Series Masters B david baker 10/4
1 Thrilla Cross Series Masters B Jim Juenger 10/4
20 Thrilla Cross Series Men B Jonathon Strandberg 10/4
9 Thrilla Cross Series Men A Mike Schindler 10/4
6 Thrilla Cross Series Men A Damian Schmitt 10/4
9 Mt Ashland Hillclimb: Mountain Bike/OBRA Championship: Combined Combined david baker 9/30
13 Battle at Barlow CCX Masters Men A Jim Juenger 9/30
5 Battle at Barlow CCX Masters Men A Mike Schindler 9/30
4 Battle at Barlow CCX Masters Women 35-44 Robin Laughlin 9/30
1 Mt Ashland Hillclimb: Mountain Bike/OBRA Championship Expert Masters 40+ david baker 9/30
6 Hood River Cyclocross Classic Women A Joanne Stevens 9/23
6 Hood River Cyclocross Classic Women B Renee Scott 9/23
3 Hood River Cyclocross Classic Women 35-44 Gina Miller 9/23
1 Hood River Cyclocross Classic Masters Women 45+ Karen Kenlan 9/23
3 Hood River Cyclocross Classic Masters B 35+ Wade Miller 9/23
2 Hood River Cyclocross Classic Masters C Chad Sage 9/23
6 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Mike Schindler 9/23
8 Sunset Criterium Men Category 4/5 Parker Johnstone 9/22
9 Thrilla Cross Series Women Robin Laughlin 9/20
8 Thrilla Cross Series Women Gina Miller 9/20
7 Thrilla Cross Series Women Helen Grogan 9/20
6 Thrilla Cross Series Women Renee Scott 9/20
5 Thrilla Cross Series Women Veronica Vega 9/20
4 Thrilla Cross Series Women Karen Kenlan 9/20
18 Thrilla Cross Series Men B 40+ Karl Jackson 9/20
5 Thrilla Cross Series Men B 40+ david baker 9/20
1 Thrilla Cross Series Men B 40+ Jim Juenger 9/20
24 Thrilla Cross Series Men B Jonathon Strandberg 9/20
12 Thrilla Cross Series Men B Chad Sage 9/20
7 Thrilla Cross Series Men B Wade Miller 9/20
3 Kruger's Kermesse Beginner Men CX Parker Johnstone 9/15
9 Thrilla Cross Series Women Renee Scott 9/13
7 Thrilla Cross Series Women Veronica Vega 9/13
5 Thrilla Cross Series Women Karen Kenlan 9/13
23 Thrilla Cross Series Men B 40+ Karl Jackson 9/13
13 Thrilla Cross Series Men B 40+ Doug Perrin 9/13
5 Thrilla Cross Series Men B 40+ david baker 9/13
1 Thrilla Cross Series Men B 40+ Jim Juenger 9/13
26 Thrilla Cross Series Men B Jonathon Strandberg 9/13
17 Thrilla Cross Series Men B Chad Sage 9/13
7 Thrilla Cross Series Men B Wade Miller 9/13
10 Thrilla Cross Series Men A Mike Schindler 9/13
1 Thrilla Cross Series Men A Damian Schmitt 9/13
16 Thrilla Cross Series Women Robin Laughlin 9/6-10/4
14 Thrilla Cross Series Women Gina Miller 9/6-10/4
12 Thrilla Cross Series Women Helen Grogan 9/6-10/4
9 Thrilla Cross Series Women Suzanne King 9/6-10/4
8 Thrilla Cross Series Women Renee Scott 9/6-10/4
7 Thrilla Cross Series Women Joanne Stevens 9/6-10/4
6 Thrilla Cross Series Women Veronica Vega 9/6-10/4
3 Thrilla Cross Series Women Karen Kenlan 9/6-10/4
28 Thrilla Cross Series Men B40+ Karl Jackson 9/6-10/4
24 Thrilla Cross Series Men B40+ Doug Perrin 9/6-10/4
6 Thrilla Cross Series Men B40+ david baker 9/6-10/4
1 Thrilla Cross Series Men B40+ Jim Juenger 9/6-10/4
18 Thrilla Cross Series Men B Chad Sage 9/6-10/4
5 Thrilla Cross Series Men B Wade Miller 9/6-10/4
13 Thrilla Cross Series Men A Mike Schindler 9/6-10/4
1 Thrilla Cross Series Men A Damian Schmitt 9/6-10/4
13 Thrilla Cross Series Women Renee Scott 9/6
12 Thrilla Cross Series Women Gina Miller 9/6
11 Thrilla Cross Series Women Robin Laughlin 9/6
10 Thrilla Cross Series Women Helen Grogan 9/6
8 Thrilla Cross Series Women Karen Kenlan 9/6
2 Thrilla Cross Series Women Suzanne King 9/6
22 Thrilla Cross Series Masters B 40+ david baker 9/6
21 Thrilla Cross Series Masters B 40+ Karl Jackson 9/6
1 Thrilla Cross Series Masters B 40+ Jim Juenger 9/6
13 Thrilla Cross Series Category B Men Chad Sage 9/6
4 Thrilla Cross Series Category B Men Wade Miller 9/6
8 Thrilla Cross Series Category A Men Mike Schindler 9/6
1 Thrilla Cross Series Category A Men Damian Schmitt 9/6
20 Eugene Celebration: Final General Classification Category 4/5 Men Brad Brolin 9/3
18 Eugene Celebration: Final General Classification Category 3 Men Doug Perrin 9/3
18 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Category 4/5 Brad Brolin 9/3
17 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Category 3 Doug Perrin 9/3
96 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Brad Brolin 9/2
66 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Doug Perrin 9/2
32 Eugene Celebration: Celebration Criterium Category 4/5 Brad Brolin 9/2
9 Eugene Celebration: Celebration Criterium Category 3 Doug Perrin 9/2
23 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Category 4/5 Brad Brolin 9/2
23 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Category 3 Doug Perrin 9/2
29 Eugene Celebration: Maxon Road Race Category 4/5 Brad Brolin 9/1
7 Eugene Celebration: Maxon Road Race Category 3 Doug Perrin 9/1
10 PIR Category 3/4 Parker Johnstone 8/28
14 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Thane Jennings 8/26
11 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Dave Skinkle 8/26
10 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Wade Miller 8/26
22 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Men Brad Brolin 8/26
11 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Men George Hegarty 8/26
8 High Desert Omnium: Road Race Category 3 Men Doug Perrin 8/26
62 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Joanne Stevens 8/25
12 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Mitchell Stevens 8/25
50 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Thane Jennings 8/25
23 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Dave Skinkle 8/25
56 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Brad Brolin 8/25
41 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined George Hegarty 8/25
3 High Desert Omnium: Time Trial Women 1/2/3 Joanne Stevens 8/25
5 High Desert Omnium: Time Trial Junior 10-12 Mitchell Stevens 8/25
18 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 Thane Jennings 8/25
3 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 Dave Skinkle 8/25
13 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Men Brad Brolin 8/25
3 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Men George Hegarty 8/25
5 High Desert Omnium: Criterium Junior 10-12 Mitchell Stevens 8/25
26 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Thane Jennings 8/25
16 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Dave Skinkle 8/25
12 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Wade Miller 8/25
7 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Men George Hegarty 8/25
3 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Men Doug Perrin 8/25
5 High Desert Omnium Junior Racers 10-12 Mitchell Stevens 8/25-26
7 High Desert Omnium Women 1/2/3 Joanne Stevens 8/25-26
36 High Desert Omnium Masters Men Thane Jennings 8/25-26
21 High Desert Omnium Masters Men Wade Miller 8/25-26
8 High Desert Omnium Masters Men Dave Skinkle 8/25-26
28 High Desert Omnium Category 4/5 Men Brad Brolin 8/25-26
3 High Desert Omnium Category 4/5 Men George Hegarty 8/25-26
6 High Desert Omnium Category 3 Men Doug Perrin 8/25-26
23 PIR Category 3/4 Parker Johnstone 8/21
6 Willamette Pass DH /State Championships Junior Sport Men 15-18 Brian Jorgensen 8/12
8 OBRA Criterium Championships Category 3 Doug Perrin 8/12
15 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Doug Perrin 8/12
1 Super D #3 / State Championships Sport Junior Men Brian Jorgensen 8/11
1 Super D #3 / State Championships Expert Men 40+ david baker 8/11
123 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Thane Jennings 8/5
74 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Parker Johnstone 8/5
32 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Dave Skinkle 8/5
123 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Thane Jennings 8/5
74 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 8/5
32 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 8/5
123 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Thane Jennings 8/5
74 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 8/5
32 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 8/5
19 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Thane Jennings 8/5
12 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Parker Johnstone 8/5
5 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Dave Skinkle 8/5
5 12/24 Hr MTN Pro, Semi-Pro Men david baker 8/4-5
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Two-Person Mixed (Open) Veronica Vega 8/4
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Two-Person Mixed (Open) Damian Schmitt 8/4
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Two-Person Women (Open) Robin Loughlin 8/4
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Two-Person Women (Open) Kristin Kovalik 8/4
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Masters 50+ Don Leet 8/4
5 12/24 Hr MTN: 12 Hours Pro Men david baker 8/4
20 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Damian Schmitt 7/30
20 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Pro/Semi-pro Men Damian Schmitt 7/30
5 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Damian Schmitt 7/16
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Damian Schmitt 7/16
16 Cascade Classic: Final General Classification Masters Men 45+ Dave Skinkle 7/15
14 Cascade Classic: Final General Classification Masters Men 45+ Doug Perrin 7/15
6 Cascade Classic: Final General Classification Masters Men 45+ Mike Slattery 7/15
9 Cascade Classic: Final General Classification Masters Men 35+ Tim Cardinal 7/15
16 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Masters 45+ Dave Skinkle 7/15
11 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Masters 45+ Doug Perrin 7/15
6 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Masters 45+ Mike Slattery 7/15
16 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Masters 35+ Tim Cardinal 7/15
3 State Games XC Expert Men 40+ david baker 7/15
3 State Games XC Expert Men 19-39 Mike Schindler 7/15
2 Super D #3: Willamette Pass Super D Expert Men 40+ david baker 7/14
29 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Masters 45+ Thane Jennings 7/14
21 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Masters 45+ Doug Perrin 7/14
17 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Masters 45+ Dave Skinkle 7/14
5 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Masters 45+ Mike Slattery 7/14
16 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Masters 35+ Tim Cardinal 7/14
272 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Doug Perrin 7/13
266 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Thane Jennings 7/13
197 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 7/13
158 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Mike Slattery 7/13
62 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 7/13
259 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined George Hegarty 7/13
27 Cascade Classic: Downtown Criterium Masters Men 35+ Tim Cardinal 7/13
27 Cascade Classic: Downtown Criterium Masters Men 45+ Thane Jennings 7/13
11 Cascade Classic: Downtown Criterium Masters Men 45+ Dave Skinkle 7/13
3 Cascade Classic: Downtown Criterium Masters Men 45+ Mike Slattery 7/13
2 Cascade Classic: Downtown Criterium Masters Men 45+ Doug Perrin 7/13
27 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Masters Men 45+ Doug Perrin 7/13
24 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Masters Men 45+ Thane Jennings 7/13
17 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Masters Men 45+ Dave Skinkle 7/13
11 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Masters Men 45+ Mike Slattery 7/13
4 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Masters Men 35+ Tim Cardinal 7/13
21 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Category 4 Men George Hegarty 7/13
18 Cascade Creampuff Ultra Endurance Expert 19-39 Men Patrick Ramirez 7/8
23 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined david baker 7/5
4 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 7/5
23 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined david baker 7/5
4 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 7/5
21 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open david baker 7/5
4 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Dave Skinkle 7/5
40 OBRA Road Race Senior Men Doug Perrin 7/1
29 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Brian Jorgensen 6/28
19 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Joanne Stevens 6/28
10 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open George Hegarty 6/28
9 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Dave Skinkle 6/28
17 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Dave Skinkle 6/27
10 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Doug Perrin 6/27
15 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Wade Miller 6/27
10 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 George Hegarty 6/27
28 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Doug Perrin 6/24
21 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Tim Cardinal 6/24
29 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Doug Perrin 6/24
23 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Tim Cardinal 6/24
3 Oakridge Fat Tire MTB Sport 50+ Men Don Leet 6/24
5 Oakridge Fat Tire MTB Varsity 15-18 Men Brian Jorgensen 6/24
1 Oakridge Fat Tire MTB Expert Women Helen Grogan 6/24
11 Oakridge Fat Tire MTB Expert 40+ Men david baker 6/24
6 Oakridge Fat Tire MTB Expert 40+ Men Jim Juenger 6/24
249 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Doug Perrin 6/23
57 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 6/23
31 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Masters Tim Cardinal 6/23
19 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Masters Doug Perrin 6/23
40 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Doug Perrin 6/23
5 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Tim Cardinal 6/23
4 Super D #1 Expert 40+ Men david baker 6/23
24 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Doug Perrin 6/22
22 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Tim Cardinal 6/22
26 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Karen Kenlan 6/21
17 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Brian Jorgensen 6/21
3 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 6/21
26 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Karen Kenlan 6/21
17 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Brian Jorgensen 6/21
3 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 6/21
26 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Karen Kenlan 6/21
17 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Brian Jorgensen 6/21
3 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Dave Skinkle 6/21
39 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Lew Becker 6/14
33 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open david baker 6/14
22 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Brian Jorgensen 6/14
20 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Joanne Stevens 6/14
8 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Dave Skinkle 6/14
1 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Tim Cardinal 6/14
9 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Doug Perrin 6/13
14 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 George Hegarty 6/13
19 OBRA Rehearsal Race Masters Men 40-49 Doug Perrin 6/10
12 OBRA Rehearsal Race Masters Men 40-49 Tim Cardinal 6/10
28 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Lew Becker 6/7
12 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Joanne Stevens 6/7
6 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 6/7
2 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 6/7
32 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Men david baker 6/7-7/5
31 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Men Brian Jorgensen 6/7-7/5
27 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Men George Hegarty 6/7-7/5
5 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Men Tim Cardinal 6/7-7/5
3 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Men Dave Skinkle 6/7-7/5
2 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Women Joanne Stevens 6/7-7/5
28 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Lew Becker 6/7
12 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Joanne Stevens 6/7
6 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 6/7
2 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 6/7
27 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Lew Becker 6/7
11 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Joanne Stevens 6/7
5 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Dave Skinkle 6/7
1 Fresh Air Sports TT and Duathlon Series Open Tim Cardinal 6/7
10 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Dave Skinkle 6/6
10 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 George Hegarty 6/6
45 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Masters Men Doug Perrin 6/3
18 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Masters Men Tim Cardinal 6/3
44 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Masters Men Tim Cardinal 6/3
31 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Masters Men Doug Perrin 6/3
52 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Masters Men Doug Perrin 6/2
25 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Masters Men Tim Cardinal 6/2
65 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Doug Perrin 6/1
50 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Dave Skinkle 6/1
13 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Tim Cardinal 6/1
64 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men Dave Skinkle 5/31
52 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men Doug Perrin 5/31
30 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men Tim Cardinal 5/31
4 Falls City Firecracker MTB Sport 40+ Women Robin Laughlin 5/20
1 Falls City Firecracker MTB Expert 40+ Men Jim Juenger 5/20
8 Table Rock Road Race Category 4/5 Men George Hegarty 5/19
14 Table Rock Road Race Masters 40+ 1/2/3 Doug Perrin 5/19
9 Table Rock Road Race Masters 40+ 1/2/3 Dave Skinkle 5/19
6 Table Rock Road Race Masters 40+ 1/2/3 Tim Cardinal 5/19
2 Bend STXC Series Men B MTB david baker 5/17
42 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Grant Boswell 5/12
39 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Thane Jennings 5/12
41 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 5/12
40 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 5/12
42 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Grant Boswell 5/12
39 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Thane Jennings 5/12
41 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 5/12
40 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 5/12
4 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Grant Boswell 5/12
4 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Thane Jennings 5/12
4 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Dave Skinkle 5/12
4 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Tim Cardinal 5/12
5 Spring Thaw XC State Championships Sport Men 50+ Don Leet 5/5
12 Spring Thaw XC State Championships Expert Men 40+ david baker 5/5
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 4/29
15 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 4/29
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Combined Tim Cardinal 4/29
15 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Combined Tim Cardinal 4/29
9 Bear Springs MTB XC Pro, Expert Women Kristin Kovalik 4/29
25 Bear Springs MTB XC Pro, Semi-Pro Men Mike Schindler 4/29
15 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 4/29
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 4/29
4 Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Men 40-49 Dave Skinkle 4/29
1 Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Men 40-49 Tim Cardinal 4/29
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Men 40-49 Dave Skinkle 4/29
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Men 40-49 Tim Cardinal 4/29
3 Bear Springs MTB XC Sport Women 40+ Robin Laughlin 4/29
1 Bear Springs MTB XC Sport Women 40+ Jody Jacobson 4/29
5 Bear Springs MTB XC Sport Men 50+ John Howcroft 4/29
2 Bear Springs MTB XC Sport Men 50+ Don Leet 4/29
6 Bear Springs MTB XC Expert Women Kristin Kovalik 4/29
11 Bear Springs MTB XC Expert Men 40+ david baker 4/29
3 Bear Springs MTB XC Expert Men 40+ Jim Juenger 4/29
14 Bear Springs MTB XC Elite Men Mike Schindler 4/29
35 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Thane Jennings 4/28
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 4/28
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 4/28
40 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Thane Jennings 4/28
25 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Skinkle 4/28
7 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 4/28
35 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Thane Jennings 4/28
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Dave Skinkle 4/28
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Tim Cardinal 4/28
40 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Thane Jennings 4/28
25 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Dave Skinkle 4/28
7 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Tim Cardinal 4/28
35 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Thane Jennings 4/28
15 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 4/28
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 4/28
40 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Thane Jennings 4/28
25 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Dave Skinkle 4/28
7 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 4/28
13 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 40-49 Thane Jennings 4/28
9 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 40-49 Dave Skinkle 4/28
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 40-49 Tim Cardinal 4/28
14 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 40-49 Thane Jennings 4/28
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 40-49 Dave Skinkle 4/28
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 40-49 Tim Cardinal 4/28
32 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 4/24
119 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Combined Parker Johnstone 4/24
119 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 4/24
119 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 4/24
6 Eugene Time Trial Series: Series Overall Category 4 Men Parker Johnstone 4/24
32 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 4/24
7 Eugene Time Trial Series Category 4 Men Parker Johnstone 4/24
3 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40+ Women Robin Laughlin 4/22
2 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40+ Women Jody Jacobson 4/22
5 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport Men 50+ Don Leet 4/22
8 21st Peak Sports Mudslinger MTB Expert 40+ Men Patrick Cole 4/22
3 21st Peak Sports Mudslinger MTB Expert 40+ Men Jim Juenger 4/22
25 Three Rivers Road Race Masters 40+ 4/5 Parker Johnstone 4/22
99 Eugene Time Trial Series - Series Standings: Combined Combined Parker Johnstone 4/17
23 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 4/17
6 Eugene Time Trial Series - Series Standings Category 4 Men Parker Johnstone 4/17
25 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 4/17
7 Eugene Time Trial Series Category 4 Men Parker Johnstone 4/17
27 Kings Valley Road Race Masters 40+ Doug Perrin 4/14
6 Kings Valley Road Race Masters 40+ Dave Skinkle 4/14
24 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 4/10
24 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 4/10
6 Eugene Time Trial Series Category 4 Men Parker Johnstone 4/10
31 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Combined Parker Johnstone 4/3
31 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Combined Parker Johnstone 4/3
7 Eugene Time Trial Series Category 4 Men Parker Johnstone 4/3
9 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Expert Men 40+ david baker 3/25
28 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 4 George Hegarty 3/18
59 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 4 George Hegarty 3/4
37 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Cardinal 2/25
37 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Cardinal 2/25
8 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Tim Cardinal 2/25