Thrilla Cross Series

Bend, OR
September 4, 2008

Part of the Thrilla Cross Series

Updated April 29, 2009 at 10:49 AM

Men 40+

Num Name Team Age Laps
1 40 Jim Juenger Sunnyside Sports 48 13
2 83 Mike Albright Redline 42 13
3 10 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 41 13
4 71 Paul Parsons 44 13
5 02 david baker Sunnyside Sports 41 13
6 49 Jay Palubeski 46 13
7 37 Don Leet Sunnyside Sports 12
8 33 Mark Reinecke Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 46 12
9 63 Dan Davis WebCyclery.com 50 12
10 57 Walter McKnight 41 12
11 51 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 42 12
12 09 Dan Wolnick WebCyclery.com 42 12
13 52 Brian Smith WebCyclery.com 50 12
14 24 Amory Cheney 57 11
15 50 Sean Handley 41 11
16 30 Jim Rantala Sunnyside Sports 54 11
17 78 Paul Seglond 49 11
18 08 David Gratke 50 10
19 14 Alan Commet 51 10
20 16 Don Wright Redmond Smoke Jumpers 49 10
21 19 Allen Lucas Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 45 9
22 21 Mike Seltzer 44 7
DNF 13 Jeffrey Leagjeld WebCyclery.com 50
DNF 15 Doug Smith Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 48
DNF 42 Steve Yenne Capitol Subaru Cycling 52

Men A

Num Name Team Age Laps
1 36 Ryan Trebon Kona Factory Team 27 14
2 61 James Williams Sunnyside Sports 28 14
3 64 Damian Schmitt Sunnyside Sports/Marcroft 30 14
4 62 Brig Brandt Sunnyside Sports 28 14
5 29 Tim Jones WebCyclery.com 36 14
6 01 John Rollert WebCyclery.com 35 14
7 44 Eric MARTIN Guinness Cycling Team 42 14
8 56 Mike Schindler Sunnyside Sports 36 14
9 76 Derek Stallings Therapeutic Associates Cycling/GENR8 37 14
10 45 Ian Eglitis Capitol Subaru Cycling 25 14
11 59 John Frey Hutch's-Eugene 30 14
12 80 Bart Bowen Rebound Sports Performance Lab 41 14
13 54 mike olson WebCyclery.com 32 14
14 23 Jeff Dengel WebCyclery.com 30 13
15 32 Andrew Boone Therapeutic Associates Cycling/GENR8 27 13
16 75 Lev Stryker CogWild/Therapeutic Assoc. 33 13
17 17 Sal Collura Co-Motion Classic 39 12
18 03 Derek Faller WebCyclery.com 37 12

Men B

Num Name Team Age Laps
1 41 Weston Fitzsimmons Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 17 13
2 74 Chad Lowe Guinness Cycling Team 37 13
3 65 Michael Dennis 33 13
4 38 Chad Sage Sunnyside Sports 39 13
5 53 Brian Jorgenson (Junior) 17 13
6 58 Robert DeClerk WebCyclery.com 31 13
7 70 Marcus Biancucci 33 12
8 00 Henry Abel WebCyclery.com 37 12
9 69 Matt Calachini WebCyclery.com 36 12
10 47 Robert Uetrecht WebCyclery.com 37 12
11 27 Christopher Ragusa CCB 35 12
12 05 Brian Nelson 39 12
13 67 Matt Hickey Cascade Couriers/Bend Velo 29 12
14 72 Jacob Welsh 31 12
15 68 Brian Shimek 26 12
16 82 Shane Johnson 25 12
17 28 Alex Reightley Veloce Racing 19 12
18 81 Ian Penner Half Fast Velo 38 12
19 35 Sean Kiger 35 12
20 73 Jason Barber 27 12
21 18 Drew Holmes Hutch's-Eugene 38 11
22 77 Andy Su Hutch's-Eugene 14 11
23 34 ralph sweeney RAC 34 10
24 20 Ryan Lucas Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 15 5
DNF 12 Aaron Tarnow WebCyclery.com 30
DNF 22 Matt Fox 30
DNF 43 Daniel Gilmour Hutch's-Eugene 27
DNF 60 Eric Carter Sunnyside Sports 32

Women

Num Name Team Age Laps
1 48 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com 37 12
2 25 Lea Julson Therapeutic Associates Cycling/GENR8 30 12
3 11 Serena Bishop 29 11
4 39 Renee Scott Sunnyside Sports 35 11
5 46 Ina McLean Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 49 11
6 79 Michelle Schroeder 42 11
7 66 Meredith Gentry 28 11
8 26 Emily Tucker 25 10
9 55 Catie Vissoe 27 10
10 04 Angela Mart WebCyclery.com 37 10
11 31 Brenda Rantala Sunnyside Sports 46 8
12 06 Marny Musielak 38 8
DNF 07 V. sandy Gilliard 61