Guinness Cycling Team

Event Category Name
52 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Justin Serna
39 Portland Cup (USGP) Masters 45+ David Luoma
2 Portland Cup (USGP) Masters 45+ John Mitchem
23 Portland Cup (USGP) Masters 45+ David Luoma
41 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Dan MacNaughton
2 Portland Cup (USGP) Masters 45+ John Mitchem
11 Portland Cup (USGP) Elite Masters Eddie French
71 Portland Cup (USGP) Elite Masters Justin Serna
41 Portland Cup (USGP) Elite Masters Daryl Hemenway
7 Psycho Cross #4 Master A 35+ Mike Martin
1 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B Justin Serna
2 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Men 50+ David Luoma
8 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Men 50+ Steve Lacey
3 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Men 50+ Dan MacNaughton
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Justin Serna
38 Cross Crusade #8/OBRA Championships Beginner Men CCX jordan staples
6 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ David Luoma
9 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Dan MacNaughton
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Steve Lacey
61 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Elliott Usher
10 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A John Mitchem
14 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Eddie French
6 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ David Luoma
9 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Dan MacNaughton
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Steve Lacey
46 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Mike Martin
61 Cross Crusade #7 Category B Elliott Usher
9 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Justin Serna
6 Cross Crusade #7 Masters 50+ Steve Lacey
8 Cross Crusade #7 Masters 50+ David Luoma
9 Cross Crusade #7 Masters 50+ Dan MacNaughton
12 Cross Crusade #7 Masters 35+ A John Mitchem
39 Cross Crusade #7 Singlespeed Todd Sexton
39 Cross Crusade #7 Masters 35+ A joseph fricke
7 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Eddie French
27 Battlecreek Cross Category C jordan staples
2 Battlecreek Cross Masters 50+ Dan MacNaughton
41 Cross Crusade #6 Singlespeed Todd Sexton
42 Cross Crusade #6 Category B Elliott Usher
DNF Cross Crusade #6 Masters 35+ B Justin Serna
4 Cross Crusade #6 Masters 50+ David Luoma
6 Cross Crusade #6 Masters 50+ Dan MacNaughton
7 Cross Crusade #6 Masters 50+ Steve Lacey
4 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Eric MARTIN
6 Cross Crusade #6 Masters 35+ A John Mitchem
DNF Cross Crusade #6 Masters 35+ A Eddie French
DNF Cross Crusade #6 Masters 35+ A Todd Sexton
20 Cross Crusade #5 Masters 35+ B Justin Serna
4 Cross Crusade #5 Masters 50+ David Luoma
14 Cross Crusade #5 Masters 50+ Steve Lacey
6 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Eddie French
9 Cross Crusade #5 Masters 35+ A John Mitchem
36 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Todd Sexton
DNF Cross Crusade #5 Beginner Men CCX jordan staples
2 Cross Crusade #5 Category C Elliott Usher
3 Cross Crusade #4 Category C Elliott Usher
4 Cross Crusade #4 Masters 35+ A John Mitchem
1 Cross Crusade #4 Clydesdale Daryl Hemenway
6 Cross Crusade #4 Masters 50+ David Luoma
19 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Justin Serna
39 Cross Crusade #4 Masters 35+ A David Hart
6 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Eddie French
7 Cross Crusade #3 Masters 35+ A John Mitchem
33 Cross Crusade #3 Masters 35+ A joseph fricke
28 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Justin Serna
1 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Eric MARTIN
6 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Eddie French
10 Cross Crusade #3 Category C Elliott Usher
25 Cross Crusade #3 Masters 50+ Steve Lacey
8 Cross Crusade #3 Masters 50+ Dan MacNaughton
4 Cross Crusade #3 Masters 50+ David Luoma
DNF Cross Crusade #3 Masters 35+ A Todd Sexton
55 Cross Crusade #3 Masters 35+ A David Hart
31 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Todd Sexton
5 Cross Crusade #2 Masters 35+ A John Mitchem
61 Cross Crusade #2 Masters 35+ A joseph fricke
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ A Dan MacNaughton
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ A David Hart
21 Cross Crusade #2 Beginner Men CCX jordan staples
6 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Chad Lowe
47 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Justin Serna
3 Cross Crusade #2 Masters 50+ David Luoma
9 Cross Crusade #2 Masters 50+ Steve Lacey
DNF Cross Crusade #2 Masters 50+ Dan MacNaughton
17 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Eric MARTIN
11 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Eddie French
63 Cross Crusade #1 Masters 35+ A David Hart
3 Cross Crusade #1 Masters 50+ David Luoma
21 Cross Crusade #1 Masters 50+ Steve Lacey
120 Cross Crusade #1 Category C Elliott Usher
60 Cross Crusade #1 Category A barret fishner
6 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Justin Serna
5 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Eric MARTIN
37 Cross Crusade #1 Masters 35+ A john gorman
36 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Mike Martin
16 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Eddie French
54 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Todd Sexton
9 Thrilla Cross Series Men A Eric MARTIN
3 Battle at Barlow Master 35+ A Eddie French
2 Battle at Barlow Master 35+ A Eric MARTIN
11 Battle at Barlow Masters 50+ Dan MacNaughton
9 Battle at Barlow Masters 50+ Steve Lacey
2 Battle at Barlow Masters 50+ David Luoma
5 Battle at Barlow Master 35+ A John Mitchem
4 Veloshop Rickreall Rampage Masters 35+ B Justin Serna
9 Veloshop Rickreall Rampage Category A Eddie French
1 Hood River Double Cross #2 Mst Men 50+ David Luoma
12 Hood River Double Cross #2 Mst Men A Todd Sexton
4 Hood River Double Cross #2 Mst Men A Eddie French
2 Hood River Double Cross #2 Mst Men A John Mitchem
12 Hood River Double Cross #1 Men C Elliott Usher
1 Hood River Double Cross #1 Mst Men 50+ David Luoma
2 Hood River Double Cross #1 Mst Men A Eddie French
4 Hood River Double Cross #1 Mst Men A John Mitchem
1 Thrilla Cross Series Men B Chad Lowe
19 Thrilla Cross Series Men A Eric MARTIN
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst C 35 Justin Serna
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Elliott Usher
8 Pain on the Peak Mst B 35+ Justin Serna
12 Pain on the Peak Mst Men 50+ Steve Lacey
6 Pain on the Peak Mst Men A Eddie French
5 Thrilla Cross Series Men B Chad Lowe
5 Thrilla Cross Series Men A Eric MARTIN
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst C 35 Justin Serna
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst Men 50 Dan MacNaughton
6 Thrilla Cross Series Men A Eric MARTIN
7 Thrilla Cross Series Men A Eric MARTIN
2 Thrilla Cross Series Men B Chad Lowe
2 Thrilla Cross Series Men B Chad Lowe
18 PIR September Handicap Series Men jordan staples
29 PIR September Handicap Series Men Cliff Heaberlin
20 Alpenrose Thursday Series: August Series Sr Men Daryl Hemenway
23 Tuesday PIR Cat 4/5 jordan staples
37 Tuesday PIR Cat 3/4 Dan MacNaughton
39 Tuesday PIR Cat 3/4 jordan staples
3 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Scott Jones
3 Tuesday PIR Cat 3/4 Scott Jones
31 Tuesday PIR Cat 1/2/3 David Klipper
7 Tuesday PIR Cat 1/2/3 David Klipper
4 Tuesday PIR: August Series Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
4 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
14 Tuesday PIR: August Series Cat 1/2/3 Benjamin Miller
25 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Kyle Ranson
21 Tuesday PIR: August Series Cat 1/2/3 David Klipper
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Justin Serna
89 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Scott Jones
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst C 35 Justin Serna
89 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Scott Jones
76 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined jordan staples
60 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Dan MacNaughton
13 OBRA Hillclimb Championships Category 3 Men Scott Jones
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst Men 50+ David Luoma
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Sgl Spd Todd Sexton
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Sgl Spd David Luoma
60 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Dan MacNaughton
76 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined jordan staples
4 OBRA Hillclimb Championships Masters Men 50-54 Dan MacNaughton
DNS OBRA Hillclimb Championships Category 3 Men David Hart
10 OBRA Hillclimb Championships Category 4 Men jordan staples
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A barret fishner
4 Track Nationals Qualifier: 1 Kilometer TT Men Daryl Hemenway
5 Track Nationals Qualifier: Points Race Men Daryl Hemenway
2 Track Nationals Qualifier: Points Race Men David Klipper
1 Track Nationals Qualifier: Pursuits Men David Klipper
2 Track Nationals Qualifier: 1 Kilometer TT Men David Klipper
10 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Daryl Hemenway
28 Tuesday PIR Cat 3/4 David Hart
7 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
2 OBRA Criterium Championships Cat 3 Scott Jones
2 OBRA Criterium Championships Master 40-49 Eric MARTIN
15 OBRA Criterium Championships Master Men 30-39 Daryl Hemenway
5 OBRA Criterium Championships Sr Men Eric MARTIN
15 OBRA Criterium Championships Master Men 50+ Dan MacNaughton
17 OBRA Criterium Championships Sr Men Benjamin Miller
35 OBRA Criterium Championships Sr Men Patrick Marzullo
30 Swan Island Criterium Men Pro 1/2 Cliff Heaberlin
17 Swan Island Criterium Men Pro 1/2 Benjamin Miller
12 Swan Island Criterium Master Men 1/2/3 35+ Daryl Hemenway
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Todd Duncan
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men David Klipper
15 Sunset Criterium Sr Men David Klipper
DNF Portland Twilight Criterium Cat 3 barret fishner
60 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Mark Gyulafia
59 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Daryl Hemenway
58 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Benjamin Miller
49 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Patrick Marzullo
31 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Cliff Heaberlin
9 Portland Twilight Criterium Cat 3 Scott Jones
33 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 David Klipper
1 FreshAirSports TT Series Open Eric MARTIN
1 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Eric MARTIN
8 Tuesday PIR Cat 3/4 Kyle Ranson
3 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
8 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
1 Tuesday PIR Cat 3/4 Scott Jones
38 Tuesday PIR Cat 3/4 jordan staples
11 OUCH: Combined Results by Time Combined Mark Gyulafia
18 High Desert Omnium: Road Race P/1/2 Zach Winter
15 High Desert Omnium: Road Race P/1/2 Eric MARTIN
4 High Desert Omnium: Road Race P/1/2 Patrick Marzullo
16 High Desert Omnium: Road Race Masters David Hart
32 High Desert Omnium: Road Race P/1/2 Todd Duncan
5 OUCH Men Cat 1/2 Mark Gyulafia
9 OUCH Men Cat 3 Scott Jones
67 OUCH: Combined Results by Time Combined Scott Jones
5 High Desert Omnium: Time Trial P/1/2 Eric MARTIN
15 High Desert Omnium P/1/2 Zach Winter
11 High Desert Omnium P/1/2 Patrick Marzullo
2 High Desert Omnium P/1/2 Eric MARTIN
7 High Desert Omnium: Time Trial P/1/2 Zach Winter
1 High Desert Omnium: Criterium P/1/2 Eric MARTIN
17 High Desert Omnium: Criterium P/1/2 Zach Winter
12 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Eric MARTIN
14 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Zach Winter
4 Alpenrose Thursday Series: Omnium Sr Men Daryl Hemenway
10 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Daryl Hemenway
1 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Eric MARTIN
15 Tuesday PIR Cat 4/5 jordan staples
31 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Todd Duncan
17 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
6 Tuesday PIR Cat 1/2/3 David Klipper
5 Tuesday PIR: July Team Competition Teams
18 Twilight Criterium Series: July Series Category Men 1/2/3 Zach Winter
11 Tuesday PIR: July Series Cat 1/2/3 Benjamin Miller
18 Tuesday PIR: July Series Cat 1/2/3 Jay Cech
18 Tuesday PIR: July Series Cat 4/5 Kyle Ranson
28 Tuesday PIR: July Series Cat 3/4 Kyle Ranson
21 Tuesday PIR: July Series Cat 1/2/3 David Klipper
19 Tuesday PIR: July Series Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
26 Tuesday PIR Cat 3/4 Dan MacNaughton
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
16 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
29 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Luoma
31 Monday PIR: July Series Masters Men 4/5 Dan MacNaughton
12 Monday PIR: July Series Masters Men 1/2/3 Benjamin Miller
27 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Patrick Marzullo
31 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 jordan staples
12 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 3 Scott Jones
2 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Eric MARTIN
11 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
5 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
7 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Zach Winter
25 Monday PIR: Series Standings Category 4/5 Dan MacNaughton
2 Monday PIR Masters Men Benjamin Miller
10 Monday PIR Men 4/5 Dan MacNaughton
30 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Benjamin Miller
20 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Mark Gyulafia
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Elliott Usher
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
27 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Luoma
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
1 Alpenrose Challenge: Miss n Out Masters David Klipper
2 Alpenrose Challenge: Scratch Races Masters David Klipper
3 State Games of Oregon Sport Men 50+ David Luoma
DNF Alpenrose Challenge: Scratch Races Senior Men Daryl Hemenway
22 Alpenrose Challenge: Points Races Senior Men Daryl Hemenway
6 Alpenrose Challenge: Team Sprints Men Daryl Hemenway
6 Alpenrose Challenge: Madison Men Daryl Hemenway
6 Alpenrose Challenge: Madison Men David Klipper
2 Alpenrose Challenge: Points Races Masters Men David Klipper
1 Alpenrose Challenge: 1 Kilometer TT Master 40+ David Klipper
18 Alpenrose Challenge: Points Race Qualifier Senior Men Daryl Hemenway
DNF Tuesday PIR Cat 1/2/3 Scott Jones
56 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
27 Tuesday PIR Cat 3/4 Kyle Ranson
15 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
17 Tuesday PIR Cat 1/2/3 David Klipper
25 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Todd Duncan
26 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
42 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Daryl Hemenway
37 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Gyulafia
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jay Cech
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
16 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Luoma
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
33 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Cliff Heaberlin
51 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Patrick Marzullo
4 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Eric MARTIN
33 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Cliff Heaberlin
11 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Eric MARTIN
42 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Patrick Marzullo
2 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Masters 35+ Eric MARTIN
25 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Cliff Heaberlin
374 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Cliff Heaberlin
170 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Patrick Marzullo
62 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Patrick Marzullo
129 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Eric MARTIN
93 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Cliff Heaberlin
39 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Patrick Marzullo
7 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Masters 35+ Eric MARTIN
4 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Sr Men Daryl Hemenway
DNS Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Jay Cech
5 Alpenrose Thursday Series Madison Daryl Hemenway
6 Alpenrose Thursday Series Senior Men Daryl Hemenway
6 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Mike Martin
50 Cascade Classic Category 2 Men Cliff Heaberlin
32 Cascade Classic Category 2 Men Patrick Marzullo
19 Mt Tabor Series Category 3 Men Mark Gyulafia
7 Cascade Classic Masters 35+ Eric MARTIN
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
8 Tuesday PIR: Series Standings Cat 4/5 Kyle Ranson
5 Tuesday PIR: Series Standings Cat 1/2/3 Jay Cech
21 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
7 Tuesday PIR: Series Standings Cat 1/2/3 Benjamin Miller
12 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
5 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
18 Tuesday PIR: Series Standings Cat 3/4 Kyle Ranson
9 Tuesday PIR Cat 3/4 Kyle Ranson
4 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jay Cech
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
3 FreshAirSports TT Series Open Eric MARTIN
20 Mt Tabor Series Senior Men Cliff Heaberlin
2 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Eric MARTIN
4 Tuesday PIR Cat 4/5 Kyle Ranson
32 Tuesday PIR Cat 4/5 Scott Jones
25 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
49 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Scott Jones
58 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Todd Duncan
8 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
19 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
27 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3s Bradley Ganz
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Luoma
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
DNF Return on the Jedi XC/State Championships Expert Men 19-39 Chad Lowe
4 Return on the Jedi XC/State Championships Sport Men 50+ David Luoma
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A Daryl Hemenway
1 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
6 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A Daryl Hemenway
2 Alpenrose Sixday: Final Overall Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Final Overall Six Day Men A Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A David Klipper
1 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
11 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A Daryl Hemenway
9 NWX Criterium Pro/1/2 Benjamin Miller
3 NWX Criterium Pro/1/2 Eric MARTIN
3 Alpenrose Sixday: Overall Six Day Men A Daryl Hemenway
2 Alpenrose Sixday: Overall Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A Daryl Hemenway
1 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A Daryl Hemenway
2 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A David Klipper
8 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Standings Six Day Men A Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
15 So Oregon Champion Thursday Series: Series One Category 1/2/3 Erik Long
1 FreshAirSports TT Series Open Eric MARTIN
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Standings Six Day Men A David Klipper
5 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A Daryl Hemenway
2 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A Daryl Hemenway
15 Mt Tabor Series Category 3 Men David Hart
2 Alpenrose Sixday Six Day Men A David Klipper
12 Mt Tabor Series Senior Men Cliff Heaberlin
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A Daryl Hemenway
16 Mt Tabor Series Senior Men Patrick Marzullo
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A Daryl Hemenway
2 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday Six Day Men A Daryl Hemenway
11 Tuesday PIR Men 1/2/3 Todd Duncan
4 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A Daryl Hemenway
12 Tuesday PIR Men 1/2/3 Benjamin Miller
12 Tuesday PIR Men 3/4 Todd Sexton
29 Tuesday PIR Men 4/5 Kyle Ranson
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men B David Klipper
1 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men B Daryl Hemenway
3 Alpenrose Sixday: Omnium Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Standings Six Day Men A David Klipper
2 Alpenrose Sixday: Standings Six Day Men A Daryl Hemenway
14 Tuesday PIR: June Series Cat 1/2/3 Scott Jones
16 Tuesday PIR: June Series Cat 4/5 Kyle Ranson
5 Tuesday PIR Men 1/2/3 Cliff Heaberlin
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Bradley Ganz
22 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Luoma
18 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
29 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Todd Sexton
6 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Luoma
14 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Todd Sexton
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Madison Six Day Men A David Klipper
3 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Six Day Men A David Klipper
2 Picketts Charge MTB EXPERT MEN 40 PLUS Eric MARTIN
2 Picketts Charge MTB Semi-Pro Men Erik Long
7 Picketts Charge MTB Pro, Semi-Pro Men Erik Long
5 Picketts Charge MTB SPORT MEN 50 + David Luoma
4 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M P/1/2 Zach Winter
58 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M P/1/2 Patrick Marzullo
10 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M 3 Mark Gyulafia
11 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M P/1/2 Zach Winter
47 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M P/1/2 Patrick Marzullo
5 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M 3 Mark Gyulafia
3 Picketts Charge MTB Sport Men 19-39 Chad Lowe
53 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M P/1/2 Patrick Marzullo
61 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Patrick Marzullo
37 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Zach Winter
36 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M P/1/2 Zach Winter
35 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M P/1/2 Patrick Marzullo
34 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M P/1/2 Zach Winter
7 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 3 Mark Gyulafia
21 Fast Twitch Fridays: June Series Sprinter Daryl Hemenway
16 Alpenrose Thursday Series: June Series Senior Men Daryl Hemenway
1 FreshAirSports TT Series Open Eric MARTIN
9 Mt Tabor Series Senior Men Cliff Heaberlin
3 High Desert Criterium Series Cat 1/2/3 Eric MARTIN
1 Mt Tabor Series Category 3 Men Mark Gyulafia
8 Tuesday PIR Cat 4/5 Kyle Ranson
36 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Todd Duncan
21 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Daryl Hemenway
7 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Cliff Heaberlin
3 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Zach Winter
8 Mount Tabor Circuit Race Masters Men 40+ 1/2/3 Eric MARTIN
27 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Patrick Marzullo
1 Test of Endurance 50 Sport 50+ Men David Luoma
13 Mount Tabor Circuit Race Senior Men David Klipper
47 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Daryl Hemenway
DNF OBRA Road Race Sr Men Cliff Heaberlin
DQ OBRA Road Race Masters 30-39 Marco Rullo
16 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 David Klipper
23 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
31 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Jay Cech
34 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Mark Gyulafia
35 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Erik Long
15 OBRA Road Race Masters 30-39 David Hart
4 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Zach Winter
2 Fast Twitch Fridays C Sprint Daryl Hemenway
1 FreshAirSports TT Series: Combined Results by Time Combined Eric MARTIN
8 So Oregon Champion Thursday Series Category 1/2/3 Erik Long
7 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2 Daryl Hemenway
1 FreshAirSports TT Series Open Eric MARTIN
27 Mt Tabor Series Senior Men Patrick Marzullo
45 Mt Tabor Series Category 3 Men Scott Jones
8 Mt Tabor Series Category 3 Men Mark Gyulafia
26 Mt Tabor Series Category 4 Men Elliott Usher
18 Mt Tabor Series Senior Men Todd Duncan
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
20 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
9 Tuesday PIR Cat 4/5 Kyle Ranson
5 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Scott Jones
19 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
21 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Dan MacNaughton
6 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Senior Men Daryl Hemenway
1 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Master Men 40+ David Klipper
5 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Senior Men David Klipper
5 Alpenrose Heartbreaker '08: Keirin Senior Men Daryl Hemenway
4 Alpenrose Heartbreaker '08: Madison Senior Men David Klipper
8 Alpenrose Heartbreaker '08: Omnium Results Senior Men David Klipper
7 Alpenrose Heartbreaker '08: Omnium Results Senior Men Daryl Hemenway
4 So Oregon Champion Thursday Series Category 1/2/3 Erik Long
4 Mt Tabor Series Category 3 Men Mark Gyulafia
16 Tuesday PIR Cat 3/4 Dan MacNaughton
11 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Benjamin Miller
10 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Scott Jones
5 Falls City Firecracker MTB Sport 50+ David Luoma
DNF Silverton Road Race Pro 1/2 David Klipper
12 Silverton Road Race Mst 1/2 35+ Daryl Hemenway
12 Silverton Road Race Mst 3/4 35+ David Hart
3 Silverton Road Race Pro 1/2 Zach Winter
11 Silverton Road Race Pro 1/2 Cliff Heaberlin
1 Silverton Road Race Cat 3 Mark Gyulafia
DNF Silverton Road Race Pro 1/2 Eric MARTIN
33 Fast Twitch Fridays Sprinter Daryl Hemenway
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Daryl Hemenway
5 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2 Daryl Hemenway
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Sr Men Daryl Hemenway
57 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Cliff Heaberlin
12 Tuesday PIR: May Series Cat 4/5 Kyle Ranson
20 Tuesday PIR: May Series Cat 1/2/3 David Klipper
13 Tuesday PIR Cat 3/4 Dan MacNaughton
17 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
71 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Bradley Ganz
46 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Scott Jones
56 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Todd Duncan
29 Monday PIR: May Series Masters 30+ 4/5s Dan MacNaughton
6 Albany Criterium Pro 1/2 David Klipper
9 Albany Criterium Pro 1/2 Cliff Heaberlin
9 Albany Criterium Cat 3 Scott Jones
7 Albany Criterium Cat 3 Mark Gyulafia
22 Albany Criterium Pro 1/2 Erik Long
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Zach Winter
30 Rehearsal Road Race Pro 1/2 Cliff Heaberlin
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Jay Cech
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Daryl Hemenway
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Patrick Marzullo
24 Rehearsal Road Race Cat 3 David Hart
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 David Klipper
11 Rehearsal Road Race Cat 5 Dan MacNaughton
25 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Gyulafia
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
47 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jay Cech
30 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
11 Tuesday PIR Cat 4/5 Kyle Ranson
24 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5s Dan MacNaughton
15 Monday PIR Mater 4/5 Dan MacNaughton
4 Bear Springs Trap MTB Sport Men 50+ David Luoma
3 Bear Springs Trap MTB Sport Men 50+ Steve Lacey
DNF Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Pro/1 Men Zach Winter
56 Mt. Hood Stage Race: Mt. Tabor Criterium Pro/1 Men Zach Winter
122 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue Men Pro/1 Zach Winter
122 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue: Combined Results by Time Combined Zach Winter
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bradley Ganz
27 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Daryl Hemenway
23 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
18 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5 Dan MacNaughton
48 Monday PIR Mst 1/2/3 Scott Jones
11 Monday PIR Mst 4/5 Dan MacNaughton
5 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB SPORT MEN 50 + David Luoma
6 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Semi-Pro Men Erik Long
15 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Pro, Semi-Pro Men Erik Long
7 Alpenrose Thursday Series Sr Men Daryl Hemenway
8 Hutch's TT Series Masters Men 40+ Dave Palmer
9 Tuesday PIR Cat 1/2/3 David Klipper
39 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Dave Palmer
3 Tuesday PIR Cat 4/5 Kyle Ranson
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
15 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Patrick Marzullo
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Scott Jones
18 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
31 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Todd Duncan
17 Table Rock Road Race MASTER MEN 40+ 1/2/3 Eric MARTIN
1 Table Rock Road Race Men Pro/1/2 Zach Winter
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Sr Men David Klipper
9 Spring Thaw XC Semi Pro Men Erik Long
22 Spring Thaw XC Pro, Semi-Pro Men Erik Long
7 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
33 Tuesday PIR Cat 3/4 Scott Jones
20 Tuesday PIR: April Series Cat 1/2/3 Cliff Heaberlin
64 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Palmer
12 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Dave Palmer
9 Eugene Roubaix Pro 1/2 Zach Winter
55 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Palmer
11 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Dave Palmer
44 Tuesday PIR Cat 3/4 Scott Jones
16 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
13 Icebreaker Criterium Cat 3 Mark Gyulafia
84 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Palmer
19 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Dave Palmer
45 Kings Valley Road Race Pro 1/2 David Klipper
2 Kings Valley Road Race Pro 1/2 Zach Winter
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Todd Sexton
1 Horning's Hustle Beginner Men 19-39 Patrick Marzullo
DNF Horning's Hustle Sport Men 50+ David Luoma
DNF Horning's Hustle Expert Men 19-39 Elliott Usher
59 Piece of Cake Road Race Cat 3 David Hart
21 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 David Klipper
30 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 David Klipper
29 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Patrick Marzullo
45 Banana Belt Road Race Series Cat 4 David Embree
33 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Patrick Marzullo
53 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Grant Folske
229 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined David Hart
229 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined David Hart
140 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Palmer
140 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Palmer
36 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Dave Palmer
15 Jack Frost Time Trial Masters Men 30-39 David Hart
17 Cherry Pie RR Men 4 David Embree
42 Cherry Pie RR Men 1-2 Marco Rullo
13 Cherry Pie RR Men 1-2 Patrick Marzullo