Champion Thursday

Medford, OR
June 10, 2010

Part of the Champion Thursday

If you have questions or corrections, please email Ed Garfield.

Updated June 11, 2010 at 8:11 AM

Category A

Num Name Team Age City
1 819 Mark Krause Land Shark 39 Rogue River
2 John Murphy Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 26 Athens CA
3 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Central Point
4 1250 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 34 Talent
5 1107 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 42 Ashland
6 1020 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka CA
7 1426 Zach Gilmour 26 Klamath Falls
8 Jeff Smith Land Shark 45 Medford
9 1328 Dan Shepherd Cycle Sport 0 Medford
10 1472 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 39 Talent
11 142 Richard Hogan Land Shark 41 Medford
12 1308 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions
13 1265 Tim Turk Cycle Sport 47 Medford
14 1359 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 35 Ashland
15 610 Dave Reitz Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 41 Medford
16 682 Bill Robberson 48 Yreka CA
17 1236 Doug Striley Cycle Sport 40 Medford
18 1366 Joe Chaves 40 Ashland
19 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 44 Medford
20 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 52 Ashland
21 1272 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 24 Phoenix
22 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 51 Jacksonville
23 Ron Laverty Cycle Sport 42 Medford
24 John Raedeke Pistis 43 Grants Pass
25 207 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 32 Talent
26 1473 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 27 Ashland
27 1514 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 36 Phoenix
28 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 47 Medford
29 Ally Stacher Webcor Alto Velo 23 Etna CA
30 1303 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 41 Jacksonville

Category A Sprint 1

Num Name
1 1472 Ian Bagshaw
2 721 Bob Grover
3 896 Donald Vizzini

Category A Sprint 2

Num Name
1 819 Mark Krause
2 John Murphy
3 598 Spencer Gray

Category B

Num Name Team Age City
1 2438 Timothy Jaynes Pistis 16 Grants Pass
2 2668 Andrew Roberts Marty's Cycle & Moore 27 Medford
3 2912 Adam Artner Cycle Sport 16 Medford
4 1217 Bart Qualls Land Shark 41 Medford
5 2194 Andrew Smith 28 Klamath Falls
6 2481 Brian Neyt Cycle Sport
7 1508 John S. Miller Flywheel Bicycle Solutions 40 Ashland
8 40 Jason Peters Flywheel Bicycle Solutions 40 Medford
9 1554 Edgar Vasquez 39 White City
10 1149 Brian Fawcett Pistis 18 Grants Pass
11 2155 Joseph Davis Cycle Analysis 30 Medford
12 2654 Andrew Thomas 23 Klamath Falls
13 1104 Eugene Anderson Cycle Analysis 49 Medford
14 232 Molly Mullane Land Shark 27 Talent
15 1247 David Walker 50 Central Point
16 39 Brock Rowley Flywheel Bicycle Solutions 39 Medford
17 1463 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 40 Yreka CA
18 2496 Nate Bailey FCA/Hammer 40 White City
19 2457 Corey Qualls Cycle Analysis 36 Central Point
20 2531 Dan Bittick 57 Medford
21 44 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
22 24 Patrick Heaton 24 Klamath Falls
23 67 Michael K Bansmer 66 Central Point
24 2041 Keith Fawcett Pistis 16 Grants Pass
DNF 1419 Brian Davis Cycle Sport 42 Medford
DNF 2033 Marc DiTommaso Land Shark 46 Medford

Category B Sprint 1

Num Name
1 2912 Adam Artner
2 2033 Marc DiTommaso
3 1419 Brian Davis

Junior

Num Name Team Age City
1 2438 Timothy Jaynes Pistis 16 Grants Pass
2 2912 Adam Artner Cycle Sport 16 Medford
3 1149 Brian Fawcett Pistis 18 Grants Pass
4 2041 Keith Fawcett Pistis 16 Grants Pass