Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race

Bend, OR
July 21, 2010

Part of the Cascade Cycling Classic

Updated July 25, 2010 at 9:51 PM

Pro/1 Men

Num Name Team Ctry Down Time
1 2 Marc De Maar United Health Care USA 00:00 2:58:50
2 7 Rory Sutherland United Health Care USA 00:02 2:58:52
3 12 Darren Lill Fly V Australia RSA 00:04 2:58:54
4 15 David Tanner Fly V Australia AUS 00:14 2:59:04
5 50 Ian Boswell Bissell Pro Cycling Team USA 00:14 2:59:04
6 9 Jonathan Mccarty Matrix/Richardson Bike Mart USA 00:14 2:59:04
7 64 Tyler Wren Jamis Sutter Home p/b Colavita USA 00:14 2:59:04
8 10 Jai Crawford Fly V Australia AUS 00:14 2:59:04
9 159 Cesar GRAJALES Cole Sport p/b High West USA 00:14 2:59:04
10 30 Benjamin King TREK-Livestrong USA 00:14 2:59:04
11 26 Jesse ANTHONY Kelly Benefit Strategies USA 00:14 2:59:04
12 87 Andrew Talansky California Giant Berry Farms/Specialized USA 00:31 2:59:21
13 69 Christopher Jones Team Type 1 USA 00:31 2:59:21
14 51 Robert Britton Bissell Pro Cycling Team USA 00:31 2:59:21
15 21 Andrew Bajadali Kelly Benefit Strategies USA 00:31 2:59:21
16 125 Matt Cooke Exergy Team TWENTY12 USA 00:31 2:59:21
17 22 Dan Bowman Kelly Benefit Strategies USA 00:31 2:59:21
18 18 Lucas Euser Team SpiderTech p/b Plnt Enrgy USA 00:31 2:59:21
19 36 Timothy Roe TREK-Livestrong USA 00:31 2:59:21
20 88 Joseph Dombrowski Haymarket Bicycles/HomeVisit USA 00:31 2:59:21
21 11 Ben Day Fly V Australia USA 00:31 2:59:21
22 106 Robbie Squire Holowesko Partners USA 00:37 2:59:27
23 121 Andres Diaz Exergy Team TWENTY12 COL 00:37 2:59:27
24 56 Jeremy Vennell Bissell Pro Cycling Team NZL 01:03 2:59:53
25 105 Taylor Sheldon Holowesko Partners USA 01:12 3:00:02
26 183 Carter Jones Rideclean USA 01:27 3:00:17
27 33 Benjamin King TREK-Livestrong USA 01:27 3:00:17
28 3 Maxim Jenkins United Health Care USA 01:27 3:00:17
29 13 Darren Rolfe Fly V Australia AUS 01:27 3:00:17
30 54 Paul Mach Bissell Pro Cycling Team USA 01:27 3:00:17
31 46 Sebastian Salas TEAM H&R BLOCK CAN 01:27 3:00:17
32 122 Christopher Hong Exergy Team TWENTY12 USA 01:27 3:00:17
33 28 Phillip Gaimon Kenda Pro Cycling USA 01:27 3:00:17
34 191 Ian Gray Team Rio Grande/BCSM USA 01:52 3:00:42
35 53 Benjamin Jacques-Maynes Bissell Pro Cycling Team USA 01:58 3:00:48
36 82 Jesse Moore California Giant Berry Farms/Specialized USA 01:58 3:00:48
37 74 David Santos Bike Religion USA 02:14 3:01:04
38 193 Ian Holt Team Rio Grande/BCSM USA 02:21 3:01:11
39 44 Garrett Macleod TEAM H&R BLOCK CAN 02:23 3:01:13
40 96 Lang Reynolds Hagens-Berman LLP Cycling USA 02:36 3:01:26
41 176 Eder Frayre Herbalife LaGrange MEX 02:36 3:01:26
42 177 Freddy Cruz Herbalife LaGrange USA 02:36 3:01:26
43 78 Trevor Connor Chris Cookies/Swan Cycles USA 02:36 3:01:26
44 197 Corey COLLIER Team Rio Grande/BCSM USA 02:43 3:01:33
45 169 Bradley Gehrig Barbacoa-Mi Duole USA 02:57 3:01:47
46 25 Neil SHIRLEY Kelly Benefit Strategies USA 02:57 3:01:47
47 103 Alex HOWES Holowesko Partners USA 02:57 3:01:47
48 98 Kevin Gottlieb Lateral Stress Velo Inc. USA 02:57 3:01:47
49 117 Roman van Uden Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation NZL 03:20 3:02:10
50 31 Nathan Brown TREK-Livestrong USA 03:20 3:02:10
51 52 Andy Jacques-Maynes Bissell Pro Cycling Team USA 03:20 3:02:10
52 108 Blair Berbert Kelly Benefit Strategies/LSV USA 03:29 3:02:19
53 155 Adam Switters Yahoo! Cycling Team USA 04:02 3:02:52
54 55 Frank Pipp Bissell Pro Cycling Team USA 04:09 3:02:59
55 20 Marsh Cooper Kelly Benefit Strategies CAN 04:09 3:02:59
56 138 Scott Gray Cyclesoles/Sagebrush Cycles USA 04:09 3:02:59
57 59 Ryan Trebon Kona Factory Team USA 04:12 3:03:02
58 17 Aoron Kemps Fly V Australia AUS 04:12 3:03:02
59 132 Cyrus Kangarloo Total Restoration Cycling Team CAN 04:12 3:03:02
60 160 Eric Bennett Adageo Energy Pro Cycling USA 04:12 3:03:02
61 34 Julian Kyer TREK-Livestrong USA 04:49 3:03:39
62 195 Chris Winn Team Rio Grande/BCSM USA 04:49 3:03:39
63 194 Scott Tietzel Team Rio Grande/BCSM USA 05:36 3:04:26
64 6 Morgan Schmitt United Health Care USA 05:36 3:04:26
65 166 T. Burke Swindlehurst teamgive p/b Blackbottoms USA 06:09 3:04:59
66 35 Gavin MANNION TREK-Livestrong USA 06:48 3:05:38
67 32 Alex Dowsett TREK-Livestrong USA 06:48 3:05:38
68 37 Jesse Sergent TREK-Livestrong USA 06:48 3:05:38
69 100 Raymond Kreder Holowesko Partners NED 06:48 3:05:38
70 66 Fabio Calabria Team Type 1 AUS 06:48 3:05:38
71 133 Jamie Sparling Total Restoration Cycling Team CAN 06:48 3:05:38
72 107 Peter Salon Holowesko Partners USA 06:48 3:05:38
73 1 chris BALDWIN United Health Care USA 06:48 3:05:38
74 4 Matt Crane United Health Care USA 06:48 3:05:38
75 182 David Glick Rideclean USA 07:06 3:05:56
76 128 brad winn Primal Racing p/b 1st Bank USA 07:29 3:06:19
77 109 Nathan Wilson Kelly Benefit Strategies/LSV USA 08:04 3:06:54
78 186 Andrew Dahlheim Metro Volkswagen Cycling Team USA 08:25 3:07:15
79 91 sam johnson Hagens-Berman LLP Cycling USA 09:04 3:07:54
80 19 Floyd Landis USA 09:04 3:07:54
81 48 Mike Sidic TEAM H&R BLOCK CAN 09:04 3:07:54
82 49 William Goodfellow TEAM H&R BLOCK CAN 09:44 3:08:34
83 92 Christopher Parrish Hagens-Berman LLP Cycling USA 11:36 3:10:26
84 171 Todd Hageman Cole Sport p/b High West USA 11:52 3:10:42
85 139 Coulton Hartrich Santo Cycling Team USA 11:52 3:10:42
86 73 Daniel RAMSEY Bike Religion USA 12:45 3:11:35
87 198 Taylor Kneuven Team Rio Grande/BCSM USA 13:03 3:11:53
88 99 Ryan Iddings Lenovo USA 13:06 3:11:56
89 163 Tim Farnham Adageo Energy Pro Cycling USA 13:13 3:12:03
90 93 Sean Passage Hagens-Berman LLP Cycling USA 13:37 3:12:27
91 90 Phillip Elsasser Hagens-Berman LLP Cycling USA 13:37 3:12:27
92 149 Elijah Romer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing USA 13:37 3:12:27
93 84 Steve Reaney California Giant Berry Farms/Specialized USA 13:52 3:12:42
94 8 Brad White United Health Care USA 14:43 3:13:33
95 184 Paul Thomas Rideclean USA 14:43 3:13:33
96 165 Cody Stevenson Adageo Energy Pro Cycling USA 15:19 3:14:09
97 104 Walker Savidge Holowesko Partners USA 15:19 3:14:09
98 77 Diego Yepez Bike Religion USA 15:19 3:14:09
99 161 Adam Carr Adageo Energy Pro Cycling USA 15:19 3:14:09
100 158 Tyler Riedesel Canyon Bicycles Racing Team USA 15:19 3:14:09
101 175 Derek Dixon USA 15:19 3:14:09
102 114 Quinn Keogh Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation USA 15:19 3:14:09
103 97 Spencer SMITHEMAN Hagens-Berman LLP Cycling CAN 15:19 3:14:09
104 5 Andrew Pinfold United Health Care CAN 15:19 3:14:09
105 154 Ryan Parnes Yahoo! Cycling Team USA 15:19 3:14:09
106 39 Gabe Varela Acqua al 2/SDBC USA 15:19 3:14:09
107 75 Mike Tettleton Bike Religion USA 15:19 3:14:09
108 110 Jesse Reames Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation CAN 15:19 3:14:09
109 157 Evan Hyde Cole Sport p/b High West USA 15:19 3:14:09
110 174 Aaron Olson Cole Sport p/b High West USA 15:19 3:14:09
111 179 Luis Zamudio Herbalife LaGrange USA 15:19 3:14:09
112 130 Marcel Aarden Total Restoration Cycling Team CAN 15:19 3:14:09
113 102 Caleb Fairly Holowesko Partners USA 15:19 3:14:09
114 119 Russell Brown National Capital Velo Club/Spokes Etc. USA 15:19 3:14:09
115 115 Mike Northey Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation NZL 15:19 3:14:09
116 181 Jared Gilyard Rideclean USA 15:19 3:14:09
117 47 Aaron SCHOOLER TEAM H&R BLOCK CAN 15:19 3:14:09
118 189 Stephen Leece Now-MS Society USA 15:19 3:14:09
119 94 Kennett Peterson Hagens-Berman LLP Cycling USA 15:19 3:14:09
120 151 Evan Huffman Yahoo! Cycling Team USA 15:19 3:14:09
121 152 Philip Mooney Yahoo! Cycling Team USA 15:19 3:14:09
122 180 Christopher Aten Rideclean USA 15:19 3:14:09
123 89 Joshua Bartlett USA 15:19 3:14:09
124 142 Nic Hamilton Trek Red Truck Racing p/b Mosaic Homes CAN 15:19 3:14:09
125 190 Brad Bingham Team Rio Grande/BCSM USA 15:19 3:14:09
126 23 Alex Candelario Kelly Benefit Strategies USA 15:19 3:14:09
127 67 Ken HANSON Team Type 1 USA 15:19 3:14:09
128 85 Chris Stastny California Giant Berry Farms/Specialized USA 15:19 3:14:09
129 16 Jay Thomson Fly V Australia RSA 15:19 3:14:09
130 61 Alejandro Borrajo Jamis Sutter Home p/b Colavita USA 15:19 3:14:09
131 14 Bernard Sulzberger Fly V Australia AUS 15:19 3:14:09
132 123 Brandon Lynch Exergy Team TWENTY12 USA 15:19 3:14:09
133 101 Nick Walker Holowesko Partners AUS 15:19 3:14:09
134 24 Cheyne Hoag Kelly Benefit Strategies USA 15:19 3:14:09
135 199 Jonathan Baskin USA 15:19 3:14:09
136 60 Alejandro Borrajo Jamis Sutter Home p/b Colavita USA 15:19 3:14:09
137 57 Kyle Wamsley Bissell Pro Cycling Team USA 15:19 3:14:09
138 127 David Talbott Exergy Team TWENTY12 USA 15:19 3:14:09
139 124 Chris Stuart Exergy Team TWENTY12 USA 15:32 3:14:22
140 83 Osvaldo Olmos California Giant Berry Farms/Specialized USA 15:49 3:14:39
141 188 Cory Greenberg Now-MS Society USA 16:16 3:15:06
142 126 Kevin Rowe Exergy Team TWENTY12 USA 16:32 3:15:22
143 72 Aaron Huen Bike Religion USA 17:02 3:15:52
144 113 Taylor Gunman Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation NZL 17:18 3:16:08
145 146 Adam Thuss Trek Red Truck Racing p/b Mosaic Homes CAN 17:51 3:16:41
146 131 Shawn Bunnin Total Restoration Cycling Team CAN 17:51 3:16:41
147 41 Dustin Andrews TEAM H&R BLOCK CAN 17:51 3:16:41
148 170 Billy Demong Cole Sport p/b High West USA 17:54 3:16:44
149 172 Gardie Jackson Cole Sport p/b High West USA 17:58 3:16:48
150 173 Mitchell Peterson Cole Sport p/b High West USA 18:05 3:16:55
151 80 Tyler Brandt California Giant Berry Farms/Specialized USA 18:42 3:17:32
152 42 Justin Kerr TEAM H&R BLOCK NZL 18:50 3:17:40
153 29 Jonny Sundt Kenda Pro Cycling USA 18:57 3:17:47
154 162 Austin Carroll Adageo Energy Pro Cycling USA 20:17 3:19:07
155 156 Devan Dunn Yahoo! Cycling Team USA 20:17 3:19:07
156 71 Colby Elliot Bike Religion USA 20:17 3:19:07
157 70 Patrick CARO Bike Religion USA 20:44 3:19:34
158 196 Stefano BARBERI Kenda Pro Cycling P/B Geargrinder USA 21:33 3:20:23
159 192 Daniel Harm Team Rio Grande/BCSM USA 21:35 3:20:25
160 150 Tyler Dibble Yahoo! Cycling Team USA 21:46 3:20:36
161 79 Austin Arguello Escalera Racing Club USA 22:22 3:21:12
162 68 Shawn Milne Team Type 1 USA 22:40 3:21:30
163 116 Galen Mittermann Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation USA 22:49 3:21:39
164 112 Ben Chaddock Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation CAN 22:49 3:21:39
165 185 Jake Rubelt Rideclean USA 23:11 3:22:01
166 153 Vincent Ownens Yahoo! Cycling Team USA 23:48 3:22:38
167 187 Tyler Jewell Metro Volkswagen Cycling Team USA 24:46 3:23:36
168 148 shane buysse SoCalCycling.com USA 29:38 3:28:28
169 86 Brandon TRAFTON California Giant Berry Farms/Specialized USA 30:24 3:29:14
170 178 Gustavo Mendez Herbalife LaGrange USA 38:33 3:37:23
0 0 ---------- Time Cut ---------- 26:50 3:25:40
0 145 Dan Skinner Trek Red Truck Racing p/b Mosaic Homes CAN 0:00:00
0 164 Alexi Martinez Adageo Energy Pro Cycling USA 0:00:00

Women Pro/1/2

Num Name Team Ctry Down Time
1 233 Catherine Cheatley Colavita/Baci Pro Cycling NZL 0:00:00 3:26:55
2 311 Mara Abbott Peanut Butter & Co. TWENTY 12 USA 0:00:02 3:26:57
3 232 Rushlee Buchanan Colavita/Baci Pro Cycling NZL 0:02:15 3:29:10
4 228 Erinne Willock Webcor Builders CAN 0:02:18 3:29:13
5 235 Andrea Dvorak Colavita/Baci Pro Cycling USA 0:02:49 3:29:44
6 236 Amber Rais Colavita/Baci Pro Cycling USA 0:03:04 3:29:59
7 244 Emily Kachorek Touchstone Climbing USA 0:03:04 3:29:59
8 214 Alison Powers Team Vera Bradley Foundation USA 0:03:04 3:29:59
9 206 Meredith Miller Team TIBCO USA 0:03:04 3:29:59
10 314 Alisha Welsh Peanut Butter & Co. TWENTY 12 USA 0:03:04 3:29:59
11 295 Teri Sheasby Veloforma/Upper Echelon Fitnes USA 0:03:12 3:30:07
12 237 Kristin Sanders Colavita/Baci Pro Cycling USA 0:04:12 3:31:07
13 313 Nicole Evans Peanut Butter & Co. TWENTY 12 USA 0:04:12 3:31:07
14 223 Katheryn Mattis Webcor Builders USA 0:04:12 3:31:07
15 337 Tara Whitten Keller Rohrback Cycling Team CAN 0:04:12 3:31:07
16 342 Anna Mcloon Team Kenda USA 0:04:16 3:31:11
17 298 Jade Wilcoxson Vuelta/Flywheel USA 0:04:29 3:31:24
18 339 Lise Olivier Team Bizhub RSA 0:04:29 3:31:24
19 321 Marisa Asplund-Owens Treads.com/DFT USA 0:04:52 3:31:47
20 204 Amanda Miller Team TIBCO USA 0:05:47 3:32:42
21 333 Leah Kirchmann Keller Rohrback Cycling Team CAN 0:06:12 3:33:07
22 323 Megan M. Hottman Treads.com/DFT USA 0:06:23 3:33:18
23 212 Robin Farina Team Vera Bradley Foundation USA 0:07:59 3:34:54
24 211 Toni Bradshaw Team Vera Bradley Foundation NZL 0:07:59 3:34:54
25 317 Alison Shanks Bike NZ NZL 0:07:59 3:34:54
26 332 Jessica Hannah Keller Rohrback Cycling Team CAN 0:08:45 3:35:40
27 217 Carla Swart Team Vera Bradley Foundation USA 0:08:54 3:35:49
28 263 Kathryn Donovan SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:10:17 3:37:12
29 215 Anne Samplonius Team Vera Bradley Foundation CAN 0:12:07 3:39:02
30 241 Sue Butler Touchstone Climbing USA 0:12:33 3:39:28
31 201 Megan Guarnier Team TIBCO USA 0:12:33 3:39:28
32 222 Andrea Graus Webcor Builders AUT 0:12:33 3:39:28
33 276 Jenna Rinehart Specialized D4W/Bicycle Haus USA 0:12:33 3:39:28
34 218 Rachel Warner Team Vera Bradley Foundation USA 0:12:33 3:39:28
35 335 Ashley Koch Tribe Racing USA 0:12:33 3:39:28
36 203 Emma Mackie Team TIBCO AUS 0:12:33 3:39:28
37 247 Heather Pryor Touchstone Climbing USA 0:12:33 3:39:28
38 293 Alice Pennington Veloforma/Upper Echelon Fitnes USA 0:12:53 3:39:48
39 213 Lauren Hall Team Vera Bradley Foundation USA 0:13:51 3:40:46
40 271 Anna Barensfeld Specialized D4W/Bicycle Haus USA 0:14:05 3:41:00
41 256 Molly S. VanHouweling Metromint Cycling USA 0:14:05 3:41:00
42 349 Kristine Brynjolfson USA 0:14:11 3:41:06
43 305 Melinda Weiner Herbalife LaGrange USA 0:14:39 3:41:34
44 202 Joanne Kiesanowski Team TIBCO NZL 0:14:43 3:41:38
45 312 Olivia Dillon Peanut Butter & Co. TWENTY 12 USA 0:14:43 3:41:38
46 324 Angela Mcclure Treads.com/DFT USA 0:14:43 3:41:38
47 343 Melissa Ross Team Kenda USA 0:14:43 3:41:38
48 226 Joelle Numainville Webcor Builders CAN 0:14:43 3:41:38
49 248 Kristina SELEY Touchstone Climbing USA 0:14:43 3:41:38
50 238 Modesta Vzesniauskaite Colavita/Baci Pro Cycling LTU 0:14:43 3:41:38
51 234 Theresa Cliff - Ryan Colavita/Baci Pro Cycling USA 0:14:43 3:41:38
52 265 Jennifer Wheeler SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:15:20 3:42:15
53 262 Lisa Campbell SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:15:36 3:42:31
54 331 Jasmin Glaesser Keller Rohrback Cycling Team GER 0:15:43 3:42:38
55 227 Ally Stacher Webcor Builders USA 0:16:14 3:43:09
56 252 Annie Fulton Metromint Cycling USA 0:16:18 3:43:13
57 275 Melanie Meyers Specialized D4W/Bicycle Haus USA 0:16:32 3:43:27
58 308 Kate Landau Third Pillar USA 0:16:41 3:43:36
59 348 Megan Rathwell CAN 0:17:19 3:44:14
60 224 Lindsay Myers Webcor Builders USA 0:17:53 3:44:48
61 282 Cara Bussell Trisports/Eclipse Racing USA 0:19:14 3:46:09
62 303 Morgan Kapp Herbalife LaGrange USA 0:20:38 3:47:33
63 338 Heather Kay United Cycle CAN 0:21:10 3:48:05
64 329 Chantel Olsen PCIM USA 0:21:16 3:48:11
65 334 Amy Dearden Keller Rohrback Cycling Team CAN 0:21:18 3:48:13
66 283 Gabriela Ferrat Trisports/Eclipse Racing USA 0:21:18 3:48:13
67 254 Jane Robertson Metromint Cycling USA 0:21:29 3:48:24
68 344 Patricia Bailey Keller Rohrback Cycling Team USA 0:21:31 3:48:26
69 322 Kasey Clark Treads.com/DFT USA 0:21:33 3:48:28
70 245 Kelly Mcdonald Touchstone Climbing USA 0:21:40 3:48:35
71 251 Rae Brownsberger Metromint Cycling USA 0:22:36 3:49:31
72 327 Jen Akeroyd Sorella Forte USA 0:22:50 3:49:45
73 294 Whitney Schultz Veloforma/Upper Echelon Fitnes USA 0:22:55 3:49:50
74 281 Kathryn Bertine Trisports/Eclipse Racing SKN 0:23:09 3:50:04
75 242 Vanessa Drigo Touchstone Climbing USA 0:24:00 3:50:55
76 307 Kat Carr Third Pillar USA 0:24:31 3:51:26
77 274 Judy Jenkins Specialized D4W/Bicycle Haus USA 0:25:03 3:51:58
78 302 Erika Graves Herbalife LaGrange USA 0:25:11 3:52:06
79 205 Brooke Miller Team TIBCO USA 0:25:41 3:52:36
80 318 Brenna Lopez-Otero Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team USA 0:26:54 3:53:49
81 328 Stephanie Skoreyko Park City Ironman USA 0:27:13 3:54:08
82 309 Jazzy Hurikino Third Pillar AUS 0:27:23 3:54:18
83 264 Beatrice Rodriquez SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:28:51 3:55:46
84 319 Emily Foxman Webcor Alto Velo USA 0:31:42 3:58:37
85 292 Susan Peithman Veloforma/Upper Echelon Fitnes USA 0:32:31 3:59:26
86 316 Karen Oppenheimer Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team USA 0:33:14 4:00:09
87 207 Rebecca Much Team TIBCO USA 0:34:39 4:01:34
88 325 Tiffany Pezzulo Treads.com/DFT USA 0:36:35 4:03:30
89 253 Yukie Nakamura Metromint Cycling USA 0:36:35 4:03:30
90 261 Priscilla Calderon SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:37:45 4:04:40
91 346 Patricia Dowd USA 0:38:10 4:05:05
92 246 Heather Nielson Touchstone Climbing USA 0:40:31 4:07:26
93 297 Serena Bishop Sunnyside Sports USA 0:41:05 4:08:00
94 284 Kristen Hetzel Trisports/Eclipse Racing USA 0:41:21 4:08:16
95 255 Amanda Seigle Metromint Cycling USA 0:41:47 4:08:42
96 286 Chrissy Parks Trisports/Eclipse Racing USA 0:42:18 4:09:13
97 266 Tammy Wildgoose SC Velo p/b Empower Coaching USA 0:42:20 4:09:15
98 341 Amity Elliot Team Kenda USA 0:44:57 4:11:52
99 231 Kelly Benjamin Colavita/Baci Pro Cycling USA 0:44:57 4:11:52
100 277 Arielle Filiberti Specialized D4W/Bicycle Haus USA 0:53:30 4:20:25
101 347 Nik Vogler CAN 0:56:34 4:23:29
102 285 Tammy Lamb Trisports/Eclipse Racing USA 1:10:07 4:37:02
0 0 ---------- Time Cut ---------- 0:43:05 4:10:00
0 208 Alison Starnes Team TIBCO USA 0:00:00
0 243 Marion Jamison Touchstone Climbing USA 0:00:00
0 301 Anna Drakulich Herbalife LaGrange USA 0:00:00