So. Oregon TT

Medford, OR
March 13, 2010

Part of the So. Oregon TT

If you have questions or corrections, please email Amy Warner.

Updated March 14, 2010 at 5:01 PM

Junior Men

Num Name Team Time
1 64 Adam Artner Cycle Sport 35:34
2 1149 Brian Fawcett Pistis 40:09
3 1343 Stephen Gann Land Shark 46:47

Junior Women

Num Name Team Time
1 2977 Sara Slawta Land Shark 45:31

Masters 35+ Women

Num Name Team Time
1 422 Patricia Harlow Marty's Cycle & Moore 47:17
2 1600 Faith Dooley 49:39

Masters Men 40+

Num Name Team Time
1 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 34:22
2 1029 John Slawta Land Shark 34:37
3 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 35:49
4 124 Glen Gann Land Shark 35:56
5 67 Tim Turk Cycle Sport 36:04
6 142 Richard Hogan Land Shark 37:12
7 2033 Marc DiTommaso Land Shark 37:46
8 2355 Jack Sullivan Cycle Sport 38:31
9 89 Bill Robberson Desalvo Custom Cycles Racing 38:31
10 1303 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 42:43
11 2042 Cory Fawcett Pistis 49:09

Masters Men 50+

Num Name Team Time
1 2024 Ed Condit 35:00
2 60 Dan Bittick 41:04
3 1287 Curt Dooley 41:47
4 2095 Vern Niehaus Cycle Analysis 44:55
5 1294 David Gustafson 45:10

Men 1/2/3

Num Name Team Time
1 819 Mark Krause Land Shark 31:14
2 610 Dave Reitz Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 33:33
3 1025 Colin Mullane Land Shark 39:46

Men 4/5

Num Name Team Time
1 1107 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 34:26
2 1328 Dan Shepherd Cycle Sport 35:29
3 1250 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 35:35
4 1236 Doug Striley Cycle Sport 35:37
5 1419 Brian Davis Cycle Sport 36:18
6 51 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 36:21
7 1359 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 36:52
8 1169 John Hinke Cycle Sport 36:52
9 1426 Zach Gilmour 37:43
10 90 Andrew Beem Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 37:47
11 2481 Brian Neyt Cycle Sport 37:53
12 59 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 37:59
13 58 Richard Lotz 38:16
14 52 Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing 38:27
15 1308 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 38:39
16 92 Ryan Dungan Land Shark 39:02
17 1104 Eugene Anderson Cycle Analysis 39:16
18 2295 Eric Teel Flywheel Bicycle Solutions 39:22
19 2433 Edward Groenhout 39:36
20 63 Scott Logue 39:38
21 57 Eli Jones Alpine Custom Construction 40:22
22 87 Jay Reeck OTC 40:26
23 1217 Bart Qualls Land Shark 40:47
24 2457 Corey Qualls Cycle Analysis 41:53
25 2155 Joseph Davis Cycle Analysis 41:53
26 88 Christopher Skelley 43:22
27 2382 Alan McCreedy 47:51

Team

Name Team Time
1 Brad Earl Land Shark 32:12
1 Richard Hogan Land Shark 32:12
1 Mark Krause Land Shark 32:12
1 John Slawta Land Shark 32:12
2 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 33:21
2 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 33:21
2 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 33:21
2 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 33:21
3 John Hinke Cycle Sport 34:21
3 Dan Shepherd Cycle Sport 34:21
3 Doug Striley Cycle Sport 34:21
3 Tim Turk Cycle Sport 34:21
4 Glen Gann Land Shark 36:54
4 Ryan Dungan Land Shark 36:54
4 Marc DiTommaso Land Shark 36:54
5 Eric Teel Flywheel Bicycle Solutions 39:07
5 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 39:07
5 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 39:07
6 Joseph Davis Cycle Analysis 44:06
6 Eugene Anderson Cycle Analysis 44:06
6 Vern Niehaus Cycle Analysis 44:06
6 Corey Qualls Cycle Analysis 44:06

Women 1/2/3

Num Name Team Time
1 93 Jerika Hutchinson Team TIBCO 34:57
2 207 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 36:52
3 210 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing 38:18
4 231 Jenny Slawta Land Shark 38:19
5 87 Heather Armstrong OTC 38:26
6 232 Molly Mullane Land Shark 40:00

Women 4

Num Name Team Time
1 1606 Lillian Schiavo Hutch's Klamath Falls 42:46