KFCX Moore Cowbell

Klamath Falls, OR
September 30, 2012

Part of the KFCX Moore Cowbell

If you have questions or corrections, please email Lillian Schiavo.

Updated October 1, 2012 at 4:10 PM

Category A

Num Name Team Age City Laps
1 952 Cordino Longiotti Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 37 Ashland
2 3021 Adam Artner Land Shark 18 Central Point
3 5653 Andrew Thomas 25 Klamath Falls
4 14 Rob Martin Team Cycle Sport 31 Ashland -1

Category B

Num Name Team Age City Laps
1 97 Ryan Seward 26 Portland
2 87 Jeff Johnston Boneyard Cycling 32 Bend -1
3 90 Josh Thompson 34 Klamath Falls -1
4 4364 Cody Ames 34 Klamath Falls -1
5 7 Josh Wiesen 31 Ashland -1
6 5488 Corey Qualls Service Course Velo 39 Central Point -1
7 3 Jules Johnson 21 Lafayette -1
8 5616 Kellan Cullen Cycle Analysis 28 Jacksonville -1
9 0 Nick Coleman Pasco, WA -2

Category C

Num Name Team Age City Laps
1 4375 Thomas Pastor Life Cycle Racing Team 32 Bend
2 89 Dan Grabski Portland Velo 33 Portland
3 84 George Harpham 37 Klamath Falls
4 4 Eric McKee 34 Medford
5 92 Curt Johnson 56
6 86 Colter Chancellor 34 Klamath Falls
7 98 Kyle Cox 24 Klamath Falls -1
8 88 Talon Ray 29 Klamath Falls -1

Junior Boys 10-14

Num Name Age
1 13 Jacob Preston 11
2 9 Mauricio Huntoon DeRoche 10
3 12 Gabe Preston

Junior Girls 10-14

Num Name Age City
1 11 Brianna Drake 11 Klamath Falls
2 8 Julietta Longiotti Ashland
3 85 Alexia Harpham 10 Klamath Falls
4 10 Zoe Krichko Klamath Falls

Masters 40+ A

Num Name Team Age City Laps
1 610 Dave Reitz Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 44 Medford
2 503 Michael Moody 42 Jacksonville
3 4042 Paul Lennon Owens Healthcare 49 Redding, CA
4 4116 Doug Striley Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 42 Medford
5 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 46 Medford -1

Masters 40+ B

Num Name Team Age City Laps
1 95 Frank Nelson 45 Klamath Falls
2 631 Rich Wolf Sunnyside Sports 53 Bend
3 2 Thom Kneeland Service Course Velo 40 Medford
4 300 Jeff Quinn 55 Klamath Falls
5 5358 Brian Sheadel 43 Medford -1
6 4394 Bart Qualls Service Course Velo 43 Central Point -1
7 94 Brad Dorkin 57 Mt.Shasta -1
8 5019 Curtis Burrill LoopRope 40 Medford -2
9 4029 David Gustafson 68 Crescent City -2

Masters Women 40+ B

Num Name Team Age City Laps
1 6 Michelle Gill 54 Redding -1
2 93 Pam Masterson Team Roaring Mouse 59 Tiburon, CA -1
3 7103 Julia Fudge Poplollies 46 Eugene -1
4 91 Theresa Ross 50 Klamath Falls -2

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 3021 Adam Artner Land Shark 18 Central Point
2 952 Cordino Longiotti Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles 37 Ashland
3 432 jon burrill 38 Central Point
4 3436 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Talent
5 5269 Keith Fawcett Pistis 18 Grants Pass
6 4375 Thomas Pastor Life Cycle Racing Team 33 Bend -1
7 69 Joseph Davis Cycle Analysis 32 Medford -1

Women A

Num Name Team Age City Laps
1 1 rebeccah bieri Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 33 Central Point -1

Women C

Num Name Team Age City Laps
1 453 Fernanda Mejia Flywheel Bicycle Solutions 29 Medford
2 5 Jennifer Bartloff 32
3 96 Kelsey Quinn 25 Portland -1