Mst/Jr Track Races

Portland, OR
June 6, 2006

Part of the Mst/Jr Track Races

Updated July 8, 2009 at 2:30 PM

Junior 200m

Name Time
1 Kayla Woolcock 14.90
2 Jacob Chilenski 15.25
3 Madison Chilenski 15.28
4 Andrea Jones 15.70
5 Ethan Hormann 15.97
6 fiona graham 18.14
7 Dallin Davidson 18.14
8 Grant McElroy 19.85

Junior 500m

Name Time
1 Kayla Woolcock 00:42.49
2 Jacob Chilenski 00:43.19
3 Madison Chilenski 45:00.00
4 Andrea Jones 00:45.79
5 Ethan Hormann 00:46.06
6 Ian Alevy 00:47.10
7 Dallin Davidson 00:51.14
8 fiona graham 00:53.49
9 Grant McElroy 00:55.70

Junior Kilo

Name Time
1 Kayla Woolcock 1:28:44
2 Jacob Chilenski 1:31:45
3 Madison Chilenski 1:32:50
4 Andrea Jones 1:35:31
5 Ian Alevy 1:37:39
6 Dallin Davidson 1:49:15

Junior One Lap

Name Time
1 Kayla Woolcock 23.30
2 Jacob Chilenski 24.47
3 Madison Chilenski 24.81
4 Ethan Hormann 25.25
5 Andrea Jones 26.16
6 Ian Alevy 26.84
7 Dallin Davidson 29.93
8 fiona graham 30.60
9 Grant McElroy 34.34

Men 30+ 200m

Name Time
1 Stephen McLaughry 12.06
2 Aaron Harrison 13.62
3 David Davidson 14.26

Men 30+ 500m

Name Time
1 Stephen McLaughry 35.9
2 David Davidson 42.2

Men 30+ Kilo

Name Time
1 Aaron Harrison 1:15:45
2 David Davidson 1:26:25

Men 40+ 200m

Name Time
1 Michael Beckman 14.81
2 Paul Mautner 14.89
3 Scott McElroy 15.05
4 Conor Buescher 15.79

Men 40+ 500m

Name Time
1 Ken Lee 41.82
2 joe field 42.59
3 Michael Beckman 42.98
4 Paul Mautner 43.16
5 James Thiele 44.32
6 Conor Buescher 46.48

Men 40+ Kilo

Name Time
1 Michael Beckman 1:25:10
2 Paul Mautner 1:25:15
3 joe field 1:25:30
4 James Thiele 1:29:31
5 Scott McElroy 1:29:34

Men 50+ 200m

Name Time
1 Eric Christenson 14.19
2 Gary Meinhardt 15.25
3 Jim Lee 18.29

Men 50+ 500m

Name Time
1 Darell Provencher 38.35
2 Eric Christenson 41.07
3 Ted Forgeron 41.60
4 Gary Meinhardt 44.89
5 Jim Lee 51.95

Men 50+ Kilo

Name Time
1 Eric Christenson 1:24:10
2 Gary Meinhardt 1:30:04

Women 30+ 200m

Name Time
1 Heather VanValkenburg 13.81
2 Jen Featheringill 14.59

Women 30+ 500m

Name Time
1 Heather VanValkenburg 40.84
2 Jen Featheringill 40.88
3 Tacia Miller 51.15

Women 30+ Kilo

Name Time
1 Jen Featheringill 1:26:56

Women 40+ 200m

Name Time
1 Lynn Hughes-Godfrey 15.15
2 Connie Vine 16.27
3 Meg Mautner 17.04
4 Barbara Thiele 18.30

Women 40+ 500m

Name Time
1 Lynn Hughes-Godfrey 43.25
2 Pam Reid 46.41
3 Connie Vine 47.74
4 Meg Mautner 49.50
5 Barbara Thiele 49.87

Women 40+ Kilo

Name Time
1 Lynn Hughes-Godfrey 1:36:32
2 Connie Vine 1:40:04
3 Meg Mautner 1:41:19