OUCH: Combined

Corbett, OR
July 12, 2015

Part of the OUCH

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Colby Wait-Molyneux English Cycles Men Category 1/2 0:55:47
2 Daniel Lincoln Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men Category 1/2 0:55:59
3 Will Hahn Unattached Men Category 3 1:00:03
4 Kerry Farrell Wheelsport Masters Men 55-59 1:00:05
5 David Zimbelman Land Shark Masters Men 60+ 1:00:46
6 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing Men Category 3 1:02:17
7 Jonathan Myers Team S+M Men Category 1/2 1:03:09
8 Zhaolong Wu Unattached Men Category 3 1:03:49
9 Calon Russell Therapeutic Associates Racing Men Category 3 1:04:16
10 Matt Bloom GET FIT Cycling Men Category 3 1:04:57
11 Chris Moon Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 35-39 1:05:13
12 Evan Brooks Monster Media Racing p/b Fight Meso Men Category 4/5 1:05:57
13 Josh Mitchell Trailhead Coffee Roasters Men Category 4/5 1:06:01
14 Greg Stokes Hammer Velo Masters Men 45-49 1:06:09
15 John Weathers Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 45-49 1:06:15
16 Jonathan Sharp Unattached Masters Men 50-54 1:06:18
17 Bruce Connelly Smith&Nephew p/b West End Bikes Masters Men 50-54 1:06:32
18 John Hatfield Audi Masters Men 45-49 1:06:48
19 Jason Pinkerton bicycleattorney.com Masters Men 35-39 1:07:00
20 David Hart Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 45-49 1:07:40
21 Mark Gyulafia River City Bicycles Men Category 1/2 1:07:45
22 Felipe Timoteo Nystrom Athletes Lounge Cycling Team Men Category 3 1:07:46
23 Tom Webb Team Rose City Masters Men 60+ 1:08:22
24 David Sherman Therapeutic Associates Racing Masters Men 50-54 1:08:54
25 Joseph Hoerner Smith&Nephew p/b West End Bikes Masters Men 55-59 1:09:32
26 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60+ 1:09:36
27 Bradley Taylor Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Men 55-59 1:09:41
28 Jim Fox bicycleattorney.com Masters Men 55-59 1:09:45
29 John Pearson GET FIT Cycling Men Category 4/5 1:10:15
30 Allen Neel TEAM ICO Masters Men 55-59 1:10:36
31 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso Women Category 1/2 1:10:43
32 John Kenney Rogue Masters Men 50-54 1:10:50
33 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 55-59 1:11:17
34 Jenny Slawta Land Shark Masters Women 50-54 1:11:32
34 Zachery Weil Team First City Men Category 4/5 1:11:32
36 Sam Oakes Team Kaos/CHI Health Men Category 4/5 1:11:48
37 Adam Valls Beaverton Bicycle Club Junior (All) 1:12:12
38 Yuji Sumimoto Unattached Masters Men 45-49 1:12:45
39 Joshua Simmons Reliant recovery water p/b old town bike Masters Men 35-39 1:12:57
40 John Slawta Land Shark Masters Men 50-54 1:13:04
40 Anthony DiSano Monster Media Racing p/b Fight Meso Men Category 3 1:13:04
42 Tom James Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Masters Men 55-59 1:13:41
43 David Johnson COMP-NW Go Vegan Men Category 4/5 1:13:52
44 Scott Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Men 55-59 1:14:00
45 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women Category 4 1:14:15
46 Justin Roberts Cyclepath Racing Men Category 4/5 1:15:00
47 Ed Wheeler Unattached Masters Men 55-59 1:15:42
48 Aaron Mock UNREAL CYCLES Men Category 4/5 1:16:16
49 Steve Gerdemann Pacific Power Blue Sky Masters Men 60+ 1:16:55
50 Nathaniel Wells Hapi-Go! Masters Men 60+ 1:17:05
51 David Saltzberg Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 45-49 1:17:13
52 William Welch Unattached Masters Men 35-39 1:18:27
53 Rich Anderson Team Kaos/CHI Health Men Category 4/5 1:18:33
54 Guy Polson Collin's Cycle Shop Masters Men 50-54 1:19:26
55 Paul Mautner Veloforma Masters Men 55-59 1:19:35
56 Holland LaRue Team Finger Women Category 4 1:20:28
57 Lisa Heathman Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women Category 3 1:20:46
58 Myra Klettke bicycleattorney.com Masters Women 55-59 1:21:55
59 Alex Dombroski Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 40-44 1:22:02
60 Richard Herbin Unattached Masters Men 60+ 1:22:43
61 Michael Knapp Unattached Masters Men 55-59 1:22:50
62 Lisa Eriksson West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Women Category 4 1:22:59
63 Roger Nelson Unattached Masters Men 60+ 1:24:12
64 Jacob S. Haugen Unaffilated Men Category 4/5 1:24:32
65 Sara Slawta Land Shark Women Category 4 1:25:26
66 Mulu Slawta Land Shark Junior (All) 1:25:44
67 Russ Patterson Portland Velo Racing Team Masters Men 60+ 1:26:10
68 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 45-49 1:27:15
69 Ted Timmons Unattached Men Category 4/5 1:27:18
70 Chris Kee Unattached Men Category 4/5 1:28:28
71 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Men 55-59 1:29:10
72 Stephen Davis NoMads Bicycle Racing Team Masters Men 60+ 1:31:26
73 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Men Category 3 1:36:22
74 Dave Faust Team Rose City Masters Men 55-59 1:36:33
75 Alexander Bennett Cycle University Junior (All) 1:42:25
76 Einar Traa Portland Velo Racing Team Masters Men 60+ 1:45:56
77 Julie Ann Smith-Simonsen Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 45-49 1:50:30
78 Andriana 'Muffy' Kruger Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Women 50-54 1:57:13