Eugene Celebration: Combined

Eugene, OR
August 21, 2015

Part of the Eugene Celebration

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Dillon Caldwell Audi Men 1/2 10:28.30
2 Galen Mittermann Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 10:39.42
3 Colby Wait-Molyneux English Cycles Men 1/2 10:40.30
4 Nigel Kinney Langlois Brown Racing Men 1/2 10:48.10
5 Daniel Lincoln Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 10:50.90
6 Johnathan Crandall Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 10:51.00
7 Rob English English Cycles Men 1/2 10:58.90
8 Dwayne Farr US Military Cycling Team Men 1/2 11:00.40
9 Stefan Zavislan US Military Cycling Team Men 1/2 11:10.11
10 Cassidy Bigsby Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 3 11:10.80
11 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Men 1/2 11:12.00
12 Joel Fletcher Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 11:17.40
13 Larry Jackson Masters Men 40+ 11:31.60
14 Paul Bourcier Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 1/2 11:32.20
15 Billy Truelove Co-Motion Cycles Factory Team Men 1/2 11:32.90
16 Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 11:48.40
17 Justin Guidroz Audi Men 4/5 11:50.30
18 Chris Peariso Adventure212/Specialized Masters Men 40+ 11:50.40
19 Maikey Lopera Life Cycle Racing Team Men 1/2 11:50.90
20 Grant Berry Men 1/2 12:00.20
21 Matt Mallet Pacific Power Blue Sky Men 3 12:01.30
22 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Racing Men 3 12:01.80
23 Justin Onusko Men 3 12:02.00
24 David Zimbelman Land Shark Masters Men 60+ 12:04.11
25 Calon Russell Therapeutic Associates Racing Men 3 12:05.00
26 Lee Ordonez English Cycles Men 1/2 12:07.00
27 Marek Litinsky Portland Bicycle Studio Men 1/2 12:09.60
28 Nick Skenzick Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 1/2 12:13.10
29 Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 12:14.60
30 Adrian Bennett Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 12:15.50
31 Sean Phillips Garage Racing Masters Men 50+ 12:21.20
32 Rob Angelo Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 40+ 12:22.10
33 David Sherman Therapeutic Associates Racing Masters Men 50+ 12:27.00
34 Martin Acosta Therapeutic Associates Racing Men 1/2 12:35.10
35 Dave Reitz Team Cycle Sport Masters Men 40+ 12:35.20
36 Troy Duppenthaler Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 12:36.20
37 Tim Marcotte Hop Valley Brewing Masters Men 50+ 12:40.00
38 Andrew Young Men 4/5 12:42.60
39 Joe Chaves Masters Men 40+ 12:43.20
40 Mark Schroeder Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 12:46.30
41 Sid Hariharan GET FIT Cycling Men 4/5 12:51.60
42 Mark Williams Team Cycle Sport Masters Men 40+ 12:52.90
43 Michael Gallagher US Military Cycling Team Men 1/2 12:53.20
44 Jennifer Luebke Portland Bicycle Studio Women 1/2/3 12:53.50
45 Lonny Knabe Team Novo Nordisk Elite Men 1/2 12:54.20
46 Spencer Fields Rio Strada Racing Men 4/5 12:54.90
47 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Men 3 12:57.40
48 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team Men 3 13:00.00
48 Joe Tysoe Men 4/5 13:00.00
50 Jonathan Sharp Masters Men 50+ 13:02.90
51 Jason Whitley Unattached Men 4/5 13:03.20
52 Michael Wilson Team S+M Masters Men 50+ 13:05.40
53 Ryan Garner Olympia Cycling Team Men 3 13:05.80
54 Felipe Nystrom Athletes Lounge Cycling Team Men 3 13:12.80
55 David Prats Pacific Power Blue Sky Men 3 13:13.00
56 Adam Kennedy English Cycles Men 1/2 13:17.60
57 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions Men 4/5 13:22.50
58 Scott Goldstein Hop Valley Brewing Masters Men 40+ 13:26.30
59 Tom Keller Marty's Cycles Masters Men 40+ 13:27.40
60 Galen Blair Reed College Men 4/5 13:29.90
61 Adam Goering Men 4/5 13:33.00
62 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 13:35.20
63 Scott Carroll Team Dirt and WVCT Pacific Power Blue Sky Men 3 13:38.90
64 John Lin Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Men 4/5 13:39.10
65 Steven Walkier Apex Racing Team Men 3 13:39.30
66 Alexander Wilson Men 4/5 13:39.70
67 Justin Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes Men 4/5 13:40.50
68 Michael Longmire MBW Masters Men 60+ 13:41.10
69 eric schehen Team Cycle Sport Masters Men 50+ 13:42.00
70 Laura Winberry Speedvagen Family Racing Women 1/2/3 13:46.10
71 Bill Fields Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 50+ 13:46.60
72 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso Women 1/2/3 13:51.20
73 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston Masters Men 40+ 13:51.60
73 Sara youmans Audi Women 1/2/3 13:51.60
75 Clara Terrell Co-Motion Cycles Factory Team Women 1/2/3 13:54.00
76 Joel Wilson Ralph Prima Masters Men 40+ 13:55.50
77 Anne Ouellett EV/Devo/P/B Catalyst Kinetics Women 1/2/3 13:57.30
78 Matthew White Corvallis Cyclery Racing Men 4/5 14:01.80
79 John Slawta Land Shark Masters Men 50+ 14:08.70
80 Tim Farrell Men 3 14:11.90
81 Kellen Rear Team First City Men 4/5 14:16.10
82 Kyle Kotwica Kyle Kotwica Masters Men 50+ 14:17.60
83 Daniel Caldwell Sunnyside Sports Masters Men 60+ 14:22.30
84 Robert Bautista Cycle U/Apex Men 4/5 14:26.40
85 Andy Stahl Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 14:29.30
86 Charles Hall Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 14:43.70
87 David Root Therapeutic Associates Racing Masters Men 50+ 14:44.20
88 Mark Lipchick Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 14:48.00
89 Austin Arguello Therapeutic Associates Racing Men 1/2 14:48.80
90 Kevin Fuller US Military Cycling Team Men 4/5 14:53.80
91 Steve Borer Monster Media Racing p/b Fight Meso Masters Men 60+ 14:58.00
92 Jason Elstad Portland Bicycle Studio Men 4/5 14:59.60
93 Ben Tankus Vertebrata Chiropractic Cycling Men 4/5 15:00.30
94 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky Men 4/5 15:01.70
95 Alan Whitney Rogue Masters Men 50+ 15:02.50
96 Ed Wheeler Masters Men 50+ 15:08.00
97 James Bishop Apex Racing Team Men 4/5 15:16.10
98 David McKinnie Apex Racing Team Men 4/5 15:16.80
99 Brick Lantz Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 15:17.40
100 Jason Ford Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 15:22.20
101 Ed Zulyevic Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 15:57.40
102 Sophie Russenberger Bend Endurance Academy Women 4/5 16:04.40
103 Michelle Peariso Adventure212/Specialized Women 4/5 16:09.20
104 Max Rink Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 16:21.20
105 Lauren Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes Women 4/5 16:37.80
106 Deven Smith Women 4/5 18:57.80
107 Leslie Thomas Hutch's-Slocum-Co-Motion Women 4/5 19:28.70
108 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 4/5 20:57.90
109 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 4/5 21:39.20