Worthy Brewing Crit Series

Bend, OR
June 28, 2017

Part of the Worthy Brewing Crit Series

For Results questions, please contact Chuck Kenlan

Updated June 29, 2017 at 3:13 PM

Junior

Num Name Team
1 8020 Ryder Uetrecht
2 8078 Gavin Bowen
3 8079 Jacob Olander
4 8008 Ian Brown
5 8124 Natasha Visnack
6 8047 Zane Strait
7 8091 Anton Micek Fulcrum Properties/WebCyclery
8 58 Lilly Ferguson
9 57 Sullivan Young

Men 1/2

Num Name Team
1 928 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery
2 26 Brig Brandt
3 923 Warren Atkey Hutch's Bend Dental
4 843 Bart Bowen
5 14 James Coats
6 121 Cliff Eslinger
7 963 Mike Martin Sunnyside Sports
8 28 Rocky Serna Guinness Cycling Team
DNF 196 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bicycles

Men 3

Num Name Team
1 775 Benjamin Farver
2 674 Anthony Broadman Evolution Racing Team/River City Bicycles
3 632 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
4 733 Todd Berger
5 828 Doug Perrin Hutch's Bend Dental
6 3016 Brandon Gallagher
7 567 Justin Guidroz
8 3000 Paul Armstrong
9 606 Mike Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
10 305 Nick Gibb
11 3148 Owen Murphy

Men 3/4/5

Num Name Team
1 4108 Justin Lair Fulcrum Properties/WebCyclery
2 4156 Billy Bergen Hutch's Bend Dental
3 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports
4 4145 Jeff Johnston Boneyard Cycling
5 23 Rodney Trepess Deschutes Brewery
6 4124 Matt Reeves Fulcrum Properties/WebCyclery
7 20 Ryan McGlone Boneyard Cycling
8 5474 Mark Goodman
9 5204 Aaron Goodwin Fulcrum Properties/WebCyclery
10 4246 Shane Johnson
11 8078 Gavin Bowen
12 5183 Robert Uetrecht Fulcrum Properties/WebCyclery
13 24 Ian Wilson
14 377 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental
15 8020 Ryder Uetrecht
16 17 Josh Wilhite
17 571 Eric Birky Hutch's Bend Dental
18 203 Nicole Pressprich Audi
19 3016 Brandon Gallagher
20 4233 Daniel Caldwell Audi
21 5661 Elliot Carroll
22 27 Trevor Lane Boneyard Cycling
23 19 Marcel Russenberger Deschutes Brewery
24 4076 Jeff Boulet Hutch's Bend Dental
25 22 Henry Abel
26 21 Chuck Meyer
27 740 Jay Palubeski
DNF 25 Ryan Altman

Men 4/5

Num Name Team
1 4108 Justin Lair Fulcrum Properties/WebCyclery
2 4156 Billy Bergen Hutch's Bend Dental
3 4145 Jeff Johnston Boneyard Cycling
4 23 Rodney Trepess Deschutes Brewery
5 4124 Matt Reeves Fulcrum Properties/WebCyclery
6 20 Ryan McGlone Boneyard Cycling
7 5474 Mark Goodman
8 5204 Aaron Goodwin Fulcrum Properties/WebCyclery
9 4246 Shane Johnson
10 8078 Gavin Bowen
11 5183 Robert Uetrecht Fulcrum Properties/WebCyclery
12 24 Ian Wilson
13 8020 Ryder Uetrecht
14 17 Josh Wilhite
15 4233 Daniel Caldwell Audi
16 566 Elliot Carroll
17 27 Trevor Lane Boneyard Cycling
18 19 Marcel Russenberger Deschutes Brewery
19 4076 Jeff Boulet Hutch's Bend Dental
20 22 Henry Abel
21 21 Chuck Meyer
DNF 25 Ryan Altman

Women 1/2/3

Num Name Team
1 3002 Ryan M Levering Sunnyside Sports
2 203 Nicole Pressprich Audi
3 7051 Sophie Russenberger

Women 4/5

Num Name Team
1 7132 Kristi Cutter Sunnyside Sports
2 7226 Kim Ely
3 7110 Patricia Strange Deschutes Brewery
4 7106 Heather Simmons Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 18 Lori Gierloff