Guinness Cycling Team

Event Category Name
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Greg van Amerongen
DQ River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 1/2 Michael Risner
23 Portland Trophy Cup Men 3/4 Greg van Amerongen
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Men 2/3 Greg van Amerongen
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 1/2 Michael Risner
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Singlespeed Harrison Harb
62 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Men 2/3 Greg van Amerongen
30 Portland Trophy Cup Men 3/4 Greg van Amerongen
30 Portland Trophy Cup Men 3/4 Greg van Amerongen
25 Portland Trophy Cup Men 3/4 Greg van Amerongen
1 Fast Twitch Friday Sprint C Michael Risner
8 Thursday Night Track Racing Open 1/2/3 Michael Risner
1 Thursday Night Track Racing Open 1/2/3 David Klipper
48 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 David Klipper
12 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
5 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Harrison Harb
2 Thursday Night Track Racing Open 1/2/3 David Klipper
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 David Klipper
7 OBRA Masters Track State Championship Men 30-49 Sprint Michael Risner
4 OBRA Masters Track State Championship Men 30-49 Keirin Michael Risner
2 OBRA Masters Track State Championship Men 30+ Team Sprint Michael Risner
3 OBRA Masters Track State Championship Masters 40-49 Points Michael Risner
2 OBRA Masters Track State Championship Masters Scratch 40-49 Michael Risner
8 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
4 Thursday Night Track Racing Men 1/2/3 David Klipper
7 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
DNF Franz Bakery Criterium Men Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
9 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
4 Oregon State University Criterium Masters Men 40+ Antonio Castaneda JR
DNF Oregon State University Criterium Men Pro/1/2 Antonio Castaneda JR
11 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
11 Thursday Night Track Racing Men 1/2/3 Michael Risner
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
6 Alpenrose Velodrome Challenge: Sunday Masters 35+ Points Race David Klipper
6 Alpenrose Velodrome Challenge: Sunday Masters 35+ Sprints Michael Risner
4 Alpenrose Velodrome Challenge: Sunday Men Team Sprint Michael Risner
2 Alpenrose Velodrome Challenge: Sunday Men Team Sprint David Klipper
9 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Masters 35+ 10-Mile Michael Risner
3 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Masters 35+ 10-Mile David Klipper
9 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Masters 35+ Miss and Out Michael Risner
6 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Masters 35+ Miss and Out David Klipper
8 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Masters 35+ Keirin Michael Risner
10 Alpenrose Velodrome Challenge: Saturday Men 10-Mile David Klipper
4 Alpenrose Velodrome Challenge: Friday Masters 35+ Kilo Michael Risner
1 Alpenrose Velodrome Challenge: Friday Masters 50+ 2K Pursuit David Klipper
7 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
6 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 David Klipper
11 Mt. Tabor Series Senior Men Harrison Harb
14 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race Men Pro/1/2 Antonio Castaneda JR
8 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2 Rocky Serna
8 Mt. Tabor Series Senior Men Harrison Harb
41 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Tour d’Horn Road Race Pro/1/2 Men Harrison Harb
210 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC after stage 4 Category 3 Men Michael Sather
58 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC after stage 4 Pro/1/2 Men Harrison Harb
14 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Pro/1/2 Men Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC after Stage 3 Category 3 Men Michael Sather
58 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Harrison Harb
72 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Pro/1/2 Men Harrison Harb
116 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic Category 3 Men Michael Sather
45 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Category 3 Men Michael Sather
49 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Harrison Harb
63 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Pro/1/2 Men Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race: GC After Stage 1 Category 3 Men Michael Sather
26 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race: GC After Stage 1 Pro/1/2 Men Harrison Harb
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Category 3 Men Michael Sather
27 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Pro/1/2 Men Harrison Harb
6 Thursday Night Track Racing Group A Michael Risner
22 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
2 Alpenrose Six Day: Final Overall A Group David Klipper
2 Alpenrose Six Day A Group David Klipper
2 Alpenrose Six Day: OVERALL Group A David Klipper
2 Alpenrose Six Day A Group David Klipper
21 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Harrison Harb
2 Alpenrose Six Day: OVERALL Group A David Klipper
2 Alpenrose Six Day A Group David Klipper
2 Alpenrose Six Day: OVERALL Group A David Klipper
2 Alpenrose Six Day A Group David Klipper
9 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Harrison Harb
70 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 David Klipper
29 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Harrison Harb
25 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
31 Tuesday Night PIR Men 4/5 David Post
7 Portland Design Works Omnium Men 1/2/3 David Klipper
24 Hammer Velo Crit Senior Men Antonio Castaneda JR
22 Hammer Velo Crit Masters Men 40+ 1/2/3 Antonio Castaneda JR
DNF Mt Tabor Circuit Race Senior Men David Klipper
33 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Michael Risner
8 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Harrison Harb
13 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ David Klipper
2 Holtey Law Track Omnium Men 1/2/3 David Klipper
DNF Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men Category 1/2 Antonio Castaneda JR
11 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men Category 1/2 Harrison Harb
22 Tuesday Night PIR: May Series Category 4/5 David Post
23 Tuesday Night PIR: May Series Category 3/4 Sky Nelson
18 Tuesday Night PIR: May Series Category 3/4 Michael Sather
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
5 Tuesday Night PIR Category 3/4 Michael Sather
18 Tuesday Night PIR Category 4/5 David Post
7 Tuesday Night PIR Men 4/5 David Post
15 Tuesday Night PIR: May Individual Series Category 3/4 Sky Nelson
25 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men Antonio Castaneda JR
22 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men Harrison Harb
8 Tuesday Night PIR 3/4 Results Sky Nelson
16 Tuesday Night PIR 4/5 Men David Post
11 Montinore Road Race Men Category 1/2 Antonio Castaneda JR
7 Thursday Night Track Racing Masters Michael Risner
7 Tuesday Night PIR Junior Marlowe Risner
23 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Harrison Harb
28 Silverton Road Race Pro/1/2 Men Antonio Castaneda JR
17 Kings Valley Road Race Men 1/2 Antonio Castaneda JR
DNF Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Men Joseph King
25 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Men Antonio Castaneda JR
33 Piece of Cake Road Race Men 4/5 David Post
36 Piece of Cake Road Race Category 3 Men Nelson Sky