Team Cycle Sport

Event Category Name
10 Brewhaus Cyclocross Series Overall Results Category 1/2/3 Men 35+ Chadd Hendrickson
8 Brewhaus Cyclocross Series Overall Results Category 1/2/3 Men 35+ Dan Shepherd
5 Brewhaus Cyclocross Series Overall Results Category 1/2/3 Men 35+ Dave Reitz
19 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dan Shepherd
18 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Todd Stumpenhaus
14 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Stephen Staha
10 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Chadd Hendrickson
9 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Rob Marten
4 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dave Reitz
11 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Ron Laverty
4 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Dave Reitz
2 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Michael Moody
13 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Todd Stumpenhaus
10 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dan Shepherd
9 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Ron Laverty
2 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dave Reitz
4 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men Alex Hayes
16 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Rob Marten
11 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Ron Laverty
3 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Michael Moody
2 KFCX Moore Cowbell Category 1/2/3 - Men 35+ Dave Reitz
DNS Brewhaus Cyclocross Series Category 3/4/5 Women 35+ Jody Schmidt
DNF Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dave Reitz
13 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Todd Stumpenhaus
11 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Rob Marten
9 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Ron Laverty
8 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dan Shepherd
5 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men Alex Hayes
1 Brewhaus Cyclocross Series Category 3/4/5 Women 35+ Jody Schmidt
DNF Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Rob Marten
10 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Ron Laverty
8 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Chadd Hendrickson
7 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dave Reitz
6 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men 35+ Dan Shepherd
4 Brewhaus Cyclocross Series Category 1/2/3 Men Alex Hayes
1 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 4/5 Women 40-59 Jody Schmidt
6 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 4/5 Men 40-59 LUIS ALEMAN
2 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 2/3 Women 19-39 Lauren Trolley
6 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 2/3 Men 40-59 Alex Hayes
5 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 2/3 Men 40-59 Ron Laverty
2 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt. Category 2/3 Men 19-39 Zach Hibbs
3 Mt. Ashland Hill Climb Road Vs. Mt.: MTB Hill Climb Category 1/Pro Men 40-59 Rich Julyan
9 OBRA RR Champs Masters Men 50-59 eric schehen
5 Champion Thursday Nighters B Group LUIS ALEMAN
1 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
5 Champion Thursday Nighters B Group LUIS ALEMAN
6 Champion Thursday Nighters A Group Ron Lafferty
5 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
7 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 eric schehen
19 Champion Thursday Nighters B Group Mike Bansmer
4 Champion Thursday Nighters B Group LUIS ALEMAN
2 Champion Thursday Nighters B Group Jonathan Cotta
12 Champion Thursday Nighters A Group Rich Julyan
9 Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
7 Champion Thursday Nighters A Group eric schehen
6 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
1 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
7 Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
5 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
1 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz.
3 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
1 Champion Thursday Nighters B Group LUIS ALEMAN
11 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Jared hendrickson
5 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Jonathan Cotta
9 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Ron Laverty
3 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Dave Reitz
3 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
1 Champion Thursday Nighters B Group Jonathan Cotta
7 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
3 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
33 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
DNF Willamette Gran Fondo Men 40-49 CJ Johnson
DNS Willamette Gran Fondo Women 30-39 Kristi Woods
40 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
14 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
144 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined eric schehen
40 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
45 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
34 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
142 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined eric schehen
38 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
35 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
39 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men eric schehen
4 Mt. Ashland Uphill Time Trial: Combined Combined eric schehen
5 Mt. Ashland Uphill Time Trial: Combined Combined Dave Reitz
7 Mt. Ashland Uphill Time Trial: Combined Combined Jonathan Cotta
1 Mt. Ashland Uphill Time Trial Men 50+ eric schehen
2 Mt. Ashland Uphill Time Trial Men 40+ Dave Reitz
2 Mt. Ashland Uphill Time Trial Men 30+ Jonathan Cotta
4 High Desert Omnium: Road Race Women 3 Lauren Trolley
21 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 40+ eric schehen
64 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Lauren Trolley
2 High Desert Omnium: Time Trial Women 3 Lauren Trolley
2 High Desert Omnium Women Category 3 Lauren Trolley
17 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ eric schehen
3 High Desert Omnium: Criterium Women 3 Lauren Trolley
10 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 eric schehen
4 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
1 Champion Thursday Nighters B Group Jonathan Cotta
DNF Champion Thursday Nighters A Group Alex Hayes
DNF Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
12 Champion Thursday Nighters A Group Rich Julyan
11 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
10 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
9 Champion Thursday Nighters A Group eric schehen
26 Oregon Gran Fondo: Gran Route Men 40-49 CJ Johnson
14 Oregon Gran Fondo: Gran Route Men 40-49 Rich Julyan
DNF Champion Thursday Nighters B Group Jody Schmidt
7 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
1 Champion Thursday Nighters B Group Jonathan Cotta
16 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
12 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
11 Champion Thursday Nighters A Group Rich Julyan
10 Champion Thursday Nighters A Group Jeff Smith
6 Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
29 Sisters Stampede Expert Men 19-44 Stephen Staha
13 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Women 1/2/3 Lauren Trolley
7 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Women 3 Lauren Trolley
4 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
2 Champion Thursday Nighters B Group Chad Hendrickson
9 Champion Thursday Nighters A Group Dave Reitz
7 Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
6 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
5 Champion Thursday Nighters A Group eric schehen
1 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Women 19-39 Lauren Trolley
4 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 50-59 tim maccurdy
10 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 45+ Dan Shepherd
5 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 45+ eric schehen
22 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 19-44 Stephen Staha
6 Champion Thursday Nighters B Group Jared hendrickson
5 Champion Thursday Nighters B Group Jonathan Cotta
1 Champion Thursday Nighters B Group Chad Hendrickson
16 Champion Thursday Nighters A Group Dan Shepherd
14 Champion Thursday Nighters A Group Ron Laverty
8 Champion Thursday Nighters A Group Jeff Smith
5 Champion Thursday Nighters A Group eric schehen
20 Champion Thursday Nighters Category B Jeff Smith
15 Champion Thursday Nighters Category B Jerry Horton
14 Champion Thursday Nighters Category B Rob Marten
13 Champion Thursday Nighters Category B Jody Schmidt
8 Champion Thursday Nighters Category B Jared hendrickson
4 Champion Thursday Nighters Category B Jonathan Cotta
2 Champion Thursday Nighters Category B Chadd Hendrickson
DNF Champion Thursday Nighters Category A Ron Laverty
8 Champion Thursday Nighters Category A Dan Shepherd
3 Champion Thursday Nighters Category A eric schehen
7 Champion Thursday Nighters B Overall Jonathan Cotta
4 Champion Thursday Nighters B Overall Chad Hendrickson
3 Champion Thursday Nighters B Group Prime Jonathan Cotta
2 Champion Thursday Nighters B Group Prime Chad Hendrickson
14 Champion Thursday Nighters Overall Alex Hayes
11 Champion Thursday Nighters Overall eric schehen
9 Champion Thursday Nighters Overall Dan Sheppard
8 Champion Thursday Nighters Overall Ron Laverty
7 Champion Thursday Nighters Overall Rich Julyan
2 Champion Thursday Nighters Overall Dave Reitz
2 Champion Thursday Nighters A Group Prime #2 Alex Hayes
1 Champion Thursday Nighters A Group Prime #2 Dave Reitz
3 Champion Thursday Nighters A Group Prime #1 Dan Shepherd
3 Red Lily Short track series Category 1 Men 30+ Shawn Dingman
13 Red Lily Short track series Category 1 Overall LUIS ALEMAN
5 Red Lily Short track series Category 1 Overall Shawn Dingman
1 Red Lily Short track series Category 2/3 Men 50+ eric schehen
1 Red Lily Short track series Overall eric schehen
23 Barton Park Road Race Category 4/5 Jonathan Cotta
25 Kings Valley Road Race Category 4/5 Jonathan Cotta
5 Kings Valley Road Race Masters 50+ eric schehen
40 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Jonathan Cotta
19 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ eric schehen
4 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Rich Julyan
22 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Lauren Trolley
12 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Jonathan Cotta
2 Table Rock Time Trial Series Senior Women 1/2/3 Lauren Trolley
2 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40-49 Rich Julyan
2 Table Rock Time Trial Series Category 4/5 Men Jonathan Cotta
5 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined eric schehen
12 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Ron Laverty
2 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Rich Julyan
11 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Jonathan Cotta
4 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 Jonathan Cotta
3 Table Rock Time Trial Series Masters Men 50 eric schehen
3 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Ron Laverty
1 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Rich Julyan
14 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Cycle Sport II Cycle Sport II
3 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Cycle Sport I Cycle Sport I
20 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined eric schehen
15 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Rich Julyan
13 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Ron Laverty
26 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Lauren Trolley
27 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Robbie Marten
11 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Jonathan Cotta
2 Table Rock Time Trial Series Women 1/2/3 Lauren Trolley
4 Table Rock Time Trial Series Team Cycle Sport II Cycle Sport II
2 Table Rock Time Trial Series Team Cycle Sport I Cycle Sport I
5 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 Robbie Marten
3 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 Jonathan Cotta
4 Table Rock Time Trial Series Masters Men 50 eric schehen
4 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Rich Julyan
3 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Ron Laverty
30 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Jonathan Cotta
5 Jack Frost Time Trial Category 4/5 Men Jonathan Cotta
1 New Year's Revolution Cross Masters Women B/C 35-49 Kristi Woods
1 New Year's Revolution Cross Masters Men B/C 35-49 Ron Laverty
1 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 50+ eric schehen
7 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 35-49 Chadd Hendrickson
6 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 35-49 Ron Laverty
4 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 35-49 Mark Williams
3 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 35-49 Stephen Staha