Team Cycle Sport

Event Category Name
99 USGP of Cyclocross Category B Men Stephen Staha
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Doug Striley
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Adam Artner
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men A Stephen Staha
55 Cross Crusade Category B Stephen Staha
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Doug Striley
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Dan Shepherd
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men A Adam Artner
60 Cross Crusade Masters 35+ B Dan Shepherd
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Davis
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Dan Shepherd
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Doug Striley
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men A Adam Artner
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 Brian Davis
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 Doug Striley
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 Dan Shepherd
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Senior Men A Adam Artner
11 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Doug Striley
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Davis
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Dan Shepherd
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Adam Artner
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series A Masters Tim Turk
68 Cross Crusade Category B Stephen Staha
1 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Brian Davis
7 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men A Doug Striley
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Doug Striley
75 Cross Crusade Category B Stephen Staha
30 Cross Crusade Masters 35+ B Doug Striley
62 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Brian Davis
44 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Adam Artner
42 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Doug Striley
40 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Dan Shepherd
27 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined John Hinke
32 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road: Combined Combined Adam Artner
56 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Brian Davis
38 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Adam Artner
36 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Doug Striley
34 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Dan Shepherd
21 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open John Hinke
9 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road Category 4/5 Adam Artner
4 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike Category 2/40+ Brian Davis
1 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike Category 2/40+ Dan Shepherd
1 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike Category 2/19-39 Doug Striley
3 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike Category 1/19-39 John Hinke
5 Southern OR Champion Thursdays: Series Four: Combined Combined Doug Striley
1 Southern OR Champion Thursdays: Series Four B Race Doug Striley
3 Southern OR Champion Thursdays B Race Dan Shepherd
2 Southern OR Champion Thursdays B Race Doug Striley
12 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
4 Diamond Lake NW Challenge XC MTB Category 2 Men 35-44 Doug Striley
1 Diamond Lake NW Challenge XC MTB Category 2 Men 35-44 Dan Shepherd
35 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Gwen Turos
28 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Amy Warner
27 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Stuart Anderson
12 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Adam Artner
8 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Brian Davis
27 Southern OR Champion Thursdays: Series Three A Race (Category 1/2/3) Alex Hayes
16 Southern OR Champion Thursdays: Series Three A Race (Category 1/2/3) Jeff Smith
12 Southern OR Champion Thursdays: Series Three A Race (Category 1/2/3) Doug Striley
8 Southern OR Champion Thursdays: Series Three A Race (Category 1/2/3) Dan Shepherd
19 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
9 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
7 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
23 Southern OR Champion Thursdays B Race Gwen Turos
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
14 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
9 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
7 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
6 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
9 High Cascades 100 Category 1 Men 35-44 Tim Turk
24 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Brian Davis
18 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Dan Shepherd
14 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Doug Striley
7 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Stephen Staha
DNF Callahan's Hillclimb Time Trial Junior Men Adam Artner
10 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Brian Davis
8 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Dan Shepherd
6 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Doug Striley
4 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 1/2/3 Stephen Staha
2 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
17 Southern OR Champion Thursdays B Race Amy Warner
13 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
8 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
12 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
11 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
DNF OBRA Hillclimb Championship Junior Men 15-16 Adam Artner
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
26 Southern OR Champion Thursdays B Race Amy Warner
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
4 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
3 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
16 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
9 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
8 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
28 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Brian Davis
21 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Dan Shepherd
18 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Doug Striley
15 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined John Hinke
12 Callahan's Hillclimb Time Trial: Combined Combined Stephen Staha
8 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Brian Davis
6 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Dan Shepherd
4 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 Doug Striley
3 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 4/5 John Hinke
7 Callahan's Hillclimb Time Trial Men 1/2/3 Stephen Staha
1 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Junior Adam Artner
21 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Stuart Anderson
8 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Adam Artner
2 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Brian Davis
27 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Pro/1/2/3 Men (A Race) Tim Turk
24 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Pro/1/2/3 Men (A Race) Alex Hayes
23 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Pro/1/2/3 Men (A Race) Jeff Smith
16 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Pro/1/2/3 Men (A Race) Doug Striley
3 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
21 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
4 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
23 Southern OR Champion Thursdays A Race Tim Turk
22 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
21 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
12 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
11 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
10 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
3 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
DNF Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
6 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
12 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
4 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
8 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
15 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
1 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
14 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
11 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
20 Tuesday PIR Category 3/4 Men Tim Turk
4 8 Hours of Independence Category 2 (Sport) 35-44 Men Tim Turk
7 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
DNF Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
13 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
12 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
47 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) John Hinke
25 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Stuart Anderson
22 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Brian Neyt
7 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Brian Davis
31 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Ron Laverty
17 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Jeff Smith
16 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Tim Turk
15 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Dan Shepherd
11 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Doug Striley
3 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Alex Hayes
2 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
25 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
6 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
16 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
15 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
6 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
2 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
1 Jacksonville STXC Singlespeed Open Ryan Gracey
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Brian Davis
3 Jacksonville STXC Category 2 Junior Men Adam Artner
28 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 35-44 Men Brian Neyt
14 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
12 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
22 Southern OR Champion Thursdays A Race Ron Laverty
19 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
15 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
7 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
4 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
3 Southern OR Champion Thursdays A Race Tim Turk
1 Jacksonville STXC Singlespeed Open Ryan Gracey
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Brian Davis
2 Jacksonville STXC Category 2 Junior Men Adam Artner
16 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
8 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Neyt
5 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Davis
13 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
12 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
5 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Brian Davis
3 Jacksonville STXC Category 2 Junior Men Adam Artner
2 Jacksonville STXC Singlespeed Ryan Gracey
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Brian Davis
7 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Doug Striley
2 Jacksonville STXC Category 2 Junior Men Adam Artner
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Brian Davis
3 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Doug Striley
3 Jacksonville STXC Category 2 Junior Men Adam Artner
27 Monday PIR Masters 4/5 Stuart Anderson
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Stuart Anderson
18 Southern OR Champion Thursdays B Race John Hinke
12 Southern OR Champion Thursdays B Race Brian Neyt
26 Southern OR Champion Thursdays A Race Jeff Smith
25 Southern OR Champion Thursdays A Race Alex Hayes
24 Southern OR Champion Thursdays A Race Ron Laverty
23 Southern OR Champion Thursdays A Race Doug Striley
17 Southern OR Champion Thursdays A Race Dan Shepherd
13 Southern OR Champion Thursdays A Race Tim Turk
3 Spring Thaw XC Category 2 Women 35+ Dea Collins
8 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Doug Striley
4 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Dan Shepherd
3 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Tim Turk
6 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 Brian Neyt
2 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 John Hinke
8 Southern OR Champion Thursdays B Stuart Anderson
1 Southern OR Champion Thursdays B Doug Striley
9 Southern OR Champion Thursdays A Tim Turk
8 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2/35-44 Men (10) Doug Striley
2 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2/35-44 Men (10) Dan Shepherd
7 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 35-44 Men (3) John Hinke
16 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 19-34 Men (2) Brian Neyt
14 Table Rock RR Masters 2/3/4 Men 35+ Tim Turk
49 Table Rock RR Category 4/5 Men Stuart Anderson
42 Table Rock RR Category 4/5 Men Rich Billin
24 Table Rock RR Category 4/5 Men Robert Marten
17 Table Rock RR Category 4/5 Men John Hinke
13 Table Rock RR Category 4/5 Men Doug Striley
5 Table Rock RR Category 4/5 Men Dan Shepherd
17 King's Valley RR Masters 40+ Tim Turk
52 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Gwen Turos
7 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Tim Turk
17 Southern Oregon TT Series: Combined Combined John Hinke
16 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Dan Shepherd
12 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Doug Striley
5 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Jeremy Eisen
13 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Stephen Staha
1 Southern Oregon TT Series Women 4 Gwen Turos
2 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Tim Turk
8 Southern Oregon TT Series Men 4/5 John Hinke
7 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Dan Shepherd
4 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Doug Striley
1 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Jeremy Eisen
4 Southern Oregon TT Series Men 1/2/3 Stephen Staha
51 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Gwen Turos
8 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Tim Turk
18 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Doug Striley
15 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Dan Shepherd
12 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Jeremy Eisen
11 Southern Oregon TT Series: Combined Combined John Hinke
20 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Stephen Staha
2 Southern Oregon TT Series Women 4 Gwen Turos
2 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Tim Turk
8 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Doug Striley
6 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Dan Shepherd
4 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Jeremy Eisen
3 Southern Oregon TT Series Men 4/5 John Hinke
4 Southern Oregon TT Series Men 1/2/3 Stephen Staha
51 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Gwen Turos
17 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Tim Turk
7 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Brad Earl
19 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Dan Shepherd
16 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Chad Morris
13 Southern Oregon TT Series: Combined Combined John Hinke
12 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Doug Striley
9 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Jeremy Eisen
8 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Tim Turk
7 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Doug Striley
6 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Dan Shepherd
5 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined John Hinke
37 Southern Oregon TT Series Combined Gwen Turos
13 Southern Oregon TT Series Combined Dan Shepherd
11 Southern Oregon TT Series Combined John Hinke
10 Southern Oregon TT Series Combined Doug Striley
8 Southern Oregon TT Series Combined Tim Turk
6 Southern Oregon TT Series Combined Jeremy Eisen
2 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Tim Turk
2 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Doug Striley
2 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Dan Shepherd
2 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open John Hinke
3 Southern Oregon TT Series Women 4 Gwen Turos
3 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Tim Turk
1 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Brad Earl
9 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Dan Shepherd
8 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Chad Morris
5 Southern Oregon TT Series Men 4/5 John Hinke
4 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Doug Striley
2 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Jeremy Eisen
6 Banana Belt Series Men Category 4 Chad Morris
119 Jack Frost TT: Combined Combined Doug Striley
35 Jack Frost TT Men Category 4/5 Doug Striley
7 Sublime Sublimity Circuit Race Men 4/5 Doug Striley
43 Cherry Pie Men 4 Dan Shepherd
21 Cherry Pie Men 4 John Hinke