Grixsen Brewing p/b West End Bikes

Event Category Name
DNF OBRA State Champs at Corn Cross Men 1/2 Erik Hammerquist
7 OBRA State Champs at Corn Cross Men 1/2 Eric Sheagley
6 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
1 OBRA State Champs at Corn Cross Men 2/3 Paul Bourcier
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Eric Sheagley
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
10 Corvallis Cross Classic Women 50+ Vikki Bourcier
1 Corvallis Cross Classic Athenas Kelly Sandow
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Eric Sheagley
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Vikki Bourcier
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Parker Green
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Parker Green
1 Peddlers at Edgefield Junior Women 13-14 Mckenna Mckee
1 Peddlers at Edgefield Elite Junior Women Mckenna Mckee
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Women 45+ Vikki Bourcier
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Women 35+ Kelly Sandow
DNF Psycho Cross: Pyscho Cross Men Category 3 John Morehouse
3 Psycho Cross: Pyscho Cross Men Category 2 Austin Arguello
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Onusko
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Erik Hammerquist
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 5 Vikki Bourcier
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Onusko
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Austin Arguello
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
1 Luscher Farm Crosstoberfest Men 1/2 Eric Sheagley
3 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ 4 Scott Powell
2 Psycho Cross Women 5 Vikki Bourcier
1 Psycho Cross Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow
2 Psycho Cross Men 3 Cassidy Bigsby
1 Psycho Cross Men 3 John Morehouse
4 Psycho Cross Men 2 Justin Ziehnert
5 Washougal CX Men 5 Parker Green
4 Southern Oregon Outlaw Cross Series Junior Men 10-14 Stone Swanson
1 CrossWord CX Challenge Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Thomas Cody
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Thomas Cody
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Onusko
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert
DNF Blind Date at the Dairy Men 1/2 Erik Hammerquist
13 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 2/3 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 1/2 Thomas Cody
11 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 1/2 Erik Hammerquist
2 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
DNF Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 1/2 Erik Hammerquist
4 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Elite Junior Women Mckenna Mckee
7 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Singlespeed Paul Bourcier
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Elite Junior Women 13-14 Mckenna Mckee
12 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 2/3 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 1/2 Thomas Cody
10 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 1/2 Erik Hammerquist
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
12 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters 40+ Paul Bourcier
1 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters Women 40+ Deb Bauer
8 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Paul Bourcier
DNF Battle at Barlow Men 1/2 Erik Hammerquist
DNF Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
1 Battle at Barlow Elite Junior Women Mckenna Mckee
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Elite Junior Women Mckenna Mckee
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
3 Portland Trophy Cup Men 2/3 Justin Ziehnert
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 2/3 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 1/2 Thomas Cody
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 1/2 Erik Hammerquist
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 1/2 Erik Hammerquist
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Elite Junior Women Mckenna Mckee
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 2/3 Justin Ziehnert
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
14 Portland Trophy Cup Men 1/2 Michael Benno
6 Portland Trophy Cup Men 1/2 Erik Hammerquist
1 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Women Deb Bauer
1 Corn Cross Elite Junior Women Mckenna Mckee
3 Corn Cross Elite Junior Men Kyler Ervin
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 3 Lauren Ziehnert
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Elite Junior Women Mckenna Mckee
19 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 2/3 Justin Ziehnert
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert
7 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Erik Hammerquist
2 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
18 Portland Trophy Cup Men 1/2 Justin Ziehnert
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody
7 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 John Morehouse
1 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Women Deb Bauer
6 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 1/2 Erik Hammerquist
1 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Elite Junior Women Mckenna Mckee
6 Tuesday Night PIR: Team Standings Category 1/2/3
10 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Justin Ziehnert
25 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Schwaeber
7 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Eric Sheagley
35 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody
9 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber
1 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Sheagley
14 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber
16 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings
12 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Justin Ziehnert
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Erik Hammerquist
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist
7 Tuesday Night PIR Category 4/5 Justin Ziehnert
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody
13 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber
15 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings
4 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile, Men Category 1-3 Michael Benno
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist
9 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 2 Justin Ziehnert
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 2 Erik Hammerquist
12 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse
30 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green
2 Tuesday Night PIR Category 4/5 Justin Ziehnert
4 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier
9 Monday Night PIR: Team Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber
14 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings
4 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Steve Schwaeber
DNF Vancouver Criterium OBRA Championship Senior Men Erik Hammerquist
7 Vancouver Criterium OBRA Championship Men Category 3 Keelan Ontiveros
5 Vancouver Criterium OBRA Championship Men Category 4 Justin Ziehnert
7 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 40-49 Steve Schwaeber
2 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 40-49 Eric Sheagley
5 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Justin Ziehnert
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello
7 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse
7 Franz Bakery Criterium Senior Men Austin Arguello
6 Franz Bakery Criterium Senior Men Paul Bourcier
7 Franz Bakery Criterium Men 4/5 Justin Ziehnert
6 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Scott Powell
3 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Steve Schwaeber
2 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Steve Wright
10 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse
4 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier
1 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello
13 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Steve Schwaeber
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert
16 OBRA RR Champs Senior Men Cassidy Bigsby
1 OBRA RR Champs Senior Men Paul Bourcier
15 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Steve Schwaeber
14 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Steve Wright
7 Twilight Bike Racing Series Crit Women Kelly Sandow
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Cassidy Bigsby
19 Monday Night PIR: July Team Series Overall Team Standings
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert
18 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier
13 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Cassidy Bigsby
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse
1 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist
16 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings
24 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Scott Powell
10 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Scott Powell
8 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keelan Ontiveros
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 40-49 Scott Powell
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 45-49 Scott Powell
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 3 Men Keelan Ontiveros
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 1 Men 45+ Thomas Cody
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 1 Men 45+ Thomas Cody
5 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello
2 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier
15 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert
1 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men 4K Eric Sheagley
1 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 40+ 3K Eric Sheagley
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Shane Fletcher
13 Mt. Tabor Series Category 4 Men Parker Green
5 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Scott Powell
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley
7 Tuesday Night PIR: June Overall 10 Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3
17 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse
12 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello
6 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Austin Arguello
4 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Cassidy Bigsby
3 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Paul Bourcier
4 Twilight Bike Racing Series TT Overall Masters Women 40+ Vikki Bourcier
19 Monday Night PIR: June Series Overall Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
6 Monday Night PIR: June Series Overall Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
4 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
4 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert
25 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
8 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
5 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
4 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
3 Willamette Gran Fondo: Medio Route Women 50-59 Vikki Bourcier
1 Willamette Gran Fondo Men 40-49 Paul Bourcier
39 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
34 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
21 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
50 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
31 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
24 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
12 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
192 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Scott Powell
183 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Steve Wright
90 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Michael Benno
18 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Eric Sheagley
37 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
34 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
21 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
3 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
51 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
50 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
30 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
2 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 Sprints Kyler Ervin
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Women 15-16 500m Lauren Ziehnert
2 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 500m Kyler Ervin
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Women 15-16 Omnium Lauren Ziehnert
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 Omnium Kyler Ervin
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 13-14 Omnium Parker Green
5 Fast Twitch Friday: June Series Overall Novice Men Parker Green
30 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
17 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
11 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
2 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
135 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Steve Wright
120 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Scott Powell
57 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Michael Benno
22 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Eric Sheagley
26 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
18 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
17 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
32 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
30 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
2 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
23 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno
17 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell
14 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley
9 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros
10 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Parker Green
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem
6 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3
14 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse
9 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello
19 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green
3 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Cassidy Bigsby
1 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Paul Bourcier
35 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Vikki Bourcier
3 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Cassidy Bigsby
1 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Paul Bourcier
2 Twilight Bike Racing Series TT Masters Women 40+ Vikki Bourcier
15 Monday Night PIR: Series Standings after June 20 Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
14 Monday Night PIR: Series Standings after June 20 Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
15 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
10 Blue Ribbon Track Omnium Men 4/5 Parker Green
1 Blue Ribbon Track Omnium Men 4/5 Kyler Ervin
1 Blue Ribbon Track Omnium Masters 35+ Joseph Holcomb
14 Mt. Tabor Series Senior Men Austin Arguello
13 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist
7 Mt. Tabor Series Senior Men John Morehouse
4 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros
DNF Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley
6 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3
13 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse
8 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello
8 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Austin Arguello
12 Monday Night PIR: Series Standings after June 13 Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
11 Monday Night PIR: Series Standings after June 13 Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert
1 Alpenrose Heartbreaker 35+ Masters Points Joseph Holcomb
31 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 Michael Benno
29 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 Austin Arguello
17 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 John Morehouse
13 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Michael Benno
11 High Desert Omnium: Time Trial Men 1/2 Michael Benno
DNF High Desert Omnium: Criterium Men 1/2 Michael Benno
13 High Desert Omnium: Criterium Men 1/2 Austin Arguello
8 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist
5 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros
7 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher
19 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Benno
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
1 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley
35 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Vikki Bourcier
11 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Austin Arguello
3 Twilight Bike Racing Series TT Masters Women 40+ Vikki Bourcier
2 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Austin Arguello
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert
25 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 William Zale
11 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
3 Oregon Gran Fondo: Gran Route Women 50-59 Julia Fudge
1 PDW Omnium Junior Parker Green
3 PDW Omnium Men 4/5 Kyler Ervin
110 OBRA TT: Combined Combined Vikki Bourcier
39 OBRA TT: Combined Combined Cassidy Bigsby
22 OBRA TT: Combined Combined Vikki Bourcier
4 OBRA TT: Combined Combined Keelan Ontiveros
5 OBRA TT Masters Women 50-59 Vikki Bourcier
5 OBRA TT Senior Men Pro/1/2 Cassidy Bigsby
3 OBRA TT Masters Women 55-59 Vikki Bourcier
2 OBRA TT Junior Men 15-16 Keelan Ontiveros
6 Hammer Velo Crit Senior Men Erik Hammerquist
33 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Steve Schwaeber
4 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Joseph Holcomb
2 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Steve Wright
18 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Kyler Ervin
16 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Justin Ziehnert
5 Fast Twitch Friday Novice Men Parker Green
18 Mt. Tabor Series Category 3 Men Chris Thomas
12 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley
11 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem
3 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber
18 Mt. Tabor Series Category 5 Men Parker Green
7 Tuesday Night PIR: May 10 Barrell Brewing Team Competition Team
17 Tuesday Night PIR: May Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
14 Tuesday Night PIR: May Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin
11 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Austin Arguello
2 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Cassidy Bigsby
5 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Austin Arguello
2 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Cassidy Bigsby
9 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
26 Monday Night PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ John Mitchem
12 Monday Night PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb
18 Sisters Stampede Sport Women 19-39 Lauren Ziehnert
23 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Justin Ziehnert
4 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Thomas Cody
7 Fast Twitch Friday: May Overall Novice Men Parker Green
4 Fast Twitch Friday Novice Men Parker Green
7 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Team Competition Team
15 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier
27 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green
56 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Sheagley
44 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse
35 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale
18 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Craig Hamilton
16 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem
9 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb
6 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Team Competition Team
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
11 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier
70 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Michael Benno
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
6 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb
38 Monday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber
13 Monday Night PIR Category 1/2/3 Michael Benno
12 Monday Night PIR Category 1/2/3 John Mitchem
6 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition Team
7 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier
64 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody
29 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist
21 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
4 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Bourcier
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin
31 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green
5 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb
46 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Shane Fletcher
26 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem
2 BriHOP Interstellar Omnium: Sunday Men 4/5 Kyler Ervin
1 BriHOP Interstellar Omnium: Saturday Men 4/5 Omnium Kyler Ervin
19 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Craig Hamilton
22 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem
15 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale
4 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb
DNF Montinore Road Race Men 4 Kyler Ervin
26 Montinore Road Race Men 1/2 Eric Sheagley
22 Montinore Road Race Men 1/2 Justin Onusko
19 Montinore Road Race Men 1/2 Michael Benno
17 Montinore Road Race Men 1/2 John Morehouse
7 Montinore Road Race Men 1/2 Paul Bourcier
6 Montinore Road Race Men 1/2 Austin Arguello
4 Montinore Road Race Men 1/2 Cassidy Bigsby
DNF Montinore Road Race Men 3 Isaac King
20 Montinore Road Race Men 3 Keelan Ontiveros
15 Montinore Road Race Men 3 Erik Hammerquist
11 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Steve Schwaeber
8 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Thomas Cody
5 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Scott Powell
3 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Steve Wright
93 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Vikki Bourcier
13 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Vikki Bourcier
24 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Paul Bourcier
31 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb
102 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb
3 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Women 50-59 Vikki Bourcier
2 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 40-49 Joseph Holcomb
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Series Standings - Long Masters Men 45-49 Joseph Holcomb
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Short Course Masters Women 55-59 Vikki Bourcier
5 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Men Category 1/2 Paul Bourcier
2 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 45-49 Joseph Holcomb
5 Tuesday Night PIR: April 10 Barrell Team Competition Team
21 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Wright
5 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
5 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 3/4 Kyler Ervin
1 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin
34 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist
31 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cassidy Bigsby
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Craig Hamilton
17 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Wright
15 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Isaac King
11 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Bourcier
5 Tuesday Night PIR Category 5 Parker Green
16 Monday Night PIR: April Series Standings Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
8 Monday Night PIR: April Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
43 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Scott Powell
13 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 William Zale
8 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition 10 Barrell Brewing 1/2/3 Team Competition
16 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Wright
4 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
41 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody
30 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber
10 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Wright
2 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros
7 Tuesday Night PIR Category 5 Parker Green
8 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb
11 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb
18 Barton Park Road Race Men 1/2 Thomas Cody
15 Barton Park Road Race Men 1/2 Michael Benno
9 Barton Park Road Race Men 1/2 Steve Wright
6 Barton Park Road Race Men 1/2 John Morehouse
DNF Barton Park Road Race Masters 40+ 3/4/5 Dean Futrell
9 Barton Park Road Race Category 4/5 Kyler Ervin
4 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 45-49 Joseph Holcomb
12 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale
8 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb
DNF Kings Valley Road Race Category 4/5 Parker Green
23 Kings Valley Road Race Category 3 Dean Futrell
20 Kings Valley Road Race Category 3 Erik Hammerquist
9 Kings Valley Road Race Category 3 Keelan Ontiveros
37 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Eric Sheagley
35 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Steve Schwaeber
26 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Steve Wright
16 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Michael Benno
10 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Paul Bourcier
5 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Cassidy Bigsby
2 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Austin Arguello
11 Gorge Roubaix Women Category 4 Vikki Bourcier
32 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Justin Ziehnert
DNF Gorge Roubaix Men Category 1/2 Steve Wright
45 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Michael Benno
33 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Cassidy Bigsby
2 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Austin Arguello
1 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Paul Bourcier
21 Gorge Roubaix Women 4/5 Vikki Bourcier
33 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Austin Arguello
28 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Michael Benno
24 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Steve Wright
5 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Cassidy Bigsby
60 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Justin Ziehnert
25 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Bruce Connelly
2 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Paul Bourcier
31 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Justin Onuska
25 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Cassidy Bigsby
11 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Paul Bourcier
10 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men John Morehouse
2 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Austin Arguello
8 Cherry Pie Road Race Masters Men 40-49 Joseph Holcomb
3 Cherry Pie Road Race Masters Women Vikki Bourcier
2 Dirty Circles 2 Junior Men Parker Green
11 Dirty Circles 2 Men 4/5 Kyler Ervin
12 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Elite Men Michael Benno
DNF Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Women 19-39 Lauren Ziehnert
2 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 19-39 Justin Ziehnert
5 Dirty Circles 1 Men 4/5 Justin Ziehnert
1 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Justin Onusko
9 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Joseph Holcomb
1 Jack Frost Time Trial Senior Men Pro/1/2 Justin Onusko
2 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Joseph Holcomb