Southern Oregon Outlaw Cyclocross

Varies, OR
November 02, 2019

Part of the Southern Oregon Outlaw Cyclocross

Weekly Series 
19 Oct 2019 - Clinic
Oct 26 2019 Halloween Cross
2 - 9 - 16 - 23 Nov 2019 Cross Races
 

For results questions, please contact Chief Judge: Vern Niehaus

Updated November 12, 2019 at 11:35 AM

Junior Men U14 Category 4/5

Num Name Points
1 438 Jade Rohde 10
2 430 Corbin Striley 9
3 431 Everett Striley 8

Junior Men U18 Category 4/5

Num Name Points
1 8134 Luke Cook 10
2 428 Milo Bertrand 9

Junior U10

Name Points
1 Haaken Hoppe 10
2 Freya Hoppe 9
3 Ruby Staha 8
4 Simon Jacques 7
5 Valerie Jacques 6

Junior Women U14 Category 4/5

Num Name Team Points
1 111 Isa Culver 10

Masters Men 35+ Category 1/2

Num Name Team Points
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions 9
3 584 Bear Perrin Team Glass Forge 8
4 4049 Bryan Simpson 7
5 443 Bill Reuss 6

Masters Men 35+ Category 3

Num Name Team Points
1 4059 Chadd Hendrickson Team Cycle Sport 10
2 446 Stephen Staha 9
3 5386 Michael DiGiorgio 8

Masters Men 35+ Category 4/5

Num Name Team Points
1 5354 Jason Singleton 10
2 489 Kevin Webber 9
3 434 Mathew Trimble 8
4 435 Brett Bauman 7

Masters Men 50+ Category 1/2

Num Name Team Points
1 578 Jon Nelson 10
2 714 Dave Reitz Team Cycle Sport 9
3 4148 Nathan Sheafor Team Glass Forge 8
4 583 Mike Campbell 7
5 441 Todd Dodds 6
6 442 John Friesen 5
7 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions 4
8 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 3

Masters Men 50+ Category 3

Num Name Team Points
1 645 Todd Gallaher Team Glass Forge 10
2 879 John Lulich 9
3 5559 Michael Davis Cycle Analysis 8

Masters Men 50+ Category 4/5

Num Name Team Points
1 427 Evan MacKenzie Cycle Analysis 10
2 579 Bill Myers Cycle Analysis 9
3 437 John Slawta 8
4 581 John Chapman 7
5 4191 Jeff Geddings 6

Masters Men 60+ Category 4/5

Num Name Team Points
1 4499 Marty Cochran 10
2 5681 Paul Wertzbergerr 9
3 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis 8
4 576 Greg Brooks 7
5 162 Michael Bansmer 6

Masters Women 35+ Category 1/2

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Masters Women 35+ Category 3

Num Name Points
1 445 Aysha Staha 10

Masters Women 35+ Category 4/5

Num Name Team Points
1 67 Sarah Rockwell 10
2 569 Lisa DiPaoli 9
3 292 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions 8

Masters Women 50+ Category 4/5

Num Name Team Points
1 183 Karen Dwyer 10
2 7259 Lillian Schiavo-Gilmour 9

Men Category 1/2

Num Name Team Points
1 580 Jace Ives 10
2 439 Matt Weis 9
3 440 Ross Jacques 8

Men Category 3

Num Name Team Points
1 444 Nathan Trimble 10
2 432 Mac Tully 9
3 577 John Boharic 8
4 444 Eric Isaacs 7
5 4297 Michael Page 6

Men Category 4/5

Num Name Team Points
1 433 Nels Johnson Team Glass Forge 10
2 4331 Joshua Jordan Boneyard Cycling 9
3 600 Patryk Buchcik 8

Singlespeed Men

Num Name Team Points
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 5559 Michael Davis Cycle Analysis 9
3 429 Korbin Jones 8
4 63 Doug Striley 7
5 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis 6

Singlespeed Women

Num Name Team Points
1 112 Barbara Culver Cycle Analysis 10

Women Category 4/5

Num Name Points
1 488 Melanie Fuller 10
2 500 Valentine Welch 9
3 436 Amanda Atkinson 8