2021 Mountain Bike BAR

Updated July 25, 2021 at 8:01 PM

Category 1 Men

Name Team Points
1 Moses Keener Capitol Velo Cycling 78
2 Joshua Johnston Murder of Crows 60
3 Andrzej Stadnik Mudslinger Adventure Squad 56
4 Tyler Miller Team 10 Barrel 44
5 Andrew Loaiza Mettle cycling P/B Cycle Oregon 23
6 Aaron McClintock 23
7 Sean Corey Mettle Cycling p/b Leave It On The Road 21
8 Matthew Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 21
9 Reid Curry Murder of Crows 20
10 Adam Kachman Easton Overland 18
11 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 16
12 Paul Furst Dialed Cycling Team 12
13 Kenneth Wahrenberger Team Oregon p/b Rodda Paint 11
14 Luke Demoe Landspeed 9
15 Matt Jamison Group Trail Cycling 8
16 Scott Scholz 7
17 Philip Stiff Northwest Competitive Adventure 4
18 Thomas Steiger 3
19 Matthew White Marys Bicycle Club 3
20 Brian Cimmiyotti Scott's Cycle and Sports 2
21 Brian Gruenemay Marys Bicycle Club 2
22 Oscar Guevara Vancouver Cyclery 1

Category 1 Women

Name Team Points
1 Erin Reis Hutch's Bend Dental 42
2 Jennifer Haliewicz Team Oregon Racing p/b Rodda Paint 23
3 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair 15
4 Alicia Prusinski Murder of Crows 15
5 Melissa Byrd Team 10 Barrel 14
6 Nicole Gunton 14
7 Julie Nelson MCC Racing 13
8 Anne Farawila Chinook Cycling Club 12
9 Carrie Carney Hutch's Bend Dental 10
10 Rhys May 9

Category 2 Men

Name Team Points
1 Ben Taber Team 10 Barrel 58
2 Michael Kanter Lewis and Clark College Cycling Team 35
3 Evan Halladay MCC Racing 32
4 Max Jones Capitol Velo Cycling 28
5 Andrew Casburn Mudslinger Adventure Squad 22
6 Kenneth Wahrenberger Team Oregon p/b Rodda Paint 22
7 Jonathon Fogarty 15
8 Logan Divelbiss Capitol Velo Cycling 15
9 Oscar Guevara Vancouver Cyclery 14
9 Mike Hamness Dialed Cycling Team 14
11 Austen Davis 14
12 Pierce Martin Team Finger 14
13 Alex Nelson MCC Racing 14
14 Shaun Stiles Dialed Cycling Team 13
15 Scott Scholz 13
16 Andrew Young 13
17 Chance Hockema Byzick + Company Cycling 13
18 Luke Bergerson Capitol Velo Cycling 12
19 Andrew Neill Nunez Team Rancagua Bike Chile 12
20 Ben Gagosian Swift Racing PDX 12
21 Stephen Plomer Team Oregon p/b Rodda Paint 11
22 Collin Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 10
23 Adam Moore Grouptrail Cycling 10
24 Stephen Snider Mudslinger Adventure Squad 10
25 Alex Schoknecht Team 10 Barrel 9
26 Ramon Martinez Capitol Velo Cycling 8
27 Maxwell Roe 7
28 Ben Tankus Byzick + Company Cycling 6
29 Adam Angert Holtey Law | Peak Condition 5
30 Brian Maxson 4
31 Trent Kenreigh Mudslinger Adventure Squad 4
32 Nick Davis Team 10 Barrel 4
33 David Moyer 3
34 Jeff Lundin Team 10 Barrel 2

Category 2 Women

Name Team Points
1 Taylor Johnston Murder of Crows 45
2 Taylor Kennedy Team Finger 26
3 Alexa Loscutoff 25
4 Lisa Eriksson Holtey Law | Peak Condition 14
5 Kim Kathrein Dialed Cycling Team 14
6 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team 12
7 Jessamy Taylor 11
8 Valerie Nussbaumer Team Finger 10
9 Marika Yumang Rolling Thunder p/b The Missing Link 9
10 Hayley McClure 8
11 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade 7

Category 3 Men

Name Team Points
1 Zhiwei Yang 38
2 Jacob Harvey 26
3 Nick Davis Team 10 Barrel 23
4 Quinlyn Benning 17
5 Mauricio Posada Pacific Office Automation Cycling 15
6 Scott Scholz 15
7 Greyson Turner Sunnyside Sports 14
8 Owen Szwaya Bicycle Attorney 12
9 Jesse Stewart 11
10 Wyatt Hein OSU Cycling Club 11
11 Cody Gilbert 9
12 Jakob Beelar Bean Berets 9
13 James Putnam 8
14 James Green Trusty Switchblade 2

Category 3 Women

Name Team Points
1 Rea Baxmann 15
2 Tausha Smith 15
3 Hayley McClure 14
4 Kat Hampton Co-Motion Factory Racing Team 14
5 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade 14
6 Dani Detloff 13
7 Sari Hargand Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 13
8 Kimberly Dowe 11
9 Ashley Olson 9

Clydesdale

Name Team Points
1 Jonathan Elek Team 10 Barrel 63
2 Nathaniel Bruce Team Lazy Tarantulas 58
3 Scott Housley Mudslinger Adventure Squad 42
4 Andrew Maddox Cycle Analysis 41
5 Mark Sather Team 10 Barrel 37
6 Gerardo Perez Bethany Bike Repair Cycling Team 35
7 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 28
8 Mike Hamness Dialed Cycling Team 21
9 Austen Davis 15
10 Tyson Hart 14
11 Mike Reddig Dialed Cycling Team 12
12 Matthew Borisch Capitol Velo Cycling 12
13 Dan Weiland 11
14 Mike Ripley Mudslinger Adventure Squad 8
15 Gavin McGregor Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal 7
16 Jarrod Sumerlin Bicycle Barn 6
17 Jeff Tedder Hammer Velo 5
18 Michael Clark Stumptown Cycling Club 5
19 Stephen Carter Planet PDX Cycling 4
20 Paul Toufar Bicycle Attorney 3
21 Ryan Elms 3
22 William Glasson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 2
23 Mark Westerfield Dialed Cycling Team 1

Elite Men

Name Team Points
1 Ian Brown Speedvagen/Cascadia Junior Cycling 83.0
2 Landon Farnworth Dryve Racing 52.0
3 Evan Plews RIDGE Cyclesport 36.0
4 Jonathan Myers Team S&M 35.0
5 Paul Furst Dialed Cycling Team 33.0
6 Shane Johnson Dryve Racing 31.0
7 Cody Peterson Hutch's Bend Dental 30.0
8 Carl Decker Giant Factory Off-Road team 24.0
9 Felipe Nystrom 22.0
10 Scotty Carlile Giant Bicycles, USA 15.0
11 Matthew Paez Mettle Cycling p/b Leave It On The Road 13.0
12 Matt Russell Hutch's Bend Dental 13.0
13 Andrio Abero 12.0
14 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling 11.0
15 Massimo Larsen 11.0
16 Gregory Kell Team Wooly Mammoth 10.0
17 Mike Fusaro Team 10 Barrel 10.0
18 Antonio Castaneda Jr Pacific Office Automation Cycling 10.0
19 James Williams 9.0
20 Keelan Ontiveros Digital Commerce Bank 8.0
21 Jacob Rathe 7.0
21 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law 7.0
21 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 7.0
21 Lisa Timmerman The Club Roule 7.0
25 Michael Kanter Lewis and Clark College Cycling Team 7.0
26 Kendal Johnson Sagebrush Cycles 7.0
27 Erik Tonkin Team S&M 6.5
27 Kurt Krichko Dialed Cycling Team 6.5
27 Debra Krichko Dialed Cycling Team 6.5
30 Brian Wise Dialed Cycling Team 6.0
30 John McCaffrey 6.0
30 Shelly Boelter Bonk Collective 6.0
30 Lyle McCaffrey 6.0
34 Tyler Miller Team 10 Barrel 6.0
35 Mitchell Trux PDX TI p/b Elevator Coffee 6.0
36 Bruce Rogers Hutch's Bend Dental 6.0
37 Elias Lawson Flywheel Bicycle Solutions 6.0
38 Collin Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 5.5
38 Lance Nelson Team Oregon p/b Rodda Paint 5.5
38 William Goritski Rebound/Tireless Velo 5.5
38 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo 5.5
42 Whitney Hayden Dialed Cycling Team 5.0
42 Rolland Hayden Dialed Cycling Team 5.0
42 Andrew Suchocki Audi 5.0
42 Christopher Connelly 5.0
46 Matthew Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 5.0
47 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 4.5
47 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 4.5
47 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas 4.5
47 Nicolas Betters 4.5
51 Shaun Stiles Dialed Cycling Team 4.0
51 Dani Stiles Dialed Cycling Team 4.0
51 Zach Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team 4.0
51 Adin Jura Oregon Bike Shop Racing Team 4.0
55 Kenneth Wahrenberger Team Oregon p/b Rodda Paint 3.0
56 Emmett Culp Digital Commerce Bank 3.0
57 Eric Stolberg ANTHM Collective 2.5
57 Marie Major ANTHM Collective 2.5
59 Tim Goss Rebound/Tireless Velo 2.0
60 Tim Simundza Rainier Beer Cycling Team 2.0
61 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law 2.0
62 Andrew Loscutoff 2.0
63 Kevin Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team 1.5
63 Kaitlyn Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team 1.5
65 Ryan Altman Team 10 Barrel 1.0

Elite Women

Name Team Points
1 Emma Maaranen KS-Kenda Elite Women's MTB Team 44.0
2 Clara Honsinger 30.0
3 Serena Bishop Gordon Liv Racing Collective 27.0
4 Natasha Visnack 24.0
5 Cari St. Aubin Team 10 Barrel 15.0
6 Darragh Hildreth KS KENDA WOMENS ELITE 15.0
7 Jenna Lingwood Point S Nokian 14.0
8 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components 14.0
9 Rhys May 13.0
10 Anna Megale 12.0
11 Allison Halpin PDX TI p/b Elevator Coffee 11.0
12 Julie Robertson Zivin Team Thrive 9.0
13 Anne Davis Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 7.5
13 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 7.5
15 Robin Pelletier 7.0

Junior Men

Name Team Points
1 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling 89
2 Zane Strait Cascadia Junior Cycling 84
3 Bjorn Blankenship Cascadia Junior Cycling 82
4 Curran Jacobus Cascadia Junior Cycling 72
5 Caiden Hartrich Cascadia Junior Cycling 59
6 Charley Myers 54
7 Jacob Olander Deschutes Brewery 51
8 Kai Blankenship Cascadia Junior Cycling 49
9 Ronan Myers 48
10 James Umberhandt Stumptown Cycling Club 47
11 Peter Bentley Cascadia Junior Cycling 47
12 Tyler Morgenson 39
13 Reid Farmer Cascadia Junior Cycling 31
14 William Fogarty Fulcrum Properties/WebCyclery 29
15 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling 28
16 Jade Rohde Land Shark 26
17 Tanner Hawley 24
18 Braden Stiles Dialed Cycling Team 20
19 Cannon Hahn 19
20 Porter Stowers 16
21 Riley Plummer 14
22 Max Smith PDX Devo Junior Cycling 14
23 Raleigh Kraynik 13
24 Terran Hood Reno Devo 12
25 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 12
26 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law 11
27 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling 11
28 Marker Still 11
29 Austin Jackson Dialed Cycling Team 10
30 Aaron Bailey Marys Bicycle Club 10
30 Noah Simonich Marys Bicycle Club 10
32 Nate Dezellem 9
33 Kael Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 9
34 Rowan Jacobs Bicycle Attorney 8
35 Kaess Rinder 8
36 Owen Jones 7
37 Benjamin Tai Rebound/Tireless Velo 6
38 Anderson Popp 5
39 Joshua Bussey Dialed Cycling Team 3

Junior Women

Name Team Points
1 Jenna Raymond CascadiaJunior Cycling 73
2 Sascha Knight Cyclepath PDX Racing 72
3 Madeline Stover S & M 71
4 Whitney Hayden Dialed Cycling Team 58
5 Lauren Hartrich 58
6 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas 29
7 Emmalee Cheeney Bend composite 23
8 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 20
9 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 18
10 Nekane Powell BYRDS 15
11 Mya Dixon 14
12 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 14
13 Isabelle Umberhandt Stumptown Cycling Club 12
14 Chaz Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing 10
15 Trillian Hawley Silver Falls Composite 8

Masters Men

Name Team Points
1 Lance Heppler Dialed Cycling Team 91.0
2 Cort Johnson Team 10 Barrel 88.0
3 Terry Hamness Dialed Cycling Team 69.0
4 Michael Brown WebCyclery Racing 66.0
5 Ken Wilson RIDGE Cyclesport 62.0
6 Tad Hodgert Deschutes Brewery 54.0
7 Rob Perry 45.0
8 Sean Breitbach Capitol Velo Cycling 45.0
9 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 44.0
10 Mark Miller Marys Bicycle Club 44.0
11 Clinton Andring Hutch's Bend Dental 43.0
12 Tom Heywood Ridge Cycle Sports 43.0
13 Ryan Russell 43.0
14 Brady Van Matre Boxwell Cycling 42.0
15 Jonathon Fogarty 40.0
16 Barron Johnson 40.0
17 Brian Wise Dialed Cycling Team 39.0
18 Erik Goodfriend Eliel Factory Team 38.0
19 Warren Atkey Hutch's Bend Dental 37.0
20 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 37.0
21 Brad Alderman Vancouver Cyclery 36.0
22 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 34.0
23 Brennan Morrow Team 10 Barrel 33.0
24 Joe Cooper Twin Peaks Racing Team 32.0
25 David Luoma Cyclepath PDX Racing 31.0
26 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 31.0
27 Bruce Rogers Hutch's Bend Dental 30.0
28 Mark Lokteff Dialed Cycling Team 30.0
29 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling 28.0
30 Scott Carroll Dialed Cycling Team 28.0
31 Michael Nyberg Sunnyside Sports 28.0
32 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team 27.0
33 Paul Greenwalt Bicycle Attorney 27.0
34 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions 26.0
35 David Cloninger Hutch's Bend Dental 26.0
36 Brian Anthony ANTHM Collective 26.0
37 Daniel Melkonian Rebound/Tireless Velo 26.0
38 Loren Russell Vegan Fleez! 25.0
39 Billy Thomas Deschutes Brewery 25.0
40 Michael Girard Evolution Racing 23.0
41 Greg Schmitt Mettle Cycling p/b Leave It On The Road 23.0
42 John Weathers Bicycle Attorney 22.0
43 Tom Williamson Team 10 Barrel 21.0
44 Wayne Tonning Hutch's Bend 20.0
45 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team 19.0
46 Stefan Furst Dialed Cycling Team 18.5
47 Rick Gregory Black Dog Velo 18.0
48 Byron Breeden 17.0
49 Karl Weeks 17.0
50 Tom Dolan 16.0
51 David Visnack 16.0
52 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 15.0
53 Dino Andereggen Pacific Office Automation Cycling 15.0
54 Craig Mavis Deschutes Brewery 15.0
55 John Adkins 15.0
56 Scott Hood Moe's Bike Shop 15.0
56 Todd Rinder 15.0
58 Sam Reynolds Amgen 15.0
59 Russ Morgenson 15.0
60 John McCaffrey 15.0
61 David Staczek Rolling Thunder p/b The Missing Link 15.0
62 Derick Mosman Capitol Velo Cycling 15.0
63 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing p/b Wattie Ink 14.0
64 Eric Martin WebCyclery Racing 14.0
64 Dan Weiland 14.0
66 Joseph Tysoe 14.0
67 Adam Bergerson Capitol Velo Cycling 14.0
68 Joshua Boelter Cyclepath PDX Racing 14.0
69 Jon Conway NORTHWEST COMPETITIVE 13.0
70 Paul Francis Team 10 Barrel 13.0
71 Martin Baker Bicycle Attorney 12.0
72 Gary Schulte 12.0
72 Dave Dezellem 12.0
74 Kurt Krichko Dialed Cycling Team 12.0
75 Samuel Medrano Jr 12.0
76 Matthew Borisch Capitol Velo Cycling 12.0
77 Ian Osullivan 11.0
78 Seth Gunderson 11.0
78 Demian Bailey Marys Bicycle Club 11.0
80 Tony Dirks TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 11.0
81 Tom Palke ANTHM Collective 10.0
82 Kyle Wuepper WebCyclery Racing 10.0
82 James Dayton Murder of Crows 10.0
84 Nathan Ard 10.0
85 Mike Schrankel Team Finger 9.0
86 Frank Fleetham Murder of Crows 9.0
87 Colin Howard 9.0
88 Richard Lundstrom 9.0
89 Richard Rosko Hammer Velo 9.0
90 Derek Koops Hutch's Race Team 9.0
91 Andrew Vaughn 8.0
91 Brett Adams Sagebrush Cycles 8.0
91 Bob Jacobs Bicycle Attorney 8.0
91 John Napier Metropolis Cycle Repair 8.0
95 Todd Gallaher Team Glass Forge 8.0
96 Shaun Stiles Dialed Cycling Team 8.0
97 Shane Fletcher Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal 7.5
98 Shaun Martin Dialed Cycling Team 7.0
98 Buzz Truitt Rebound/Tireless Velo 7.0
98 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 7.0
101 Justin Acciavatti 7.0
102 Eric Cress Team 10 Barrel 7.0
103 Eric Kytola Co-Motion Factory Racing Team 7.0
103 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery 7.0
105 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint 7.0
106 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team 7.0
107 Mark Braun USMES 7.0
108 Patrick Coughlin AOMS Racing 7.0
109 Jonathan Elek Team 10 Barrel 6.5
109 Mark Sather Team 10 Barrel 6.5
109 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo 6.5
109 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo 6.5
113 Lee Bauck 6.0
113 Cesar Villegas Team 10 Barrel 6.0
113 Leslie Copper Wild at Heart 6.0
116 Scott Housley Mudslinger Adventure Squad 6.0
117 Erik Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing 6.0
118 Jeff Nary Murder of Crows 6.0
118 Kale Garcia 6.0
120 Mike Whalen 6.0
121 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 5.5
121 Eric Aldinger Team Finger 5.5
121 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo 5.5
121 Mike Gilbert Rebound/Tireless Velo 5.5
125 Jeff Dill ANTHM Collective 5.0
125 Ashley Williams ANTHM Collective 5.0
127 Mike Hamness Dialed Cycling Team 5.0
128 Dan Davis 5.0
129 Jesse Coombs Byzick + Company Cycling 5.0
130 Erick Taft Dialed Cycling Team 4.5
131 Tim Jacobson 4.0
132 John Ohotto Swift Racing PDX 4.0
133 Mico Macri ME 4.0
134 Jacob Tung 4.0
135 Steve Popp Swift Racing PDX 4.0
136 Thomas Morgan Team Finger 4.0
137 Ryan Kruse 3.5
138 Brad Place Mudslinger Adventure Squad 3.0
139 Joel West Team Dr Will Bar 3.0
140 Erin Kelly 3.0
141 Julio Cabrera 3.0
141 Duff Linde Camas Bike and Sport 3.0
141 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing 3.0
144 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 3.0
145 Kieran Stover 3.0
146 Chester Artman Group Trail Cycling 2.0
147 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 2.0
147 Jackson Broshear 2.0
149 Michael Szwaya Bicycle Attorney 2.0
150 Nicholas Leritz Team Lazy Tarantulas 1.0
151 David Welton Boneyard Cycling 1.0

Masters Women

Name Team Points
1 Dani Stiles Dialed Cycling Team 85
2 Layla Billowitz Team 10 Barrel 78
3 Martha Paulus Capitol Velo Cycling 71
4 Amy Rice Team Lazy Tarantulas 59
5 Liza Gualandi Murder of Crows 56
6 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery 44
7 Sonja Ebert Dialed Cycling Team 42
8 Renee Beard Co Motion factory racing 41
9 Kelly Sandow Mudslinger Adventure Squad 33
10 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 32
11 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 31
12 Lora Melkonian Team Finger 30
13 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 27
14 Kara Tennant 24
15 Kristie Still 18
16 Avie Meadows 16
17 Shelly Boelter Bonk Collective 16
18 Nicole Gunton 15
19 Ryan Levering Mudslinger Adventure Squad 15
19 Debra Krichko Dialed Cycling Team 15
19 Emily Klinger Tyburski Dialed Cycling Team 15
19 Tracy Ellwein Team 10 Barrel 15
23 Jennifer Hart Moe’s Bike Shop 15
24 Renee Pype Team S&M 15
25 Cari St. Aubin Team 10 Barrel 14
26 Lynn Longan 14
26 Carrie Carney Hutch's Bend Dental 14
28 Neisha Strait Co-Motion Factory Racing Team 14
29 Laura Vallion Team Finger 14
30 Dawn Hassel Woodinville Bicycle 13
31 Leslie Copper Wild at Heart 13
32 Heather Lynch Boneyard Cycling 13
33 Shannon Sardell CO Motion Factory Racing Team 13
34 Stephanie Hahn 11
35 Karen Kenlan Sunnyside Sports 11
36 Jaime Kathleen Reed Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 10
37 Sabrina Chase 9

Singlespeed/Fixed

Name Team Points
1 Seth Patla PDX TI p/b Elevator Coffee 57
2 Holland LaRue Team Finger 45
3 Mielle Blomberg Team S&M 40
4 Greg Myers 35
5 Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The Road 28
6 Forest Ray 26
7 Eric Aldinger Team Finger 26
8 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 15
9 Melissa Byrd Team 10 Barrel 15
10 John Draskovic 14
11 Kim Ely 14
12 Ian Jungjohann Co-Motion Factory Racing Team 14
13 Sean A Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing 14
14 Frank Gray 13
15 Michael Saviers Team SourDough 13
16 Tyler Miller Team 10 Barrel 11
17 Wayne Lewis Boneyard Cycling 11
18 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law 10
19 Byron Breeden 9
20 Maxwell Roe 9
21 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 9
22 Tom Palke ANTHM Collective 8
23 David German Hammer Velo 8
24 Adam Gomez 7
25 Brad Place Mudslinger Adventure Squad 6
26 Ryan Morgan Trusty Switchblade 5
27 Michael Thoen USMES 4