MBSEF Thrilla Series

Bend, OR. September 15, 2022

Part of the MBSEF Thrilla Series

Updated September 23, 2022 at 9:42 PM

Beginner Open

Num Name Team Age
1 506 Mike Arrera 38
2 505 Jeremy Lanford Boneyard Cycling 46

Beginner Women

Num Name Team Age City
1 541 Dawn Azevedo Boneyard Cycling 40 Bend

Category 1/2 Masters Open 35+

Num Name Team Age City
1 111 Brent Poole 36 Bend
2 139 Eric Martin 57 BEND
3 123 Bart Bowen Deschutes Brewery Cycling Team 56 Bend
4 110 Erik Hammer Deschutes Brewery Cycling Team 47 Bend
5 192 Michael Brown Bend
6 134 Robert Uetrecht 53 Bend
7 187 Matt Reeves

Category 1/2 Masters Women 35+

Num Name Team Age
1 153 Erica Wescott Deschutes Brewery Cycling Team 53
2 149 Carrie Day Deschutes Brewery Cycling Team 51
3 133 Stephanie Uetrecht 53
4 103 Sarah Jane Hash Boneyard Cycling 41

Category 1/2 Open

Num Name Team Age City
1 181 Henry Nadell
2 185 Carl Decker BEND
3 167 James Williams BEND
4 150 Landon Farnworth 24 BEND
5 170 Jason Donald
6 183 Jordan Sirtoli

Category 1/2 Women

Num Name Team Age City
1 172 Sophie Russenberger Bend
2 171 Hannah Allen 29 Bend
3 179 Rachel Serslev Biciclista US 31 Eugene

Category 3 Masters Open 35+

Num Name Team Age City
1 117 Pat Addabbo 37 Bend
2 128 Paul Hynes Pacific Office Automation Cycling 40 Bend
3 174 Reid Curry 36 Bend
4 126 Ryan Chase Deschutes Brewery Cycling Team 45 Bend
5 132 John Adkins 43 bend
6 140 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 47 Bend
7 142 Derek Koops Hutch's Bend Dental 53 Bend
8 116 Casey Varnum 37 Bend
9 141 Tony Morales Boneyard Cycling 47 Bend
10 118 Curtis Brawner 49 Bend
11 131 Aaron Tarnow 45 Bend
12 129 Rob Shatting Boneyard Cycling 47 BEND
13 130 Brett Golden Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 47 Bend

Category 3 Masters Women 35+

Num Name Team City
1 186 Jenny Greeve Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching Bend

Category 3 Open

Num Name Team Age City
1 137 Tyler Morgenson Cascadia Junior Cycling 16 Bend
2 163 Eric McKinley Team Oregon p/b Rodda Paint
3 112 Ben Taber Team 10 Barrel 33 Bend
4 152 Casey DePeel Bonk Collective 35 Bend
5 188 Maxwell Yousey
6 544 Casey Collier
7 190 Andrew Scott Bend
8 182 Oliver Tufte Bend
9 178 Reed Wuepper Bend

Category 3 Women

Num Name Team Age City
1 105 Kellie Standish 31 Bend
2 191 Hannah Thomas Biciclista US 27 Portland

Category 3/4/5 Junior Open

Num Name Team Age City
1 576 Kai Blankenship 12 Bend
2 585 Kenji Hoshi Cascadia Junior Cycling 16 Bend
3 575 Jase Henderson Deschutes Brewery Cycling Team 12 Gresham

Category 4 Masters Open 35+

Num Name Team Age
1 566 Nick North
2 510 Jon Lacks Boneyard Cycling 45
3 583 Thomas Pastor Deschutes Brewery Cycling Team
4 582 Adam Mendel
5 562 Ben Hein

Category 4 Open

Num Name Team Age City
1 509 Ryan Crouter 29 Bend
2 569 Sebastian Ospina Boneyard Cycling Bend
3 584 Quinn Tirpak Team 10 Barrel Bend
4 580 Alan Spencer 25 Bend

Category 4 Women

Num Name Team Age City
1 553 Grace Perkins 24 Bend
2 564 Hayley McClure Boneyard Cycling Bend
3 511 Lindsay Peters Team 10 Barrel 43 Bend
4 561 Sara Halterman Bend

Clydesdale

Num Name Team Age City
1 574 Jason Evans 46 West Linn
2 531 Walter Mcknight Deschutes Brewery Cycling Team 56 Bend
3 563 David Martin Bend
4 524 Mark Sather Team 10 Barrel 52 Bend

Masters Open 50+

Num Name Team Age City
1 514 Michael Brown 52 Bend
2 543 James Coats 59 Bend
3 552 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental 55 Bend
4 556 David Visnack 53 Bend
5 520 Wayne Lewis Boneyard Cycling 54 Bend
6 516 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery Cycling Team 55 Bend
7 503 Dennis Bennett Boneyard Cycling 54 Bend
8 518 Steve Brower Boneyard Cycling 56 Bend
9 519 Abram Ditman Boneyard Cycling 51 Bend
10 540 Mike Albright 57 Bend
11 542 Robert Tadjiki Boneyard Cycling 52 Bend
12 559 Rhett Bender Bend
13 581 JIM WENGLER Boneyard Cycling Bend
14 539 Michael Coe Boneyard Cycling 58 Bend
15 578 Jonathan Carlos

Masters Open 60+

Num Name Team Age City
1 579 Philip Vrieling
2 554 Dan Davis Boneyard Cycling 65 Bend
3 523 Billy Thomas Deschutes Brewery Cycling Team 62 Bend
4 504 Alan Thomason Deschutes Brewery Cycling Team 63 Redmond

Masters Open 70+

Num Name Team Age City
1 537 Tad Hodgert Deschutes Brewery Cycling Team 77 Bend
2 571 Loren Russell 81 Corvallis

Masters Women 50+

Num Name Team Age
1 536 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery Cycling Team 59
2 533 Susan Kolb Deschutes Brewery Cycling Team 53
3 535 Sha-Marie Brown Deschutes Brewery Cycling Team 55
4 577 Holly Pfeiffer Deschutes Brewery Cycling Team

Masters Women 60+

Num Name Team Age City
1 570 Flo Leibowitz 72 Corvallis

Singlespeed Open

Num Name Team Age City
1 127 Joshua Johnston Team 10 Barrel 42 Bend
2 184 Matt Fox Bend
3 177 Dustin Henderson Deschutes Brewery Cycling Team 44 Portland
4 180 Adrian Bosch Biciclista US Medford
5 169 Cassidy Keeland
6 175 Scott Scholz Biciclista US 39 Portland
7 108 Brandon Gallagher 48 Bend
8 179 Oliver Tufte
9 160 David Visnack Bend
10 161 Mark Sather Team 10 Barrel Bend
11 168 Andrzej Stadnik Biciclista US Bend
12 121 Nick North 40 Bend

Singlespeed Women

Num Name Team City
1 189 Taylor Johnston Team 10 Barrel Bend